Deniz Salyangozu

Deniz Salyangozu

Son dakika deniz salyangozu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan deniz salyangozu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan deniz salyangozu haber sayfamızda...

Deniz Salyangozu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 76 deniz salyangozu haberi bulunmuştur.
Tank gibi deniz kestanesi
Tank gibi deniz kestanesiDeniz biyologları, Akdeniz’de yerel türler kadar insan sağlığını da tehdit eden yabancı deniz canlılarını 'İstilacılar' belgeselinde anlattı. Biyolog Mert Gökalp, aslan, balon balığı ve ‘tank’ dediği deniz kestanesini hiçbir canlı türünün yok edemeyeceği güçlü silahlara benzetti.
28.12.2021Gündem
Kumsalda görüldü... Çok zehirli!
Kumsalda görüldü... Çok zehirli!Zehirli "mavi ejderha" TikTok'ta viral oldu, sosyal medya kullanıcıları şaşkınlık ve endişeyle yanıt verdiMavi deniz salyangozları, zehirli sifonoforlarla da besleniyor.
11.12.2021Dünya
Halsizliğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Aşırı Yorgunluk ve Halsizliğe Evde Doğal Çözüm
Halsizliğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Aşırı Yorgunluk ve Halsizliğe Evde Doğal ÇözümHalsizlik beslenme yetersizliği, yorgunluk, depresyon, anemi gibi nedenlerden dolayı oluşabilir. İnsanın günlük yaşamını olumsuz yönde etkileyen halsizliği gidermek için beslenme alışkanlığı düzeltilmeli gerekirse vitamin ve mineral takviyesi alınmalıdır. Halsizliğe iyi gelen bazı besinler bulunur. Kış aylarında daha çok ortaya çıkan halsizlik ve yorgunluk hissi evde bazı yöntemlerle giderilebilir. Yeşil yapraklı sebzeler, deniz mahsulleri kuru meyveler halsizliğe iyi gelen yiyecekler arasında yer alır. Halsizliğe ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız “Aşırı yorgunluk ve halsizliğe evde doğal çözüm?” içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
3.12.2021Sağlık
Bilim insanlarının denizlerde araştırmasından korkutan sonuç
Bilim insanlarının denizlerde araştırmasından korkutan sonuçİstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi'nde görev yapan 5 araştırmacı, Yunus-S araştırma gemisi Marmara, Ege ve Karadeniz'de 21 günlük seferini tamamladı. Araştırmanın ilk bulgularını anlatan İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saadet Karakulak, "Araştırmalarımız sonrası Ağustos ayında Batı Karadeniz'de gerçekleşen sel olaylarıyla birlikte karasal bütün çöplerin denize geldiğini gördük. Denizde en çok plastikle karşılaşmaktayız. Bu kirliliğin canlılar üzerinde de etkileri var. Biz bu süreci düzgün yönetemediğimiz takdirde balıkçılık kaynaklarımızı kaybedeceğiz." dedi. Araştırmanın  verileri Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Örgütü (FAO) ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na sunacak.
18.11.2021Gündem
Deniz Salyangozu Nedir? Ne İle Beslenirler?
