Faik Öztrak

Faik Öztrak

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ 1 .sıra Adayı.Ankara'da 1954 yılında doğan Öztrak, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını İngiltere Birmingham Üniversitesinde kalkınma finansmanı üzerine tamamladı.Devlet Planlama Teşkilatında uzman, Yıllık Programlar ve Finansman Dairesi Başkanı, İktisadi Planlama Başkan Vekili, İktisadi Planlama Genel Müdürü ve Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Yardımcılığı ve Hazine Müsteşarlığı görevlerinde bulundu. Köşe yazarlığı yaptı. Üniversitelerde konuk öğretim üyesi olarak ders verdi. Türkiye'nin Avrupa Birliğine üyeliği üzerine yazdığı makaleleri yayınlandı.23. Dönemde Tekirdağ Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Avrupa-Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi olarak görev yaptı. Asamble bünyesinde faaliyet gösteren Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Ekonomik ve Mali Konular Komitesi Başkanlığına seçildi. NATOPA Türk Grubu üyeliğinde de bulunan Öztrak, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Faik Öztrak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.076 faik oztrak haberi bulunmuştur.
Bu ağır suçlamalar sıkıntının işareti
'Bu ağır suçlamalar sıkıntının işareti'CHP Sözcüsü Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu için ‘DHKP/C militanı’ suçlamasına tepki gösterdi
9.01.2021Siyaset
‘Sahada olun, halka ekonomiyi anlatın’
‘Sahada olun, halka ekonomiyi anlatın’CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün video konferans yöntemi ile toplandı. Toplantıda öldürülen Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’in açıklamaları gündeme geldi. Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’in yasal yollara başvuracağı belirtilirken, HTS kayıtlarının milletvekilini doğruladığı ifade edildi. Görüşmenin kaydının isteneceği belirtilen toplantıda, konunun takip edilmesi kararlaştırıldı.
5.01.2021Siyaset
‘Ne gerekiyorsa derhal yapılsın’
‘Ne gerekiyorsa derhal yapılsın’CHP lideri Kılıçdaroğlu, CHP’li bir Muğla milletvekilinin Pınar Gültekin’in babasını arayarak ‘davadan vazgeç’ dediği iddiasına ilişkin, “Konu hassasiyetle araştırılsın. Ne gerekiyorsa yapılsın. Bu konuda hiç tavizimiz olamaz” dedi.
29.12.2020Siyaset
CHPli Öztraktan Pınar Gültekinin babasının aranması açıklaması
CHP'li Öztrak'tan Pınar Gültekin'in babasının aranması açıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP milletvekilinin Muğla'da öldürülen Pınar Gültekin'in babasını arayarak şikayetinden vazgeçmesini istediği iddiasıyla ilgili, "CHP olarak biz genel merkezimiz, meclis grubumuz bu tür olaylar karşısında taviz vermeyiz. Bu tür olaylara hiçbir şekilde izin vermeyiz. Bu mesnetsiz iddiaların hukuki takibini yapacağız" dedi.
28.12.2020Siyaset
CHPli vekil Pınar Gültekinin babasına davadan vazgeç dedi mi
CHP'li vekil Pınar Gültekin'in babasına 'davadan vazgeç' dedi mi?Gelen son dakika haberine göre; CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Gündemde salgın, ekonomi, dış politika konuları var. Öte yandan 'CHP'li vekil Pınar Gültekin'in babası ile görüştü, 'davadan vazgeç' dedi' iddiaları da MYK'da görüşülecek. Ayrıntıları CNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber aktardı...
28.12.2020Haberler
Son dakika... CHPli vekil Pınar Gültekinin babasına davadan vazgeç dedi mi
Son dakika... CHP'li vekil Pınar Gültekin'in babasına 'davadan vazgeç' dedi mi?Gelen son dakika haberine göre; CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Gündemde salgın, ekonomi, dış politika konuları var. Öte yandan 'CHP'li vekil Pınar Gültekin'in babası ile görüştü, 'davadan vazgeç' dedi' iddiaları da MYK'da görüşülecek. Ayrıntıları CNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber aktardı...
