En Güzel

En Güzel

Son dakika en güzel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan en güzel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan en güzel haber sayfamızda...

En Güzel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 91.311 en guzel haberi bulunmuştur.
4 milyon fidanla can verdi
4 milyon fidanla can verdiBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde geçen sene çıkan yangında zarar gören ormanlık alan “doğal gençleştirme” yöntemiyle yeşillendiriliyor.
22.06.2021Ege
14.41 Saat Anlamı Nedir? Saat 14 41 İse Ne Anlama Gelir? (2021)
14.41 Saat Anlamı Nedir? Saat 14 41 İse Ne Anlama Gelir? (2021)Bazen saate bakılır ve bu zaman dilimi içerisinde bazı rakamlara denk gelir. Özellikle çift rakamlar ile ters rakamlar o gün için bazı anlamlar ifade edebilmektedir. Peki, 14.41 saat anlamı nedir? Saat 14 41 ise ne anlama gelir? İşte bu konuda merak ettikleriniz.
22.06.2021Yaşam
14.14 Saat Anlamı Nedir? Saat 14 14 İse Ne Anlama Gelir? (2021)
14.14 Saat Anlamı Nedir? Saat 14 14 İse Ne Anlama Gelir? (2021)Saatlerin çift şeklinde görülmesi bazı anlamlara yorumlanabilmektedir. Çift saatler tarih boyunca insanlar tarafından aşka ve sevgiye yorumlandı. 14:14 saat anlamı nedir tüm detayları sizler için derledik.
22.06.2021Yaşam
03.03 Saat Anlamı Nedir? Saat 03 03 İse Ne Anlama Gelir? (2021)
03.03 Saat Anlamı Nedir? Saat 03 03 İse Ne Anlama Gelir? (2021)Belki de hoşlandığı biri olan kişi için denk gelebilecek en güzel saat bilimlerinden biri 03.03 olarak öne çıkıyor. Aşk üzerinden anlamı bulunan bu zaman, pek çok kişinin merak ettiği ve internet üzerinden araştırdığı durumlardan biridir. Peki, 03.03 saat anlamı nedir? Saat 03 03 ise ne anlama gelir? İşte bu konu hakkında merak ettikleriniz.
22.06.2021Yaşam
01.01 Saat Anlamı Nedir? Saat 01 01 İse Ne Anlama Gelir? (2021)
01.01 Saat Anlamı Nedir? Saat 01 01 İse Ne Anlama Gelir? (2021)24 saatlik zaman dilimi içerisinde belli başlı bazı sabit saat kavramlarının anlamları bulunur. Bu anlamlar o zaman dilimi geldiği vakit birtakım anlamlar içerir. Peki, 01.01 saat anlamı nedir? Saat 01 01 ise ne anlama gelir? İşte bu konu hakkında bilmeniz gerekenler.
22.06.2021Yaşam
Saatlerin Anlamı ve Yorumları 2021: Çift, Ters ve Aynı Saatlerin Anlamı
Saatlerin Anlamı ve Yorumları 2021: Çift, Ters ve Aynı Saatlerin AnlamıGün içerisinde zamanı kontrol etmek için baktığınız saatlerin anlamı olduğunu duymuş muydunuz? Akrep ve yelkovan gün içerisinde iki kere üst üste geliyor. Bazen çift bazen de ters olarak adlandıran pozisyonlara gelen saatlerin anlamı var. Çift saatler günde 24 kez, ters saatler 13 kez üst üste geliyor. Çift saatlerin anlamı genellikle olumlu yorumlanırken ters saatlerin anlamı daha olumsuzdur. İnsanların dikkatini çeken bu saatlerin anlamı pek bilinmese de kişilerin hayatı hakkında ufak ipuçları veriyor. Saatlerin anlamı ve yorumları içeriğimizden çift, ters ve aynı saatlerin anlamını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
22.06.2021Yaşam
Bakan Dönmez: Nasıl bulduysak öyle çıkaracağız
Bakan Dönmez: Nasıl bulduysak öyle çıkaracağızEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'deki toplam doğal gaz keşfinin 540 milyar metreküp olduğunu hatırlatarak, "Biliyorsunuz, Türkiye'ye ve milletimizin kabiliyetine inanmayanlar, bu projemize de karşı çıktılar.  Şimdi de 'Buldunuz ama çıkaramazsınız' diyorlar. Nasıl bulduysak öyle çıkaracağız" dedi.
22.06.2021Ekonomi
Ömer Hayyam şiirleri
Ömer Hayyam şiirleriKendi çağında bilim ve edebiyat dünyasına sağladığı katkılar ile tarihe geçen Ömer Hayyam, aynı zamanda pek çok özel ve anlamlı sözleri günümüze kadar getirdi. Özellikle birbirinden etkili şiirleri aşk ve sevgi ile beraber hayat üzerine çok güzel mesajlar sunmaktadır. Onun yaşanmış olaylar üzerinden ele aldığı birbirinden özlü sözlerini ve şiirlerini, farklı yerlerde amaca uygun olarak kullanabilirsiniz. İşte en güzel Ömer Hayyam şiirlerinden bazıları
22.06.2021Şiirler
Annem yok artık şiiri - Ataol Behramoğlu