Deniz Salyangozu Nedir? Ne İle Beslenirler?Yeryüzünde insanoğlunun dışında pek çok varlık vardır. Bu canlılar karada, havada ve deniz ya da göl ve nehirlerde yaşamaktadırlar. En çok merak edilen ve az bilinen canlılar suda yaşamakta olanlardır. Özellikle dalgıç sporları gibi alanlarla ilgili olan kişilerin çok daha iyi bildiği bir deniz canlısı da deniz salyangozudur. Deniz salyangozu hakkında bilgi edinmek için farklı mecralarda araştırma yapılmaktadır. Değişik kaynaklardan deniz salyangozları hakkında bilgi sahibi olunmak istenmektedir. İşte ilgiyle okuyacağınız deniz salyangozu nedir deniz salyangozu ne ile beslenir ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
19.10.2021Evcil Hayvan
Son dakika! Fil Burnu'nun dibinde umut ışığı
Son dakika! Fil Burnu'nun dibinde umut ışığıMarmara Denizi’nde görülen müsilaj yoğunluğunu araştırmak için uzmanlarından oluşan bir ekiple Karadeniz’den gelen üst akıntının giriş noktası olan İstanbul Boğazı’nın kuzeyinde dalış yaptık ve müsilaja rastlamadık. Müsilajın etkili olmadığı Karadeniz’deki canlılık, balık çeşitliliğine de yansımış. Türk Deniz Araştırmaları Vakfı, Marmara Denizi’nde müsilaj çalışmalarına Karadeniz de dahil edilmesini önerdi
12.07.2021Gündem
Poşet sanıldı, Nadir görülen kaplumbağa salyangozu çıktı
Poşet sanıldı, Nadir görülen kaplumbağa salyangozu çıktıAntalya’da, amatör olarak dalış yapan Ömer Eyican, su altında ilk defa gördüğü ve turuncu poşet sandığı canlıyı eline alıp, inceledikten sonra denize bıraktı. Akdeniz Üniversitesi'nden (AÜ) Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, canlının, Akdeniz'de çok nadir görülen ve zararı olmayan kaplumbağa salyangozu olduğunu söyledi.
17.06.2021Yaşam
2,7 milyon dolarlık deniz salyangozu ihraç edildi
2,7 milyon dolarlık deniz salyangozu ihraç edildiTürkiye'den yılın ilk iki ayında 5 ülkeye yapılan deniz salyangozu ihracatından 2 milyon 675 bin 123 dolar gelir sağlandı.
23.03.2021Ekonomi
1,6 milyon dolarlık deniz salyangozu ihracatı yapıldı
1,6 milyon dolarlık deniz salyangozu ihracatı yapıldıTürkiye'den ocak ayında 3 ülkeye yapılan deniz salyangozu ihracatından 1 milyon 587 bin 670 dolar gelir sağlandı.
28.02.2021Ekonomi
Samsun'dan yapılan hayvansal ürün ihracatı arttı
Samsun'dan yapılan hayvansal ürün ihracatı arttıSamsun'dan yapılan hayvansal ürün ihracatının geçen yıl bir önceki yıla göre artış gösterdiği bildirildi.
1.02.2021Ekonomi
Rapana hamsiye alternatif oldu
Rapana hamsiye alternatif olduYayılımcı bir deniz salyangozu türü olan Rapana venosa, 1940’lı yıllarda Karadeniz’e Pasifik Okyanusu’ndan gelen gemilerin denge suyuyla girmişti. Başlangıçta oldukça zararlı görülen Rapana, Uzakdoğu mutfaklarının vazgeçilmezi olduğu için kısa sürede Karadeniz balıkçılarının alternatif geçim kaynağı oldu. Hamsi ve palamudun olmadığı dönemlerde Rapana avlamak için teknelerini değiştiren balıkçılar, küresel ticaret ağına dahil oldu.
24.10.2020Gündem
Yeni kirlenme türü buldular
Yeni kirlenme türü buldularİzmir Meraklı Çocuk Bilim Akademisi Çevrenin Genç Sözcüleri kulübünden bir ekip, deniz kıyısındaki plastik tortullaşma oluşumunu takip ediyor.
5.06.2020Ege
Türkiye'den 6 ülkeye 18 milyon dolarlık deniz salyangozu ihracatı yapıldı
Türkiye'den 6 ülkeye 18 milyon dolarlık deniz salyangozu ihracatı yapıldıTürkiye'nin deniz salyangozu ihracatı, 1 Ocak-15 Kasım döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 arttı.
26.11.2019Ekonomi
Su ürünleri avcılığının düzenlenmesinde değişiklik
Su ürünleri avcılığının düzenlenmesinde değişiklikTicari amaçlı su ürünleri avcılığına ilişkin düzenlemede değişikliğe gidilerek, kum şırlanı (tellina), deniz salyangozu ve deniz patlıcanı avcılığının yükümlülük, sınırlama ve yasakları belirlendi.
27.09.2019Ekonomi
Deniz salyangozu için ilk bilimsel sefer
Deniz salyangozu için ilk bilimsel seferKaradeniz’de ekonomik değeri hızla yükselen deniz salyangozu için beş ülkenin bilim insanları ilk kez bilim seferine çıktı.