28.12.2020Siyaset
‘Tarihten ders çıkartıyoruz’
‘Tarihten ders çıkartıyoruz’CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Seval Türkeş’i kendisine yönelik destek telefonunun ardından ziyaret ettiğini belirterek “Maraş’ın acısı benim içimi yaktığı kadar kimsenin içini yakamaz. Biz tarihten husumet değil, tarihten ders çıkarılmasına katkı sağlıyoruz” dedi.
22.12.2020Siyaset
‘Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracağız’
‘Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracağız’CHP Sözcüsü Öztrak, mevcut rejimden topyekun kurtulmak gerektiğini belirterek, “Bunun yolu güçlendirilmiş demokratik parlamenter rejimi getirmektir. CHP olarak Cumhuriyetimizi gerçek demokrasiyle taçlandırmaya kararlıyız” dedi
19.12.2020Siyaset
Son dakika... Bahçeliden ABDye yaptırım tepkisi
Son dakika... Bahçeli'den ABD'ye yaptırım tepkisiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD'nin Türkiye'ye karşı açıkladığı yaptırım kararına tepki göstererek, "Türkiye kimden silah alıp almayacağını ona buna soracak değildir. ABD izin ve onay makamı hiç değildir." ifadesini kullandı.
16.12.2020Siyaset
Vahim yanlıştan bir an önce dönün
Vahim yanlıştan bir an önce dönünTBMM’de dört parti, yaptırım kararına karşı ortak bildiri yayımlayarak, “ABD’yi bu vahim yanlıştan bir an evvel geri dönmeye” davet etti.
16.12.2020Siyaset
Son dakika Fuat Oktaydan yaptırım kararına tepki
Son dakika! Fuat Oktay'dan yaptırım kararına tepkiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD'nin haksız yaptırım kararını şiddetle kınadığını söyleyerek, "Savunma Sanayii Başkanlığı Başkanı İsmail Demir, Başkan Yardımcısı Faruk Yiğit, Hava Savunma ve Uzay Daire Başkanı Serhat Gençoğlu ve Grup Müdürü Mustafa Alper Deniz; sizlerle gurur duyuyoruz. Milletimiz ve devletimiz adına, 'Sizinleyiz, yanınızdayız.' diyorum." dedi.
15.12.2020Gündem
‘Halkı cezalandırmayı doğru bulmuyoruz’
‘Halkı cezalandırmayı doğru bulmuyoruz’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, genel merkezde basın toplantısı düzenledi.
12.12.2020Siyaset
Eski Turizm Bakanı Gürpınar için TBMMde cenaze töreni
Eski Turizm Bakanı Gürpınar için TBMM'de cenaze töreniAnkara'da koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Turizm Bakanı İrfan Gürpınar (77) için Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) cenaze töreni düzenlendi.
8.12.2020Siyaset
Eski Turizm Bakanı Gürpınar için TBMMde cenaze töreni
Eski Turizm Bakanı Gürpınar için TBMM'de cenaze töreniAnkara'da koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Turizm Bakanı İrfan Gürpınar (77) için Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) cenaze töreni düzenlendi.
8.12.2020Siyaset
‘Asgari ücret görüşmesi 3100 liradan başlamalı’
‘Asgari ücret görüşmesi 3100 liradan başlamalı’CHP Sözcüsü Faik Öztrak,  2021 yılının asgari ücretinin belirlenmesi için görüşmelerinin sürdüğünü hatırlatarak,  “Milletin maaşını, ücretini artırırken makyajlı TÜİK enflasyonunu dikkate alırsanız, milletimizi enflasyona ezdirirsiniz. İşçinin, memurun, emeklinin aylığı gerçek enflasyona göre belirlenmelidir. Makyajlı enflasyon rakamlarıyla daha fazla kul hakkına girmeyin” dedi.
7.12.2020Siyaset
CHPli Öztrak: Asgari ücret, 3 bin 100 liradan başlamalı
CHP'li Öztrak: Asgari ücret, 3 bin 100 liradan başlamalıCHP Genel Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, "Vatandaşın asgari ücretini de dolar ve euro karşılığı belirleyin. Asgari ücret en az 3 bin 100 liradan başlamalı” dedi.
6.12.2020Siyaset
CHPli Öztrak: Ordumuza sahip çıkma dersi almaya ihtiyacımız yok
CHP'li Öztrak: Ordumuza sahip çıkma dersi almaya ihtiyacımız yokCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili sözlerine ilişkin, "Sayın Başarır, neyi kastettiğini katıldığı programda defalarca açıkladı. Bizim kimseden ne milliyetçilik ne de ordumuza sahip çıkma dersi almaya ihtiyacımız yoktur" dedi.
30.11.2020Siyaset
‘Bu tehdit anayasal düzenedir’
‘Bu tehdit anayasal düzenedir’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Kılıçdaroğlu’nun Alaattin Çakıcı tarafından tehdit edilmesine ilişkin, “Aslında bu tehdit ana muhalefet partisine değil anayasal düzenedir” dedi.
24.11.2020Siyaset
Akdeniz’de skandal
Akdeniz’de skandalAkdeniz’de Türkiye bandıralı yük gemisi Alman fırkateyni tarafından durduruldu ve Libya’ya uygulanan ‘silah ambargosunu deldiği’ iddiasıyla arama yapıldı
24.11.2020Dünya
CHPli Öztrak: Türkiyeden derhal özür dilemelidir
CHP'li Öztrak: Türkiye'den derhal özür dilemelidirCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, Doğu Akdeniz'de Türk bayraklı gemide arama yapılmasına ilişkin, "Bu son derece vahim bir gelişmedir. Almanya ve Avrupa Birliği'nin (AB) yaptığı uluslararası hukuka aykırıdır. Türkiye'den derhal özür dilemelidir" dedi.
23.11.2020Siyaset
‘Milli iradeye saldırı var, neden sessizsiniz’
‘Milli iradeye saldırı var, neden sessizsiniz?’CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın, “Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala” ile ilgili açıklamalarına ilişkin, “Artık Cumhur İttifakı’nın içinde vekalet savaşları başlamıştır” dedi.
21.11.2020Siyaset
Eleştiriyorum, cevap başka yerden geliyor
'Eleştiriyorum, cevap başka yerden geliyor'Gelecek Partisi lideri Davutoğlu’nu kabul eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çakıcı’nın tehdidiyle ilgili, ‘Bizim ruhumuzu oluşturan temel öğe Kuvayi Milliye’dir. Kimse bize bir şey söyleyemez’ dedi.
19.11.2020Siyaset
Gündemimizde İnce yok
Gündemimizde İnce yokCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Muharrem İnce hakkında bir disiplin işlemi başlatılıp başlatılmayacağına ilişkin, “Gündemimizde Muharrem İnce yok” dedi.
17.11.2020Siyaset
Azerbaycan’a Mehmetçik jesti
Azerbaycan’a Mehmetçik jestiErmenistan işgalinden kurtarılan Dağlık Karabağ’da Rusya ile birlikte oluşturulacak ortak merkeze Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin gönderilmesini içeren Cumhurbaşkanlığı tezkeresi bugün Meclis Genel Kurulu’nda görüşülecek.
17.11.2020 Siyaset
Son dakika... CHPden Azerbaycan tezkeresine yeşil ışık
Son dakika... CHP'den Azerbaycan tezkeresine yeşil ışıkCHP Sözcüsü Faik Öztrak, 'CHP her zaman Azeri kardeşlerimizin yanında olacaktır. Dolayısıyla asker gönderilmesiyle ilgili tezkereye olumlu oy vereceğiz' dedi.
16.11.2020Siyaset
‘Bu yasa toplumsal huzurumuzu bozar’
‘Bu yasa toplumsal huzurumuzu bozar’CHP Sözcüsü Öztrak Meclis’te görüşülmekte olan esnek çalışma düzenlemesine tüm sendikaların karşı olduğunu hatırlatarak, “Bu yasa toplumsal huzuru bozar” dedi.
