Bizans

Bizans

Son dakika Bizans haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bizans gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bizans haber sayfamızda...

Bizans

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.346 bizans haberi bulunmuştur.
Mehmet Ali Erbilin hastalığı nedir, sağlık durumu nasıl Mehmet Ali Erbil kimdir, kaç yaşında
Mehmet Ali Erbil'in hastalığı nedir, sağlık durumu nasıl? Mehmet Ali Erbil kimdir, kaç yaşında?Mehmet Ali Erbil kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Geçirdiği rahatsızlığın ardından uzun süre hastanede yoğun bakımda kalan ünlü şovmen uzun bir aranın ardından bu akşam ekrana gelecek olan İbo Show'a konuk olacak. Uzun bir aranın ardından yeniden ekranlara çıkan Mehmet Ali Erbil'in hastalığı ve son sağlık durumu izleyiciler tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki Mehmet Ali Erbil kimdir?
23.01.2021Cadde
Fatih Sultan Mehmet Kimdir Kısaca Fatih Sultan Mehmetin Hayatı Ve Sözleri
Fatih Sultan Mehmet Kimdir? Kısaca Fatih Sultan Mehmet'in Hayatı Ve SözleriOsmanlı İmparatorluğunun 7 padişahı olan Fatih Sultan Mehmet, 30 Mart 1432 tarihinde Edirne'de doğdu. Tam adı Mehmet Bin Murat'tır. Babası Koca Murat lakabıyla da bilinen 2. Murat, annesi ise Hüma Hatun'dur. İlk kez 1444'te tahta çıkan padişah, yaklaşık 2 yıl tahtta kalmıştır. Fatih Sultan Mehmet hayatı hakkında merak edilenleri sizin için detaylı bir şekilde derledik.
21.01.2021Eğitim
Süleyman Hurma: Fenerbahçe dünyanın en iyi 10 numarasını getirdi
Süleyman Hurma: Fenerbahçe dünyanın en iyi 10 numarasını getirdiFatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, "Fenerbahçe dünyanın en iyi 10 numarası Mesut Özil'i Türkiye'ye getirdi. Hangi şartlarda getirdiklerinin bence hiçbir önemi yok. İkinci olarak, bu oyuncu aslen Türk, böyle bir oyuncu ülkesine geldi. Üç, orada birtakım zulme uğramış bir oyuncu. Özellikle son dönemlerde çeşitli sebeplerden dolayı, onun ülkesine dönmesi çok sevindirici" dedi.
Cizye Vergisi Nedir, Kimlerden Alınır Cizye Vergisi İlk Olarak Ne Zaman Alınmıştır
Cizye Vergisi Nedir, Kimlerden Alınır? Cizye Vergisi İlk Olarak Ne Zaman Alınmıştır?Cizye vergisi anlam olarak "ödemek, karşılık olarak vermek" anlamları karşılar. İslam hukukunda gayrimüslim milletlerin can ve mal güvenliklerinin sağlanması için ödenen vergi olarak düşünülebilir. Kelimenin Kur’ân-ı Kerîm'de ’ve hadis kaynaklarında geçmektedir. Baş vergisi olarak geçen bu terimin arazi için ödenen vergi şeklinde kullanıldığı kaynaklarda rastlanılmaktadır. İslamiyet sonraki dönemlerinde arazi için ödenen vergilerde "haraç" terimi kullanılmaya başlamıştır. İşte, merak edilen tüm detaylar
21.01.2021Dini Bilgiler
2. Murat Kimdir 2. Muratın Yaptıkları Ve Başlıca Katkıları Nelerdir
2. Murat Kimdir? 2. Murat'ın Yaptıkları Ve Başlıca Katkıları Nelerdir?2. Murat 1404 yılında Amasya'da doğdu. Koca Murat adıyla da bilinir. Osmanlı İmparatorluğunun 6. padişahı olan 2. Murat, 25 Haziran 1421 tarihinde tahta çıkmış ve 28 yıl boyunca hüküm sürmüştür. Yaptıklarıyla Osmanlı Devletinin yükselmesinde önemli rol oynamıştır. 2. Murat Kimdir? 2. Murat'ın yaptıkları ve başlıca katkıları nelerdir? Sizin için detaylı bir şekilde derledik.
