Abd Seçim Sonucu

Abd Seçim Sonucu

Son dakika ABD seçim sonucu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ABD seçim sonucu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ABD seçim sonucu haber sayfamızda...

Abd Seçim Sonucu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 973 abd secim sonucu haberi bulunmuştur.
Lockheed Martin seçim kampanyalarına verdiği fonları durdurdu
Lockheed Martin seçim kampanyalarına verdiği fonları durdurduABD başkanlık seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiaları ile başlayan siyasi krizin en son 6 Ocak’ta Kongre'deki şiddet olayları ile devam etmesinin ardından şirketlerin başlattığı siyasi bağışları kesme akımına Lockheed Martin de katıldı.
14.01.2021Dünya
Son dakika: Trumpın azli kabul edildi Görevden alınması için son adım kaldı
Son dakika: Trump'ın azli kabul edildi! Görevden alınması için son adım kaldıGelen son dakika haberine göre; ABD Temsilciler Meclisinde yapılan oylamada Başkan Donald Trump'ın "isyana teşvik" ile suçlandığı azil maddesi kabul edildi. Oylama öncesi Kongre binası içindeki Ulusal Muhafızlar'ın fotoğraflarını ise Reuters haber ajansı servis etti. Öte yandan ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, ABD Başkanı Donald Trump'ı sert sözlerle eleştirdi. Kongre binasına saldıran Trump destekçilerini, yerli terörist olarak nitelendiren Pelosi, "Bu isyancılar, Başkan'ın sözleriyle gönderilen yerli teröristlerdi" ifadelerini kullandı. Bu gelişmeler yaşanırken ABD Başkanı Trump, Joe Biden'ın yemin töreni öncesi ABD halkına "tansiyonu düşürme ve sinirlerine hakim olma" çağrısı yaptı. İşte tüm gelişmeler...
13.01.2021Dünya
Son dakika... Artık an meselesi Trump için 24 saat süre...
Son dakika... Artık an meselesi! Trump için 24 saat süre...6 Ocak'ta fanatik taraftarlarından Kongre'ye yürümelerini isteyerek tarihi bir kara lekeye neden olan ABD lideri Trump, bir hafta sonra ilk kez kamuoyu önüne Meksika sınırına ördüğü duvarı ziyaret ederek çıkıyor. Temsilciler Meclisi'nde ise, Trump'ın görevden alınması için 25'inci maddenin işletilmesi oylanacak. Demokratların kontrolündeki Temsilciler Meclisi'nden geçmesi beklenen tasarı, Başkan Yardımcısı Pence Trump'a karşı harekete geçmesi için 24 saat süre verecek.
12.01.2021Dünya
Trump’ın biyografisini değiştirdi: Görev süresi 11 Ocak saat 19.44te dolacak
Trump’ın biyografisini değiştirdi: Görev süresi 11 Ocak saat 19.44'te dolacakABD Dışişleri Bakanlığı’nın sitesinde Trump'ın görev süresinin dolduğu paylaşımını kızgın bir bakanlık çalışanının yaptığı ifade edildi.
12.01.2021Dünya
Bidenın yemin töreni öncesi Washingtonda alarm
Biden'ın yemin töreni öncesi Washington'da alarmABD'de 6 Ocak'ta yaşanan Kongre baskınının ardından Washington DC Belediye Başkanı Muriel Bowser, 20 Ocak'ta düzenlenecek Joe Biden'ın başkanlık yemin töreninde güvenlik önlemlerinin artırılmasını talep etti.
11.01.2021Dünya
Trumpın, destekçileriyle Kongreye yürümek istediği ortaya çıktı
Trump'ın, destekçileriyle Kongre'ye yürümek istediği ortaya çıktıABD lideri Trump, çarşamba günü fanatik taraftarlarıyla birlikte Kongre Binası'na yürüyüp yürüyemeyeceğini sorduğunda, danışmanlarının kendisine 'hayır' cevabını verdiği bildirildi.
10.01.2021Dünya
ABD Kongre binasını basan Cumhuriyetçi siyasetçi istifa etti
ABD Kongre binasını basan Cumhuriyetçi siyasetçi istifa ettiKongre binasını işgal eden Trump fanatikleri arasındaki Batı Virginia Meclis üyesi Evans, polise yumruk atıp Facebook hesabından canlı yayın yaparak işgalcileri kışkırtmıştı.
10.01.2021Dünya
Son dakika... Pilottan şok anons Sizi atarım...
Son dakika... Pilottan şok anons! 'Sizi atarım...'Washington'daki Kongre baskınına katılan Trump fanatiklerini taşıyan uçakta bir anda sloganlar yükseldi, bunun üzerine pilot "Bu uçağı Kansas'ın ortasına indireceğiz ve sizi de oraya atacağız" anonsu yaptı.
10.01.2021Dünya
Trump için çember daralıyor
Trump için çember daralıyorFanatik taraftarlarını Kongre'yi basmak için kışkırtan ABD Başkanı, görev süresi dolmadan koltuğundan olabilir. Demokratlar azil için harekete geçmeye hazırlanırken, Trump'ın kendi partisi Cumhuriyetçi'lerden bazı isimler ABD liderine cephe aldı.
10.01.2021Dünya
Son Dakika: Dehşet verici anlar Dünya medyası şoka girdi
Son Dakika: Dehşet verici anlar! Dünya medyası şoka girdiYeryüzündeki bütün haber televizyonları canlı yayına geçti, uluslararası haber ajansları 'acil' koduyla duyurdu. ABD'de 200 yıl sonra yaşananlar bütün dünyayı şoka uğrattı. Dünya medyası ne olup bittiğini anlamlandırmaya çalışırken yaşananların 'dehşet verici' olduğunu yazdı. Bazı kuruluşlar sorunun ABD'nin demokrasi sisteminde olduğunu belirtti. ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden'ın 'darbe girişimi' olarak nitelendirdiği baskın için medya kuruluşları fikir ayrılığına düştü.
8.01.2021Dünya
Son dakika haberleri | Ve Trumptan ilk açıklama: 20 Ocakta devredeceğim
Son dakika haberleri | Ve Trump'tan ilk açıklama: 20 Ocak'ta devredeceğimSon dakika haberlere göre ABD Başkanı, Joe Biden'in resmen Senato tarafından onaylanmasının ardından 20 Ocak'ta başkanlığı sorunsuz şekilde devredeceğini söyledi ancak yine asılsız iddialarını yineledi.
7.01.2021Dünya
Son Dakika: Görüntü yayılıyor Gözünü kırpmadan vurdu...
Son Dakika: Görüntü yayılıyor! Gözünü kırpmadan vurdu...Yeryüzündeki bütün haber televizyonları canlı yayına geçti, uluslararası haber ajansları 'acil' koduyla duyurdu. ABD'de 200 yıl sonra yaşananlar bütün dünyayı şoka uğrattı, utanç verici kaosun ardından Beyaz Saray'da istifa depremi var. Ölü sayısının arttığı açıklandı, Kongre içinde silahın patladığı anın görüntüsü yayınlandı. İşgalin ardından Kongre Joe Biden'in zaferini resmen tecilledi, yenilgiyi ilk kez kabul eden Trump ise 20 Ocak'ta görevi sorunsuz şekilde devredeceğini açıkladı.
7.01.2021Dünya
Son dakika... Seçimi kazandığını ilan etti Trumpın korktuğu başına geldi
Son dakika... Seçimi kazandığını ilan etti! Trump'ın korktuğu başına geldiSon dakika gelen bir habere göre; oy sayımının sonuna gelinirken Georgia'da ikinci Demokrat aday da ipi göğüslediğini açıkladı. Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi de Ossof'un seçimi kazandığını açıkladı ve böylece Senato'da da çoğunluk Demokratlar'a geçti. Bıçak sırtında ilerleyen yarışta haritanın hızlı bir şekilde renk değiştirmesiyle, Trump ve partisi Cumhuriyetçiler için kabus şimdi başlıyor.
6.01.2021Dünya
Aşırı sağcı Proud Boysun liderinin Washingtona girişi yasaklandı
Aşırı sağcı Proud Boys'un liderinin Washington'a girişi yasaklandıABD'de mahkeme, Donald Trump yanlısı olarak bilinen aşırı sağcı grup Proud Boys'un lideri Enrique Tarrio'nun başkent Washington DC'ye girişini yasakladı.
6.01.2021Dünya
Son dakika haberleri: Dünya şoka girdi, bu kadarını kimse beklemiyordu Stajyerlerle 18 kez...
Son dakika haberleri: Dünya şoka girdi, bu kadarını kimse beklemiyordu! Stajyerlerle 18 kez...Başkanlığının son haftalarına giren ABD liderinin tam bir saat süren telefon konuşmasının yarattığı şok dalgaları, tsunami gibi yayılıyor. Dünya medyasının manşetten verdiği utanç verici anların detayları bir bir ortaya çıktıkça ABD Başkanı daha da zor duruma düşüyor. Kendi yardımcıları tarafından bile "Bozuk bir plak gibi" yorumlarına maruz kalan Trump'ın çaresizliği dünyada son haber olurken, skandal telefon konuşmasıyla ilgili bomba bir detay daha ortaya çıktı. İşte son dakika haberinin detayları...
5.01.2021Dünya
Son Dakika: Dünyada ilk haber Trumpın yardım çığlıkları...
Son Dakika: Dünyada ilk haber! Trump'ın yardım çığlıkları...Başkanlığının son haftalarına giren ABD liderinin bir saatlik telefon konuşmasının yarattığı şok etkisi, tsunami dalgaları gibi yayılıyor. Dünya medyasının manşetten verdiği utanç verici anlar için en çarpıcı yorum "Denize düşmesi Trump'ın daha fazla yılana sarılmasına yol açtı" oldu.
4.01.2021Dünya
Trump: Koronavirüs seçimlerde yenilmem için icat edildi
Trump: Koronavirüs seçimlerde yenilmem için icat edildiTarihi seçimde hezimete uğrayan ve hiçbir dayanağı bulunmayan hile iddialarını sürdüren ABD lideri, bu kez dünyayı kendisine güldüren bir hamleye girişti. Trump'ın retweet ettiği "Bir seçim nasıl çalınır?" başlıklı video, 2020 seçimi ve Covid-19'un kökeni hakkında bazı iddialar içeriyor.
22.12.2020Dünya
CNN duyurdu Trump ateşle oynuyor, iç savaş kapıda
CNN duyurdu! Trump ateşle oynuyor, iç savaş kapıdaSon dakika haberlere göre, Trump'ın danışmanları ABD Başkanı'nın iş savaşa sebep olabilecek çok riskli bir karar aldığını söyledi. Geçen hafta Trump taraftarı aşırı sağcı grup Proud Boys üyeleri ile antifaşist hareket solcu Antifa Washington sokaklarında birbirine girmişti. Ateşe benzinle gittiği yorumları yapılan Trump'ın son kararını değiştirip değiştirmeyeceği merak ediliyor.
17.12.2020Dünya
Son dakika... Beklenen an geldi çattı Trumpın kaderi...
Son dakika... Beklenen an geldi çattı! Trump'ın kaderi...Seçim sonuçlarını kabul etmeyen ABD Başkanı için en kritik saatler yaklaştı, Twitter mesajlarıyla bombardımana devam eden Trump'ın kaderi belli oluyor.
14.12.2020Dünya
Son dakika: Washington sokakları böyle görüntülendi Savaş çıktı
Son dakika: Washington sokakları böyle görüntülendi! Savaş çıktıSon dakika haberlere göre, Trump taraftarı aşırı sağcı grup Proud Boys üyeleri ile antifaşist hareket solcu Antifa Washington sokaklarında birbirine girdi. AP, sokaklarda birbirini arayan grupların kavgasında bıçaklananlar olduğunu ve dört yaralının hastaneye kaldırıldığını aktarıyor.
14.12.2020Dünya
Washingtonda çatışma çıktı
Washington'da çatışma çıktıABD'nin başkentinde Başkan Trump destekçileri ve muhalifler birbirine girdi, Beyaz Saray'a çıkan sokakta bir gösterici bıçaklandı.
13.12.2020Dünya
Son dakika... AP yılın fotoğraflarını geçti Türkiyeden...
Son dakika... AP yılın fotoğraflarını geçti! Türkiye'den...Son dakika haberlere göre, koronavirüs salgınının damgasını vurduğu 2020'de Trump'ın yenilgisi, Dağlık Karabağ savaşı, Beyrut patlaması, protestolar ve doğal afetler öne çıktı.
1.12.2020Dünya
Trump bir seçim davasını daha kaybetti
Trump bir seçim davasını daha kaybettiPensilvanya Yüksek Mahkemesi Cumhuriyetçiler tarafından açılan bir davayı reddetti. Dava posta yoluyla kullanılan oyların geçersiz sayılması için açılmıştı.
29.11.2020Dünya
Son dakika... Çinden Bidena 22 gün sonra tebrik
Son dakika... Çin'den Biden'a 22 gün sonra tebrikÇin lideri Şi, ABD'de tarihi seçimden zaferle çıkan Joe Biden'a tebrik mesajı gönderdi.
25.11.2020Dünya
Ve Trump geri adım attı
Ve Trump geri adım attıABD Başkanı Trump'ın avukatları, Pennsylvania'daki seçim sonuçlarına itirazlarını yumuşattı. Avukatlar oyların geçersiz sayılması talebini geri çekti.
16.11.2020Dünya
CNN: ABD Dışişleri Bakanlığı Bidenı engelledi
CNN: ABD Dışişleri Bakanlığı Biden'ı engellediCNN International, seçilmiş başkan ve dünya liderleri arasında aracı olması gereken Dışişleri Bakanlığı'nın Pompeo'nun talimatıyla görevini yapmadığını bildiriyor.
12.11.2020Dünya
Trump yine hile dedi
Trump yine 'hile' dediABD Başkanı Donald Trump, seçimlerde 'hile yapıldığı' ve asıl kazananın Demokrat aday Joe Biden değil kendisi olduğuna yönelik iddialarını gündeme taşımayı sürdürüyor.
11.11.2020Dünya
Trump, Beyaz Saraydan ayrıldıktan sonra ne yapacak
Trump, Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra ne yapacak?ABD lideri Trump'ın görevi 20 Ocak'ta başkanlık seçimlerini kazanan Joe Biden'a devretmesi gerekiyor. Trump o güne dek görevi sürdürecek. Peki daha sonra ne yapacak? BBC'den Jessica Murphy dört ihtimal bulunduğunu aktarıyor.
11.11.2020Dünya
Merkel: Zorlukların üstesinden gelmek için ABD ve Almanya birlikte durmalı
Merkel: Zorlukların üstesinden gelmek için ABD ve Almanya birlikte durmalıYeni başkan Biden ve yardımcısı Harris'i tebrik eden Almanya lideri, "Amerika bizim en önemli müttefikimizdir ve bu böyle kalacaktır" dedi.
9.11.2020Dünya
İran: Bidenın ekibi ile temasımız olmadı
İran: Biden'ın ekibi ile temasımız olmadı "ABD'nin nasıl adımlar attığını görelim" açıklaması yapan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, politikalarına yeni hükümetin göreve başlamasından sonra karar vereceklerini söyledi.
9.11.2020Dünya
Son dakika:  ABD seçim sonuçları belli oldu Trump, hırsızlıkla suçladı...
Son dakika: ABD seçim sonuçları belli oldu! Trump, hırsızlıkla suçladı...Son dakika haberlere göre, tüm dünyanın günlerdir soluğunu tutarak takip ettiği ABD seçimlerinde sonuç belli oldu, AP ve CNN en kritik eyalet Pennsylvania’da farkı açan Demokrat aday Joe Biden’ın ipi göğüslediğini ilan etti. ABD'de yapılan başkanlık seçimini kaybeden Donald Trump, "Hile yapıldığına dair pek çok beyan var. İddialar incelenmeli" dedi.
8.11.2020Dünya
Son dakika: ABD seçim sonuçları belli oldu CNN dünyaya duyurdu... Utanç verici
Son dakika: ABD seçim sonuçları belli oldu! CNN dünyaya duyurdu... Utanç verici!Son dakika haberlere göre, tüm dünyanın günlerdir soluğunu tutarak takip ettiği ABD seçimlerinde sonuç belli oldu, AP ve CNN en kritik eyalet Pennsylvania’da farkı açan Demokrat aday Joe Biden’ın ipi göğüslediğini ilan etti. Sonuçların duyurulmasından sonra ilk Twitter mesajını paylaşan Trump, yarışın bitmediğini ve yasal mücadeye girişeceğini duyurdu. ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, zafer konuşmasında, ''Bölen değil, birleştiren bir başkan olacağıma söz veriyorum.'' dedi. Biden, Trump'a da bir mesaj göndermeyi ihmal etmedi. CNN International'a bilgi veren ve kimlikleri açıklanmayan iki kaynak ise bombayı patlattı...
8.11.2020Dünya
Son dakika... ABDde sonuçların ardından binlerce insan sokaklara döküldü Çığlıklar yükseliyor
Son dakika... ABD'de sonuçların ardından binlerce insan sokaklara döküldü! Çığlıklar yükseliyorTarihi seçimin sonuçları ülkenin dört bir yanında anında yankı buldu. ABD sokaklarında bir tarafta kutlama yapanlar, diğer tarafta öfkeyle bağıranlar vardı.
7.11.2020Dünya
Başkan adayı Kanye West, yenilgiyi kabul etti, 2024 seçimlerine göz kırptı
Başkan adayı Kanye West, yenilgiyi kabul etti, 2024 seçimlerine göz kırptıYeni ABD Başkanı'nın kim olacağı henüz netleşmiş değil. Ancak kimin ABD Başkanı olmayacağını biliyoruz, Kanye West. 43 yaşındaki rap şarkıcısı, 'Doğum günü Partisi' ile girdiği seçimde 60 bin oy alması sonrası yenilgiyi kabul etti.
7.11.2020Dünya
Son dakika: ABD seçim sonuçları dünyanın gündeminde Beklenen açıklama geldi...
Son dakika: ABD seçim sonuçları dünyanın gündeminde! Beklenen açıklama geldi...Gelen son dakika haberlerine göre; ABD'de bıçak sırtındaki eyaletlerde fotofinişe yaklaşıldı, seçimin kaderini çizecek sonuç belli oldu. Türkiye'den seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklama geldi. Almanya ise ABD lideri Trump'a açık bir 'yenilgi' mesajı verdi. Washington Post'un gizli servis haberi ise gündemi değiştirdi. Öte yandan ABD başkanlık yarışında her iki aday için de kritik öneme sahip olan ve Demokrat Joe Biden'ın az farkla öne geçtiği Georgia eyaletinde oylar yeninden sayılacak. Öte yandan Joe Biden'dan beklenen açıklama geldi.
7.11.2020Dünya
Son dakika: CNN muhabiri canlı yayında duyurdu Yüzde 77...
Son dakika: CNN muhabiri canlı yayında duyurdu! Yüzde 77...Gelen son dakika haberlerine göre; ABD'de 3 Kasım'da gerçekleşen başkanlık seçiminde heyecan hız kesmeden devam ediyor. CNN muhabiri Kate Bolduan en merak edilen eyaletle ilgili canlı yayında flaş bilgi verdi. Öte yandan ABD başkanlık yarışında oy sayımının sürdüğü Philadelphia'da Trump ve Biden destekçileri karşı karşıya geldi. Philadelphia'da ulusal muhafızlar sokaklara indi.
6.11.2020Dünya
Biden kilit eyalet Georgiada öne geçti
Biden kilit eyalet Georgia'da öne geçtiKıyasıya yarışa sahne olan Georgia'da geriden gelen Demokrat aday, 917 oy fark açtı. 16 delegeye sahip eyalette Trump dün 1267 oyla öndeydi.
6.11.2020Dünya
Facebook, Trump taraftarlarının sonuçları protesto ettiği grubu yasakladı
Facebook, Trump taraftarlarının sonuçları protesto ettiği grubu yasakladıABD'de 3 Ekim'de yapılan başkanlık seçimlerinin sonucu henüz belirsizliğini korurken sosyal paylaşım sitesi Facebook, ABD Başkanı Donald Trump destekçisi kullanıcıların oluşturduğu "Stop the Steal" (Hırsızlığı Durdurun) adlı paylaşım grubuna yasak getirdi.
6.11.2020Dünya
Son dakika: ABD seçiminde son durum Ülke karıştı, sular durulmuyor
Son dakika: ABD seçiminde son durum! Ülke karıştı, sular durulmuyorCumhuriyetçi mevcut Başkan Trump ve Demokrat aday Biden favori oldukları eyaletlerde kazandı. Seçim altı eyalette kilitlendi. Başkan Trump Twitter'dan oy pusulalarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunurken, ABD Posta İdaresi Başkanı'nın ifadesinin alınacağı haberi gündeme bomba gibi düştü. ABD Başkanı kıl payı geride olduğu Wisconsin'de oyların yeniden sayılması için başvuruda bulunacak. Ayrıca Trump ekibi Michigan’da oy sayımının durdurulması için dava açarken, Pensilvanya'da da zafer ilan etti. Biden ise basın toplantısında "Zafer kazanacağımdan eminim. Bu hem demokrasi, hem de Amerika için bir zafer olacak." dedi.
5.11.2020Dünya
Son dakika... Trumptan ilk açıklama: Sürpriz şeyler oluyor
Son dakika... Trump'tan ilk açıklama: Sürpriz şeyler oluyor!Yeryüzünün soluğunu tutarak beklediği ABD seçim sonuçları kaosa yol açtı, 'kıyamet senaryosu' gerçek oldu. Biden en kritik eyalet Florida'yı kaybetti. Trump'ın favori kanalı Fox News manşetiyle gündeme otururken, Trump yine ortalığı sallayan bir tweet attı ve oy sayımında "sürpriz şeyler" olduğunu iddia ett. Trump ekibi Michigan’da oy sayımını durdurulması için dava açtı, ayrıca Wisconsin'den usulsüzlük haberleri aldıklarını ve derhal tekrar oy sayımı için başvuruda bulunacaklarını açıkladı. Trump ekibi Pensilvanya'da zafer ilan ederken, Biden "Zafer kazanacağımdan eminim. Bu hem demokrasi, hem de Amerika için bir zafer olacak." dedi.
4.11.2020Dünya
Senato ve Temsilciler Meclisinde sandalye dağılımı belli olmaya başladı
Senato ve Temsilciler Meclisi'nde sandalye dağılımı belli olmaya başladıABD'de 59. başkanlık seçimlerinin yanı sıra yapılan Senato ve Temsilciler Meclisi seçiminde sandalye dağılımı belli olmaya başladı.
4.11.2020Dünya
AK Partili Ünal: Millet İttifakı, benzemezler ittifakından oluşuyor
AK Parti'li Ünal: Millet İttifakı, benzemezler ittifakından oluşuyorAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Millet İttifakı, Cumhur İttifakı gibi bir millet mutabakatından değil, benzemezler ittifakından oluşuyor. Saadet Partisi'nin geleneği de HDP-CHP zihinsel kodlarına uygun değil. Bu ittifak çerçevesinde İYİ Parti ve Saadet bu genetiğe uymuyor zaten. İYİ Parti ve Saadet'in bu yapı içerisinde olması zaten benzemezler ittifakını ortaya çıkarıyor" dedi.
11.01.2021Siyaset
Bakır fiyatları, yaklaşık 8 yılın en yüksek seviyesinde
Bakır fiyatları, yaklaşık 8 yılın en yüksek seviyesindeBakırın libresi, yılın ilk haftasında 3,7021 dolara çıkarak yaklaşık 8 yılın en yüksek seviyesini gördü.