7.11.2020Siyaset
6.7 milyon konut dönüşüm bekliyor
'6.7 milyon konut dönüşüm bekliyor'Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir’de deprem konutlarının yapımına bir ay içinde başlanacağını açıkladı. 6.7 milyon konutun dönüşüm beklediğini belirten Erdoğan, “Sadece kamunun imkânlarıyla olacak iş değil, milletimizin harekete geçmesi gerekiyor” dedi
6.11.2020Siyaset
‘Düzenlemeleri destekleriz’
‘Düzenlemeleri destekleriz’CHP Sözcüsü Faik Öztrak, parti olarak, depremlerde can kaybını önleyecek, vatandaşların hayatını kurtaracak, kaynakları bu iş için seferber edecek her türlü düzenlemeyi destekleyeceklerini bildirdi.
3.11.2020Siyaset
‘Avrupalı siyasetçiler Türkiye düşmanı’
‘Avrupalı siyasetçiler Türkiye düşmanı’CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada “Avrupa’nın popülist siyasetçileri İslam’a ayar vermekten bahsediyor. Türkiye düşmanlığı, seçime giden ülkelerde popülist siyasetçilerin en önemli ekmeği oluyor” dedi.
27.10.2020Siyaset
Fransız markaları satın almayın
Fransız markaları satın almayınCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, batıda İslam’a yönelik topyekün bir saldırı olduğunu belirtirken, Fransız mallarına boykot çağrısı yaptı.
27.10.2020Siyaset
Faik Öztrak: Türkiye düşmanlığı, seçime giden ülkelerde siyasetçilerin en önemli ekmeği oluyor
Faik Öztrak: Türkiye düşmanlığı, seçime giden ülkelerde siyasetçilerin en önemli ekmeği oluyorCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ''Avrupa'nın popülist siyasetçileri İslam'a ayar vermekten bahsediyor. Türkiye düşmanlığı, seçime giden ülkelerde popülist siyasetçilerin en önemli ekmeği oluyor'' dedi.
26.10.2020Siyaset
‘AYM’ye uymayan hakimlere suç duyurusunda bulunun’
‘AYM’ye uymayan hakimlere suç duyurusunda bulunun’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nden sonra 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nin de Anayasa Mahkemesi’nin Enis Berberoğlu hakkında oy birliğiyle verdiği “milletvekilinin hakkının ihlal edildiği”ne dair kararını tanımamasına tepki gösterdi.
25.10.2020Siyaset
‘Partiyi eleştirmesi yanlış’
‘Partiyi eleştirmesi yanlış’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.
24.10.2020Siyaset
DSÖ’ye verdiğinizi niye saklıyorsunuz
DSÖ’ye verdiğinizi niye saklıyorsunuz?İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin, AYM’nin Enis Berberoğlu ile ilgili hak ihlali kararına uymamasını eleştiren Öztrak koronavirüsle ilgili de “Verileri dünyayla paylaşacaksınız kendi tıpçılarınızla paylaşmayacaksınız. DSÖ’ye verdiğiniz neyi bu milletten saklıyorsunuz?” dedi
20.10.2020Siyaset
Son dakika Muharrem İnce CHPnin oy oranını açıkladı Öztrak iddialara cevap verdi
Son dakika! Muharrem İnce CHP'nin oy oranını açıkladı! Öztrak iddialara cevap verdiGelen bir son dakika haberine göre; CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Muharrem İnce'nin 'anket' iddialarına basın toplantısında cevap verdi.
19.10.2020Siyaset
‘Sivillere saldırı bir savaş suçudur’
‘Sivillere saldırı bir savaş suçudur’Ateşkes kararını ihlal eden Ermenistan’ın sivillere yönelik saldırılarının savaş suçu olduğunu vurgulayan CHP lideri, Moskova’da kurulan ateşkes masasında Türkiye’nin neden yer almadığını sordu.
14.10.2020Siyaset
‘İşgal son bulmadan Kafkasya huzur bulmaz’
‘İşgal son bulmadan Kafkasya huzur bulmaz’CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde video konferans yöntemiyle toplandı.
13.10.2020Siyaset
AYM: Yargılama yeniden yapılsın
AYM: Yargılama yeniden yapılsınCHP’li Enis Berberoğlu’yla ilgili verdiği hak ihlali kararının gerekçesini açıklayan AYM yeniden yargılama istedi. Berberoğlu’na vekillik yolu açıldı
10.10.2020Siyaset
‘Sivillere saldırıları lanetliyoruz’
‘Sivillere saldırıları lanetliyoruz’CHP Sözcüsü Öztrak, Ermenistan’ın sivillere yönelik alçak saldırılarını lanetlediklerini söyledi. Öztrak, Sağlık Bakanlığı’na da “Rakamlarla dans etmekten, salgınla değil doktorlarla mücadele etmekten vazgeçin” çağrısı yaptı.