18.01.2021Eğitim
Frigya inanç turizminin merkezi olma yolunda hızla ilerliyor
Frigya inanç turizminin merkezi olma yolunda hızla ilerliyorAfyonkarahisar’ın İhsaniye ilçe sınırları içerisindeki milattan sonra 9. yüzyılda kayaya oyularak yapılan eşsiz güzellikteki tarihi Ayazini Kilisesi restore edilerek inanç turizmine kazandırılacak.
21.01.2021Tatil
Tarsusta sular çekildi, kaya mezarları ortaya çıktı
Tarsus'ta sular çekildi, kaya mezarları ortaya çıktıMersin’in Bizans İmparatoru 1’inci Justinyen döneminde Berdan Irmağı altında kalan Tarsus Şelalesi'ndeki Roma kaya mezarları, kuraklık sonucu suyun çekilmesiyle yeniden ortaya çıktı.
17.01.2021Haberler
Tarsusta sular çekildi, kaya mezarları ortaya çıktı
Tarsus'ta sular çekildi, kaya mezarları ortaya çıktıMersin’in Bizans İmparatoru 1’inci Justinyen döneminde Berdan Irmağı altında kalan Tarsus Şelalesi'ndeki Roma kaya mezarları, kuraklık sonucu suyun çekilmesiyle yeniden ortaya çıktı.
17.01.2021Gündem
İstanbul, yatırımlarla çekim merkezi olabilir
İstanbul, yatırımlarla çekim merkezi olabilirTarihi Yarımadası, sarayları, camileri, müzeleri, yalıları, ve muhteşem Boğaz manzarasıyla her yıl milyonlarca turisti ağırlayan İstanbul’un bu potansiyelini daha da artırmak mümkün.
17.01.2021Gündem
Kütahyada ele geçirildi Tam 230 parça...
Kütahya'da ele geçirildi! Tam 230 parça...-Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki operasyonda Roma ve Bizans dönemlerine ait olduğu tahmin edilen 230 parça tarihi eser ele geçirildi.
12.01.2021Gündem
Kayseride 6 bin yıllık tarihi alan, definecilerin hedefi oldu
Kayseri'de 6 bin yıllık tarihi alan, definecilerin hedefi olduKayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde yaklaşık 6 bin yıllık tarihi yer altı yerleşim yeri, definecilerin hedefi oldu.
12.01.2021Gündem
Adanada tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 2 gözaltı
Adana'da tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 2 gözaltıAdana'da düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda Roma ve Bizans dönemine ait olduğu değerlendirilen objeler ele geçirildi, 2 zanlı gözaltına alındı.
7.01.2021Gündem
Hayrete düşüren görüntü Hazine için kazdılar
Hayrete düşüren görüntü! Hazine için kazdılarAdana'nın Pozantı ilçesinde jandarmanın tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda suçüstü yakalanan biri FETÖ şüphelisi 3 kişinin dağ yamacında kazdığı derin çukuru DHA görüntüledi. Öte yandan jandarma ekiplerinin tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda çok sayıda el bombası, roketatar mühimmatı, dinamit, fünye, tüfek ve tabanca ele geçirildi.
6.01.2021Haberler
Hayrete düşüren görüntü Hazine için kazdılar
Hayrete düşüren görüntü! Hazine için kazdılarAdana'nın Pozantı ilçesinde jandarmanın tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda suçüstü yakalanan biri FETÖ şüphelisi 3 kişinin dağ yamacında kazdığı derin çukuru DHA görüntüledi. Öte yandan jandarma ekiplerinin tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda çok sayıda el bombası, roketatar mühimmatı, dinamit, fünye, tüfek ve tabanca ele geçirildi.
6.01.2021Gündem
Bahçesinde kazı yaparken buldu Hemen haber verdi
Bahçesinde kazı yaparken buldu! Hemen haber verdiBartın'ın Ulus ilçesinde bahçesine ağaç dikmek ve temizlik yapmak için kazı yapan İsmail Yılmaz, 3 kerpiç yapıya rastladı. Arkeologlar, kerpiç yapıların bulunduğu alanda incelemede bulundu.
