Startup

Startup

Son dakika startup haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan startup gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan startup haber sayfamızda...

Startup

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 346 startup haberi bulunmuştur.
Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bankacılığın geleceği tartışıldı
Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bankacılığın geleceği tartışıldıUludağ Ekonomi Zirvesi’nin ikinci gününde gerçekleşen “Bankacılığın Geleceği” oturumunda bankacılık sektörünü pandemi sonrası nelerin beklediği konuşuldu.
25.11.2021Ekonomi
Pakdemirli: Tarım, orman ve su tarihte hiç olmadığı kadar önemli hale geldi
Pakdemirli: Tarım, orman ve su tarihte hiç olmadığı kadar önemli hale geldiCapital, Ekonomist ve StartUp dergileri tarafından düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde ikinci gününün açılış konuşmasını yapan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yeşil ekonomi temelinde sürdürülebilir bir ekonominin oluşturulmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Pakdemirli, tarım, orman ve sudan oluşan üç stratejik alanın, tarihte hiç olmadığı kadar önemli hale geldiğini belirtti.
25.11.2021Ekonomi
Bakan Ersoy açıkladı: Turizmde yeni hedef 22 milyar dolar
Bakan Ersoy açıkladı: Turizmde yeni hedef 22 milyar dolarCapital, Ekonomist ve StartUp dergileri tarafından düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ilk gün kapanış konuşmasını gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “2020’deki pandemiye bağlı durgun dönemin ardından başarılı aşılama programıyla biraz gevşeme oldu. Ancak her ne olursa olsun artık farklı bir dünyadayız ve bu farklılaşan alışkanlık ve anlayışların iş sahalarımıza yansıdığının, kalıcı olduğunun bilincinde olmak zorundayız” dedi.
25.11.2021Ekonomi
Metaverse’e yerli hücumu
Metaverse’e yerli hücumuMetaverse’e odaklanan yerli girişim sayısı artıyor. 5G’nin gelmesi ve teknik altyapının daha güçlendirilmesiyle metaverse’in bütün girişimciler için yeni fırsat ve ihracat imkanları yaratması bekleniyor.
19.11.2021Ekonomi
‘Klonlanan ilk Türk işi olduk’
‘Klonlanan ilk Türk işi olduk’Bir yıldan az sürede 7 Avrupa ülkesinde hizmet vermeye başlayan Getir, şimdi de Amerika’da... ‘Klonlanan ilk Türk işi olduk’ diyen Getir Kurucusu Salur, ABD’de büyüyeceklerini söyledi
13.11.2021Ekonomi
Oyun yatırımı tam gaz
Oyun yatırımı tam gazTürkiye’de startup yatırımları devam ediyor. Her alanda satın almalar sürerken oyun alanı öne çıkıyor.
13.11.2021Ekonomi
12.1 milyar $’lık doğrudan yatırım
12.1 milyar $’lık doğrudan yatırımCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, son 12 aylık kümülatif uluslararası doğrudan yatırım girişlerinin 12.1 milyar dolara ulaştığını belirterek, “Doğrudan sermaye yatırım tutarı yıllık bazda yüzde 89 artış gösterdi.
12.11.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu: Yatırımlar arttı
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu: Yatırımlar arttıMerkez Bankası'nın ödemeler dengesine ilişkin istatistikleri açıklamasının ardından, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu yaptığı açıklamada, "Ülkemize doğrudan yatırım girişlerinin hızla artış göstererek pandemi öncesindeki seviyelere yaklaştığını söyleyebiliriz" dedi.
11.11.2021 Vitrin
Büyümenin önündeki engelleri kaldırıyor!
Büyümenin önündeki engelleri kaldırıyor!Adjust MENA Türkiye Satış Başkanı Ozan Can Şişman mobilde gerçekleştirilen kampanyaları ölçmek ve optimize etmek için çözümler sunduklarını belirtti
1.11.2021Ege
Türk startup ekosistemi Web Summit’te
Türk startup ekosistemi Web Summit’te1-4 Kasım tarihleri arasında Lizbon’da gerçekleşecek olan ve dünyanın en önemli startup ve teknoloji etkinliklerinden biri olan Web Summit’te; Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi öncülüğünde Türk startup ekosistemi tanıtılacak. Küresel çapta bilinen şirketlerin en üst seviyede temsil edildiği Web Summit’te Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi “Invest in Türkiye” mesajı verecek.
1.11.2021Vitrin
Türkiye'nin yeni unicorn'ları yolda
Türkiye'nin yeni unicorn'ları yoldaTürkiye girişim ekosistemi hızla büyümesini sürdürürken, yerli ve yabancı yatırımcıların da ilgi odağı haline geldi. Türkiye girişim ekosistemi hızla büyümesini sürdürürken, yerli ve yabancı yatırımcıların da ilgi odağı haline geldi. 1 milyar dolar değerlemeyi geçerek unicorn unvanını ele geçiren şirket sayısı her geçen gün artarken, yeni girişimler de hızlı büyümesini hem yurt içinde hem de yurt dışında sürdürüyor.
30.10.2021Ekonomi
