Boe

Boe

Son dakika boe haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan boe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan boe haber sayfamızda...

Boe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 560 boe haberi bulunmuştur.
İngiltere ekonomisi şubatta yavaş büyüdü
İngiltere ekonomisi şubatta yavaş büyüdü İngiltere ekonomisi şubat ayında yavaş büyümeye devam etti. Bu rakamlar muhtemelen İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) faiz oranlarını düşürerek faaliyeti canlandırma çağrılarını artıracak.
12.04.2024 Uzmanpara
BoE üyesinden faiz uyarısı
BoE üyesinden faiz uyarısı İngiltere Merkez Bankası (BoE) Üyesi Jonathan Haskel faiz indirimi konusunda acele edilmemesi uyarısını yaptı.
28.03.2024 Uzmanpara
'Piyasalar çok sayıda faiz indirimini fiyatlıyor'
'Piyasalar çok sayıda faiz indirimini fiyatlıyor' İngiltere Merkez Bankası (BoE) Politika Yapıcısı Catherine Mann, piyasaların BoE'nin çok fazla faiz indirimi yapacağına dair beklentiye girdiğini düşündüğünü söyledi.
26.03.2024 Uzmanpara
BoE Başkanı Bailey'den faiz mesajı
BoE Başkanı Bailey'den faiz mesajı İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, enflasyonun hedefe doğru ilerlediğinden giderek daha fazla emin olduğunu söyleyerek piyasaların bu yıl birden fazla faiz indirimi beklemekte haklı olduğunun sinyalini verdi.
22.03.2024 Uzmanpara
Fed faizi sabit tutunca piyasalar rahatladı
Fed faizi sabit tutunca piyasalar rahatladı Bu hafta, Merkez Bankası’nın yanı sıra Japonya (BoJ), ABD (Fed), İngiltere (BoE), Norveç (Norges), Tayvan (CBC), İsviçre (SNB), Brezilya (BCB) merkez bankalarının faiz kararları yakından izlendi.
22.03.2024 Ekonomi
BoE faizi sabit tuttu
BoE faizi sabit tuttu İngiltere Merkez Bankası (BoE) politika faiz oranını üst üste beşinci toplantısında da sabit tutmayı sürdürdü.
21.03.2024 Uzmanpara
'BoE ilk faiz indirimini mayısta yapabilir'
'BoE ilk faiz indirimini mayısta yapabilir' Morgan Stanley, İngiltere Merkez Bankası'ndan (BoE) ilk faiz indirimini mayıs ayında bekliyor.
12.03.2024 Uzmanpara
'Erken bir faiz indirimi sterlini zayıflatır'
'Erken bir faiz indirimi sterlini zayıflatır' MUFG Bank, İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt'ın çarşamba günkü Bahar Bütçesi'nde mali hareket alanı eksikliği bildirmesinin daha erken bir faiz indirimiyle sonuçlanabileceği için sterlinin düşebileceğini savundu.
4.03.2024 Uzmanpara
'Güçlü PMI verileri İngiltere için olumlu'
'Güçlü PMI verileri İngiltere için olumlu' İngiltere Merkez Bankası (BoE) politika yapıcısı Megan Greene güçlü PMI verilerinin İngiltere'nin 2024 yılı görünümü için olumlu olduğunu söyledi.
22.02.2024 Uzmanpara
'Faiz indirimi olasılığı konusunda rahatım'
'Faiz indirimi olasılığı konusunda rahatım' İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey faiz indirimi olasılığı konusunda rahat olduğunu söyledi.
20.02.2024 Uzmanpara
Benzin ve motorine indirim geliyor
Benzin ve motorine indirim geliyor Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, marj oranında yapılacak güncelleme sonucunda benzin ve motorinde 1 ila 1 buçuk TL düzeyinde bir indirim olacağını söyledi.
20.02.2024 Uzmanpara
Japonya'nın alüminyum stokları arttı
Japonya'nın alüminyum stokları arttı Japonya'nın alüminyum stokları ocakta aylık %5,8 arttı.
20.02.2024 Uzmanpara
BoE’den faiz indirimi beklentisi ötelendi