6.01.2021Gündem
2020’nin en önemli  arkeolojik keşifleri
2020’nin en önemli arkeolojik keşifleri2020 yılı pandeminin gölgesinde geçse de arkeolojik kazılar hızını kesmedi. Dünyada ve Türkiye’deki keşiflerde insanlık tarihine dair önemli buluntulara ulaşıldı
Medeniyetin beşiğinden davet var
Medeniyetin beşiğinden davet varDiyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’ndan, binlerce yıldır yaşamın kesintisiz devam ettiği ve onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış, İslamiyet ve Hristiyanlık dinlerine ait önemli dini yapıların bulunduğu kadim kente davet var
31.12.2020Gündem
Özgürlüğün Tarihi Üzerine İki Deneme raflardaki yerini aldı
Özgürlüğün Tarihi Üzerine İki Deneme raflardaki yerini aldıVakıfBank Kültür Yayınları’nın yayımladığı “Özgürlüğün Tarihi Üzerine İki Deneme” adındaki eserde, İngiliz tarihçi Lord Acton toplumsal hürriyetin gelişimini inceliyor. Acton kitapta, Julius Caesar, Aristoteles, Sokrates, Platon, Herakleitos, Cicero ve Locke gibi daha onlarca isme atıfta bulunarak, tarihi olaylardan örneklerle özgürlük düşüncesinin köklerine iniyor.
31.12.2020Kültür Sanat
Polemik yapmayın sanatınızı gösterin
'Polemik yapmayın sanatınızı gösterin'Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanatçıları Türkiye’nin gücüne güç katmaya çağırarak, “Beklediğimiz sanatçı, muhalefetini sosyal medyadan savurduğu siyasi polemiklerle değil, kanatlanıp uçurduğu sanatıyla gösterecektir” dedi
31.12.2020Siyaset
Beştepede ödül töreni Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş açıklamalar
Beştepe'de ödül töreni! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni'ne katıldı. Erdoğan, 'Sanat teorilerinin çöktüğü, sanat ortamının değişime uğradığı, sanat hırsızlıklarının yüzlere vurulduğu bir çağda yaşıyoruz. Beklediğimiz o sanatçı muhalefetini sosyal medya hesabından savurduğu siyasi polemiklerle değil kanatlanıp uçurduğu sanatıyla gösterecektir' dedi.
30.12.2020Haberler
Son Dakika... Beştepede ödül töreni Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş açıklamalar
Son Dakika... Beştepe'de ödül töreni! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni'ne katıldı. Erdoğan, 'Sanat teorilerinin çöktüğü, sanat ortamının değişime uğradığı, sanat hırsızlıklarının yüzlere vurulduğu bir çağda yaşıyoruz. Beklediğimiz o sanatçı muhalefetini sosyal medya hesabından savurduğu siyasi polemiklerle değil kanatlanıp uçurduğu sanatıyla gösterecektir' dedi.
30.12.2020Siyaset
Kazılarında birbiriyle bağlantılı 4 sarnıç bulundu
Kazılarında birbiriyle bağlantılı 4 sarnıç bulundu!İzmir'de 1990 yılından bu yana sürdürülen Metropolis Antik Kenti kazı çalışmalarında birbiriyle bağlantılı dört sarnıca ulaşıldı. Kazılarda tespit edilen çok sayıda yemek artığı, hayvan kemiği ve seramik parçaları, M.S. 12'inci ve 13'üncü yüzyıllarda Metropolis kent halkının beslenme ve tüketim alışkanlıklarına ışık tuttu.
28.12.2020Gündem
Menemenspordan Sikiru Olatunbosun açıklaması
Menemenspor'dan Sikiru Olatunbosun açıklaması!TFF 1. Lig ekiplerinden Menemenspor'da takımdan ayrılan Sikiru Olatunbosun'un kulübe 40 bin lira ödediği ve 150 bin liralık alacağını bıraktığı bildirildi.
26.12.20201.Lig
Tarihte Ertuğrul Bey ne zaman ve nasıl öldü Ertuğrul Gazi kimdir İşte hayatı...
Tarihte Ertuğrul Bey ne zaman ve nasıl öldü? Ertuğrul Gazi kimdir? İşte hayatı...Ertuğrul Bey kimdir, gerçekte ne zaman ve nasıl öldü sorusu merak içerisinde araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kuruluş Osman dizisinde Ertuğrul Bey'in ölümü işlenecek. Diziyi yakından takip eden vatandaşlar Ertuğrul Bey, ne zaman ve nasıl öldü sorusuna yanıt aramayı sürdürüyor. Osmanlı Beyliğinin kurulması sürecinde gösterdiği başarılar ile anılmaktadır. Ertuğrul Bey'in ölümün ardından Osman Gazi Beyliği 1299 yılında Söğüt ve Domaniç çevresinde kurmuştur. Peki Ertuğrul Bey kimdir, gerçekte ne zaman ve nasıl öldü?
