Adalet Bakanı Gül

Adalet Bakanı Gül

Son dakika Adalet Bakanı Gül haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Adalet Bakanı Gül gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Adalet Bakanı Gül haber sayfamızda...

Adalet Bakanı Gül

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.528 adalet bakanı gül haberi bulunmuştur.
Adalet Bakanı Gül: Sosyal devlet anlamında Türkiye çok önemli adımlar attı
Adalet Bakanı Gül: Sosyal devlet anlamında Türkiye çok önemli adımlar attıKocaeli’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinliğe katılan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Cumhurbaşkanımız liderliğinde her alanda olduğu gibi sosyal devlet anlamında da Türkiye çok önemli adımlar attı" dedi.
3.12.2021Siyaset
Bakan Gül: Boşanmalarda mağduriyeti önleyecek sistemi hedefliyoruz
Bakan Gül: Boşanmalarda mağduriyeti önleyecek sistemi hedefliyoruzAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, boşanma davalarında süreci uzatan usul hükümlerini ana davadan ayıran, daha hızlı ve yeni usul getirmek üzere çalışmaları yoğunlaştırdıklarını belirtti. Gül, "Bu konuda uygulayıcıları dinledik, çok değerli aile ve usul hocalarımızın görüşlerine müracaat ettik. Önümüzdeki süreçte de bu konuda düzenlemelerin yapılacağına inanıyoruz. Böylece boşanma süreçlerinde insanların daha fazla mağdur olmasını önleyecek bir sistemle vatandaşlarımızın bu mağduriyetlerini gidermeyi hedefliyoruz" dedi.
3.12.2021Siyaset
Bakan Gül: Boşanmalarda mağduriyeti önleyecek sistemi hedefliyoruz
Bakan Gül: Boşanmalarda mağduriyeti önleyecek sistemi hedefliyoruzAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, boşanma davalarında süreci uzatan usul hükümlerini ana davadan ayıran, daha hızlı ve yeni usul getirmek üzere çalışmaları yoğunlaştırdıklarını belirtti. Gül, "Bu konuda uygulayıcıları dinledik, çok değerli aile ve usul hocalarımızın görüşlerine müracaat ettik. Önümüzdeki süreçte de bu konuda düzenlemelerin yapılacağına inanıyoruz. Böylece boşanma süreçlerinde insanların daha fazla mağdur olmasını önleyecek bir sistemle vatandaşlarımızın bu mağduriyetlerini gidermeyi hedefliyoruz" dedi.
3.12.2021Gündem
Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? Cezaevi izinleri ile ilgili son dakika gelişmeleri
Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? Cezaevi izinleri ile ilgili son dakika gelişmeleriCezaevi izinleri ile ilgili son gelişmeler yakından takip ediliyor. 30 Kasım tarihinde izin sürecinin sona erecek olması ile birlikte açık cezaevi izinleri ile ilgili süre uzatıldı mı merak konusu.
1.12.2021Gündem
‘Daha çok tedbir kararı alındı’
‘Daha çok tedbir kararı alındı’İstanbul Sözleşmesi’nin feshi eleştirilerine yanıt veren Bakan Gül, ‘Önceki döneme oranla yüzde 43 daha fazla tedbir kararı verildi’ dedi
27.11.2021Gündem
Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? Cezaevi izinleri ile ilgili son durum
Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? Cezaevi izinleri ile ilgili son durumAçık cezaevi izinleri ile ilgili son dakika gelişmeleri merak ediliyor. 30 Kasım tarihinde izin sürecinin sona erecek olması sebebiyle açık cezaevi izinlerinin durumu araştırılıyor. Kovid-19 tedbirleri kapsamında açık cezaevi izinleri uzatıldı mı, ne zaman bitecek?
26.11.2021Gündem
Bakan Gül: Kadına yönelik şiddet insan hakkı ihlali
Bakan Gül: Kadına yönelik şiddet insan hakkı ihlaliAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, kadına yönelik şiddetin insan hakkı ihlali olduğunu belirterek, "Şiddeti önlemek ve ortadan kaldırmak insanlık borcudur" dedi.
25.11.2021Siyaset
Yol magandasına ağır ceza geliyor!
Yol magandasına ağır ceza geliyor!Bakanlığının bütçe görüşmelerinde yürüttükleri çalışmaları anlatan Adalet Bakanı Gül, ‘Trafik magandalığı diye tabir edilen fiillere ceza artırımı gündemimizdedir’ dedi.
25.11.2021Gündem
Bakan Gül: Taciz niteliğinde ısrarlı takibin daha ağır cezalandırılmasına çalışıyoruz
Bakan Gül: Taciz niteliğinde ısrarlı takibin daha ağır cezalandırılmasına çalışıyoruzAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, kadına yönelik her türlü şiddet eylemini kınadığını belirterek, "Özellikle kadınlara yönelik huzur ve sükun bozucu ya da taciz niteliğindeki ısrarlı takip fiillerinin ayrıca daha ağır cezalandırılmasına ilişkin yeni bir suç ihdası da çalışma başlıklarımız arasındadır" dedi.
24.11.2021Siyaset
Son dakika! Bakan Gül duyurdu! 1 Ocak 2022'den itibaren değişiyor
Son dakika! Bakan Gül duyurdu! 1 Ocak 2022'den itibaren değişiyorAdalet Bakanı Abdülhamit Gül, "1 Ocak 2022 tarihinden itibaren tutuklamaya itiraza asliye ceza mahkemesi hakimleri bakacak." dedi. Bakan Gül, "2022 yılında 12 bin 400 yeni personel alacağız. Bu konudaki planlamamızı tamamladık." ifadelerini de kullandı.
24.11.2021Gündem
Bakan Gül'den Bolu Belediyesi'ne tepki: Kamu hizmetinden yararlanmada herkes eşit
Bakan Gül'den Bolu Belediyesi'ne tepki: Kamu hizmetinden yararlanmada herkes eşitAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bolu Belediyesi'nin yabancı uyruklulara nikah ve su ücreti fiyatlandırmasına tepki göstererek, "Bilsinler ki kamu hizmetinden yararlanmada herkes eşittir" dedi.
23.11.2021Siyaset
Adalet Bakanı Gül: Eleştiriden, eleştirmekten çekinmeyin
Adalet Bakanı Gül: Eleştiriden, eleştirmekten çekinmeyinAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde düzenlenen "Meclis Simülasyonu" etkinliğinin kapanış programına katıldı. Gençlere tavsiye veren Gül, "Bu milletin geleceğini siz belirleyin. Kimsenin sizin yaşam tarzınıza müdahale etmesine izin vermeyin. Aklınızı kiraya vermeyin" dedi.
21.11.2021Siyaset
Türkiye'nin ilk Çocuk Adalet Merkezi, Bakan Gül'ün katılımıyla açıldı
Türkiye'nin ilk Çocuk Adalet Merkezi, Bakan Gül'ün katılımıyla açıldıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'nin ilk Çocuk Adalet Merkezi'ni (ÇAM) Erzurum'da açtı. Gül, “Çocuk, yargılandığını değil devletin kendisini suçtan uzak tutmak için seferber olduğunu iliklerine kadar hissetsin, istiyoruz. Özellikle ilk defa suça temas eden çocuklar hakim, savcı, pedagogları aynı zamanda ağabey, abla gibi görsün istiyoruz" dedi.
20.11.2021Gündem
Bakan Gül'den Türk Devletleri Teşkilatı 8. Zirvesi ortak bildirisine ilişkin paylaşım
Bakan Gül'den Türk Devletleri Teşkilatı 8. Zirvesi ortak bildirisine ilişkin paylaşımAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türk Devletleri Teşkilatı 8. Zirvesi'nin ardından yayınlanan bildiride, Adalet bakanlıkları arasında ilişkilerin geliştirilmesi amaçlarına yer verilmesini çok değerli bulduklarını belirtti.
13.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başak Cengiz'in ailesine başsağlığı telefonu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başak Cengiz'in ailesine başsağlığı telefonuCumhurbaşkanı Erdoğan, Adalet Bakanı Gül'ün ziyaret ettiği Başak Cengiz'in anne ve babasıyla telefonda görüşerek aileye başsağlığı ve sabır diledi.
13.11.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başak Cengiz'in ailesine başsağlığı telefonu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başak Cengiz'in ailesine başsağlığı telefonuCumhurbaşkanı Erdoğan, Adalet Bakanı Gül'ün ziyaret ettiği Başak Cengiz'in anne ve babasıyla telefonda görüşerek aileye başsağlığı ve sabır diledi.
13.11.2021Gündem
Adalet Bakanı Gül: Asla eski Türkiye'ye dönüş olmayacak
Adalet Bakanı Gül: Asla eski Türkiye'ye dönüş olmayacakAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'de en önemli reformlardan birisinin ve reformların çıtasının yeni ve sivil bir anayasa yapmak olduğunu belirterek, "AK Parti, vatandaşlarımıza hakkı olan alanda özgürlükleri genişletti ancak bunu anayasal bir güvenceye bağlamak için yeni ve sivil bir anayasayı ortaya koymamız lazım." dedi.
12.11.2021Haberler
Adalet Bakanı Gül: Asla eski Türkiye'ye dönüş olmayacak
Adalet Bakanı Gül: Asla eski Türkiye'ye dönüş olmayacakAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'de en önemli reformlardan birisinin ve reformların çıtasının yeni ve sivil bir anayasa yapmak olduğunu belirterek, "AK Parti, vatandaşlarımıza hakkı olan alanda özgürlükleri genişletti ancak bunu anayasal bir güvenceye bağlamak için yeni ve sivil bir anayasayı ortaya koymamız lazım." dedi.
12.11.2021Siyaset
Bakan Gül: Hukuk, sesi daha çok çıkanın değil, haklı olanın yanındadır
Bakan Gül: Hukuk, sesi daha çok çıkanın değil, haklı olanın yanındadırAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Bir taraf tutuklansın, diğer taraf tutuklanmasın diye tezahürat yaparken adaleti gerçekten isteyen birisinin yapması gereken yargı kararı sürecini saygıyla ve sükunetle beklemektir. Hukuk, sesi daha çok çıkanın değil, haklı olanın yanındadır. Öyle olması gerekmektedir. Hukukun üstünlüğü, hakkın ve haklı olanın üstünlüğüdür." dedi.
1.11.2021Siyaset
Adalet Bakanı Gül'den, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
Adalet Bakanı Gül'den, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
28.10.2021Siyaset
Bakan Gül'den Hablemitoğlu cinayeti şüphelisinin iadesi için Ukraynalı yetkililere mektup
Bakan Gül'den Hablemitoğlu cinayeti şüphelisinin iadesi için Ukraynalı yetkililere mektupAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ukrayna Adalet Bakanı Denis Malyuska ile Başsavcı Irina Venediktova'ya mektup göndererek, bu ülkede yakalanan Necip Hablemitoğlu suikastının şüphelisi Nuri Gökhan Bozkır'ın iadesi talebini tekrarladı, iade sürecine ilişkin aldıkları bilgilerin kendilerini kaygılandırdığını bildirdi.
28.10.2021Siyaset
Adalet Bakanı Gül açıkladı: Nefret suçuna ilişkin yeni düzenleme geliyor
Adalet Bakanı Gül açıkladı: Nefret suçuna ilişkin yeni düzenleme geliyorAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) tarafından Dikmen Hakimevi’nde düzenlenen “Nefret Söylemi ve Nefret Suçları” sempozyumunun açılışında konuştu.
28.10.2021Siyaset
Bakan açıkladı! Türk Ceza Kanunu'nda yeni düzenleme
Bakan açıkladı! Türk Ceza Kanunu'nda yeni düzenlemeAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, ayrımcılık ve nefret suçlarına ilişkin Türk Ceza Kanunu'nda yeni bir düzenleme yapılacağını bildirdi.
27.10.2021Siyaset
Bakan Gül'den 10 büyükelçiyle ilgili açıklama
Bakan Gül'den 10 büyükelçiyle ilgili açıklamaAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, tutuklu Osman Kavala'yla ilgili büyükelçiliklerin geri adım atmalarına ilişkin, "Bundan sonra Türkiye'nin egemenliğine yönelik saldırıda bulunulmayacağını da ben düşünüyorum ve inanıyorum. Bu konuda da Sayın Cumhurbaşkanımız gerçekten yerinde, Türkiye'nin hukukuna, Türk yargısına yönelik saldırıya karşı da çok önemli bir duruş sergilemiştir." dedi.
26.10.2021Gündem
Adalet Bakanı Gül: Yargı asla el uzatılacak bir yer değildir
Adalet Bakanı Gül: Yargı asla el uzatılacak bir yer değildirAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargı reformu strateji belgesine değinerek, "Bu yasama döneminde hem yargı reformu strateji belgesinde hem de insan hakları eylem planında kanunla düzenlenmesi gereken alanların yürürlüğe gireceğine inanıyoruz. Yargı milletin yargısıdır. Yargı asla el uzatılacak bir yer değildir" dedi.
18.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Adalet Bakanı Gül ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.