BoE’den faiz indirimi beklentisi ötelendi Goldman Sachs, İngiltere Merkez Bankası’ndan (BoE) faiz indirimi beklentisini hazirana öteledi.
20.02.2024 Uzmanpara
BoE eski ekonomistinden resesyon uyarısı
BoE eski ekonomistinden resesyon uyarısı İngiltere Merkez Bankası (BoE) eski baş ekonomisti Andy Haldane, BoE'nin yakın zamanda faiz indirimine gitmemesi halinde İngiltere'de resesyonu derinleştirme riski taşıdığı uyarısında bulundu.
19.02.2024 Uzmanpara
İngiltere ekonomisi resesyona girdi
İngiltere ekonomisi resesyona girdi İngiltere ekonomisi 2023'ün ikinci yarısında resesyona girdi.
15.02.2024 Uzmanpara
'Enflasyonun yavaşlaması için faiz artırılmalı'
'Enflasyonun yavaşlaması için faiz artırılmalı' İngiltere Merkez Bankası (BoE) Para Politikası Kurulu Üyesi Catherine Mann, faiz artırımının enflasyonun kalıcı bir şekilde yavaşlamasını sağlamak için gerekli olduğunu söyledi.
9.02.2024 Uzmanpara
İngiltere'nin iş gücü piyasası soğudu
İngiltere'nin iş gücü piyasası soğudu İngiltere Merkez Bankası (BoE) yetkililerinin enflasyon baskılarının azaldığına dair güvenini artırabilecek bir ankete göre yeni kalıcı işlerde ücret artışının neredeyse üç yılın en düşük seviyesine gerilemesiyle ülkede iş gücü piyasası ocak ayında soğudu.
8.02.2024 Uzmanpara
BoE faizi sabit tuttu
BoE faizi sabit tuttu İngiltere Merkez Bankası (BoE) Para Politikası Komitesi, üyelerin doğru rota konusunda üçe bölündüğü ortamda faizi sabit tutma kararı aldı.
1.02.2024 Uzmanpara
'Bu yıl faiz indirimleri çok sert olmayacak'
'Bu yıl faiz indirimleri çok sert olmayacak' Fitch Ratings, merkez bankalarının 2024 yılında faiz indirimlerine yönelmelerinin coğrafi olarak yaygın olacağını ancak indirimlerin çok sert olmayacağını öngördü.
19.01.2024 Uzmanpara
'Faiz indirimi beklentileri erken satın alındı'
'Faiz indirimi beklentileri erken satın alındı' NatWest Markets stratejistlerine göre faiz indirimi beklentileri çok erken ve çok fazla satın alındı.
8.01.2024 Uzmanpara
Nauru Hakkında Bilgiler; Nauru Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Nauru Hakkında Bilgiler; Nauru Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Nauru, diğer adıyla Nauru Cumhuriyeti Güney Pasifik’te yer alan Mikronezya adalar grubuna dahildir. Dünyanın en küçük cumhuriyeti olarak gösterilmektedir. En yakın komşusu Banaba Adası’dır. Birleşmiş Milletlere, İngiliz Milletler Birliğine ve Pasifik Adalar Forumu üyesidir.
3.01.2024 Tatil
'BoE ilk faiz indirimini haziranda yapacak'
'BoE ilk faiz indirimini haziranda yapacak' Goldman Sachs, İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) ilk faiz indirimi için beklentisini hazirana çekti.
15.12.2023 Uzmanpara
İngiltere Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
İngiltere Merkez Bankası faiz kararını açıkladı İngiltere Merkez Bankası (BoE) politika faizini piyasa beklentileri doğrultusunda sabit tuttu.
14.12.2023 Uzmanpara
Goldman Sachs'tan sterlin/dolar tahmini
Goldman Sachs'tan sterlin/dolar tahmini Goldman Sachs gelecek 6 ay için sterlin/dolar beklentisini 1,20'den 1,30'a çıkardı.
11.12.2023 Uzmanpara
'BoE ilk faiz indirimini ağustosta yapacak'
'BoE ilk faiz indirimini ağustosta yapacak' Goldman Sachs, İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) ilk faiz indirimini ağustos ayında yapacağını ve indirim hızının daha önce tahmin edilenden yüksek olacağını söyledi.
11.12.2023 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Boe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.