Geri Dön

YKS son durum nedir, nasıl yapılacak? YKS baraj puanı kaç oldu,sınav konuları ne olacak, ne zaman yapılacak?

YKS tarihi ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli bir açıklama gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan YKS'nin yapılacağı tarihi paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'da yaptığı paylaşım ile ilgili YKS müfredatı ve baraj puanı ile ilgili gelişmeleri paylaştı. Peki YKS baraj puanı kaç, kalkan konular neler?

YKS son durum nedir, nasıl yapılacak? YKS baraj puanı kaç oldu,sınav konuları ne olacak, ne zaman yapılacak?

Milyonlarca öğrenci YKS ile ilgili yeni gelişmeleri büyük bir heyecanla araştırıyor. Dün Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, YKS sınav tarihi ile ilgili kararı açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'dan YKS baraj puanı ile ilgili bir paylaşım gerçekleştirdi. Peki YKS baraj puanı kaç oldu?

 YKS NE ZAMAN YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Kanine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, YKS'nin 27-28 Haziran’da uygulanacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden gençlere seslendi.

"Sevgili gençler, 2020 mücadele ile geçiyor. Zorluklara millet olarak göğüs geriyoruz. Çok şükür başarımız ortada. Bu başarının altında anlık reflekslerle değil istişare ve sorumluluk bilinciyle alınan kararlar var. Bu başarının altında milletimizin her bir ferdinin imzası var." değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, YKS 2020'nin, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına ertelendiğini anımsattı.

YKS BARAJ PUANI KAÇ OLDU, KONULAR AZALACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ancak bu sınavda müfredattaki önemli bir kısımdan muaf olacaksınız. Ayrıca sınav süresini de artırdık. Bunun yanında barajı 10 puan düşürerek 170'e çektik. Bu yılki maraton inşallah çok daha rahat geçecek." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, paylaşımında şunları kaydetti:

"Bizler bu süreçlerde bilimin, ortak aklın ve vicdanın yolunda karar alırken tüm kesimlerin faydasını gözetiyor, bu aziz milletin her bir ferdinin bu süreçten sağ salim çıkması için canla başla, 7/24 çalışıyoruz. Bu süreci siyasi istismara kurban etmeden, azmimizle, kararlılığımızla, birliğimize sahip çıkarak hep birlikte atlatacağımıza inancım tamdır. Gelecekte sizlere emanet edeceğimiz güçlü Türkiye'yi, birliğimizi bozmaya çalışan odaklara rağmen inşa etmeye devam edeceğiz."

YKS son durum nedir, nasıl yapılacak YKS baraj puanı kaç oldu,sınav konuları ne olacak, ne zaman yapılacak

ÖSYM BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ!

ÖSYM Başkanı Aygün, Twitter'daki hesabından, corona virüse karşı sınavlarda uygulanacak önlemlere ilişkin açıklama yaptı. Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) her oturumunda ve Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) adaylarına sınav binası girişlerinde, görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacağını belirtti. İsteyen adayların da dezenfektan veya kolonyayı yanlarında getirebileceğini aktaran Aygün, şunları kaydetti:

"Sınav görevlilerimize de maske ve dezenfektan dağıtılacaktır. Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında kimse okul bahçelerine alınmayacaktır. Adaylar sınav binalarına girerken, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecektir. Sınav salonlarında oturma düzenleri sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacaktır. Yeni sınav uygulama süreçleriyle ilgili olarak sınav görevlilerimize gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır."

Pakistan muson yağışlarına teslim!Etkili olan şiddetli muson yağmurlarında 15 kişi hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber