Geri Dön
GündemSon dakika... Okullar tatil mi? Corona virüsü nedeniyle okullar tatil oldu mu?

Son dakika... Okullar tatil mi? Corona virüsü nedeniyle okullar tatil oldu mu?

Ülkemizde ilk corona virüsü tespit edilmesinin ardından ülkece tedbirler alınmaya başlandı. Hükümet konu hakkında sık sık açıklamalarda bulunurken en önemli konuların başında ise okulların tatil olup olmayacağı geliyor. Öğrenciler ve veliler corona virüsü nedeniyle endişelenirken Okullar tatil mi? sorusu gündem oldu.

Son dakika... Okullar tatil mi? Corona virüsü nedeniyle okullar tatil oldu mu?

Corona virüsü Türkiye'yi tedirgin etmeye devam ediyor. Dün bir kişide corona virüs tespit edilmesinin ardından hükümet teyakkuza geçerken üniversite ve okulların tatil olup olmayacağı merak ediliyor. Okullar tatil mi? sorusu ise sıklaşmış durumda... İşte son detaylar...

OKULLAR TATİL OLDU MU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde şu an toplantı yapılıyor. TRT'nin haberine göre; toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapacak. Milyonlarca öğrenci ve velinin beklediği okulların tatil olup olmayacağı kararı da toplantı sonrasında belli olacak.

KİMLER KATILDI?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantıya; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu üyeleri katıldı.

ETKİNLİKLER İPTAL OLDU

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında okullardaki tüm sosyal etkinlikler iptal edildi.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere gönderilen yazıda, Çin Halk Cumhuriyeti'nin Vuhan şehrinde ortaya çıkan yeni koronavirüs vaka sayısının komşu ülkeler de dahil olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinde arttığı ifade edildi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından da yeni virüsün hızla yayıldığı yönünde bilgiler verildiği vurgulanan yazıda, bu kapsamda Türkiye'de ilgili makamlarca gerekli koruma ve kontrol tedbirlerinin alındığı hatırlatıldı.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda da alınması gereken önlemlerin sıralandığı yazıda, şu ifadelere yer verildi: "Bu kapsamda virüsün etkilerinden korunmak amacıyla resmi ve özel okul ve kurumlarda öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin katılımıyla yapılması planlanan il ve ilçe, ulusal ve uluslararası düzeydeki toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinlikler tedbiren iptal edilmiştir."

Yazıda, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacak sosyal etkinlik müracaatlarına izin verilmeyeceği ve konuyla ilgili tedbirlerin valiliklerce alınacağı kaydedildi.

Ankara'da inşaatta göçük! Özgür öldü, babası yaralıAnkara’nın Polatlı ilçesinde, inşaatta beton dökümü sırasında meydana gelen göçükte işçilerden Özgür Aydaş (19) yaşamını yitirdi, babası Celal Aydaş (41) ise yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet