Startup

Startup

Son dakika startup haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan startup gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan startup haber sayfamızda...

Startup

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 362 startup haberi bulunmuştur.
Vadi’de oyun geliştirme kış kampı başladı
Vadi’de oyun geliştirme kış kampı başladıBilişim Vadisi DIGIAGE, Dijital Animasyon ve Oyun Merkezi’nin oyun geliştirmek isteyen tüm girişimciler için düzenlediği kamplara yoğun ilgi sürüyor. 23 Ocak Pazar günü başlayan OG22 DIGIAGE Kış Kampına 32 ilden 30 takımdaki toplam 165 girişimci katılım sağladı. Organizasyon ve mentör ekiplerle birlikte 200’den fazla fiziki katılım olan kampa 1500 civarındaki başvurulardan seçim yapıldı.
24.01.2022Teknoloji
Startup’a para yağdı
Startup’a para yağdıGeçen yıl Türkiye’deki startup girişimlere 1.56 milyar dolar yatırım yapıldı. Yatırım tutarı 2020’ye göre 9 kat arttı. Girişim başına yapılan yatırım 5 milyon dolara yakın.
21.01.2022Ekonomi
Türk teknoloji girişimleri Las Vegas’ta dünya sahnesine çıktı!
Türk teknoloji girişimleri Las Vegas’ta dünya sahnesine çıktı!ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES’te, Türk teknoloji girişimcileri için İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle (İSTKA) kurulan pavilyonda 28 startup yeni ürün ve teknolojilerini ilk kez tanıtıyor. 159 ülkeden 2.100’den fazla teknoloji şirketinin katıldığı fuarda, Türk start-up’lar dünyayı Türkiye’nin teknolojisi ile buluşturuyor.
6.01.2022Teknoloji
Milliyet Executive dergisi ses getirdi
Milliyet Executive dergisi ses getirdiİş dünyasıyla ilgili öne çıkan içerikleri, özel konu ve röportajlarla ayrıcalıklı olarak ele alan Milliyet Executive, ekonomi, toplumsal cinsiyet eşitliği, sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği gibi içeriklerin de yer aldığı ilk sayısıyla okuyucusuyla buluştu.
6.01.2022Ekonomi
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir: ‘Kız kardeşlik’ ruhuyla sahada
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir: ‘Kız kardeşlik’ ruhuyla sahada“İş dünyası, kalkınma ve sürdürülebilirliğin kesişim kümesinde, fırsat eşitliğini görüyorum. Özel sektöre rol model olmak istiyoruz. Bir de çalışma hayatındaki kadınlar olarak ‘kız kardeşlik’ ruhu içinde hareket etmeliyiz”
Yaylaya çıktılar markayı buldular
Yaylaya çıktılar markayı buldularBir gün geriye dönüp, Samsun Bafra’daki köyleri ve yaylalarında yeni bir hikâye başlatacaklarını belki bilmiyorlardı
Unicorn’u bırak hectocorn’a bak
Unicorn’u bırak hectocorn’a bak“Türkiye’de startup ekosistemi rekor kırıyor. En az 10 tane daha unicorn çıkacak. Ama artık unicorn ve decacorn değil, hectocorn’ları yani 100 milyar dolarlık girişimleri konuşacağız. Özellikle fintech ve oyun alanında”
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran: Gelecek ‘görünmez’ olmakta
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran: Gelecek ‘görünmez’ olmaktaBen bankacılığın geleceğini ‘görünmez bankacılık’ olarak tanımlıyor, çatı kavramı da ‘platform bankacılığı’ olarak görüyorum
Startup’lara yatırıma devam
Startup’lara yatırıma devamGeçen yılı rekor yatırımla kapatan Türk startup ekosistemi, 2022’ye de hızlı girdi. Peş peşe pek çok yatırım açıklanıyor. E-ticarette hızlı teslimat hizmeti veren PackUpp, Seri A öncesi 3. yatırımını tamamladı. Mevcut yatırımcıların yanı sıra yüzde 35 oranında yeni yatırımcının da yer aldığı 3. turunda şirket değerlemesi 50 milyon dolara yükseldi. Seri A turu için Avrupa ve ABD’de yatırımcılarla görüşmeye başlayan PackUpp, büyüme hızıyla yeni bir unicorn olma sinyalleri veriyor.
5.01.2022Ekonomi
TV’ler: Mikro LED Evler: Temassız!
TV’ler: Mikro LED Evler: Temassız!CES 2022’de televizyon teknolojileri ve akıllı evlerin ağırlığı hissedilecek. Daha büyük, daha iyi görüntü sunan TV modellerini görüyor olacağız. Mikro LED’ler öne çıkacak.
4.01.2022Ekonomi
‘Milliyet Executive’ ile işte yeni bir bakış açısı
‘Milliyet Executive’ ile işte yeni bir bakış açısıMilliyet Gazetesi bu çarşamba okurlarının karşısına yeni dergisi 'Milliyet Executive' ile çıkıyor. İş dünyasının, yöneticilerin ve kariyer hedefi olan herkesin ilgiyle okuyacağı Milliyet Executive, her ayın ilk çarşambası iş ve çalışma yaşamının merak edilenlerini, kritik analizleri ve yeni trendleri okurlarıyla paylaşacak.
3.01.2022Ekonomi
'Şirketlerin ömrü inovasyona bağlı'
'Şirketlerin ömrü inovasyona bağlı'Vestel Ventures Genel Müdürü Metin Salt, "Şirketler artık kurum içi girişimciliğe çok önem veriyor. Çünkü bir şirketin hayatta kalabilmesi artık onun inovasyon gücüne, yenilenme ve yeniliklere uyum sağlama hızına bağlı" dedi
