Abdülkadir Selvi

Abdülkadir Selvi

Sivas Yıldızeli’nde doğdu. Yüksek öğrenimini Gazi Üniversitesi Metalurji Bölümü’nde tamamlayan Selvi, Yeni Nesil ve Yeni Asya gazetelerinde çalıştıktan sonra HBB TV’de muhabir ve haber müdürü olarak görev yaptı. Bu kanalda “Politika Gündemi” isimli programı hazırlayarak sundu. TGRT’de Ankara Haber Müdürlüğü görevini üstlendi. 2001 yılından bu yana Yeni Şafak Gazetesi’nde haber müdürü olarak görev yapmakta. Abduülkadir Selvi Erhan Seven ile birlikte Muhsin Yazıcıoğlu’nu anlatan “İşkence Koğuşlarından Siyaset Meydanlarına : Alperen” adlı kitabı kaleme aldı. 2011 yılında ise “Ateşten Yıllar : Siyasette Said Nursi Tartışması” adlı kitabını yayınlayan Abdülkadir Selvi, evli ve 3 çocuk babası.

Abdülkadir Selvi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 310 abdulkadir selvi haberi bulunmuştur.
Deniz Baykal sessizliğini bozdu! "Kendime 'iyi ki cevap vermedin' diyorum"
Deniz Baykal sessizliğini bozdu! "Kendime 'iyi ki cevap vermedin' diyorum"Deniz Baykal, 3 Kasım 2002 seçimleri ile ilgili 'siyasi pazarlık' iddiasında bulunarak kendisini hedef alan Zülfü Livaneli ile ilgili sessizliğini bozdu. Baykal, "Geriye bakınca kendime ‘İyi ki bir cevap vermeye kalkmadın’ diyorum. Çünkü çok kolayca duygusallaşarak insanın içini rahatlatacak laflar da söylenebilir ama şimdi yaşanmışlıkları görünce ‘İyi ki Deniz, hiç konuşmaya girmedin, açmadın’ diyorum" açıklamasını yaptı.
27.07.2021Siyaset
Hangi parti hangi sosyal medyayı kullanıyor? Dikkat çeken sonuç!
Hangi parti hangi sosyal medyayı kullanıyor? Dikkat çeken sonuç!Optimar’ın temmuz ayı araştırmasında en çok kullanılan sosyal medya platformları ile "Hangi parti hangi sosyal medyayı tercih ediyor?" sorusuna cevap arandı. Dikkat çeken sonuçlar ortaya çıkarken ankete katılanların yüzde 30.4'ü Instragram yanıtını verdi.
19.07.2021Gündem
Siyasi partilerin masasındaki anket!
Siyasi partilerin masasındaki anket!Erken seçim tartışmalarına son noktayı koyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sandığın 2023'te kurulacağını belirtmişti. Optimar'ın 2023 seçimleri için yaptığı anketteki detaylar ise son derece dikkat çekici...
16.07.2021Gündem
Dikkat çeken yorum! 'Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasında gerilim tırmanıyor'
Dikkat çeken yorum! 'Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasında gerilim tırmanıyor'CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığını ilan etti.
8.07.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu ve Yavaş’ı eleştirdi! İşte sebebi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu ve Yavaş’ı eleştirdi! İşte sebebiCumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili belediye başkanlarına hizmet belediyeciliği yapmaları ve gönüllere girmeleri gerektiği yönünde uyarılarda bulunurken, “Sosyal medya belediyeciliği, hizmet belediyeciliğinin yerini almaz, alamaz” dedi ve 'iki belediye' sözüyle önemli bir göndermede bulundu.
24.06.2021Siyaset
Erdoğan ne için ‘Hamdolsun’ dedi! Merak edilen soruya cevap geldi
Erdoğan ne için ‘Hamdolsun’ dedi! Merak edilen soruya cevap geldiBiden görüşmesinin ardından "24 Nisan’ı unutturacak bir görüşme olmasını umuyorum’ demiştiniz. Bu konu gündeme geldi mi?” sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan “Hamdolsun hiç gündeme gelmedi” cevabını vermişti. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında Erdoğan'ın ne için ‘Hamdolsun’ dediğiyle ilgili Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edindiği bilgilere yer verdi.
16.06.2021Gündem
Son dakika... Son seçim anketinden çıkan çarpıcı sonuç! Fark 2 puan
Son dakika... Son seçim anketinden çıkan çarpıcı sonuç! Fark 2 puanGelen son dakika haberine göre; Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında, Optimar’ın 22-24 Mayıs tarihleri arasında yaptığı araştırmanın sonuçlarına yer verdi. Ankete göre; Cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefetin adayları arasında Erdoğan’ın karşısında en yüksek oy oranına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ulaşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan 44.1 alırken Mansur Yavaş’a destek yüzde 42 çıkıyor. Kararsızların oranı ise 13.9’a geriliyor.
3.06.2021 Siyaset
Son dakika... Son seçim anketinden çıkan çarpıcı sonuç! Yeni bir hüsran yaşanabilir
Son dakika... Son seçim anketinden çıkan çarpıcı sonuç! Yeni bir hüsran yaşanabilirGelen son dakika haberine göre; Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında Optimar’ın henüz hiçbir yerde yayınlanmayan araştırmasının sonuçlarına yer verdi. Optimar'ın anketinde en dikkat çeken sonuç ise partilerin son oy oranı oldu.
17.05.2021Siyaset
Son dakika! Ali Babacan'ın itirafından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez konuştu: Yazını okudum!
Son dakika! Ali Babacan'ın itirafından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez konuştu: Yazını okudum!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ali Babacan’ın AK Parti milletvekiliyken bir yandan Erdoğan’ı cumhurbaşkanı adayı olarak öneren teklife imza atması, diğer yandan Abdullah Gül’ün Erdoğan’ın karşısına muhalefetin ortak adayı olarak çıkarma çabası hakkında açıklamalarda bulundu.
13.05.2021Siyaset
Bayram sonrası normalleşme: Tam açılma olacak mı?
Bayram sonrası normalleşme: Tam açılma olacak mı?Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan tam açılma ile ilgili açıklama geldi. Koronavirüs salgınında vaka sayılarının artması ve bu sayıların kontrol altına alınması için tam kapanma uygulanmaya başladı. 29 Nisan'da başlayan tam kapanma süreci 17 Mayıs tarihine kadar sürecek. Peki, tam açılma olacak mı? İşte Bakan Koca'nın tam açılma ile ilgili son açıklamaları...
1.05.2021Gündem
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 128 milyar dolar talimatı
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 128 milyar dolar talimatıAK Parti “yerel yönetimler” düzenlemesini yeniden gündemine aldı. Büyükşehirlere gelir payı sınıflaması, kalan 51 ilde hizmetlerin daha hızlı verilebilmesi için “bütünşehir” formülünün devreye sokulması formülü masada... Öte yandan Erdoğan toplantıda Merkez Bankası rezervleri hakkında 'bilgilendirme' talimatı verdi. İşte detaylar...
21.04.2021Siyaset
Binali Yıldırım kimdir, kaç yaşında? AK Parti MKYK üyesi Binali Yıldırım 'ın yeni görevi nedir?
Binali Yıldırım kimdir, kaç yaşında? AK Parti MKYK üyesi Binali Yıldırım 'ın yeni görevi nedir?AK Parti MKYK listesi açıklandı. Listede 75 isim yer aldı. Milyonlarca vatandaş 75 isim hakkında araştırmaya geçti. AK Parti MKYK listesinde yer alan üyelerden biri de Binali Yıldırım oldu. Aynı zamanda Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu. Peki Binali Yıldırım kimdir, nereli? İşte AK Parti MKYK üyesi Binali Yıldırım'ın biyografisi ve yeni görevi...
24.03.2021Gündem
AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...
AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin 7. Büyük Kongresi öncesi yaptığı açıklamada 75 kişilk MKYK listesi oluşturulduğunu söyledi. Erdoğan'ın açıkladığı 75 kişilik MKYK listesi de belli oldu. Listede dikkat çeken isimler yer aldı.
24.03.2021Haberler
AK Parti MKYK'da isimler belli oldu! İşte Binali Yıldırım'ın yeni görevi
AK Parti MKYK'da isimler belli oldu! İşte Binali Yıldırım'ın yeni göreviGelen son dakika haberine göre; AK Parti’nin yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu kadrosu belli oldu. Öte yandan Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, Genel Başkan Vekilleri'nin Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş olduğunu söyledi.
24.03.2021Siyaset
Son dakika... AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...
Son dakika... AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin 7. Büyük Kongresi öncesi yaptığı açıklamada 75 kişilk MKYK listesi oluşturulduğunu söyledi. Erdoğan'ın açıkladığı 75 kişilik MKYK listesi de belli oldu. Listede dikkat çeken isimler yer aldı.
24.03.2021Siyaset
Son dakika... AK Parti'de büyük kongre! İşte dakika dakika tüm detaylar...
Son dakika... AK Parti'de büyük kongre! İşte dakika dakika tüm detaylar...Gelen son dakika haberine göre; AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Spor Salonu'nda saat 10.00'da başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 7. Olağan Büyük Kongresi'nde önemli mesajlar verdi. İşte dakika dakika AK Parti büyük kongresi...
24.03.2021Siyaset
Son dakika... Şantajın ayrıntılarını anlattı! 'Ne tecavüzcüyüm ne de eşcinsel'
Son dakika... Şantajın ayrıntılarını anlattı! 'Ne tecavüzcüyüm ne de eşcinsel'Gelen son dakika haberine göre, hakkında kaset komplosu olduğunu iddia ederek CHP’den istifa eden Denizli milletvekili Teoman Sancar dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
3.03.2021Siyaset
Erdoğan'ın ziyaretinde sürpriz hediye! 'Bunun kıymetini bilin...'
Erdoğan'ın ziyaretinde sürpriz hediye! 'Bunun kıymetini bilin...'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cumartesi günü ziyaret ettiği Nedim Urhan ile arasında geçen bir saatlik sohbette konuşulanlar merak konusu oldu.
22.01.2021Siyaset
Son dakika... Erdoğan’dan sosyal medya talimatı!
Son dakika... Erdoğan’dan sosyal medya talimatı!Türkiye WhatsApp tarafından dayatılan sözleşmeyi tartışırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti MYK’da sosyal medyayla ilgili yeni bir talimat verdi.
12.01.2021Siyaset
Koronavirüs aşısı ne zaman gelecek? Aşılar ne zaman yapılacak?
Koronavirüs aşısı ne zaman gelecek? Aşılar ne zaman yapılacak?Koronavirüs can almaya devam ederken aşı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye'de de ilk aşılar için sabırsız bir bekleyiş söz konusu... Binlerce kişi Koronavirüs aşısı ne zaman gelecek? Aşılar ne zaman yapılacak? sorusuna cevap bulmaya çalışıyor.
22.12.2020Gündem
Son dakika! Bakan Koca'ya 'beyin yakan sorular'! Tek tek cevapladı
Son dakika! Bakan Koca'ya 'beyin yakan sorular'! Tek tek cevapladıGelen bir son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşısıyla ilgili merak edilenleri cevapladı. Bakan Koca, aşının önce kimlere yapılacağından, neden Çin aşısının tercih edildiğine dair birçok soruya net yanıtlar verdi.
17.12.2020Gündem
Son dakika... Arınç'la Erdoğan'ın istifa konuşması! Sabırla dinledi sonra...
Son dakika... Arınç'la Erdoğan'ın istifa konuşması! Sabırla dinledi sonra...Gelen son dakika haberine göre; Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç'la Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında geçen son konuşmayı yazdı.
25.11.2020Siyaset
İYİ Parti'de sıcak gelişme! Özdağ birkaç adım sonrasını planlamış...
İYİ Parti'de sıcak gelişme! Özdağ birkaç adım sonrasını planlamış..."Ümit Özdağ’a ihraç kararının alındığı sırada Adana milletvekili İsmail Koncuk istifa etti. Çünkü Ümit Özdağ yalnız değil. Anladığım kadarıyla Özdağ’ın heybesi boş değil. Birkaç adım sonrasını planlamış..."
17.11.2020Siyaset
Duygu Delen olayında bilirkişi raporu mahkemeye sunuldu
Duygu Delen olayında bilirkişi raporu mahkemeye sunulduGaziantep'te erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'ın 4'üncü kattaki evinin penceresinden düşerek şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Duygu Delen'in ölümüne ilişkin bilirkişi raporu hazırlandı. Raporda, "Duygu Delen’in düşme anında bilincinin kapalı ancak canlı halde olduğu" tespitine yer verildi. Ayrıca vücudunda sert bir cisimle vurma sonucu olabilecek “ray tipi ekimoz” tespit edildi.
29.09.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Macron görüşmesinin perde arkası! Talep Macron’dan geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Macron görüşmesinin perde arkası! Talep Macron’dan geldiDünün sürpriz gelişmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un görüşmesiydi. Görüşme talebi Macron’dan geldi. Fransa Cumhurbaşkanı’nın görüşme isteği üçlü zirveden önce dün sabah Türkiye’ye iletildi.
23.09.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ak particumhurbaşkanı erdoğanCHPanketerdoğan

Abdülkadir Selvi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.