Geri Dön
GündemŞaziye İvegin Üner kimdir, kaç yaşında? Survivor Şaziye İvegin Üner yarışmadan diskalifiye mi oldu?

Şaziye İvegin Üner kimdir, kaç yaşında? Survivor Şaziye İvegin Üner yarışmadan diskalifiye mi oldu?

Survivor Ünlüler takımı kadrosunda yer alan Şaziye İvegin Üner, Türk kadın milli basketbolcu olarak biliniyor. Adana'da dünyaya gelen Şaziye İvegin Üner kariyerine Adana kulübü olan BOTAŞ'ta başladıktan sonra bu kulübe uzun yıllar hizmet etti. Adana kulübü BOTAŞ'ta geçirdiği 10 yılın ardından Fenerbahçe'ye transfer olan Şaziye İvegin Üner, bir dönem Avrupa'ya transfer olan Şaziye İvegin Üner daha sonra ülkemizde yer alan Beşiktaş ve Galatasaray takımlarında forma giydi. Peki Şaziye İvegin Üner, Survivor'dan diskalifiye mi oldu?

Şaziye İvegin Üner kimdir, kaç yaşında? Survivor Şaziye İvegin Üner yarışmadan diskalifiye mi oldu?

Survivor 2020 sezonu için heyecan başladı. Uzun soluklu mücadele yaşayacak olan Survivor yarışmacılarından hangileri başarılı olacak? Zor yaşam şartlarına sahip olan yarışmacılar, izleyici tarafından merak ediliyor. Survivor 2020 Ünlüler takımında ter döken isimlerden olan Şaziye İvegin Üner'in hayatı merak edilmeye başladı. Peki Şaziye İvegin Üner kimdir? Şaziye İvegin Üner kaç yaşında? Şaziye İvegin Üner boyu kaç? İşte Şaziye İvegin Üner hakkında merak edilenler...

SURVİVOR ŞAZİYE İVEGİN ÜNER KİMDİR?

Şaziye İvegin Üner, 8 Şubat 1982 yılında Adana'da doğmuştur. Türk milli kadın basketbolcudur. Kısa forvet pozisyonunda görev almaktadır.

Eski bir basketbolcunun kızı olan Şaziye, 7. sınıfta iki kız kardeşi ile birlikte basketbola başladı. Üç kız kardeş Adana kulübü BOTAŞ'ta 2 kez Türkiye Genç Kızlar Basketbol Şampiyonası'nda şampiyon oldular. 22 yaşında takımının kaptanlığını üstlenerek ülkedeki en genç kaptan olan kadın basketbolcu oldu. Botaşspor'da geçirdiği 10 başarılı yılın ardından, 7 Mayıs 2004'te Fenerbahçe'ye transfer oldu.

2007-08 sezonu için Montigarda Basket ile anlaştı ve bir sezonu burada geçirdi. Ertesi sezon tekrar KBL'ye döndü ve bu kez Beşiktaş Cola Turka ile sözleşme imzaladı. Daha sonra Rus temsilcisi Spartak Moskova'ya transfer oldu. Bir süre burada oynadıktan sonra tekrar Türkiye'ye döndü ve bu kez Galatasaray ile anlaştı. 2009-10 sezonunda Mersin BŞB ile sözleşme imzaladı ve bir sezonu burada geçirdi. Ardından ertesi sezon eski takımı Fenerbahçe'ye transfer oldu. 2011-12 sezonu başında ses getiren bir transfere imza atarak Galatasaray Medical Park ile anlaştı.

ŞAZİYE İVEGİN ÜNER SURVİVOR'DAN DİSKALİFİYE Mİ OLDU?

Şaziye İvegin Üner, Survivor'da ilk eleme konseyinde Ünlüler takımından diskalifiye olan isim oldu. Şaziye İvegin Üner dizinde yaşadığı sakatlık nedeniyle Survivor'dan elenirken bir sonraki sene Survivor'a katılacağını açıkladı.

 

Milli Eğitim Bakanı değiştiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Milli Eğitim Bakanlığına Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet