ısırgan otu

ısırgan otu

Son dakika ısırgan otu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ısırgan otu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ısırgan otu haber sayfamızda...

ısırgan otu haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 259 isirgan otu haberi bulunmuştur.

Hint keneviri tohumunu, ısırgan otu diye pazardan almış
Hint keneviri tohumunu, ısırgan otu diye pazardan almışHint keneviri tohumunu, ısırgan otu diye pazardan almış ANTALYA'nın Manavgat İlçesi'nde tarlasında 1062 kök Hint keneviri ele geçirilen tutuklu sanık 62 yaşındaki Ali Korkmaz, mahkemede, "Bu tohumları pazardan ısırgan otu tohumu olarak aldım" iddiasında bulundu. Mahkeme sanığa 3 yıl 9 ay hapis cezası vererek tahliye etti. Geçen 18 Haziran'da Manavgat'ın Düzağaç Mahallesi'nde jandarmanın yaptığı operasyonda Ali Korkmaz'a ait tarlada 1062 kök Hint keneviri ele geçirildi. Hakkında 'uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan dava açılan tutuklu Ali Korkmaz, Manavgat 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. "ISIRGAN OTU TOHUMU OLARAK ALDIM" Sanık Ali Korkmaz duruşmada, uyuşturucuyla ilgisi olmadığını ve kimden alınıp kime satılacağını bilmediğini savundu. Korkmaz, "Bu tohumları Serik'te kurulan salı pazarından ısırgan otu tohumu olarak aldım. Tarlada fasulye ve mısırların arasına serptim. Tarlada mısır ve fasulye olduğu için suladım" dedi. "ŞEYTANA UYDUM, BENİ KANDIRDI" Eşinin kanser hastası olduğunu ve Manavgat'a 150 kilometre uzakta yaşadıklarını anlatan Korkmaz, "Ben bu bitkiyi ekmenin yasak olduğunu bilmiyordum. Çok pişmanım, şeytana uydum, beni kandırdı. 5 vakit namazında niyazında olan biriyim. Kimsenin yüzüne bakacak halim kalmadı" diye konuştu. Duruşmada tanıklık yapan jandarma görevlisi M.D., Hint keneviriyle ilgili ihbar aldıklarını, bunun için önce tespit yaptıklarını ve iddianın doğru olduğunu belirledikten sonra Ali Korkmaz, F.K. ve Hint keneviri ekili tarlada önlem aldıklarını anlattı. Ali Korkmaz'ın evinde arama yaptıklarını ve herhangi bir suç unsuruna rastlamadıklarını kaydeden M.D., sanıktan kendilerini tarlaya götürmesini istedikleri zaman başka bir yere götürmeye çalıştığını, kendisini uyarmaları üzerine doğru yere gittiklerini söyledi.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler