Geri Dön

Parmak bebek mucize peşinde

ÇANAKKALE'de, 25 gün önce 540 gram ağırlığında dünyaya gelen kız bebek hayata tutunmaya çalışıyor.

Biga İlçesi'nde yaşayan ve işitme engelli oldukları bildirilen 22 yaşındaki Kübra ile 25 yaşındaki Suat Taşkın çiftinin, Bahattin ve Huriye Demircioğlu Devlet Hastanesi'nde, geçen 11 Eylül'de, 27 haftalık bir kız bebeği dünyaya geldi. ‘İmmatüre’ adı verilen gruba dahil edilen 540 gram ağırlığındaki bebek Çocuk Servisi'ndeki Yeni Doğan Ünitesi'nde kuvözde yoğun bakıma alındı. ‘Merve’ adı verilen ‘parmak bebeğin’ yaşaması için doktor ve hemşireler seferber oldu.

Yeni Doğan Ünitesi Sorumlusu Uzman Dr. Semra Uğurgelen, doğum sonrası yapılan skorlama kriterlerine göre bebeğin 27 hafta civarında ve immütüre olarak dünyaya geldiğini söyledi. Bebeğin, anne karnında beslenme bozukluğu yaşadığı için 540 gram olarak doğduğunu beliten Uzman Dr. Uğurgelen, “Bir hafta sonra da kilo kaybederek 490 grama düştü. Bebeğin genel sağlık durumu iyi değil. Doğumdan bu yana neredeyse bir ay olmasına rağmen hiç kilo alamamış. Bu gelişim aşamasıyla yaşaması mucize olur” diye konuştu.

Berat Albayrak açıkladı: Ekonomide milli bağımsızlığın bir bedeli varBakan Albayrak, "Ekonomide MİLLİ BAĞIMSIZLIĞIN bir bedeli var. Bizim ecdadımız bu bedeli canı pahasına SAYISIZ kere ÖDEDİ. Sıra bizde! Biz BUGÜN bağımsızlık mücadelesinde taşın altına elimizi değil, YÜREĞİMİZİ koyuyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber