Çekici

Çekici

Son dakika çekici haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çekici gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çekici haber sayfamızda...

Çekici

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 21.807 çekici haberi bulunmuştur.
Passiflora İncarnata Nedir, Ne İşe Yarar? Özellikleri Ve Faydaları Nelerdir?
Passiflora İncarnata Nedir, Ne İşe Yarar? Özellikleri Ve Faydaları Nelerdir?Bitkilerin bilimsel isimleri kullanıldığında çoğu zaman bilinmesi mümkün olmamaktadır. Özellikle passiflora incarnata oldukça fazla duyulmakta olan bir bitki türü olarak ifade edilebilir. Bu yüzden passiflora incarnata hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Passiflora incarnata nedir, ne işe yarar? Özellikleri ve faydaları nelerdir detayları ile derledik.
6.07.2022Sağlık
Kimyasal madde yüklü TIR devrildi
Kimyasal madde yüklü TIR devrildiBilecik'te seyir halinde sürücüsünün virajı alamadığı kimyasal madde yüklü TIR devrilirken, kazada şans eseri ölen veya yaralanan olmadı.
6.07.2022Gündem
Keşfedilmemiş İsimler 2022: Duyulmamış, Zor Bulunan, Modern, Popüler, Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri ve Anlamları (Değişik, Güzel İsimler)
Keşfedilmemiş İsimler 2022: Duyulmamış, Zor Bulunan, Modern, Popüler, Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri ve Anlamları (Değişik, Güzel İsimler)Çocuk sahibi olmak isteyenler anne ve babalar için isim seçme konusu önemlidir. Bebeklerine güzel, ilginç isim vermek isteyen anne ve babalar anlamlarının da güzel olmasını isterler. Kulağa hoş gelen, etkileyici, enteresan, zor bulunan, henüz keşfedilmemiş ve duyulmamış isimler genellikle tercih edilir. Hayatı boyunca çocuklarının taşıyacağı ismi seçmek için anne ve babalar bu konuda derin bir araştırmaya giriyorlar. Nadir bulunan, modern, ilgi çekici, en güzel yeni isimleri erkek ve kız çocuklarına vermek için birbirinden güzel isimler bulunuyor. Duyulmamış, zor bulunan unisex en güzel erkek ve kız isimleri için “Keşfedilmemiş İsimler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
6.07.2022Bebek
Bodrum'da otomobille kamyonet çarpıştı: 4 yaralı
Bodrum'da otomobille kamyonet çarpıştı: 4 yaralıMuğla'nın Bodrum ilçesinde, otomobille kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı. Kazada otomobil içerisine sıkışan sürücü güçlükle kurtarılırken, yaralı yakını bölgede görüntü almak isteyen basın mensuplarına tepki gösterdi.
6.07.2022Gündem
Monofobi Nedir, Neden Olur? Monofobi Tedavisi Nasıl Yapılır?
Monofobi Nedir, Neden Olur? Monofobi Tedavisi Nasıl Yapılır?İnsanların başına gelebilecek olan birçok dikkat çekici fobi bulunmaktadır. Yalnızlık fobisi, karanlık fobisi ve bunlara benzer fobiler bulunmaktadır. Monofobi adlı hastalıkta sıkça rastlanılan bir fobi olarak bilinmektedir. Birçok kişi monofobi durumunu yaşamaktadır. Monofobi nedir, neden olur? Monofobi tedavisi nasıl yapılır tüm detayları ile derledik.
5.07.2022Sağlık
Ortalık savaş alanına döndü! Otomobilin çarptığı traktör iki parçaya bölündü
Ortalık savaş alanına döndü! Otomobilin çarptığı traktör iki parçaya bölündüKonya'nın Kulu ilçesinde otomobilin çarptığı traktör iki parçaya bölünürken, 3 kişi de yaralandı.
4.07.2022Gündem
Instagram Sözleri 2022: Instagram'da Kullanılabilecek Etkileyici Profil Biyografi Sözleri Ve Kısa Güzel Sözler
Instagram Sözleri 2022: Instagram'da Kullanılabilecek Etkileyici Profil Biyografi Sözleri Ve Kısa Güzel SözlerInstagram kullanıcıları profillerinde dikkat çekici biyografiler yazmaktadır. Bu sayede takipçilerinin ilgisini çekmekteler. Takipçiler üzerinde merak uyandıracak etki edecek sözlerle biyografilerini hazırlamaktalar. Sizlerde etkileyici sözleri öğrenerek profil biyografilerinizi bu şekilde hazırlayabilirsiniz. Sizlere kolaylık olması açısından Instagram Sözleri: Instagram'da kullanılabilecek etkileyici profil biyografi sözleri ve kısa güzel sözlerini derledik.
Adaya bayrak dikildi! Savaşta dönüm noktası
Adaya bayrak dikildi! Savaşta dönüm noktasıPutin'in kutlama mesajına gölge düşüren fotoğraf yayınlandı, Rus askerlerin çekilmek zorunda kaldığı küçük adada artık Ukrayna bayrağı var.
4.07.2022Dünya
SAATLERİN ANLAMI 2022: Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saat Anlamları Nelerdir? Saat Anlamı ve Yorumları
SAATLERİN ANLAMI 2022: Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saat Anlamları Nelerdir? Saat Anlamı ve YorumlarıHayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saat anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatler ne anlama gelir? Saat anlamları 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü, tek saatlerin, sayıların anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
4.07.2022Yaşam
Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan Kısa-Uzun Atasözü Örnekleri ve Sözlüğü
Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan Kısa-Uzun Atasözü Örnekleri ve SözlüğüAtasözleri ve deyimler dilimizde sıklık duyduğumuz kavramlardan bir tanesidir. Atasözleri ve deyimler her ne kadar birbirine benzetilse de ikisi birbirinden farklı kullanım alanına sahiptir. Atasözleri geçmişten günümüze kadar ulaşan anlamı bakımından mecazlı bir mana kazanan kalıplaşmış sözlerdir. Özelikle atalarımızdan kalan atasözleri toplam ile ilgili inançtan düşünceye, duygudan kültür yapısına kadar pek çok şeyi yansıtır. Toplum tarafından benimsenen atasözleri yüzyıllar boyunca nesilden nesle aktarılmıştır. Anlamları bakımından derin manalar taşır. Dilimizde en çok kullanılan kısa ve uzun atasözü örnekleri hakkında detaylı bilgi almak için sizin için hazırlamış olduğumuz “Atasözleri ve Anlamları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.07.2022Eğitim
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
2.07.2022Eğitim
Aşk üçgeni kanlı bitti! Silahlı yoga hocası alarmı
Aşk üçgeni kanlı bitti! Silahlı yoga hocası alarmıErkek arkadaşının kısa süreli birliktelik yaşadığı kadına unutulmaz bir ders verecekti. Ancak yaptığı hareket hem onun hem de genç kadının hayatını kararttı. Kıskançlık krizine giren ve öfke kontrolünü kaybeden 34 yaşındaki yoga hocasının yaptıkları filmleri aratmadı.
2.07.2022Dünya
Fatih Ürek, Bodrum'da kaza yaptı! 'Ne olduğunu ben de anlamadım'
Fatih Ürek, Bodrum'da kaza yaptı! 'Ne olduğunu ben de anlamadım'Şimdilerde Bodrum'da olan Fatih Ürek (56), önceki gece Gölköy mevkiinde trafik kazası geçirdi. Kazayı yara almadan atlatan ünlü şarkıcı ve sunucu, yaşananları basın mensuplarına anlattı. Taksiyle evine dönen Ürek'in otomobili çekici ile kaza yerinden alınarak otoparka çekildi.
2.07.2022Cadde
Mars Boğa burcuna ilerliyor
Mars Boğa burcuna ilerliyorÖzellikle yükselen burcunuzu okumalısınız
1.07.2022Astroloji
Araç Muayene Sorgulama 2022: TÜVTÜRK Araç Muayene Ücreti, Randevusu ve Gerekli Evraklar
Araç Muayene Sorgulama 2022: TÜVTÜRK Araç Muayene Ücreti, Randevusu ve Gerekli EvraklarAraç muayenesi kanunen tüm araçlar tarafından yaptırılması gereken bir işlemdir. Araç muayene ücreti her yıl TÜVTÜRK ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından belirlenerek kamuoyuna bildirilir. Her aracın muayene ücreti türüne göre farklılık gösterir. Araç muayenesinin yaptırılmaması veya geciktirilmesi durumunda belli bir miktar ceza ödenir. Araç sahiplerinin muayene işlemi için önce sorgulama ardından TÜVTÜRK internet sitesi veya çağrı merkezinden randevu alınması gerekmektedir. TÜVTÜRK araç muayene sorgulama ve randevu işlemi nasıl yapılır? “Araç Muayene Ücreti 2022” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
1.07.2022Ekonomi
Cenk Özkacar: 'Milli Takım listesinde ismimi görünce ağladım'
Cenk Özkacar: 'Milli Takım listesinde ismimi görünce ağladım'Milli futbolcu Cenk Özkacar, Bundesliga'da forma giymek istediğini belirtirken, A Milli Takım'a seçildiğini öğrenince gözlerinin dolduğunu söyledi.
1.07.2022Milli Takım
Mıknatıs Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Mıknatısın Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Mıknatıs Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Mıknatısın Eş Anlamlısı Olan SözcüklerMıknatıs kelimesinin eş anlamlısı, magnet- çekici demektir. Mıknatıs kelimesinin İngilizce karşılığı yani eş anlamlısı magnet anlamı ise kobalt, demir, nikel gibi metalleri çekerek manyetik alan üreten maddedir. Özgül ağırlığı 2.7gr/cm³ olarak bilinen mıknatıs etrafında manyetik çekim alanı yaratmaktadır. Mıknatıs kelimesinin eş anlamlısı nedir? Mıknatısın eş anlamlısı olan sözcükler nelerdir? İşte, tüm detaylar.
Halkın yüzde 71’i sağlıklı olduğunu düşünüyor
Halkın yüzde 71’i sağlıklı olduğunu düşünüyor‘Sağlık Okuryazarlığı Araştırma Raporu' yayımlandı. Bireylerin sağlık algısı, alışkanlıkları ve farkındalıklarını ortaya koyan rapora göre Türkiye’de insanların yüzde 71’i sağlıklı olduğunu düşünüyor. Koruyucu sağlık hizmetleri ve kronik hastalık farkındalığının oldukça düşük seviyede olduğunu ortaya koyan araştırma, halkın tercih ettiği ilk sağlık kurumunun devlet hastaneleri olduğunu gösteriyor.
30.06.2022Vitrin
Görkemli Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Görkemlinin Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Görkemli Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Görkemlinin Eş Anlamlısı Olan SözcüklerGörkem kelimesinin kökü, görk'tür. Eski Türkçede görk, göz alıcı ve güzel anlamına gelir. Güzel ve gösterişli olan kişilere ise görkemli denir. Anadolu'da boylu poslu ve iri yapılı kişiler için de "görkemli" kelimesi kullanılır. Silik, sönük ve mütevazi kelimeleri görkemli ile zıt anlamlıdır. Görkemli kelimesinin eş anlamlısı olan sözcükleri ayrıntıları ile derledik.
Emoji Anlamları 2022: WhatsApp Yüz ve Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir?
Emoji Anlamları 2022: WhatsApp Yüz ve Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir?Emojiler WhatsApp, Twitter, Facebook, Snapchat, İnstagram gibi sosyal ağ platformlarında mesaj içeren ifadelerdir. Karşı tarafa yazılan mesajın anlamını desteklemek veya yüz ifadeleri anlatılmak isteneni ifade etmek için kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte kullanılmaya başlanmıştır. El, hayvan, insan, yüz ifadeleri, kalp ve çiçek gibi onlarca emoji bulunmaktadır. Emojilerin anlamı da kullanılan ifadeye göre değişiklik göstermektedir. WhatsApp yüz, kalp, çiçek emojilerinin anlamları hakkında daha fazla bilgi almak için Emojilerin Anlamı 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.06.2022Teknoloji
Ataşehir’de dehşet anları! Minibüs ile otomobil çarpıştı
Ataşehir’de dehşet anları! Minibüs ile otomobil çarpıştıİstanbul Ataşehir’de yolcu indirmek için durağa yanaşan minibüs ile otomobil çarpıştı. Kazada durakta bulunan 2 kişi yaralanırken, kaza anı çevredeki iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
30.06.2022Haberler
Ataşehir’de dehşet anları! Minibüs ile otomobil çarpıştı
Ataşehir’de dehşet anları! Minibüs ile otomobil çarpıştıİstanbul Ataşehir’de yolcu indirmek için durağa yanaşan minibüs ile otomobil çarpıştı. Kazada durakta bulunan 2 kişi yaralanırken, kaza anı çevredeki iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
30.06.2022Gündem
Tokat’ta minibüs uçuruma yuvarlandı. 4 ölü, 1 yaralı
Tokat’ta minibüs uçuruma yuvarlandı. 4 ölü, 1 yaralıTokat’ta minibüsün uçuruma yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
30.06.2022Gündem
AVM saldırısının videosunu paylaştı
AVM saldırısının videosunu paylaştıUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, önceki gün Rusya tarafından Ukrayna’daki Kremençuk kentindeki alışveriş merkezinin vurulma anını sosyal medyada paylaştı. Zelenskiy Telegram hesabından paylaştığı videoda da Rusların “barışçıl bir kentte, sıradan bir alışveriş merkezinde olabildiğince çok insanı öldürmek istediğini” belirterek, Ukraynalı yetkililerin füze saldırısını başlatma kararı alan kişilerin isimlerine ulaştıklarını da aktardı. Ukrayna devlet yetkilileri saldırı sonucu halen kayıp durumda 36 kişi olduğunu açıkladı.
30.06.2022Dünya
Canlı Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Canlının Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Canlı Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Canlının Eş Anlamlısı Olan SözcüklerAklıyla, iradesiyle ya da içgüdüleriyle hareket eden varlıklara canlı denir. Canlılar insan, bitki ve hayvan olarak üç ana gruba ayrılır. Bu kelimenin yan anlamı dinamik ve hareketlidir. Örneğin: "Bugün çok canlı görünüyorsun." Canlı kelimesi renkler için kullanıldığında parlak ve dikkat çekici anlamına gelir. Canlı ile eş ve zıt anlamlı olan sözcükleri ayrıntıları ile derledik.
29.06.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Çekici ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.