23.12.2020Gündem
Uyanış Büyük Selçuklu 14. yeni bölüm fragmanı yayımlandı Uyanış Büyük Selçuklu 13. bölüm izle
Uyanış Büyük Selçuklu 14. yeni bölüm fragmanı yayımlandı! Uyanış Büyük Selçuklu 13. bölüm izleUyanış Büyük Selçuklu 13. son bölüm pazartesi akşamı TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluştu. Sevilen dizide yaşananlar heyecana neden oldu. Selçuklu dönemini ve Sultan Melikşah'ı anlatan Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölüm fragmanı haberimizde.
22.12.2020Cadde
Kuruluş Osman 39. yeni bölüm fragmanı yayımlandı Kuruluş Osman son bölüm özeti...
Kuruluş Osman 39. yeni bölüm fragmanı yayımlandı! Kuruluş Osman son bölüm özeti...ATV ekranlarının popüler dizisi Kuruluş Osman 38. bölüm ile ekrana damga vurdu. Osmanlı'nı kuruluşunu anlatan dizide her karakter ve hikayesi seyirci tarafından büyük ilgiyle izleniyor. Kuruluş Osman 39. bölüm fragmanı araştırılıyor.
17.12.2020Cadde
Yerebatan Sarnıcı her an çökebilir
Yerebatan Sarnıcı her an çökebilirDünya Miras Listesi’nde yer alan ve Türkiye’nin UNESCO’daki en iyi eseri seçilen Yerebatan Sarnıcı’nın çökme tehlikesi bulunduğu ortaya çıkarken, İBB ile Koruma Kurulu’nu karşı karşıya geldi.
17.12.2020Gündem
Tekirdağda tarihi eser operasyonu
Tekirdağ'da tarihi eser operasyonu!Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde bir ev ve araçta sikke, yüzük ve haçlar ele geçirildi.
15.12.2020Gündem
Son dakika... Kadıköyde büyük gizem Haydarpaşa Garının altındaki toplu mezar...
Son dakika... Kadıköy'de büyük gizem! Haydarpaşa Garı'nın altındaki toplu mezar...Eskiden Körler Ülkesi olarak da anılan İstanbul Kadıköy’deki Haydarpaşa Garı kazılarında, içinde mezarların da olduğu tabanı mermer bir yapı tespit edildi. Toplu mezarları, mimarisi ile kutsal olduğu düşünülen yapının gizemi arkeolojik çalışmalar ilerledikçe çözülecek.
15.12.2020Gündem
24 ayarın büyüsüyle dolu tasarımlar
24 ayarın büyüsüyle dolu tasarımlar24 ayar altın tasarımlarında Türkiye’nin öncü markalarından olan Cevherun’la tarihte yolculuğa çıkıyorsunuz
13.12.2020Pazar
Korkutan tespit: Bir saniye bile bekleyecek zamanımız yok
Korkutan tespit: Bir saniye bile bekleyecek zamanımız yokYerebatan Sarnıcı'nın restorasyonu sırasında sütun başlarında gergi boşlukları belirlenirken çökme riski tespit edildi. İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Oktay Özel, "Bizim şu an itibarıyla bir saniye bile bekleyecek zamanımız yok" dedi.
10.12.2020Haberler
Syedra Antik Kentine turist ilgisi
Syedra Antik Kenti'ne turist ilgisiAntalya'nın Alanya ilçesinde bulunan ve tarihi M.Ö. 9'uncu yüzyıla kadar uzanan Syedra Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmalarında Helenistik, Roma, Bizans ve Anadolu Selçuklu dönemine ait eserler gün yüzüne çıkarılıyor.
10.12.2020Tatil
Yerebatan Sarnıcında korkutan tespit Bir saniye bile bekleyecek zamanımız yok
Yerebatan Sarnıcı'nda korkutan tespit! Bir saniye bile bekleyecek zamanımız yok Yerebatan Sarnıcı'nın restorasyonu sırasında sütun başlarında gergi boşlukları belirlenirken çökme riski tespit edildi. İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Oktay Özel, "Bizim şu an itibarıyla bir saniye bile bekleyecek zamanımız yok" dedi.
