Altın Kitaplar

Altın Kitaplar

Son dakika Altın Kitaplar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Altın Kitaplar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Altın Kitaplar haber sayfamızda...

Altın Kitaplar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 530 altin kitaplar haberi bulunmuştur.
81 ilde 270 destinasyonu gezip fotoğrafladı
81 ilde 270 destinasyonu gezip fotoğrafladıGezgin ve yazar Seymen Bozaslan’ın kaleme aldığı 81 şehirde 270 destinasyonu içeren Ölmeden Önce Türkiye’de Görülmesi Gereken Yerler, Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı. Rehber niteliğindeki bu kitapta Seymen Bozaslan, Türkiye’nin 81 şehrinin eşsiz dokusunu kadrajına sığdırdı. Kitabın hazırlık aşamalarında çekilen ve Türkiye’nin birbirinden güzel manzaralarından oluşan video da kitaptaki QR kodla görüntülenebiliyor.
Bilimin sınırsız evrenine doğru yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?
Bilimin sınırsız evrenine doğru yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?Çocuk ve gençlik edebiyatına nitelikli eserler kazandıran yazar Özlem Aytek’in kaleme aldığı Yeşil Halka-Evrenin Gizli Bahçesi, Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı. Gençlik Bilim Kitaplığı Serisi’nin ilk kitabı olan Mavi Halka-Hiçlik Çukuru’nun ardından, serinin ikinci kitabı olan Yeşil Halka-Evrenin Gizli Bahçesi’nde yaşanan ilginç serüvenlerin yüksek heyecan dozu, kitabın sonuna kadar hiç düşmeden devam ediyor. Bir bilim yolculuğunda geçen bu serüvenler genç okurların hayal gücünü ve merakını üst düzeye taşırken bilim ve teknoloji odaklı yeni dünyada, yeni teknolojilerin faydalarını ve risklerini sorgulatıyor. Kodlamalarla beslenen dijital çağın gençlerine soluksuz okuyacakları bir olay örgüsüyle farkındalığın ve bilimin kapılarını aralıyor.
Agatha Christie’nin ismi değişen  romanı yayımlandı
Agatha Christie’nin ismi değişen romanı yayımlandıİngiliz polisiye yazarı Agatha Christie’nin 1939 yılında yayımlanan “On Küçük Zenci” adlı romanı geçen hafta “On Kişiydiler” isimli Türkçe çevirisiyle yeniden okurla buluştu.
Hercule Poirot'nun 100. yılına özel baskı
Hercule Poirot'nun 100. yılına özel baskıAgatha Christie'nin sevilen karakteri Hercule Poirot'nun kaleme alınmasının 100. yılı şerefine özel kutulu, ciltli-şömizli Poirot Seçkisi Seti piyasaya çıkıyor.
20.01.2021Kültür Sanat
Herkes hata yapar, dahiler bile!
Herkes hata yapar, dahiler bile!Mario Livio’dan Dahice Hatalar 1 Aralık’ta raflarda yerini alıyor!
20.11.2020Kültür Sanat
Dan Brown'un ilk resimli çocuk kitabı
Dan Brown'un ilk resimli çocuk kitabıDan Brown’ın sesli kitap özelliği taşıyan ilk resimli çocuk kitabı Hayvanlar Senfonisi 1 Eylül’de Altın Kitaplar etiketiyle tüm kitapçılarda.
18.08.2020Kültür Sanat
Sıfır atıkla yaşa!
Sıfır atıkla yaşa!Doğanın korunması ve sürdürülebilirdiğinin sağlanması her geçen gün önemi daha iyi anlaşılan bir konu. Evimiz olan Dünya'nın kaynaklarını tüketmek yerine ihtiyacımız kadarını kullanıp doğaya geri kazandırmak aslında çok kolay! Bu farkındalığın bir sonraki nesle çekirdekten aşılanması ise onlara bırakabileceğimiz en güzel ve en kalıcı miras. Dört kitaptan oluşan, Altın Kitaplar logosuyla çıkan seride doğanın nasıl korunabileceği, çocuklara, özgün bir sunumla anlatılıyor.
5.05.2020Ebeveyn
Salgınların edebiyattaki izdüşümleri
Salgınların edebiyattaki izdüşümleriDünyanın ortak gündemi olan koronavirüs salgını, edebiyatın ve sanatın da gündeminde. Edebiyatçıların kaleminden çıkan salgına dair kitaplar ise hem okurunu geleceğe hazırlıyor hem de okurunun yüreğine umut tohumları ekiyor...
22.03.2020Kültür Sanat
Selahattin Nehir'den yepyeni bir eser
Selahattin Nehir'den yepyeni bir eserMeddah ve Cellat, Altın Kitaplar logosuyla raflarda!
Patricia MacLachlan’dan duygu yüklü bir hikaye
Patricia MacLachlan’dan duygu yüklü bir hikayePatricia MacLachlan’dan Şairin Köpeği, Altın Kitaplar logosuyla raflarda!
Dan Brown’dan çocuk kitabı
Dan Brown’dan çocuk kitabıDan Brown’ın resimli ve müzikli ilk çocuk kitabı “Hayvanlar Senfonisi”, yazarın çocuklar için bestelediği klasik müzik albümüyle eş zamanlı olarak 1 Eylül 2020’de Altın Kitaplar tarafından yayımlanacak.