10.01.2021Uzmanpara
Son dakika haberler...Patlama noktası Peş peşe geldi...
Son dakika haberler...Patlama noktası! Peş peşe geldi...Dünyanın gözü ABD'de... Trump'ın başkent Washington'a yığdığı kalabalıklara Kongre'ye yürümelerini söylemesiyle ABD tarihinin son 200 yıldaki en utanç verici sahneleri yaşandı. Trump, 20 Ocak'ta düzenli bir geçiş olacağını duyurdu. ABD medyası çılgına dönmüş durumda. Ulaştırma Bakanı Chao'nun ardından Eğitim Bakanı Devos'un da istifa etmesi bomba etkisi yarattı. New York Times gazetesi, Trump'ın son haftalarda kendisine af çıkartmak için yardımcılarıyla tartıştığını yazdı. Beyaz Saray'dan baskını kınayan bir açıklama gelirken, Başkan Yardımcısı Pence'in danışmanı, Trump'ın azledilmesi için 25. Madde'yi işletmekle ilgili açıklama yaptı. Sakıncalı bulunan tweetlerini sildikten sonra hesabı açılan Trump da, Twitter'dan yayınladığı videoyla sessizliğini bozdu. Son dakika gelişmelerini canlı aktarıyoruz...
8.01.2021Dünya
Uzmanlara göre ABD demokrasisinin prestiji sarsıldı
Uzmanlara göre ABD demokrasisinin prestiji sarsıldıUzmanlar, Trump destekçilerinin Kongre binasına zorla girmesiyle yaşanan olaylarla ilgili neden önlem almadığına dair soruya yanıt bulunması gerektiğini belirterek Amerikan demokrasinin dünyadaki prestijinin sarsıldığını söyledi.
7.01.2021Dünya
ABD Kongresi Joe Bidenın zaferini onayladı
ABD Kongresi Joe Biden'ın zaferini onayladıABD Kongresi, 3 Kasım'da seçilen Joe Biden'ın Başkan Trump'a karşı kazandığı zaferini resmen onayladı. Toplantıda 'Bu gece buraya zarar verenler kazanamadı. Hiçbir zaman kazanamayacaklar' ifadesini kullanan ABD Başkanı Trump'ın en güvendiği isim Mike Pence'in sözleri yankı uyandırdı.
7.01.2021Haberler
Son dakika: ABDde ortalık savaş alanına döndü Kongreyi bastılar, silahlar çekildi...
Son dakika: ABD'de ortalık savaş alanına döndü! Kongre'yi bastılar, silahlar çekildi...Gelen son dakika haberine göre; ABD'de ortalık savaş alanına döndü. ABD’nin başkenti Washington’da gösteri düzenleyen Trump destekçilerinden bazıları polis barikatını aşarak Kongre binasına girdi. ABD'de göstericilerin barikatları aşarak Kongre binasına girmesi üzerine Kongredeki oturumlara ara verildi ve Mike Pence bina dışına çıkarıldı. Silahların çekildiği, ölen ve yaralıların olduğu bu şoke edici olaylar sonrası Biden ve Trump'tan peş peşe açıklamalar geldi. Öte yandan oturum, güvenliğin yeniden sağlanmasının ardından devam etti. 'Kalkışma' ve 'Darbe girişimi' yorumları yapılırken ABD'de uzun süre konuşulacak sarsıcı olaylara şahit olundu. İşte yaşanan sıcak gelişmelerin tümü...
7.01.2021Dünya
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, güne alıcılı bir seyirle başladı.
6.01.2021Uzmanpara

Yazar Sonuçları

Ali ÇınarMilliyet Yazarı
Partisiyle yollarını ayıracakGeçen hafta Kongre’ye yapılan baskın ve şiddetin yankıları hala sürüyor...
11.01.2021
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Trump’a yargı yolu mu?1800 yılındaki seçimde ABD Başkanı John Adams 138 seçiciden 65’inin oyunu alabilmişti...
8.01.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ABDABD seçim sonucuDonald TrumpJoe BidenABD başkanlık seçimi

Abd Seçim Sonucu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.