Türk startup’lara 9 ayda 1.4 milyar dolar
Türk startup’lara 9 ayda 1.4 milyar dolarTürkiye’de startup’lara yatırım rüzgarı sürüyor. Bu yıl yatırım rekoru kırılıyor. 2021 yılı 3. çeyrekte girişimlere 150 milyon dolarlık yatırım aktı. İlk dokuz aydaki yatırım tutarı ise 1.4 milyar dolar oldu. Startups.watch’un 2021 yılı üçüncü çeyrek rakamlarına göre, üçüncü çeyrekte 69 yatırım turu yapıldı. Rapordan çıkan diğer sonuçlar şöyle:
14.10.2021Ekonomi
Dijital bankacılık atağını sürdürüyor
Dijital bankacılık atağını sürdürüyorVakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Metin Recep Zafer, “Pandemi dijital ürün yaşam döngüsünü hızlandırdı. Pek çok işlem dijital kanallara taşındı VakıfBank olarak bu konuda çok iyi bir sınav verdik” diye konuştu.
7.10.2021Ekonomi
Yazılım şampiyonu dev yatırımı çekti
Yazılım şampiyonu dev yatırımı çektiTürkiye’nin yazılım ihracatı şampiyonu Etiya, Kanadalı telekom ve medya grubu Quebecor’dan stratejik yatırım aldı. Şirket unicorn olma yolunda daha hızlı koşacak.
6.10.2021Ekonomi
Fransız şirketler yeni yatırımlara odaklandı
Fransız şirketler yeni yatırımlara odaklandıFransa Dış Ticaret ve Yatırım Bakanı Franck Riester, Türkiye ile Fransa arasındaki ikili ticaretin son derece önemli boyutlarda olduğunu belirterek, "Geçen yıl 14 milyar euroluk ikili ticaret gerçekleştirdik. Son aylarda ikili ticaretin hızlandığını görüyoruz. Dolayısıyla bu yıl 16 milyar euroluk bir rakama ulaşmamız söz konusu. Bu da ikili ticaretimizin ne kadar nitelikli olduğunu gösteriyor." dedi.
29.09.2021Uzmanpara
Türkiye'deki Fransız şirketler yeni yatırımlara odaklandı
Türkiye'deki Fransız şirketler yeni yatırımlara odaklandıFransa Dış Ticaret ve Yatırım Bakanı Franck Riester, Türkiye ile Fransa arasındaki ikili ticaretin son derece önemli boyutlarda olduğunu belirterek, "Geçen yıl 14 milyar euroluk ikili ticaret gerçekleştirdik. Son aylarda ikili ticaretin hızlandığını görüyoruz. Dolayısıyla bu yıl 16 milyar euroluk bir rakama ulaşmamız söz konusu. Bu da ikili ticaretimizin ne kadar nitelikli olduğunu gösteriyor." dedi.
29.09.2021Ekonomi
‘Startup’lara yatırım yağıyor
‘Startup’lara yatırım yağıyorTürkiye’de teknolojik girişimler olan startup’lara 8 ayda tam 3.2 milyar dolar akarken, yılın rekorla kapanması bekleniyor. Sadece ağustosta 21 turda 33.8 milyon dolar yatırım çekildi
27.09.2021Ekonomi
İstanbul ‘yükselen küresel ekosistem’
İstanbul ‘yükselen küresel ekosistem’İstanbul, 2021 Küresel Startup Ekosistemleri Raporu’na göre, “Küresel Yükselen Ekosistemler” arasında 15’inci sırada yer aldı.
25.09.2021Ekonomi
İstanbul, 'Küresel Çapta Yükselen Ekosistemler' arasında 15. sırada
İstanbul, 'Küresel Çapta Yükselen Ekosistemler' arasında 15. sıradaİstanbul, 2021 Küresel Startup Ekosistemleri Raporu’na göre, "Küresel Yükselen Ekosistemler" arasında 15'inci sırada yer aldı.
22.09.2021Ekonomi
Elon Musk, Jeff Bezos'u tiye aldı: "İşe yaramazsa ölüme dava açacak"
Elon Musk, Jeff Bezos'u tiye aldı: "İşe yaramazsa ölüme dava açacak"Teknoloji milyarderi daha önce de "Lobicilik ve avukatlarla yörüngeye çıkılabilseydi, Bezos şu anda Plüton'da olurdu" demişti.
8.09.2021Teknoloji
Kripto parada kredi alarmı
Kripto parada kredi alarmıABD’de bir startup, kripto parayla kredi kartı, tüketici kredisi ve faizli mevduat işlemleri başlattı. Kripto paraların bankacılık sahasına göz dikmesi üzerine Amerikan kamu otoriteleri harekete geçti. İşte detaylar...
8.09.2021Uzmanpara
Kripto paralı kredi alarmı
Kripto paralı kredi alarmıABD’de bir startup, kripto parayla kredi kartı, tüketici kredisi ve faizli mevduat işlemleri başlattı. Kripto paraların bankacılık sahasına göz dikmesi üzerine Amerikan kamu otoriteleri harekete geçti.
8.09.2021Ekonomi
90. kez açılıyor
90. kez açılıyor3 Eylül’de misafirlerini ağırlayacak İzmir Enternasyonal Fuarı yine dopdolu olacak. Organizasyonda; konserler düzenlenecek, 4. Dünya Belediyeleri Kültür Zirvesi gerçekleştirilecek
31.08.2021Ege
Elon Musk'ın çılgın projesine gizemli rakip yolda
Elon Musk'ın çılgın projesine gizemli rakip yoldaElon Musk'ın beyin-bilgisayar arayüzü Neuralink startup'ının kurucu ortağının, rakip bir proje için 47 milyon dolardan (yaklaşık 400 milyon TL) fazla para topladığı bildirildi. "Gizli startup" Science Corp'un çalışanları, CRISPR gen düzenleme teknolojisi üzerine uzmanlaşıyor.
26.08.2021Teknoloji
Startup’lara yatırım yağmuru
Startup’lara yatırım yağmuruTürk startup’lara yatırım sürüyor. E-ticaret markaları yatırım şirketi RubiBrands sektöre girdi.
20.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Startup ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.