Çekirdek

Çekirdek

Son dakika çekirdek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çekirdek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çekirdek haber sayfamızda...

Çekirdek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.449 çekirdek haberi bulunmuştur.
Piyasalar ABD PCE verisini bekliyor
Piyasalar ABD PCE verisini bekliyor Piyasalar ABD'de gelecek hafta açıklanacak olan Kişisel Tüketim Endeksi (PCE) verilerini bekliyor.
21.05.2024 Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk dünyasının ortak menfaatlerine hizmet ediyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk dünyasının ortak menfaatlerine hizmet ediyoruz Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Sosyal Politika Bakanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türk Devletleri Teşkilatı'nı halklarımızın ekonomik ve sosyal standartlarını yükseltecek, bölgemizin huzur ve istikrarına önemli katkılar sağlayacak aile meclisimiz olarak görüyoruz" dedi. TDT Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev de, "Farklı ve derin köklere sahip Türk aile değerlerinin nesiller boyunca aktarılması ve sürdürülmesinin önemlidir. Bu tarihi buluşmanın, Türk birliğini yeni seviyelere taşıyacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.
17.05.2024 Gündem
'Enflasyon yüzde 2 hedefine doğru ilerleyecek'
'Enflasyon yüzde 2 hedefine doğru ilerleyecek' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, Euro Bölgesi fiyat baskılarının hafiflemeye devam ettiğini ve bu durumun enflasyonun gelecek yıl hedefe geri döneceğine dair güven verdiğini söyledi.
17.05.2024 Uzmanpara
ABD enflasyonu belli oldu
ABD enflasyonu belli oldu ABD'de Nisan ayında tüketici enflasyonu aylık bazda piyasa beklentilerinin altında gelirken, yıllık bazda piyasa beklentilerine paralel açıklandı.
15.05.2024 Ekonomi
Elif Buse Doğan: Müziği bırakıyorum dediğim ve pes ettiğim çok zaman oldu
Elif Buse Doğan: Müziği bırakıyorum dediğim ve pes ettiğim çok zaman oldu Hem güzel hem başarılı hem mütevazi… Güçlü sesi ve yorumuyla gerek Türk Halk müziği gerek Türk Sanat müziği olsun geniş bir dinleyici kitlesine sahip. Yeni şarkısı Yaka yaka ile adından söz ettirirken bir yandan arabesk projesine devam eden Elif Buse Doğan, bu kapsamda son olarak Yıldız Tilbe’nin Su olsam sensiz akmam şarkısını yorumlamıştı. Kendine özgü tarzıyla beğeni kazanan başarılı isim, Selami Şahin albümünde de Şahin’e ait Kasımpaşalı şarkısını yorumladı. Biz de Elif Buse Doğan ile hem müzik kariyerini hem hayallerini konuştuk.
14.05.2024 Gündem
Meksika Merkez Bankası faizi değiştirmedi
Meksika Merkez Bankası faizi değiştirmedi Meksika Merkez Bankası (Banxico) enflasyonun hedefine dönmesinin uzun süreceğini belirterek faiz oranında değişikliğe gitmedi.
10.05.2024 Uzmanpara
Yunanistan'da Ergin Ataman çılgınlığı: Obradovic'in lanetini kırdı!
Yunanistan'da Ergin Ataman çılgınlığı: Obradovic'in lanetini kırdı! THY Euroleague'de Panathinaikos, 5. maçta Maccabi Tel Aviv'i 81-72 yendi ve seride 3-2 öne geçerek Final Four biletini aldı. Yunan basını Ergin Ataman'a övgüler yağdırdı.
'Petroldeki artış enflasyonu yükseltebilir'
'Petroldeki artış enflasyonu yükseltebilir' Deutsche Bank Ekonomisti Sebastian Becker, petrol fiyatında varil başına 10 dolarlık bir artışın Almanya'nın yıllık manşet enflasyon oranını yaklaşık yüzde 0,3 artırabileceğini belirtti.
8.05.2024 Uzmanpara
'Fed'in bir sonraki hamlesi faiz indirimi olacak'
'Fed'in bir sonraki hamlesi faiz indirimi olacak' New York Fed Başkanı John Williams, merkez bankasının bir sonraki hamlesinin muhtemelen faiz oranlarını düşürmek olacağını söyledi, ancak bunun ne zaman gerçekleşeceğine dair bir zaman çizelgesi belirtmedi.
7.05.2024 Uzmanpara
'ABD devlet tahvillerine yatırım yapılmalı'
'ABD devlet tahvillerine yatırım yapılmalı' Morgan Stanley stratejistleri, bu yılın en kötü aylık düşüşünün hemen ardından yatırımcıları ABD devlet tahvillerine yatırım yapmaya çağırdı.
7.05.2024 Uzmanpara
OECD bölgesinde enflasyon yükseldi
OECD bölgesinde enflasyon yükseldi Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) mart ayında enflasyonun yükseldiğini bildirdi.
6.05.2024 Uzmanpara
Altın, dolar, borsa ve mevduatta yatırımı olanlar dikkat: Enflasyona göre hangisi daha cazip?
Altın, dolar, borsa ve mevduatta yatırımı olanlar dikkat: Enflasyona göre hangisi daha cazip? TÜİK geçtiğimiz gün nisan ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon yıllık %69,80, aylık %3,18 artış gösterdi. Özellikle son dönemde mevduat faizleri yüzde 60’a dayanırken, borsa rekor kırmış, altın fiyatlarında ise sert düşüşler görülmüştü. Peki enflasyona göre parasını korumak isteyenler için hangi yatırım aracı daha cazip? Altın ve borsa için beklentiler neler? İşte detaylar...
4.05.2024 Ekonomi
Aylık enflasyon yüzde 3.18
Aylık enflasyon yüzde 3.18 Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), nisan ayı enflasyonunu açıkladı. Tüketici fiyat endeksindeki (TÜFE) değişim nisanda bir önceki aya göre yüzde 3.18, aralık ayına göre yüzde 18.72, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 69.80 ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 59.64 oldu.
4.05.2024 Ekonomi
Türkiye’nin büyüme tahminini yükseltti
Türkiye’nin büyüme tahminini yükseltti Şubat ayında Türkiye ekonomisinin 2024’te yüzde 2,9 büyüyeceğini tahmin eden Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD), bu tahminini yüzde 3,4 olarak güncelledi.
3.05.2024 Ekonomi
OECD, Türkiye için büyüme tahminini yükseltti
OECD, Türkiye için büyüme tahminini yükseltti OECD, Türkiye için 2024 yılında büyüme beklentisini yüzde 2,9'dan yüzde 3,4'e yükseltti.
2.05.2024 Uzmanpara
OECD, Türkiye büyüme tahminini yükseltti
OECD, Türkiye büyüme tahminini yükseltti OECD, Türkiye için 2024 yılında büyüme beklentisini yüzde 2,9'dan yüzde 3,4'e yükseltti.
2.05.2024 Ekonomi
Google yüzlerce çalışanını işten çıkardı
Google yüzlerce çalışanını işten çıkardı Google yüzlerce çekirdek çalışanını işten çıkardı. Bazı pozisyonları Hindistan ve Meksika'ya taşıyor.
2.05.2024 Uzmanpara
Güney Kore'de enflasyon %3'ün altına indi
Güney Kore'de enflasyon %3'ün altına indi Güney Kore'nin manşet enflasyonu nisan ayında yüzde 3'ün altına geriledi, ancak hala Güney Kore Merkez Bankası'nın yüzde 2 hedefinin çok üzerinde kalmaya devam ediyor.
2.05.2024 Uzmanpara
'Fed bu yıl sadece bir kez faiz indirecek'
'Fed bu yıl sadece bir kez faiz indirecek' DoubleLine Capital CEO'su Jeffrey Gundlach, enflasyonun merkez bankasının hedefinin üzerinde durmasıyla birlikte Fed'in bu yıl sadece bir kez faiz indireceğini söyledi.
2.05.2024 Uzmanpara
RTÜK’ün kadın masası kuruldu
RTÜK’ün kadın masası kuruldu Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) bu yaz kadına şiddetle mücadeleyi medyaya anlatacak, güz döneminde kadınların medyada nasıl temsil edilmek istediğini araştıracak.
27.04.2024 Gündem
ABD'de çekirdek PCE belli oldu
ABD'de çekirdek PCE belli oldu ABD Merkez Bankası (Fed) tarafından yakından izlenen veri olan çekirdek kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi (PCE) mart ayında piyasa beklentilerine paralel gerçekleşti.
26.04.2024 Uzmanpara
Kabak çekirdeğini kabuğuyla yerseniz bakın ne oluyor! Meğer bildiğimiz gibi değilmiş
Kabak çekirdeğini kabuğuyla yerseniz bakın ne oluyor! Meğer bildiğimiz gibi değilmiş Kabak çekirdeğini kabuğundan ayıklamaya çalışmak diğer çekirdek çeşitlerine göre daha zorlayıcı olabiliyor. Bu nedenle birçok kişi kabak çekirdeğini kabuğuyla tüketmek istiyor. Bakın kabuğu midenizi nasıl etkiliyor!
26.04.2024 Yaşam
ABD'de büyüme beklentileri karşılamadı
ABD'de büyüme beklentileri karşılamadı ABD'de 2024 yılı için ilk kez açıklanan gayri safi yurtiçi hasıla (GSYH) verileri piyasa beklentilerini karşılamadı.
25.04.2024 Uzmanpara
ABD ekonomisi büyüdü
ABD ekonomisi büyüdü Yayınlanan öncü verilere göre ABD 2024 yılının ilk üç ayında yüzde 1,6 büyüdü.
25.04.2024 Ekonomi
BoJ enflasyona odaklanacak
BoJ enflasyona odaklanacak Japonya Merkez Bankası'nın (BoJ) bir sonraki faiz artırımının zamanlamasına ilişkin spekülasyonlar sürerken, bankanın politika yapıcıları perşembe günü başlayacak iki günlük toplantılarında hızla zayıflayan yenin enflasyon üzerindeki etkilerine odaklanacak.
24.04.2024 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Çekirdek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.