18.12.2021Ekonomi
Dededen toruna girişimcilik öyküsü
Dededen toruna girişimcilik öyküsüGirişimci Mustafa Namoğlu, geçenlerde Twitter’da dedesi Mustafa Kombos’un fintech’lerin, yani finansal startup’ların geleceğinin ne kadar açık olduğundan bahsettiğini paylaştı. Gelin girişimci bir dede ile torununun hikâyesini dinleyelim…
18.12.2021Ekonomi
'Getir' şimdi de New York'ta
'Getir' şimdi de New York'taAvrupa kıtasının ardından Amerika'daki genişlemesine devam eden Getir, Şikago'dan sonra dünyanın en büyük ticaret ve finans merkezlerinden New York'ta hizmet vermeye başladı
9.12.2021Ekonomi
Fenerbahçe ve 1907 Fenerbahçe Derneği, Hype Sports Innovation ile güçlerini birleşti
Fenerbahçe ve 1907 Fenerbahçe Derneği, Hype Sports Innovation ile güçlerini birleştiFenerbahçe Kulübü, 1907 Fenerbahçe Derneği ve HYPE Sports Innovation iş birliğinde hayata geçen ‘Spor İnovasyon Hızlandırıcı Programı’ Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleşti.
8.12.2021Fenerbahçe
Startup ve girişimci için özel şube kurdu
Startup ve girişimci için özel şube kurduTürkiye İş Bankası, girişimcilere özel İstanbul Girişimcilik Şubesi’ni hayata geçirdiğini duyurdu.
5.12.2021Ekonomi
Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bankacılığın geleceği tartışıldı
Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bankacılığın geleceği tartışıldıUludağ Ekonomi Zirvesi’nin ikinci gününde gerçekleşen “Bankacılığın Geleceği” oturumunda bankacılık sektörünü pandemi sonrası nelerin beklediği konuşuldu.
25.11.2021Ekonomi
Pakdemirli: Tarım, orman ve su tarihte hiç olmadığı kadar önemli hale geldi
Pakdemirli: Tarım, orman ve su tarihte hiç olmadığı kadar önemli hale geldiCapital, Ekonomist ve StartUp dergileri tarafından düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde ikinci gününün açılış konuşmasını yapan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yeşil ekonomi temelinde sürdürülebilir bir ekonominin oluşturulmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Pakdemirli, tarım, orman ve sudan oluşan üç stratejik alanın, tarihte hiç olmadığı kadar önemli hale geldiğini belirtti.
25.11.2021Ekonomi
Bakan Ersoy açıkladı: Turizmde yeni hedef 22 milyar dolar
Bakan Ersoy açıkladı: Turizmde yeni hedef 22 milyar dolarCapital, Ekonomist ve StartUp dergileri tarafından düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ilk gün kapanış konuşmasını gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “2020’deki pandemiye bağlı durgun dönemin ardından başarılı aşılama programıyla biraz gevşeme oldu. Ancak her ne olursa olsun artık farklı bir dünyadayız ve bu farklılaşan alışkanlık ve anlayışların iş sahalarımıza yansıdığının, kalıcı olduğunun bilincinde olmak zorundayız” dedi.
25.11.2021Ekonomi
Metaverse’e yerli hücumu
Metaverse’e yerli hücumuMetaverse’e odaklanan yerli girişim sayısı artıyor. 5G’nin gelmesi ve teknik altyapının daha güçlendirilmesiyle metaverse’in bütün girişimciler için yeni fırsat ve ihracat imkanları yaratması bekleniyor.
19.11.2021Ekonomi
‘Klonlanan ilk Türk işi olduk’
‘Klonlanan ilk Türk işi olduk’Bir yıldan az sürede 7 Avrupa ülkesinde hizmet vermeye başlayan Getir, şimdi de Amerika’da... ‘Klonlanan ilk Türk işi olduk’ diyen Getir Kurucusu Salur, ABD’de büyüyeceklerini söyledi
13.11.2021Ekonomi
Oyun yatırımı tam gaz
Oyun yatırımı tam gazTürkiye’de startup yatırımları devam ediyor. Her alanda satın almalar sürerken oyun alanı öne çıkıyor.
13.11.2021Ekonomi
12.1 milyar $’lık doğrudan yatırım
12.1 milyar $’lık doğrudan yatırımCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, son 12 aylık kümülatif uluslararası doğrudan yatırım girişlerinin 12.1 milyar dolara ulaştığını belirterek, “Doğrudan sermaye yatırım tutarı yıllık bazda yüzde 89 artış gösterdi.
12.11.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu: Yatırımlar arttı
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu: Yatırımlar arttıMerkez Bankası'nın ödemeler dengesine ilişkin istatistikleri açıklamasının ardından, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu yaptığı açıklamada, "Ülkemize doğrudan yatırım girişlerinin hızla artış göstererek pandemi öncesindeki seviyelere yaklaştığını söyleyebiliriz" dedi.
11.11.2021Vitrin
Büyümenin önündeki engelleri kaldırıyor!
Büyümenin önündeki engelleri kaldırıyor!Adjust MENA Türkiye Satış Başkanı Ozan Can Şişman mobilde gerçekleştirilen kampanyaları ölçmek ve optimize etmek için çözümler sunduklarını belirtti
1.11.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Startup ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.