10.12.2020Gündem
Çorum’da orijinal yeni burçlar ortaya çıkarıldı
Çorum’da orijinal yeni burçlar ortaya çıkarıldı!Çorum’da, 15'inci yüzyılda inşa edilen Çorum Kalesi'nin yapı işgalinden kurtarılıp, turizme kazandırılması için sürdürülen çalışmalarda ilk günkü sağlamlığında orijinal burçlar ve zindan olarak kullanılan bölme ile suçluların asıldığı darağacı ortaya çıkarıldı.
10.12.2020Gündem
İzmirdeki kaçakçılık operasyonunda 575 parça tarihi eser ele geçirildi
İzmir'deki kaçakçılık operasyonunda 575 parça tarihi eser ele geçirildiİzmir'in Torbalı ilçesinde düzenlenen operasyonda 575 parça tarihi eser ele geçirildi, 3 kişi yakalandı.
6.12.2020 Gündem
Lastikler arasında 500 yıllık tarihi şapel çıktı
Lastikler arasında 500 yıllık tarihi şapel çıktı!İstanbul Fatih Draman semtinde oto lastikçi dükkanının bahçesindeki 500 yıllık tarihi şapel içler acısı halde. Halen önemli bir kısmı sağlam olan ve 1500'lü yıllarda yapıldığı değerlendirilen tarihi şapel, dükkan işletmecisi tarafından lastikleri muhafaza etmek için kullanılıyor.
6.12.2020Gündem
Kulucahisar Kalesi nerede Kulucahisar Kalesi tarihte kaç yılında fethedildi
Kulucahisar Kalesi nerede? Kulucahisar Kalesi tarihte kaç yılında fethedildi?Kuruluş Osman dizisinde bu akşam ekrana gelen yeni bölümde Osman Bey tarafından Kulucahisar Kalesi'ne bir sefer düzenleniyor. Kulucahisar'ı fethetmek için sefer hazırlıklarına başlayan Osman Bey ya bu uğurda öleceğiz ya da bu kaleyi fethedeceğiz sözleri ile bne kadar kararlı olduğunu ortaya koyuyor. Peki Kulucahisar Kalesi nerede, tarihte kaç yılında fethedildi? İşte fetih hakkında merak edilenler...
2.12.2020Gündem
İstanbulun tarihindeki kara yıllar 4. Haçlı Seferi
İstanbul'un tarihindeki kara yıllar 4. Haçlı Seferiİstanbul’un kısa, önemli fakat ihmal edilmiş dönemi olan Latin Krallığı’na ait bilgiler araştırmacı yazar Erhan Altunay ve rehber Selçuk Eracun’un kaleminden okuyucuyla buluştu. İstanbul’un Latin Çağı adı ve Destek Yayınları etiketiyle yayımlanan kitap, döneme ait yalnızca tercüme kitapların bulunduğu ülkemizde bir eksikliği tamamlar nitelikte. Kitap okuyucuya, günümüze ulaşan Latin izlerini takip ederek yeni keşifler yapmayı vaat ederken; efsaneler ve gerçekler üzerinden doğru kabul edilen yanlışları da düzeltme imkânı tanıyor.
Kuruluş Osman 36. bölüm fragmanı ekrana geldi Kuruluş Osman 35. son bölüm özeti...
Kuruluş Osman 36. bölüm fragmanı ekrana geldi! Kuruluş Osman 35. son bölüm özeti...Kuruluş Osman 35. bölümü yayımlandı. Diziseverlerin kısa sürede müdavimi olduğu dizi Osmanlı'nın kuruluş sürecini ele alıyor. Kuruluş Osman 36. yeni bölüm fragmanı ise son bölümün ardından ekrana geldi. İşte, Kuruluş Osman son bölüm ayrıntıları...
26.11.2020Cadde
Uğur Arda Aydın kimdir, kaç yaşında Uğur Arda Aydının hayatı...
Uğur Arda Aydın kimdir, kaç yaşında? Uğur Arda Aydın'ın hayatı...Şehir Tiyatroları oyuncusu Uğur Ayda Aydın hakkında arka arkaya suçlamalar yapıldı. Adı taciz skandalına karışan Uğur Arda Aydın'ın 30 yıla kadar hapsi isteniyor. Peki, Uğur Arda Aydın kimdir, kaç yaşında? İşte Uğur Arda Aydın'ın hayatına dair bilgiler.
