Startup

Startup

Son dakika startup haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan startup gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan startup haber sayfamızda...

Startup

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 368 startup haberi bulunmuştur.
Yedi girişime etki  hızlandırıcı destek
Yedi girişime etki hızlandırıcı destekZorlu Holding ana partnerliğinde, UNDP’nin desteklediği Business Call to Action bilgi danışmanlığı, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) stratejik partnerliği ve Startup Wise Guys yatırım partnerliği ile gerçekleşen etki hızlandırıcı programı imece impact kapsamında bu yıl 7 ayrı girişim destek almaya hak kazandı. Program, Aralık 2020 - Nisan 2021 arasında aktif olarak yürütülecek.
21.12.2020Ekonomi
Turkcell’den startup desteği
Turkcell’den startup desteğiTurkcell,‘Büyük Ortağım’ programıyla küçük ölçekli firmalara büyük iş ortaklarıyla çalışma fırsatı sağlıyor.
18.12.2020Ekonomi
2021 yılında daha fazla yatırım akacak
2021 yılında daha fazla yatırım akacak2020’de beklenenin üzerinde yatırım çeken startup ekosisteminde 2021’in daha iyi olması bekleniyor. Daha fazla yatırım öngörülürken, pandeminin etkisinin azaldığı daha verimli bir yıl beklentisi hakim.
17.12.2020Ekonomi
Sağlık ve yapay zeka yatırımcıları çekiyor
Sağlık ve yapay zeka yatırımcıları çekiyorPandemi sürecinde yatırım yapılan alanlar da değişti. Sağlıkla ilgili ve virüsle mücadele eden girişimlerin yıldızı parladı. Ayrıca yapay zeka, yazılım, e-ticaret, ödeme sistemleri gibi alanlar da ilgi odağı haline geldi. Bu ilginin gelecek yıl da sürmesi bekleniyor
16.12.2020Ekonomi
Startup’ın yıldızı parladı 2 milyar $ yatırım aktı
Startup’ın yıldızı parladı 2 milyar $ yatırım aktıPandemiye karşın Türkiye’de startup yatırımları hız kesmedi. Zorlu koşullar yatırımcıları yıldırmazken, bu yıl pek çok yerli girişim yurtiçi ve yurtdışından yatırım çekmeyi başardı. Yatırımlar ve iki büyük çıkışla startup ekosisteminde 2 milyar dolarlık katma değer yaratıldı.
15.12.2020Ekonomi
Türkiye avantajlı yatırımlar sürecek
'Türkiye avantajlı yatırımlar sürecek'Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, yıl sonu beklentilerine ilişkin, “2020 yılı cirosunun, geçen yılın cirosu olan 7 milyar doları yakalayamasa da yakın bir seviyede olacağını öngörüyoruz. İhracat seviyemiz ise 2 ila 2.3 milyar dolar seviyelerinde olacaktır” dedi.
14.12.2020Ekonomi
Çanlar Facebook için çalıyor
Çanlar Facebook için çalıyor!ABD’de sosyal medya devi Facebook’a tekelci olduğu ve rekabeti bozduğu suçlamalarıyla dava açıldı. 46 eyaletin müdahil olduğu davada, Facebook’un Instagram ve WhatsApp’ı bünyesinden çıkarması isteniyor.
11.12.2020Ekonomi
İmece impact programına katılacak girişimler belli oldu
İmece impact programına katılacak girişimler belli oldu!Zorlu Holding ana partnerliğinde, UNDP’nin desteklediği Business Call to Action bilgi danışmanlığı, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) stratejik partnerliği ve Startup Wise Guys yatırım partnerliği ile gerçekleşen etki hızlandırıcı programı imece impactkapsamında bu yıl 7 ayrı girişim destek almaya hak kazandı.
10.12.2020Ekonomi
Ortadoğu’ya teknoloji satıyor
Ortadoğu’ya teknoloji satıyorYapay zeka ve teknoloji alanındaki kadın girişimcilerden olan İzmirli Melda Akın, “Kadın olduğumuz için ayrıcalık tanınmasını tartışmaya açık buluyorum, tamamen eşitlikten yanayım” dedi
7.12.2020Ege
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türk Startup Web Summit 2020’de
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türk Startup Web Summit 2020’deCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, dünyanın en önemli teknoloji konferansları arasında yer alan Web Summit 2020’de Türk yatırımcılar ve startuplarla dünya sahnesine çıktı.
4.12.2020Ekonomi
Melek yatırımda iştah kesilmedi
Melek yatırımda iştah kesilmediTürkiye’de 2020’de melek yatırımcıların iştahı hız kesmedi. Melek yatırımcı sayısı 600’e doğru giderken yatırım sayısı ve miktarı da artıyor
30.11.2020Ekonomi
Türk ‘startup’lara dışarıda para yağdı
Türk ‘startup’lara dışarıda para yağdıYurtdışındaki Türk startup’lar dev yatırımlar çekiyor. Sağlık, eğitim ve yapay zeka alanındaki girişimlere para yağıyor. 2019’da çekilen 700 milyon dolar yatırımın bu yıl aşılması bekleniyor
17.11.2020Ekonomi
Melek yatırımcılar pandemide durmadı
Melek yatırımcılar pandemide durmadıMelek yatırımcıya sunulan yüzde 75 vergi avantajı pandemi döneminde yeni lisanslı melek yatırımcıların ekosisteme dahil olmasını sağladı.
3.11.2020Kobi
Geleceğin enerji fikirlerine 300 bin lira ödül
Geleceğin enerji fikirlerine 300 bin lira ödülEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğinde başlatılan "Enerjim Sensin Hızlandırma Programı" kapsamında elektrik dağıtım sektörüne yönelik yenilikçi iş fikirlerine 300 bin lira ödül verilecek.
28.10.2020Ekonomi
İleri aşama girişimlere kapsamlı destek
İleri aşama girişimlere kapsamlı destekSosyal inovasyon platformu imece’nin, Zorlu Holding ana partnerliği, UNDP’nin desteklediği Business Call To Action bilgi danışmanlığı, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) stratejik partnerliği ve Startup Wise Guys’un yatırım partnerliği ile gerçekleştirdiği etki hızlandırıcı programı imece impact’e başvurular başladı.
21.10.2020Ekonomi
Startup’ta dijital dönüşüm rüzgârı
Startup’ta dijital dönüşüm rüzgârıEndeavor Türkiye Başkanı Kurttepeli, “Dijitalleşme alanında çözüm üreten startup’ların potansiyeli büyük. Uzaktan eğitim, sağlık, dijital ödeme, e-ticaret gibi alanlarda faaliyet gösteren girişimler pandemiyi iyi geçiriyor” dedi
20.10.2020Ekonomi
Bir sarılmayı özledik bir de kebap yemeyi
Bir sarılmayı özledik bir de kebap yemeyiYemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, yeni normalde kebap satışının rekor kırdığını belirterek, “Pandemide bir sevdiklerimize sarılmayı özledik, bir de kebabı. Bu satışlarımıza yansıdı” dedi
13.10.2020Ekonomi
Boğaziçili  cinlere Tekfen kuluçkası
Boğaziçili cinlere Tekfen kuluçkasıTekfen Holding ve Tekfen Vakfı’nın çeyrek asırdır bağışlarıyla destek verdiği Boğaziçi Üniversitesi, kısa süre sonra faaliyete geçecek olan kuluçka merkezine Tekfen’in kurucuları Feyyaz Berker, Nihat Gökyiğit ve Necati Akçağlılar’ın adlarının baş harflerini taşıdı.
30.09.2020Ekonomi
E-spor mobil oldu, oyuncu sayısı patladı
E-spor mobil oldu, oyuncu sayısı patladıTESFED Başkanı Özdemir, pandeminin e-sporun gelişimini hızlandırdığını belirterek, “60 binden fazla amatör, 2 bin lisanslı oyuncu sayısına ulaştık. Geçen yıl lisanslı bin oyuncu vardı” dedi
30.09.2020Ekonomi
Zoox yollara çıktı
Zoox yollara çıktıAmerika'nın sürücüsüz araçların testlerinin merkezi konumunda olan Kaliforniya eyaletinde yeni bir marka daha eyalet şartlarını yerine getirerek yollara çıkma iznini aldı. Amazon'un sürücüsüz araç markası olan Zoox; Waymo, Auto ve Nuro'dan sonra Kaliforniya yollarında testlerini gerçekleştirecek.
28.09.2020Otomobil
Büyüme odaklı girişimcilik programı
Büyüme odaklı girişimcilik programıTürkiye ve Hollanda merkezli girişim kurma platformu Technolera'nın etki odaklı girişimcilik programı 'Ventourage ScaleUp 25'in online açılışı 30 Eylül'de yapılacak.
23.09.2020Ekonomi
Türkiye’nin ilk online Insurtech Zirvesi’nden iki birinci çıktı
Türkiye’nin ilk online Insurtech Zirvesi’nden iki birinci çıktıInsurTech ev sahipliğinde, Yıldız Teknopark’ın desteğiyle yapılan İnsurtech festivalinin ilk etkinliği Online InsurTech Demo Day oldu. Quick Sigorta sponsorluğunda 10 Eylül’de gerçekleşen yarışma için yaklaşık 100 başvuru alındı.
15.09.2020Sigorta
Girişimciliğin cazibe merkezi
Girişimciliğin cazibe merkeziIntel ESL Gaming Fest 2020 kapsamında genç girişimcileri desteklemeyi ve yeni fikirlerin önünü açmayı hedefleyen oyun girişimciliği yarışmasının kazananları 89. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda belli oldu.
6.09.2020Ege
Yerli startup Entekno’ya İngiliz Croda ortak oldu
Yerli startup Entekno’ya İngiliz Croda ortak olduDerin teknoloji fonu Diffusion Capital Partners’ın (DCP) portföyünde yer alan yeni nesil fonksiyonel malzeme teknolojisi şirketi Entekno’ya yüksek performanslı malzeme sektörünün dünya devi İngiliz şirket Croda, 1.5 milyon sterlin yatırım yaparak ortak oldu. DCP yatırımı Entekno’nun geliştirdiği yeni MicNo tanecik teknolojisi ile güneş kremi ve kozmetik alanında geliştirdikleri malzemenin uluslararası önde gelen kozmetik markalarına satılması konusunda önemli rol oynayacak.
29.08.2020Ekonomi
Tüpraş, Emerald iş birliğiyle yeni teknoloji yatırımlarına güç katacak
Tüpraş, Emerald iş birliğiyle yeni teknoloji yatırımlarına güç katacakTürkiye Petrol Rafinerileri AŞ (Tüpraş), ABD ve Avrupa'daki yeni teknoloji şirketlerine yatırım yapmak üzere Uluslararası Girişim Sermayesi Fonu olan Emerald Industrial Innovation Fund ile uzun süreli iş birliği anlaşması imzaladı.
25.08.2020Uzmanpara
Girişimcilere özel burs
Girişimcilere özel bursUluslararası girişimcilik programı olan Founder Institute’un Türkiye ve çevre bölgelerdeki girişimcilere yönelik online gerçekleştireceği “Founder Institute Virtual Turkey 2020” destek programı için başvurular başladı.
21.08.2020Eğitim
Kovid-19’a karşı 16 BIO Startup
Kovid-19’a karşı 16 BIO StartupBIO Startup CoronaSprint Projesi kapsamında 16 startup, tanımlanan 11 ihtiyaç alanına yönelik çözüm yol haritaları hazırladı...
21.08.2020Ekonomi
Ülke şarj ağıyla örülüyor
Ülke şarj ağıyla örülüyorTürkiye’de otomotiv alanında faaliyet gösteren startup’ların odaklandığı en önemli alanlardan biri şarj istasyonları. Türkiye’de şu anda 600 istasyon var. Ama sayıları hızla artıyor. Hızlı şarj ise bu alandaki yeni trend.
2.08.2020Ekonomi
Elektrikli otoya yerli startup dopingi
Elektrikli otoya yerli startup dopingiTürkiye’nin elektrikli otomobili TOGG, oto startup sektörünü de hareketlendirdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli startup’larla çalışacaklarını vurgulamıştı. TOGG’a destek veren yerli startup’lar arasında CY Vision, home-iX ve Büyütech gibi firmalar var. Ayrıca e-mobilitede gelecek vaat eden pek çok startup yepyeni teknolojiler üzerine çalışıyor.
1.08.2020Ekonomi
Tam paylaşımlık bol elektrikli oto
Tam paylaşımlık bol elektrikli otoGelecek vaat eden bir startup faaliyete girdi. Girişimci Kerem Odabaşı’nın elektrikli oto paylaşım platformu ZOOP, start alıyor. Pilot uygulama İstanbul Maslak’ta başladı.
26.07.2020Ekonomi
‘Yerli girişimlere’ yatırım yağmuru
‘Yerli girişimlere’ yatırım yağmuruTürk startup’lara yatırım yağmuru var. Pandemiye karşın dünyadan dev yatırımlar çekiyorlar. Son olarak Martı 25 milyon dolar, Insider ise 32 milyon dolarlık yatırım alabilmeyi başardı
22.07.2020Ekonomi
E-spor pandemi  dopingiyle coştu
E-spor pandemi dopingiyle coştuPandemi dönemi dijital oyuna yaradı. Türkiye’de lisanslı e-sporcu sayısı 1.848’e, kulüp sayısı 100’e fırladı. E-spor gençlere yeni istihdam alanı da oluyor
3.07.2020Ekonomi
500 milyon dolarlık fitness
500 milyon dolarlık fitness!Pandemi döneminde evlerde artan egzersiz, fitness ve spor uygulamalarına ilgiyi artırdı. Bu alanda faaliyet gösteren startup’ların da değerleri yükseldi. Ev egzersizi ve fitness startup’ı Mirror, 500 milyon dolara satılıyor. Fitness giyim firması Kanadalı Lululemon, Mirror’ı satın almak istediğin açıkladı. Satışın bu yılın ikinci mali çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.
1.07.2020Ekonomi
15 milyon doları 20 girişime yatıracak
15 milyon doları 20 girişime yatıracakQNBEYOND Hızlandırma Programı ile startup ekosisteminde yer edinen QNB Finansbank, şimdi de QNBEYOND Ventures ile erken aşama girişimlere yatırım yapmaya başlıyor. 15 milyon dolar ayırarak QNBEYOND Ventures’ı kurdu. 20 farklı girişime yatırım yapmayı planlayan QNBEYOND Ventures, girişimlerin yanı sıra başka girişim sermayesi fonlarında da yatırımcı olarak yer alacak.
27.06.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hanife BaşMilliyet Yazarı
2020’de oyuna geldik!Pandemi etkisiyle dijital oyunda art arda rekorlar geliyor...
27.12.2020
Serkan ÜnsalMilliyet Yazarı
Kurumlar ve GirişimcilikKurumların girişimciliğe ilgisinin son yıllarda çok arttığını söylemiştim...
25.12.2020Gündem
Şükrü AndaçMilliyet Yazarı
Mutluluğun resmiyle 22. yüzyıla yolculukDolar indi mi, çıktı mı? Borsalar çökecek mi? Kriz mi kapıda? Biden seçildi, Amerika’dan yaptırımlar gelir mi?  Korona daha ne kadar sürecek? Aşı acaba güvenli mi, olmak istesek de bulabilecek miyiz?Bu ve benzeri soruların yaşantımızda daha fazla yer tuttuğu şu günlerde biraz nefes almaya ve iyi haberlere ihtiyacımız var...
12.12.2020Ekonomi
Serkan ÜnsalMilliyet Yazarı
Girişimcilikle Dolu bir HaftaBu hafta girişimcilikle dolu bir haftaydı...
27.11.2020Gündem
Serkan ÜnsalMilliyet Yazarı
Lonca 5. Dönem MezuniyetiKuveyt Türk tarafından 2017’de kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi, beşinci dö-nem mezunlarını verdi...
23.10.2020Gündem
Mehmet TezMilliyet Yazarı
Değişimi övmek üzerineYeni müziklerde en sık kullanılan temalardan biri değişim olabilir...
22.09.2020Gündem
Songül HatısaruMilliyet Yazarı
Bakır dile geldiÜsküdar’daki Nevmekan Sahil’de açılan tombak sergisi bu ata sanatının bugün verilen en güzel örneklerinden oluşuyor...
13.09.2020Gündem
Hanife BaşMilliyet Yazarı
Startup’ta eğitim şart!Yeni eğitim öğretim yılı başlarken, eğitim girişimleri de öne çıkıyor...
30.08.2020
Serkan ÜnsalMilliyet Yazarı
TİM-TEB Girişim Evleri 97 girişim mezun etti!2020 yılında değişen stratejisi doğrultusunda teknoloji şirketlerine daha fazla odaklanmayı hedefleyen TİM-TEB Girişim Evleri, 2020 1...
28.08.2020Gündem
Hanife BaşMilliyet Yazarı
Tam paylaşımlık bol elektrikli otoGelecek vaat eden bir startup faaliyete girdi...
26.07.2020
Hanife BaşMilliyet Yazarı
‘Yerli girişimlere’ yatırım yağmuruTürk startup’lara yatırım yağmuru var...
22.07.2020
Serkan ÜnsalMilliyet Yazarı
Albaraka Garaj 4. Dönemi Ön Hızlandırma Başladı!Pandemi döneminde girişim ekosisteminin çok hızlı reaksiyon verdiğini daha önce anlatmıştım...
17.07.2020Gündem
Hanife BaşMilliyet Yazarı
Martı pandemiye karşın uçtu!Elektrikli scooter paylaşım girişimi Martı, pandemiye karşın büyümesini sürdürüyor...
12.07.2020
Songül HatısaruMilliyet Yazarı
Altın madeninin üstünde oturuyoruzGençler arasında hızla yükselen yazılım kaynaklı girişimcilik Türkiye için adeta bir altın madeni...
28.06.2020Gündem
Serkan ÜnsalMilliyet Yazarı
Girişim Ekosisteminde Yoğun Gündem“The State of Turkish Startup Ecosystem 2020” RaporuGeçtiğimiz sene ilki yayınlanan raporun 2020 versiyonu bu hafta yayınlandı...
26.06.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiköşe yazısıyazar yazısıteknolojiyazar

Startup ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.