Boe

Boe

Son dakika boe haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan boe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan boe haber sayfamızda...

Boe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 418 boe haberi bulunmuştur.
İngiltere'de enflasyon karamsar hale getirdi
İngiltere'de enflasyon karamsar hale getirdiİngiltere'de hızla yükselen enflasyon ve İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) faiz artırımlarına devam edeceği beklentileri tüketicilerin daha karamsar hale gelmelerine yol açtı.
21.01.2022Uzmanpara
İngiltere'de tahvil getirisi 10 yılın zirvesinde
İngiltere'de tahvil getirisi 10 yılın zirvesindeİngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) şubat ayında yapacağı Para Politikası Kurulu (MPC) toplantısında faiz artıracağı beklentisi tahvil getirilerini yükseltiyor. Bu gelişmeyle birlikte 10 yıllık tahvil faizleri 10 yılın zirvesine çıktı.
18.01.2022Uzmanpara
'Enflasyon şaşırtmaya devam edebilir'
'Enflasyon şaşırtmaya devam edebilir'UBS Yönetim Kurulu Başkanı Axel Weber, enflasyonun ABD'de "inatçı şekilde yüksek" kalmayı sürdürdüğünü, Avrupa ve Britanya gibi büyük bölgelerde yukarı yönlü şaşırtmaya devam edebileceğini söyledi.
10.01.2022Uzmanpara
2021 faiz artırım yılı oldu
2021 faiz artırım yılı oldu2021 global merkez bankaları açısından faiz artırım yılı oldu. Merkez bankaları neredeyse her 5 toplantıdan birinde faiz artırım yönünde karar aldı.
31.12.2021Uzmanpara
BoE faiz oranını yükseltti
BoE faiz oranını yükselttiİngiltere Merkez Bankası (BoE), büyük merkez bankaları arasında ilk faiz artırımını yapan banka oldu. BoE, artan enflasyon baskıları karşısında gösterge faiz oranını piyasa tahminlerinin aksine yükseltti. Banka varlık alım programında ise bir değişikliğe gitmedi.
16.12.2021Uzmanpara
'Bitcoin'in değeri sıfıra düşebilir'
'Bitcoin'in değeri sıfıra düşebilir'İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkan Yardımcısı Sir Jon Cunliffe, özellikle pandemide popülerliği hızla artan Bitcoin'e ilişkin değerlendirmesinde "Fiyatları hayli değişebiliyor ve teorik ya da pratik olarak değeri sıfıra düşebilir" dedi.
15.12.2021Uzmanpara
BoE'den faiz artırımı bekleyenlerin oranı azaldı
BoE'den faiz artırımı bekleyenlerin oranı azaldıİngiltere Merkez Bankası'ndan (BoE) yakın zamanda bir faiz artırımı bekleyenlerin oranı, Omicron varyantından kaynaklı olarak azaldı.
15.12.2021Uzmanpara
IMF, BoE'yi enflasyona karşı uyardı
IMF, BoE'yi enflasyona karşı uyardıUluslararası Para Fonu (IMF), İngiltere'de gelecek sene 30 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 5,5'e çıkması beklenen enflasyona karşı İngiltere Merkez Bankası'nı (BoE) uyardı. IMF, BoE'nin artan fiyat baskılarına karşı eylemsiz kalmayı tercih etmesinin enflasyonun bu beklentileri yakalamasına yol açacağını belirtti.
14.12.2021Uzmanpara
'Omicron'un stresi artırmasını beklemiyorum'
'Omicron'un stresi artırmasını beklemiyorum'İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, "Omicron'un piyasalarda stresi artırmasını beklemiyorum" dedi.
14.12.2021Uzmanpara
İngiltere'de enflasyon beklentileri yükseldi
İngiltere'de enflasyon beklentileri yükseldiİngiltere Merkez Bankası (BoE) anketinde enflasyon beklentilerinde artışa işaret edildi.
10.12.2021Uzmanpara
Bailey'den enflasyon açıklaması
Bailey'den enflasyon açıklamasıİngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, tedarik zincirinde devam eden krizden dolayı enflasyondaki yükselişin geçici olduğunu söyledi.
26.11.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdiMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ekonomide meydana gelen son gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün bankacılarla bir araya geliyor. Uzmanlar CNN Türk canlı yayınında konuyu değerlendirdi.
25.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdiMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ekonomide meydana gelen son gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün bankacılarla bir araya geliyor. Uzmanlar CNN Türk canlı yayınında konuyu değerlendirdi.
25.11.2021Haberler
'Faiz artırımı için verilere bakacağız'
'Faiz artırımı için verilere bakacağız'İngiltere Merkez Bankası (BoE) Para Politikası Komitesi Üyesi Silvana Tenreyro, BoE'nin faiz oranlarını yükseltmeye ne zaman başlaması gerektiği konusunda verilere bakarak karar vereceğini söyledi.
25.11.2021Uzmanpara
'İleri dönük yönlendirmeyi azaltabiliriz'
'İleri dönük yönlendirmeyi azaltabiliriz'İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, "İleri dönük yönlendirmeyi azaltabiliriz" ifadelerini kullandı.
24.11.2021Uzmanpara
'Enflasyon uzun süre yüksek kalabilir'
'Enflasyon uzun süre yüksek kalabilir'İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, "Enflasyon uzun süre yüksek kalabilir" dedi.
22.11.2021Uzmanpara
İngiltere'de hayat pahalılığı artıyor
İngiltere'de hayat pahalılığı artıyorİngiltere’de tedarik zincirlerinde ağırlaşan sorunlar ve kalifiye iş gücünde yaşanan yetersizlik, üretim maliyetlerini ve hayat pahalılığını artırıyor.
19.11.2021Uzmanpara
İngiltere'de enflasyon 10 yılın zirvesinde
İngiltere'de enflasyon 10 yılın zirvesindeİngiltere’de eylül ayında yüzde 3,1 olan yıllık enflasyon, enerji fiyatlarındaki keskin artış ve tedarik sıkıntısının maliyetleri artırmasının etkisiyle ekimde yüzde 4,2'ye yükseldi.
17.11.2021Uzmanpara
'Enflasyonun durumundan çok rahatsızım'
'Enflasyonun durumundan çok rahatsızım'İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, ülkede artan enflasyondan son derece rahatsız olduğunu belirtti.
16.11.2021Uzmanpara
'Enflasyonun durumundan çok rahatsızım'
'Enflasyonun durumundan çok rahatsızım'İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, ülkede artan enflasyondan son derece rahatsız olduğunu belirtti.
15.11.2021Ekonomi
Avrupa borsaları yatay seyrediyor
Avrupa borsaları yatay seyrediyorAvrupa borsaları haftaya yatay bir seyirle başladı.
15.11.2021Uzmanpara
TCMB, 'Yeşil Ekonomi ve İklim Değişikliği Müdürlüğü' kurdu
TCMB, 'Yeşil Ekonomi ve İklim Değişikliği Müdürlüğü' kurduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), sürdürülebilir finans uygulamalarını uzun vadeli bir politika olarak destekleme kararı alarak, "Yeşil Ekonomi ve İklim Değişikliği Müdürlüğü" kurdu.
9.11.2021Ekonomi
Piyasalar yön arayışında
Piyasalar yön arayışındaKüresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenmesinin ardından, bugün ABD Merkez Bankası (Fed), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve İngiltere Merkez Bankası (BoE) yetkililerinin yapacağı açıklamaların yanı sıra ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) başta olmak üzere veri akışı takip edilecek.
9.11.2021Uzmanpara
'Kripto varlıklar illegal faaliyetlere yardım ediyor'
'Kripto varlıklar illegal faaliyetlere yardım ediyor'İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, "Kripto varlıklar illegal faaliyetlere yardım ediyorlar." dedi.
9.11.2021Uzmanpara
Piyasalar Powell'ın açıklamalarına odaklandı
Piyasalar Powell'ın açıklamalarına odaklandıKüresel pay piyasalarında geçen hafta yatırımcı risk iştahının yüksek seyretmesinin etkisiyle rekorlar kırılmasının ardından bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamalar takip edilecek.
8.11.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Boe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.