Cambridge Analytica

Cambridge Analytica

Son dakika Cambridge Analytica haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cambridge Analytica gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cambridge Analytica haber sayfamızda...

Cambridge Analytica

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 159 cambridge analytica haberi bulunmuştur.
20 yılda ne ‘yüz’ler eskitti: Facebook
20 yılda ne ‘yüz’ler eskitti: Facebook Sosyal medyanın ‘mucidi’ Mark Zuckerberg’in kurduğu Facebook, 3 milyardan fazla insanı sanal platformda buluştururken suçlamalara da göğüs gererek 20. yaşına girdi.
11.02.2024 Gündem
Devletin kadife eldiveni
Devletin kadife eldiveni Getirilen düzenlemelerle adil, makul ve ayrımcı olmayan koşulları içeren bir elektronik ticaret ekosistemi tesis edilmesi, iyi işleyen serbest piyasa koşullarının sürdürülmesi amaçlanmıştır.
4.07.2023 Milliyet Rekabet
Cambridge Analytica skandalı
Cambridge Analytica skandalı Alibaba, 2015 yılından bu yana Alibaba üzerinden satış yapan satıcıların rakip platformlarda satış yapmasını yasaklamakta ve bu platformlar tarafından düzenlenen promosyonlara katılımı engellemekteydi.
4.07.2023 Milliyet Rekabet
Küresel şirketler hayatımızla oynuyor
Küresel şirketler hayatımızla oynuyor Dijitalleşmenin önüne geçemeyiz, fakat rekabet hukukunu uygulayarak hem vatandaşlarımızı hem de yerli şirketlerimizi koruyabiliriz.
4.07.2023 Milliyet Rekabet
AB elçisi-CHP'li Çeviköz ses kaydı iddiasıyla ilgili Bakan Soylu'dan açıklama
AB elçisi-CHP'li Çeviköz ses kaydı iddiasıyla ilgili Bakan Soylu'dan açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6'lı masanın toplantılarında alınan kararları CHP'li Ünal Çeviköz tarafından bir AB ülkesinin büyükelçisine götürülüp onaylatıldığını söylemişti. Soylu, katıldığı televizyon programında o görüşmeye ilişkin ellerinde ses kaydı olduğunu da ifade etti. O kaydın nasıl elde edildiği yönündeki soruya da 'Tüm devletler ajanlık faaliyetlerine karşı kendilerini korur' dedi.
4.05.2023 Haberler
AB elçisi-CHP'li Çeviköz ses kaydı iddiasıyla ilgili Bakan Soylu'dan açıklama
AB elçisi-CHP'li Çeviköz ses kaydı iddiasıyla ilgili Bakan Soylu'dan açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6'lı masanın toplantılarında alınan kararları CHP'li Ünal Çeviköz tarafından bir AB ülkesinin büyükelçisine götürülüp onaylatıldığını söylemişti. Soylu, katıldığı televizyon programında o görüşmeye ilişkin ellerinde ses kaydı olduğunu da ifade etti. O kaydın nasıl elde edildiği yönündeki soruya da 'Tüm devletler ajanlık faaliyetlerine karşı kendilerini korur' dedi.
4.05.2023 Gündem
Facebook’tan kullanıcılara 725 milyon $ tazminat
Facebook’tan kullanıcılara 725 milyon $ tazminat Meta şirketi, sahibi olduğu Facebook’ta kullanıcıların verilerini kötüye kullanmakla suçlandığı davada milyonlarca ABD’liye tazminat ödemeyi kabul etti.
19.04.2023 Dünya
Dev üçlüye dev ceza
Dev üçlüye dev ceza Rekabet Kurulu, WhatsApp, Facebook ve Instagram’ı bünyesinde bulunduran Meta’ya 346.7 milyon lira ceza kesti. Gerekçe, WhatsApp’ın kullanıcılarına “veri paylaşma” zorunluluğu getirmesi ve bu verilerin iki diğer uygulamayla birleştirilmesi.
27.10.2022 Ekonomi
‘Kural tanımaz’ bir dâhi: Zuckerberg!
‘Kural tanımaz’ bir dâhi: Zuckerberg! Facebook ile yeni bir dünya yaratan Mark Zuckerberg, eleştiriler altında sosyal medya imparatorluğunu büyütüyor. Öyle ki Facebook, Instagram, WhatsApp derken zincire “Meta” halkasını da ekledi! “Metaverse” adlı sanal evreni kurmak için kolları sıvayan 37 yaşındaki Zuckerberg, tepkilere rağmen hayatı dönüştürüyor!
31.10.2021 Dünya
Yaklaşık üç milyar kullanıcıyı etkiliyor! Her şeyi ifşa etti
Yaklaşık üç milyar kullanıcıyı etkiliyor! Her şeyi ifşa etti Yıllardır dünya devinde aynı birimde çalışan Frances Haugen, bir programda ayrıldığı şirketi hakkında konuştu. Her şeyi açık açık söyleyen Haugen, ''Şirketin önceliği kâr etmek, nefret söylemiyle ve yalan haberle mücadele değil'' dedi.
4.10.2021 Teknoloji
İngiltere'de Facebook'a dava açıldı
İngiltere'de Facebook'a dava açıldı İngiltere'de bir milyondan fazla kullanıcının kişisel verilerini korumadığı gerekçesiyle sosyal medya şirketi Facebook hakkında dava açıldı.
10.02.2021 Uzmanpara
Facebook'a İngiltere'de şok! 1 milyon kullanıcı...
Facebook'a İngiltere'de şok! 1 milyon kullanıcı... İngiltere'de bir milyondan fazla kullanıcının kişisel verilerini korumadığı gerekçesiyle sosyal medya şirketi Facebook hakkında dava açıldı.
9.02.2021 Teknoloji
Facebook'un 30'dan fazla ülkede ofisi bulunuyor
Facebook'un 30'dan fazla ülkede ofisi bulunuyor Türkiye'ye temsilci atama kararı alan Facebook, şirket operasyonlarını halihazırda 30'dan fazla ülkede bulunan ofisleri üzerinden yürütüyor.
19.01.2021 Teknoloji
Signal'in kurucusundan şaşırtan WhatsApp itirafı
Signal'in kurucusundan şaşırtan WhatsApp itirafı WhatsApp'ın kullanıcılarına dikte ettiği değişiklik sonrası kullanıcı sayısı ciddi oranda artan Signal'in kurucularından Brian Acton, yeni açıklamalarda bulundu.
14.01.2021 Teknoloji
Şentop, sosyal mecraların etkisine dikkat çekti: Seçmen iradesi manipüle ediliyor
Şentop, sosyal mecraların etkisine dikkat çekti: Seçmen iradesi manipüle ediliyor Sosyal mecraların seçmenler üzerindeki manipülatif etkisine dikkati çeken TBMM Başkanı Şentop, “Bu bağlamda en önemli tartışma konularından birisi milli iradenin nereye evrileceği olmalıdır” dedi
5.12.2020 Siyaset
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Geniş kapsamlı toplantılar yapacağız
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Geniş kapsamlı toplantılar yapacağız TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "1921 Anayasası'nın yüzüncü yılı olarak Ocak 2021 sonunda yine bir toplantı yapacağız. İstiklal Marşı'nın kabulünün yüzüncü yılı münasebetiyle 12 Mart'ta geniş kapsamlı toplantılar yapacağız. Bu şekilde 2023'e kadar bu çalışmalar devam edecek." dedi.
4.12.2020 Siyaset
Facebook veri skandalı yüzünden dava ediliyor
Facebook veri skandalı yüzünden dava ediliyor Facebook, Cambridge Analytica veri skandalında kullanıcıların bilgilerini koruyamadığı için dava ediliyor.
29.10.2020 Teknoloji
Meclis Avrupa ve ABD'de sosyal medya şirketlerinin yasal yükümlülüklerini inceledi
Meclis Avrupa ve ABD'de sosyal medya şirketlerinin yasal yükümlülüklerini inceledi TBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığı, Almanya, ABD, Fransa ve İngiltere'de sosyal medya şirketlerinin yasal yükümlülüklerini inceleyerek, raporlaştırdı.
4.07.2020 Siyaset
AK Parti’de dijital dönüşüm: Hedef Z kuşağından 7 milyon seçmen
AK Parti’de dijital dönüşüm: Hedef Z kuşağından 7 milyon seçmen “Z kuşağı” olarak tabir edilen nesilden 7 milyona yakın seçmenin 2023’te ilk kez oy kullanacağı tespitini yapan AK Parti, yeni “Dijital Dönüşüm” stratejisini hazırladı.
17.06.2020 Siyaset
Son dakika! Mahir Ünal'dan 'Twitter'ın sansür kararı' açıklaması
Son dakika! Mahir Ünal'dan 'Twitter'ın sansür kararı' açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CNN TÜRK ekranlarında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Ünal açıklamalarında dijital dünyanın önemine vurgu yaptı. Mahir Ünal, "Sosyal medyadan yasakçı tutum sonuç vermez" ifadelerini kullandı.
13.06.2020 Siyaset
En çok indirilen 5 uygulamanın 4'ünde 'Facebook imzası'
En çok indirilen 5 uygulamanın 4'ünde 'Facebook imzası' ABD'li teknoloji şirketi Facebook, bünyesinde bulunan WhatsApp, Messenger, Facebook ve Instagram uygulamalarıyla "en çok indirilen uygulamalar listesi"ndeki ilk 5 uygulama arasında öne çıktı.
22.01.2020 Sosyalmedya
2019 teknoloji ile dolu bir yıl oldu!
2019 teknoloji ile dolu bir yıl oldu! 2019 yılında dünyada teknoloji alanında birçok yeniliğin yanı sıra, veri güvenliğine bağlı krizler ve teknolojik çekişmeler öne çıktı.
31.12.2019 Teknoloji Haberleri
Facebook'ta yeni şok: Milyonlarca kullanıcının bilgileri sızdı
Facebook'ta yeni şok: Milyonlarca kullanıcının bilgileri sızdı Facebook bize şok üstüne şok yaşatmaya devam ediyor. Şirketten alınan son bilgilere göre, 265 milyon kişinin kişisel verileri internete sızmış durumda. Cambridge Analytica'dan beri tekinsizlikle yaklaştığımız Facebook bizi nasıl koruyamaz? Facebook verilerimiz kimlerin elinde?
20.12.2019 Teknoloji
'Deepfake' videoları demokrasileri tehdit ediyor
'Deepfake' videoları demokrasileri tehdit ediyor Görüntü bir olayın gerçekliğinin en büyük ispatlarından biri olarak görülürken, son dönemde ortaya çıkan "deepfake" videolarla ile görüntüye duyulan güven de tartışılmaya başlandı.
10.12.2019 Teknoloji Haberleri
Yerli WhatsApp geliyor! İşte detaylar...
Yerli WhatsApp geliyor! İşte detaylar... Bilişim Teknolojileri ve Siber Güvenlik Derneği Başkanı Yüksel, "Siber alandaki zaafiyetin farkında olan ülkeler, yerli ve milli yazılımlarını üretiyor. Çin'de bu yüzden wechat kullanılıyor." dedi.
28.11.2019 Sosyalmedya

Benzer Haber Etiketleri

Cambridge Analytica ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.