Geri Dön
GündemOkullar ne zaman açılacak 2020? 15 Tatil ne zaman bitiyor?

Okullar ne zaman açılacak 2020? 15 Tatil ne zaman bitiyor?

2019-2020 Eğitim yılının yarıyıl tatili 17 Ocak 2020 tarihinde başladı. Tatilin üçüncü gününde 'okullar ne zaman açılacak' sorusu araştırılmaya başladı. Milyonlarca öğrenci tatilin keyfini çıkarırken, bir yandan da '15 tatil ne zaman bitiyor' sorusunu araştırıyor. MEB, 2019-2020 Eğitim yılının ikinci dönem başlangıç tarihini belirledi. İşte o tarih...

Okullar ne zaman açılacak 2020? 15 Tatil ne zaman bitiyor?

Milli Eğitim Bakanlığı yeni yıl eğitim öğretim dönemi için yeni kararlar aldı. Bu yıl ilk kez uygulanan ara tatil uygulaması öğrencilerin zinde kalmasını sağladı. Yılda iki kez verilecek olan ara tatilin ilki Kasım ayında yaşandı. Hafta sonu tatilleriyle birlikte toplam 9 gün süren ara tatil öğrencileri meraklandırdı. Peki ikinci ara tatil ne zaman? İlk ara tatilden sonra yarıyıl tatiline giren öğrenciler, Yaz tatiline girmeden önce ikinci ara tatil yaşayacak. Peki 15 tatil ne zaman bitiyor? Okullar ne zaman açılacak? İkinci tatil ne zaman başlayacak?

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK? 15 TATİL NE ZAMAN BİTİYOR?

17 Ocak 2020 günüü ilk dönem karnelerinin alınmasıyla başlayan 15 tatil, 3 Şubat 2020 Pazartesi günü ikinci dönemin başlamasıyla birlikte sona erecek.

İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

Yılın son ara tatili, 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacak.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Tıp öğrencisi Beyzanur, son yolculuğuna uğurlandıDenizli'nin Pamukkale ilçesinde, bir inşaatın 10'uncu katından atlayan tıp fakültesi öğrencisi Beyzanur T. (22), gözyaşları arasında toprağa verildi.  Beyzanur T.'nin 3 ay önce internet ortamındaki finansal piyasalardan birine yatırdığı 70 bin lirasının dolandırıldığı, bunun üzerine polise gidip, suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner