Startup

Startup

Son dakika startup haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan startup gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan startup haber sayfamızda...

Startup

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 508 startup haberi bulunmuştur.
Mini dizilik bir girişim macerası
Mini dizilik bir girişim macerası Paylaşımlı bir ofis alanı yaratma hayaliyle başlayan, değeri milyarlarca dolara yükselen WeWork sonra inişe geçerek nasıl mini dizi ve kitap konusu oldu, birlikte inceleyelim...
5.04.2024 Milliyet Executive
En dijital bavul ticareti
En dijital bavul ticareti Bavullardaki boş yerlere kargo yerleştiren yerli startup Pabbler 20 bin yolcuyu kurye yaptı. Kurucusu Ceren Süngü 1.2 milyon yolcuya ulaşarak yıllık 100 milyon dolar ciro hedefi olduğunu söylüyor.
5.04.2024 Milliyet Executive
Hiper kişiselleşmiş bankacılık geliyor
Hiper kişiselleşmiş bankacılık geliyor "Dijital bankacılığın geleceği hiper kişiselleştirilmiş, müşteri odaklı, güvenli ve yenilikçi çözümlerle dolu olacak. Bu da sektörün sürekli evrim geçirmesine olanak tanıyacak..."
5.04.2024 Milliyet Executive
Girişimci iştahlı yatırımcı hazır
Girişimci iştahlı yatırımcı hazır "Türkiye'de yeni nesilde yüksek bir risk alma, girişimci olma iştahı mevcut. Yatırım miktarları hâlâ gelişmiş piyasaların altında olsa da bu oran giderek artıyor..."
5.04.2024 Milliyet Executive
Milliyet Executive ile teknoloji liderleri
Milliyet Executive ile teknoloji liderleri İş dünyasına dair haberleri ve yenilikleri modern bir perspektifle okurlarıyla buluşturan Milliyet Executive’in 28. sayısı, 5 Nisan tarihinde çıktı.
5.04.2024 Ekonomi
Terminal İstanbul projesi tanıtıldı: Türkiye'nin teknoloji girişimleri büyüyor
Terminal İstanbul projesi tanıtıldı: Türkiye'nin teknoloji girişimleri büyüyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Terminal İstanbul projesi ile İstanbul’un binlerce girişimciye ev sahipliği yapan bir çekim merkezi olacağını vurguladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ‘‘Terminal İstanbul Türkiye’nin teknoloji geliştirme iddiasının bir üst lige taşındığı bir merkez olacak. Yeni girişimlerin yetişeceği bir girişimci fabrikası inşa ediyoruz. 400 bin metrekarelik Atatürk Havalimanı Terminalini dünyanın en büyük teknoloji ve girişimcilik merkezi haline getiriyoruz’’ dedi.
16.03.2024 Ekonomi
Nikkei 225 Endeksi geriledi
Nikkei 225 Endeksi geriledi Japonya Merkez Bankası'nın (BoJ) önümüzdeki hafta negatif faiz politikasını değiştireceğine dair artan beklentiler Tokyo Borsası'nda Nikkei 225 Endeksi'ni geriletti.
12.03.2024 Uzmanpara
Yapay zeka işe alımda ilk basamak oluyor
Yapay zeka işe alımda ilk basamak oluyor Norm Digital, yapay zekalı işe alım platformu Vinter’ı şirketlerin kullanımına sundu. Görüntü ve dil işleme tekniklerini kullanan Vinter, iş başvurusu yapan adaylar arasında ilk elemeyi yapıp  İK sürecini kısaltıyor, maliyetleri azaltıyor.
12.03.2024 Kobi
Girişimleri ‘tutunduracak’
Girişimleri ‘tutunduracak’ Birlikte Ticaret Ekonomisi Platformu BİRTEP’in startupların hayatta kalma ve sağlıklı büyüme oranlarını artırmayı hedeflediği yeni girişimi Startep Türkiye, faaliyetlerine başladı.
12.03.2024 Kobi
Nikkei 225 Endeksi rekor seviyeye yükseldi
Nikkei 225 Endeksi rekor seviyeye yükseldi Japonya'nın Nikkei 225 hisse senedi endeksi, teknoloji ile ilgili hisse senetlerinin ABD'deki emsalleri arasındaki rekor yüksek kapanışları takip etmesi ve sigorta şirketlerinin değer kazanmasıyla cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.
1.03.2024 Uzmanpara
İBB Başkan Adayı Kurum: İlk işini kuracak gençlere 100 bin TL sermaye
İBB Başkan Adayı Kurum: İlk işini kuracak gençlere 100 bin TL sermaye Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, ilk işini kuracak gençlere 100 bin TL sermaye vereceklerini söyledi. 'Türkiye Yüzyılı’nın parlayan şehrinin İstanbul olmasını istiyoruz' diyen Kurum, 'Liyakatli ekiplerle kadrolarla çalışırsanız, kaynak bulunur' dedi.
29.02.2024 Gündem
Vestel’den ABD’de ‘çip’ ortaklığı
Vestel’den ABD’de ‘çip’ ortaklığı Türkiye’nin önemli teknoloji ve elektronik üreticilerinden Vestel, “Vestel Ventures Arge A.Ş” aracılığıyla, otomotiv ve güç elektroniği çipleri geliştiren ABD merkezli “Elevation Microsystems”e ortak oldu.
19.02.2024 Otomobil
Türkler Stanford’la dünya yıldızı olacak
Türkler Stanford’la dünya yıldızı olacak Türk Telekom, Stanford Üniversitesi’nin özel programı ile yerli girişimlerinin dünyaya açılmasını hızlandıracak. Önal, “Türkiye’yi geleceğe taşıyacak her hamlede varız” dedi.
16.02.2024 Ekonomi
Girişimciler doğuyor!
Girişimciler doğuyor! Türkiye'de bebek ve çocuk ürünleri pazarı 2 milyar doları aşıyor. Özellikle girişimci kadınlar biraz da 'kendi hayatlarından' aldıkları ilhamla, gördükleri 'eksikliklerle' harekete geçerek üretici oluyor.
12.02.2024 Milliyet Executive
Radarda 5 yılda tam 4 unicorn var
Radarda 5 yılda tam 4 unicorn var "Önümüzdeki 5 yıl içerisinde, Alesta'nın yatırım yaptığı girişimler arasından 4 unicorn çıkmasını umuyoruz. Ayrıca, Alesta için halka açılma planlarımız bulunmakta..."
12.02.2024 Milliyet Executive
Yerli girişimleri dünyaya taşıyor
Yerli girişimleri dünyaya taşıyor Yüksek katma değer yaratan girişimcilerin ekonomik büyümedeki etkisine vurgu yapan Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Sibel Kaya, en önemli amaçlarının yerli girişimleri destekleyip global pazarlara açılma kapasitelerini artırmak olduğunu söyledi...
1.02.2024 Advertorial
CES’te ‘ev asistanı’ robotlar öne çıkıyor
CES’te ‘ev asistanı’ robotlar öne çıkıyor Dünyanın en büyük teknolojik etkinliği CES 2024 Tüketici Elektroniği Fuarı Las Vegas’ta dün başladı.
10.01.2024 Teknoloji
Sürekli inovasyon için girişimlere tam destek
Sürekli inovasyon için girişimlere tam destek "Girişimlerle çalışırken, programlarımızın seçme kriterlerini belirlerken odağımıza daima müşteri ihtiyaçlarını koyduk. Bu yıl 10 girişime Avrupa'nın Silikon Vadisi Estonya ve Finlandiya'da 10 haftalık bir hızlandırma programı sunduk"
8.01.2024 Milliyet Executive
Diş macunu tüplerine veda
Diş macunu tüplerine veda Dünya çapında her yıl 20 milyar dişmacunu tüpü çöpe gidiyor. Bu tüpler farklı malzemelerden üretildiği için geri dönüştürülemiyor.
24.12.2023 Ekonomi
Mustafa Sandal'dan Aleyna Tilki'ye: Şarkılara konsantre ol!
Mustafa Sandal'dan Aleyna Tilki'ye: Şarkılara konsantre ol! Aleyna Tilki, sahnelere çıkmasının engellendiğini iddia etti. Genç popçunun menajeri Haluk Şentürk ise "Avrupa turnesinde istediği lüks talepler nedeniyle kadro dışı kaldı" açıklamasını yapmıştı. Mustafa Sandal, meslektaşı Aleyna Tilki'ye tavsiyelerde bulundu.
16.12.2023 Cadde
1.3 milyar liralık rekor
1.3 milyar liralık rekor Yatırımcıları ve girişimcileri buluşturan ve bu yıl 12’ncisi düzenlenen Big Bang Startup Challenge’ta, ödül, nakit ve yatırım tutarı 1.3 milyar liraya yaklaşarak rekor kırdı.
16.12.2023 Ekonomi
Cerebrum Tech’in yapay zeka uygulamaları Avrupalı teknoloji liderlerine tanıtıldı
Cerebrum Tech’in yapay zeka uygulamaları Avrupalı teknoloji liderlerine tanıtıldı Yerli girişimcilik stüdyosu Cerebrum Tech, Dijital Türkiye Platformu ve DigitalEurope ortaklığında Brüksel’de düzenlenen buluşmada, yapay zeka uygulamaları Cere ve Cere Insight’ı Avrupalı teknoloji liderlerine tanıttı.
15.12.2023 Gündem
Big Bang Startup Challenge 2023’te  1,28 milyar TL’lik rekor
Big Bang Startup Challenge 2023’te 1,28 milyar TL’lik rekor Geçen yıl 341 milyon TL değerinde ödül, nakit ve yatırım duyurulan Big Bang Startup Challenge sahnesinde bu yıl 3,5 kat üzerine çıkılarak 1,28 milyar TL’lik ödül, nakit ve yatırıma şahitlik edildi.
15.12.2023 Teknoloji
OpenAI hikâyesinden çıkarılacak ders çok
OpenAI hikâyesinden çıkarılacak ders çok "Yapay zekanın öncü firması OpenAI, Sam Altman vakasında zekice olmayan davranışlar sergiledi. Ders kitaplarına geçecek renkli bir vaka var karşımızda ve alınacak çok sayıda ders..."
9.12.2023 Milliyet Executive
Yeni 'unicorn' için sıkı yarış
Yeni 'unicorn' için sıkı yarış Yeni mobil yarış oyunu Racing Kingdom'ın dünya çapında ses getireceğini düşünen Yasin ve Yakup Demirden kardeşler SuperGears şirketinin değerini 2027 yılına kadar 1 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.
8.12.2023 Milliyet Executive

Benzer Haber Etiketleri

Startup ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.