23.08.2019Gündem
"15 Milyon yıl önce Sivas’ta deniz vardı"
"15 Milyon yıl önce Sivas’ta deniz vardı"Denizden 400 kilo metre uzaklıkta, bin 350 metre yükseklikte ki Sivas’ın Doğanşar ilçesinde deniz canlılarına ait fosiller bulundu.
19.07.2019Gündem
Dünyanın en derinine daldı, plastik poşete rastladı
Dünyanın en derinine daldı, plastik poşete rastladıDünyanın bilinen en derin noktası olan Pasifik Okyanusu’ndaki Mariana Çukuru’na dalarak bu alandaki rekoru kıran Amerikalı kâşif Victor Vescovo, rekor derinlikteki plastik atık varlığını da belgeledi.
15.05.2019Dünya
Dünya'nın en derinine daldı! Çıkanlar şoke etti
Dünya'nın en derinine daldı! Çıkanlar şoke ettiDünya'nın en derin noktası kabul edilen Mariana Çukuru'na dalan Amerikalı deniz altı kaşifi, deniz tabanında plastik atık buldu.
14.05.2019Dünya
Dünya'nın en derinine daldı! Çıkanlar şoke etti
Dünya'nın en derinine daldı! Çıkanlar şoke ettiDünya'nın en derin noktası kabul edilen Mariana Çukuru'na dalan Amerikalı deniz altı kaşifi, deniz tabanında plastik atık buldu.
14.05.2019Dünya
Anne babalar dikkat! Korkutan uyarı: Salgın...
Anne babalar dikkat! Korkutan uyarı: Salgın...Hem temas hem solunum yoluyla bulaşan Norovirüs, dış ortamda bir ay gibi uzun süre yaşayabiliyor. Özellikle çocuklar arasında salgınlara neden olabilen virüsün nedeni ise iyi pişirilmeyen midye tüketimi.
12.12.2018Gündem
Deniz salyangozunu elinde jöle gibi sıktı
Deniz salyangozunu elinde jöle gibi sıktıDeniz salyangozunu elinde jöle gibi sıktı
Fotosentez yapabilen hayvan türü keşfedildi
Fotosentez yapabilen hayvan türü keşfedildiBilim adamları, ilk kez bir hayvan türünün fotosentez yoluyla güneş enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürebildiğini keşfetti. "Elysia chlorotica" adı verilen kabuksuz deniz salyangozu, yosunlardan aldığı fotosentetik organellerle güneş ışınlarını karbonitrata dönüştürüyor
4.05.2018Populer Bilim
Türk salyangozu Uzak Doğu sofralarında
Türk salyangozu Uzak Doğu sofralarındaTürkiye'de tüketimi olmayan, sadece ihracata yönelik avlanan deniz salyangozunun geçen yılki ihracatı, önceki yıla göre yüzde 46 artış göstererek 12 milyon 561 bin 483 dolara yükseldi. Söz konusu dönemde ilk sırayı 7 milyon 625 bin 10 dolarlık ihracatla Güney Kore aldı.
12.02.2018Ekonomi
Akçakoca’da deniz salyangozu sevkiyatı sürüyor
Akçakoca’da deniz salyangozu sevkiyatı sürüyorAkçakoca'da deniz salyangozu avcılığı sevkiyatı sürüyor. Denizin dibinden sepetle ve dalmayla avlanan balıkçılar gün boyunca toplanan deniz salyangozu yurt dışına ihraç ediliyor.
9.12.2017Ekonomi
"Hamsi" zirveyi kaptırmıyor
"Hamsi" zirveyi kaptırmıyorTürkiye'deki denizlerden geçen yıl 263 bin 725 ton balık, 37 bin 739 ton diğer su ürünü avlandı. Denizlerde avlanan balıklar arasında ilk sırayı 102 bin 595 tonla yine hamsi aldı.Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökoğlu "Balık miktarı mevsime, yağışlara, sıcak soğuk geçişlerine ve besin durumuna göre değişir. Bu balığı tüketen diğer deniz canlılarının durumuna göre de değişir" dedi.
15.11.2017Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Deniz Salyangozu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.