Azil Soruşturması

Azil Soruşturması

Son dakika azil soruşturması haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan azil soruşturması gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan azil soruşturması haber sayfamızda...

Azil Soruşturması

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 193 azil sorusturmasi haberi bulunmuştur.
Azil oturumu öncesi Trump'a şok
Azil oturumu öncesi Trump'a şokABD tarihine kara bir leke olarak geçen Kongre işgalinden suçlu bulunanlardan bazıları, eski başkan Trump'ı kısmen sorumlu tuttu.
9.02.2021Dünya
Yasaklanan Trump, fanatiklerinden Twitter'da hakaret tweetleri atılmasını istiyor
Yasaklanan Trump, fanatiklerinden Twitter'da hakaret tweetleri atılmasını istiyorABD'nin bir önceki başkanı Donald Trump'ın, Twitter hesabının platformda kalıcı olarak engellenmesinin ardından yandaşlarından kendisinin yerine hakaret içeren tweetler atmalarını istemek zorunda kaldığı bildirildi.
3.02.2021Dünya
Biden Trump'ın suçlu bulanacağına inanmıyor
Biden Trump'ın suçlu bulanacağına inanmıyorABD Başkanı Joe Biden, eski Başkan Donald Trump'ın, hakkındaki azil davasında suçlu bulunması için Senato'da yeterli oya ulaşılacağına inanmadığını belirtti.
26.01.2021Dünya
Son dakika: ABD'de Trump alarmı! 5 bin Ulusal Muhafız'a görev verildi
Son dakika: ABD'de Trump alarmı! 5 bin Ulusal Muhafız'a görev verildiGelen son dakika haberine göre; Eski ABD Başkanı Donald Trump hakkında Senatoda yapılacak azil yargılaması nedeniyle büyük çaplı protestoların beklendiği ve ABD Kongresini 5 bin Ulusal Muhafız'ın koruyacağı belirtildi.
25.01.2021Dünya
Trump'ın azil yargılaması için Washington'da 5 bin Ulusal Muhafız kalacak
Trump'ın azil yargılaması için Washington'da 5 bin Ulusal Muhafız kalacakEski ABD Başkanı Donald Trump hakkında Senatoda yapılacak azil yargılaması nedeniyle büyük çaplı protestoların beklendiği ve ABD Kongresini 5 bin Ulusal Muhafız'ın koruyacağı belirtildi.
24.01.2021Dünya
'Biden FBI Direktörü Wray'in devam etmesini istiyor'
'Biden FBI Direktörü Wray'in devam etmesini istiyor'Gelen son dakika haberine göre; Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, "Şunu net bir şekilde söylemek isterim ki Başkan Joe Biden, (FBI Direktörü) Chris Wray'in görevde kalmasını istiyor. Biden'ın Wray'in yaptığı işe güveni tam." ifadesini kullandı.
21.01.2021Dünya
Azil maddesine onay
Azil maddesine onayABD Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada Başkan Trump’ın “isyana teşvik” ile suçlandığı azil maddesi kabul edildi. Trump, böylece ülke tarihinde ikinci kez azil süreci başlatılan ilk başkan olarak kayıtlara geçti. Trump azledilirse 2024’teki seçimlere katılamayacak
14.01.2021Dünya
Son Dakika: Eşi benzeri görülmemiş karar! Trump yolun sonuna geldi...
Son Dakika: Eşi benzeri görülmemiş karar! Trump yolun sonuna geldi...Gelen son dakika haberine göre; ABD Temsilciler Meclisi'nde yapılan oylamada Başkan Donald Trump'ın 'isyana teşvik' ile suçlandığı azil maddesi kabul edildi. Temsilciler Meclisi'nin azil maddesini göndereceği Senato, 20 Ocak'tan sonraki bir tarihte Trump'ın yargılamasını gerçekleştirecek ve suçlu olup olmadığına karar verecek. Öte yandan ABD Başkanı seçilen Joe Biden, kararın ardından yaptığı açıklamada, Senatodan yargılama sürecinde kabine üyelerinin onaylanması gibi önemli işleri geciktirmemesini istedi.
14.01.2021Dünya
Son dakika: Pelosi'den Trump için 'azil' tehdidi: Görevden alınmazsa başlıyoruz
Son dakika: Pelosi'den Trump için 'azil' tehdidi: Görevden alınmazsa başlıyoruzGelen son dakika haberine göre; ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi, Başkan Yardımcısı Mike Pence'in Başkan Donald Trump'ın görevden alınması sürecini işletmemesi durumunda azil sürecine derhal başlayacaklarını açıkladı.
11.01.2021Dünya
Başkan’a kapıyı  işaret ediyorlar!
Başkan’a kapıyı işaret ediyorlar!ABD Başkanı Donald Trump, görev süresinin dolmasına günler kala görevden alınma tehlikesiyle karşı karşıya. Demokratlar, görevden alınmazsa azil süreci başlatacak
9.01.2021Dünya
ABD'de Demokratlar Trump'a karşı 2. azil sürecini başlatmaya hazırlanıyor
ABD'de Demokratlar Trump'a karşı 2. azil sürecini başlatmaya hazırlanıyorABD'de Demokratların, Kongre baskını olayından sorumlu tuttukları Başkan Donald Trump'a karşı pazartesi günü yeni bir azil süreci başlatmaya hazırlandıkları bildirildi.
8.01.2021Dünya
Son dakika haberi: NBC o belgeyi ele geçirdi! Trump aleyhine suçlamalar...
Son dakika haberi: NBC o belgeyi ele geçirdi! Trump aleyhine suçlamalar...ABD Başkanı Donald Trump’ın görevden bir an önce azledilmesi için hazırlanan metnin taslak maddeleri sızdırıldı. 6 Ocak'ta Trump'ın çağrısı üzerine başkent Washington'da toplanan kalabalığın daha sonra Kongre Binası'nı basması infiale yol açmış, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler'in bir kısmı da bir an önce kendisinin görevden azledilmesi gerektiğini savunmuştu. Beyaz Saray'dan jet hızıyla bir açıklama geldi. Cumhuriyetçi Senatör Murkowski, Trump'a çağrıda bulunarak "Yeter artık, istifa et" dedi. Twitter, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıkladı.
8.01.2021Dünya
Son dakika haberler! ABD'de darbe girişimi: Amerika'da neler oluyor, ABD'de darbe mi oldu?
Son dakika haberler! ABD'de darbe girişimi: Amerika'da neler oluyor, ABD'de darbe mi oldu? ABD'de son dakika olayları yaşanıyor. ABD başkanlık seçimi ardından Washington'da, Seçiciler Kurulu oylarının sayıldığı, 3 Kasım 2020'deki başkanlık seçim sonuçlarının resmileştiği Kongre sırasında Donald Trump destekçisi olan grup tarafından protestolar gerçekleştirildi ve ilerleyen süreçte ise Kongre binası basıldı. Konu hakkında Joe Biden'dan da açıklama geldi. ABD'de darbe girişimi mi oldu?
7.01.2021Gündem
Trump, 20 Ocak'tan önce görevden alınabilir mi?
Trump, 20 Ocak'tan önce görevden alınabilir mi?ABD Başkanı Donald Trump'ın dün binlerce destekçisine Washington'da seslenmesi sonrası Kongre'de yaşananlar, Trump'ın görevden alınmasının ve yargılanmasının mümkün olup olmadığını yeniden gündeme getirdi.
7.01.2021Dünya
ABD Kongresine girmeye çalışan Trump taraftarları ile güvenlik güçleri arasında arbede yaşandı
ABD Kongresine girmeye çalışan Trump taraftarları ile güvenlik güçleri arasında arbede yaşandıABD Başkanı Donald Trump'ın destekçilerinin Kongreye girmesini engellemeye çalışan güvenlik güçleri ile göstericiler arasında arbede yaşandı.
7.01.2021Haberler
Son dakika: ABD'de ortalık savaş alanına döndü! Kongre'yi bastılar, silahlar çekildi...
Son dakika: ABD'de ortalık savaş alanına döndü! Kongre'yi bastılar, silahlar çekildi...Gelen son dakika haberine göre; ABD'de ortalık savaş alanına döndü. ABD’nin başkenti Washington’da gösteri düzenleyen Trump destekçilerinden bazıları polis barikatını aşarak Kongre binasına girdi. ABD'de göstericilerin barikatları aşarak Kongre binasına girmesi üzerine Kongredeki oturumlara ara verildi ve Mike Pence bina dışına çıkarıldı. Silahların çekildiği, ölen ve yaralıların olduğu bu şoke edici olaylar sonrası Biden ve Trump'tan peş peşe açıklamalar geldi. Öte yandan oturum, güvenliğin yeniden sağlanmasının ardından devam etti. 'Kalkışma' ve 'Darbe girişimi' yorumları yapılırken ABD'de uzun süre konuşulacak sarsıcı olaylara şahit olundu. İşte yaşanan sıcak gelişmelerin tümü...
7.01.2021Dünya
Trump yönetimi koronavirüsle savaşta sınıfta kaldı
Trump yönetimi koronavirüsle savaşta sınıfta kaldıMart 2020'den bu yana Covid-19 salgınının pençesinde hem sağlık hem sosyal hem de ekonomik alanda çetin bir savaş veren ABD'de, Trump ve ekibinin maske ve karantina karşıtı tavırları dikkat çekti. Halihazırda 21 milyona yakın insana Covid-19 teşhisi konulan ülkede 350 bini aşkın kişi yaşamını yitirdi.
5.01.2021Dünya
BM’nin İran’a silah ambargosu kalktı
BM’nin İran’a silah ambargosu kalktıİran’a Birleşmiş Milletler tarafından uygulanan ve 2007’den bu yana devam eden silah ambargosu, ABD’nin konuya ilişkin itirazlarına karşın dün itibariyle yürürlükten kalktı.
19.10.2020Dünya
Joe Biden'ın oğlu için skandal iddia! Mailler ortaya çıktı ve...
Joe Biden'ın oğlu için skandal iddia! Mailler ortaya çıktı ve...ABD'de Demokrat başkan adayı Joe Biden'ın başkan yardımcılığı yaptığı dönemde oğlu Hunter Biden'ın Ukraynalı enerji firması ile ilişkilerine müdahil olduğu ve bu firmayı soruşturan başsavcıyı kovmaları için Ukrayna'ya baskı yaptığı iddia edildi. Öte yandan Sosyal medya platformları Facebook ve Twitter, New York Post gazetesinin Demokratların ABD Başkan Adayı Joe Biden'ın oğlunun e-Postalarıyla ile ilgili yaptığı haberin paylaşılmasına sınırlama getirdi.
14.10.2020Dünya
'Trump söylerse aşı olmam'
'Trump söylerse aşı olmam'ABD muhtemel başkan yardımcılarının televizyondaki kapışmasına koronavirüs salgını damga vurdu, Mike Pence'i yerden yere vuran Demokrat aday Kamala Harris "Amerikan halkı, bugüne kadarki yönetimler arasında en kötü başkanlık başarısızlığına şahit oldu. Kamu sağlığı uzmanları bize aşı olmamız gerektiğini söylerse aşı olmalıyız ve ben ilk başta sıraya giren kişi olurum. Ama bunu Trump derse, aşı olmam" dedi.
8.10.2020Dünya
Bu kez onlar karşı karşıya geldi! 'Trump söylerse aşı olmam'
Bu kez onlar karşı karşıya geldi! 'Trump söylerse aşı olmam'ABD'de başkan yardımcısı adayları Cumhuriyetçi Mike Pence ile Demokrat Kamala Harris'i karşı karşıya getiren canlı yayın münazarası büyük oranda sakin geçerken, adaylar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele, yeni Yüksek mahkeme yargıcı seçimi, seçimlerin bütünlüğü ve dış politika konularında birbirlerinden kesin şekilde ayrıştılar.
8.10.2020Dünya
Son dakika... Joe Biden'a tepki yağıyor! Darbe diyemediği için...
Son dakika... Joe Biden'a tepki yağıyor! Darbe diyemediği için...Gelen son dakika haberine göre; 3 Kasım seçimlerinde Demokrat Parti’nin başkan adayı olan Joe Biden’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Türkiye’yi hedef alan, demokrasiye müdahale etmekten bahseden sözlerine tepki yağıyor.
17.08.2020Siyaset
AK Parti'li Akdoğan'dan ABD Başkan Adayı Biden'ın açıklamalarına  tepki
AK Parti'li Akdoğan'dan ABD Başkan Adayı Biden'ın açıklamalarına tepkiAK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, ABD Başkan Adayı Joe Biden'ın ivedilikle adaylıktan istifa etmesi veya demokratlar tarafından adaylıktan azledilmesi gerektiğini belirtti.
16.08.2020Siyaset
Senato'dan Joe Biden'ın oğluyla ilgili ilk resmi çağrı
Senato'dan Joe Biden'ın oğluyla ilgili ilk resmi çağrıCumhuriyetçilerin kontrolündeki ABD Senatosu'nda, Demokratların başkan aday adayı Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın Ukrayna'da yaptığı işlerle ilgili olarak ilk kez bir resmi ifade çağrısı yapıldı.
20.05.2020Dünya
Trump ayrılığı duyurdu! O kritik isim de gitti...
Trump ayrılığı duyurdu! O kritik isim de gitti...ABD Başkanı Donald Trump, Savunma Bakanlığı (Pentagon) Savunma Politikaları Müsteşarı John Rood'un görevinden ayrıldığını açıkladı.
19.02.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDtrumpDonald TrumpBidenjoe biden

Azil Soruşturması ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.