6.10.2020Siyaset
Türkiye her alanda savruluyor
Türkiye her alanda savruluyorÖztrak, Kovid-19 salgınına ilişkin rakamlara yönelik yaptığı değerlendirmede, “Bu verilerin bir an önce uluslararası standartlara uygun olarak Bilim Kurulu sözcüleri tarafından açıklanması lazım” dedi. Öztrak, ülkenin sistem krizi yaşadığını savundu
3.10.2020Siyaset
‘Azerbaycan’a destek vermek zorundayız’
‘Azerbaycan’a destek vermek zorundayız’CHP MYK’nın ardından açıklama yapan Sözcü Öztrak, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırılarının kabul edilemez olduğunu belirterek Azerbaycan’a her türlü desteğin verilmesi gerektiğini vurguladı.
29.09.2020Siyaset
‘Salgınla mücadelede ciddiyet artmalı’
‘Salgınla mücadelede ciddiyet artmalı’CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MYK sonrası koronavirüs tedbirleriyle ilgili “Tavsiyemiz yeni bir veri akış stratejisi oluşturulmasıdır. Salgınla mücadelede ciddiyeti artırmamız gerektiği çok açık” dedi.
22.09.2020Siyaset
Öztrak atlattı Böcek iyileşiyor
Öztrak atlattı Böcek iyileşiyorCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Kovid-19 testinin negatif çıktığını açıkladı.
21.09.2020Siyaset
CHPli Faik Öztraktan flaş korona virüs açıklaması
CHP'li Faik Öztrak'tan flaş korona virüs açıklaması!CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 2'nci Covid-19 testinin de negatif çıktığını bildirerek, ''Çok şükür hastalığı atlattım. Bugün itibariyle karantinadan çıktım'' dedi.
20.09.2020Siyaset
CHPden flaş koronavirüs kararı Pazartesi başlatıyorlar
CHP'den flaş koronavirüs kararı! Pazartesi başlatıyorlarCHP, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla genel merkez personelinin pazartesi gününden itibaren evlerinden çalışmalarının uygun görüldüğünü bildirdi.
11.09.2020Siyaset
Son dakika... Korona virüs siyasilere de bulaştı
Son dakika... Korona virüs siyasilere de bulaştı!Korona virüs siyasette de yayılıyor. Binali Yıldırım ve eşi ile CHP’li Faik Öztrak’ın ardından Bülent Arınç ve eşinin testleri de pozitif çıktı. Korona virüse yakalanan milletvekili sayısı 14. Çok sayıda belediye başkanı tedavi altında.
11.09.2020Siyaset
İktidar heyecanını yürekten hissedin
İktidar heyecanını yürekten hissedin“İlk seçimde dostlarımızla birlikte iktidara geleceğiz” diyen CHP lideri, bunun gerçekleşmesi için il başkanlarına büyük görev düştüğünü, il başkanları için “performans kriteri” belirleyeceklerini söyledi
11.09.2020Siyaset
Kemal Kılıçdaroğlunun corona virüs testinin sonucu belli oldu
Kemal Kılıçdaroğlu'nun corona virüs testinin sonucu belli olduCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun koronavirüs testinin negatif çıktığı bildirildi.
10.09.2020Haberler
Son dakika Kemal Kılıçdaroğlunun koronavirüs testinin sonucu belli oldu
Son dakika! Kemal Kılıçdaroğlu'nun koronavirüs testinin sonucu belli olduCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun corona virüs testinin negatif çıktığı bildirildi.
10.09.2020Siyaset

Yazar Sonuçları

Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
ÇAĞLA ŞIKEL VE ALİŞAN’A GÖSTERİLEN AŞI TEPKİSİÇağla Şıkel aşı oldu, belli bir kesim sosyal medyada ayağa kalktı...
14.01.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

chpfaik öztrakkoronavirüsHaberlerpınar gültekin

Faik Öztrak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.