27.02.2020Kültür Sanat
Umut ve cesaret dolu bir hikaye: ‘Kırık Kanatlarla Uçmak’
Umut ve cesaret dolu bir hikaye: ‘Kırık Kanatlarla Uçmak’Hitap ettiği yaş grubunun en çok ihtiyaç duyduğu konulara ışık tutan Jane Elson'un kaleminden ‘Kırık Kanatlarla Uçmak’ Altın Kitaplar logosuyla raflarda.
31.01.2020Kültür Sanat
Altın Kitaplar'dan 60. Yıl Çocuk Klasikleri serisi
Altın Kitaplar'dan 60. Yıl Çocuk Klasikleri serisiYayıncılık tarihinin mihenk taşlarından Altın Kitaplar, 60. Yılını ciltli özel basım DünyaÇocuk Klasikleri serisiyle kutluyor!
Dünya çocuk klasikleri raflarda
Dünya çocuk klasikleri raflardaAltın Kitaplar, 60. Yılını ciltli özel basım Dünya Çocuk Klasikleri serisiyle kutluyor!
Çocuklarınıza hayvan sevgisini mizahla aşılamaya ne dersiniz?
Çocuklarınıza hayvan sevgisini mizahla aşılamaya ne dersiniz?Nihan Temiz’in kaleminden çocuklara hayvan sevgisini temelden aşılayan “Kahraman Burunlar” Altın Kitaplar logosuyla 18 Kasım’da raflarda!
26.11.2019Kültür Sanat
Dilge Günay'ın Mavi Yıldız kitabı çıktı
Dilge Günay'ın Mavi Yıldız kitabı çıktı“2018 Gülten Dayıoğlu Vakfı İlk Gençlik Romanı ödülü”nü alan Dilge Güney imzalı “Mavi Yıldız” Altın Kitaplar logosuyla 18 Kasım’da raflarda!
22.11.2019Kültür Sanat
Kitapsız bir dünyaya baş kaldıran cesur çocukların hikayesi
Kitapsız bir dünyaya baş kaldıran cesur çocukların hikayesiAlmıla Aydın’ın kaleminden Altın Kitaplar logosuyla çıkan “Son Koleksiyoncu” ciltli baskısıyla raflardaki yerini alıyor!
20.11.2019Kültür Sanat
Bir Kurtuluş Savaşı destanı: "Umut Ekenler"
Bir Kurtuluş Savaşı destanı: "Umut Ekenler"Nur İçözü’nün usta kaleminden Altın Kitaplar logosuyla çıkan “Umut Ekenler” Kurtuluş Savaşı’nın destansı hikayesini çocuklarla buluşturuyor!
19.11.2019Kültür Sanat
‘Sevginin güçlü şekilde yayılmasını istiyorum’
‘Sevginin güçlü şekilde yayılmasını istiyorum’KKTC Başbakanı Ersin Tatar’ın kızı Canev Tatar, “Kalbindeki Cevap” isimli kitabının tanıtımı için İstanbul Kitap Fuarı’na geldi. Hem Canev Tatar ile hem de babası Ersin Tatar ile kitaplar ve fuar hakkında konuştuk
8.11.2019Gündem
İstanbul'un sırlarla dolu tarihini yepyeni bir solukla okumaya hazır mısınız?
İstanbul'un sırlarla dolu tarihini yepyeni bir solukla okumaya hazır mısınız?Hurihan Yıldırım Kurtaran’ın kaleminden, Altın Kitaplar logosuyla çıkan “Kız Kulesi’nin Bilinmeyen Efsanesi” raflardaki yerini aldı!
10.01.2020Kültür Sanat
Bana trol sayını söyle sana ne olacağını söyleyeyim!
Bana trol sayını söyle sana ne olacağını söyleyeyim!Çocukların merakla beklediği Miyase Sertbarut'un “Ünsüz Youtuberın Günlüğü Troller"i Altın Kitaplar logosuyla 1 Ekim’de raflarda!
Bir Stephen King klasiği tam metin ayrıcalığıyla: Şeffaf (Tommyknockers)
Bir Stephen King klasiği tam metin ayrıcalığıyla: Şeffaf (Tommyknockers)Stephen King’in en sevilen eserlerinden Şeffaf (Tommyknockers) Altın Kitaplar logosuyla tam metin olarak raflardaki yerini aldı.
26.09.2019Kültür Sanat
Bir Stephen King efsanesi: Şeffaf (Tommyknockers)
Bir Stephen King efsanesi: Şeffaf (Tommyknockers) Stephen King’in Efsane Eserlerinden Şeffaf (Tommyknockers) Altın Kitaplar logosuyla, 23 Eylül’de raflardaki yerini alıyor!
18.09.2019Kültür Sanat
Stephen King "Yabancı" ile dönüyor
Stephen King "Yabancı" ile dönüyorSTEPHEN KING’in merakla beklenen romanı YABANCI/THE OUTSIDER, ALTIN KİTAPLAR logosuyla 2 Mayıs’tan itibaren raflarda!
25.04.2019Kültür Sanat
Hayatta kaçırılan anlar kitap oldu, geliri Kasder'e bağışlandı
Hayatta kaçırılan anlar kitap oldu, geliri Kasder'e bağışlandıTürkiye'de 40 yaş ve üzeri 2,7 milyon kadın idrar kaçırma sorunu yaşıyor. İdrar kaçırma sorununa dikkat çekmek amacıyla 2017 yılında başlatılan "Hayatı Kaçırma Sen, Bir Yolu Var İstersen" farkındalık projesinin geliri Türkiye Kas Hastalıkları Derneği'ne bağışlandı.

Benzer Haber Etiketleri

Altın Kitaplarçocuk kitaplarıstephen kingAgatha ChristieDan Brown

Altın Kitaplar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.