26.11.2020Cadde
Ertuğ’un dev ölçekli fotoğrafları ABD’de
Ertuğ’un dev ölçekli fotoğrafları ABD’de New York’taki Bruce Silverstein Gallery, Türkiye’nin önemli mimar ve fotoğraf sanatçılarından Ahmet Ertuğ’un sanat hayatından 27 fotoğrafı bir araya getiren “Ahmet Ertuğ Photographs 1978-2020” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor
26.11.2020Kültür Sanat
Ankarada ele geçirildi Bizans dönemine ait...
Ankara'da ele geçirildi! Bizans dönemine ait...Ankara'da, jandarma ekiplerince durdurulan otomobilde, Bizans dönemine ait olduğu değerlendirilen 6 bronz tablet ile 1 bronz kadın tanrıça figürü ele geçirildi; 3 kişi gözaltına alındı.
25.11.2020Gündem
Kuruluş Osman oyuncuları kimler Kuruluş Osman 35. bölüm fragman izle
Kuruluş Osman oyuncuları kimler? Kuruluş Osman 35. bölüm fragman izleKuruluş Osman 35. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. ATV'nin ilgiyle takip edilen dizisi Kuruluş Osman2ın oyuncuları kimler? Bu akşam dizinin yeni bölümünü kaçırmak istemeyenler Kuruluş Osman fragmanı izle aramasından araştırmaya başladı. İşte Kuruluş Osman 35. yeni bölüm fragmanı ve dizi hakkında merak edilenler...
25.11.2020Cadde
Beykozda operasyon 658 parça tarihi eser ele geçirildi
Beykoz'da operasyon! 658 parça tarihi eser ele geçirildiİstanbul Beykoz'da düzenlenen operasyonda Helenistik, Roma, Bizans dönemleri ve İslami eserlerinin yanı sıra çeşitli fosillerin de olduğu toplam 658 parça tarihi eser ele geçirildi, bir kişi gözaltına alındı.
25.11.2020Haberler
Beykozda operasyon 658 parça tarihi eser ele geçirildi
Beykoz'da operasyon! 658 parça tarihi eser ele geçirildiİstanbul Beykoz'da düzenlenen operasyonda Helenistik, Roma, Bizans dönemleri ve İslami eserlerinin yanı sıra çeşitli fosillerin de olduğu toplam 658 parça tarihi eser ele geçirildi, bir kişi gözaltına alındı.
25.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
Modadan çağdaş sanata son transfer90’ların en ünlü moda tasarımcılarından biriydi Helmut Lang, 2005’te kariyerinin zirvesinde kendi adını taşıyan markasını sattı ve sanata yöneldi...
7.01.2021Cadde
Melih AşıkMilliyet Yazarı
2023CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu iki hafta önce gazetelerin Ankara temsilcileriyle yaptığı toplantıda gelecekle ilgili çok önemli bir noktaya değiniyor, diyor ki:“Yeni cumhurbaşkanı sembolik biri olacak...
5.01.2021Gündem
Nükhet EveriMilliyet Yazarı
İstanbul’da bambaşka bir dünyaBugün çökme tehlikesi haberleriyle gündemde olan Yerebatan Sarnıcı’yla birlikte İstanbul’u yeraltından keşfe çıkalımBinlerce yıllık tarihi, eşsiz yapıları, Boğaziçi gibi doğal güzellikleriyle mutlaka görülmesi gereken şehirler listelerinin vazgeçilmezi İstanbul, ziyaretçilerini yalnızca bu güzellikleriyle büyülemekle kalmaz...
26.12.2020Cumartesi
Tülin KılıçMilliyet Yazarı
Şehirden Kaçış DuraklarıEtrafımda, etrafımızda hep aynı konular: Pandemi, ne zaman bitecek, ne olacak, bu zorlu süreci daha hafif nasıl atlatabiliriz, köye mi yerleşmeli, Güney’e mi kaçmalı, dağa mı tırmanmalı, ormana mı saklanmalı?Hepimiz, özellikle şehirde yaşayanlar çok bunaldı...
16.12.2020
Merve BingölMilliyet Yazarı
İstanbul'da huzura kaçışİstanbul'un kalabalığı, trafiği, covid derken hepimiz insanlardan uzak doğayla iç içe yerler arar olduk...
9.12.2020

Benzer Haber Etiketleri

tarihi eseroperasyonKimdiristanbuladana

Bizans ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.