Annem yok artık şiiri - Ataol BehramoğluŞiirleriyle birçok şair adayına ilham kaynağı olan Ataol Behramoğlu, kendi şiirlerinin yanı sıra şiir antoloji kitaplarıyla da Türk şairlerinin en güzel şiirlerini bir araya getirerek şiir severlere armağan etmiştir. Şair İlk, orta ve lise eğitiminin ardından meraklısı olduğu Rus edebiyatının da etkisiyle Ankara Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmış. Okul yıllarında şiir yazmaya ve üretmeye devam etmiştir. Çeşitli dergilerde ve gazetelerde şiirleri çıkan yazar, üniversiteyi bitirince bir dönem Moskova, Londra ve Paris’te yaşamıştır.. Paris’te yaşadığı dönemde Paris Sorbonne Üniversitesi'nde Rus edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyat konularında çalışmalar yapan yazar yurda döndükten sonrada yazarlık hayatına devam etmiştir.
22.06.2021Şiirler
Hilton Çanakkale’ye Double Tree açacak
Hilton Çanakkale’ye Double Tree açacakHilton, Çanakkale’nin merkezinde 5 yıldızlı ‘Double Tree by Hilton Çanakkale’ otelini açmaya hazırlanıyor.
22.06.2021Ekonomi
Altıncı proje de tamam!
Altıncı proje de tamam!Folkart Boyalık Çeşme’de süitlerin teslim süreci başladı. Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “İzmir’de bir projeyi daha tamamlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi
21.06.2021Ege
Atıksu sorununa 30 milyon lira
Atıksu sorununa 30 milyon liraGelecek nesiller için Manisa’nın doğasını koruyan MASKİ, verimli topraklarıyla önemli tarımsal üretim merkezlerinden olan Sarigöl’e arıtma tesisi kazandırıyor
21.06.2021Ege
'II. Heykelde Yeni Keşifler' yarışmasına başvurular devam ediyor...
'II. Heykelde Yeni Keşifler' yarışmasına başvurular devam ediyor...Türkiye’nin en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın düzenlediği ‘II. Heykelde Yeni Keşifler’ yarışmasına başvurular yoğun ilgiden dolayı uzatıldı. Yarışmaya son katılım tarihi 30 Haziran. Bu yıl Mesa Holding’in sponsorluğunu üstlendiği yarışmada amaç, henüz keşfedilmemiş yetenekleri desteklemek, özellikle galerilerde temsiliyeti olmayan sanatçılara yeni kapılar açmak ve Türkiye’de heykel sanatının gelişmesini sağlamak.
21.06.2021Kültür Sanat
Mehmetçik şiiri - Cahit Sıtkı Tarancı
Mehmetçik şiiri - Cahit Sıtkı TarancıCumhuriyet sonrası edebiyatında kendine has şiir tarzıyla ön plana çıkan Cahit Sıtkı Tarancı sade ve anlaşılır tarzda şiirler yazmıştır ."Sanat için sanat" anlayışına bağlı kalan şaire göre şiir, kelimelerle resim yapma sanatıdır. Vezin ve kafiyeden kopmamış ama ölçülü veya serbest, her türlü şiirin güzel olabileceği inancını taşımıştır. Şair, Mehmetçik şiirinde epik bir dil kullanmış ve vatan nöbeti bekleyen askerlere saygısını dile getirmiştir.
21.06.2021Şiirler
Abdurrahim Karakoç şiirleri
Abdurrahim Karakoç şiirleriAbdurrahim Karakoç, ailesinin de şiirler ilgileniyor olması sebebiyle küçük yaşta şiire merak saldı. Edebi hayatı boyunca sürekli aktif olan sanatçının kitapları baskı üstüne baskı rekoru kırdı. Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı'nın ve günümüzün âşık tarzının önde gelen şairlerindendir. Sanatında haksızlıklara karşı mücadele eder , aşk ve sevgi temasını işler. İşte Abdurrahim Karakoç'a ait en güzel şiirlerden bazıları.
21.06.2021Şiirler
'Babamızı erken kaybetmenin çok sıkıntısını yaşadık'
'Babamızı erken kaybetmenin çok sıkıntısını yaşadık'AK Partili gençlerin çevrim içi etkinliğine katılan Erdoğan, babasını erken yaşta kaybettiğini ifade ederek,  “Annemin varlığı benim için hem babalıktı hem annelikti” dedi.
21.06.2021Siyaset
O zaman belki muammayı çözmüş oluruz
O zaman belki muammayı çözmüş oluruzAvni Bey birdenbire bir şey hatırlamış gibi aniden durdu. “Afedersiniz sormayı unuttum. Ne içersiniz?”
“Teşekkür ederiz. Siz lütfen devam edin. Neden kupa?”
21.06.2021Kültür Sanat
Kahramanlara destek
Kahramanlara destekManisa Büyükşehir Belediyesi, yangınlara müdahale hızını arttırmak amacıyla satın aldığı 20 yeni tankeri muhtarlara teslim etti.
21.06.2021Ege
Hediye değil hayat verdi!
Hediye değil hayat verdi!Düğün hazırlığı yaparken acil karaciğer nakli gereken babası için gönüllü donör olan Müge Karahitay en güzel hediyeyi verdi
21.06.2021Ege
Bir babaya en güzel hediye!
Bir babaya en güzel hediye!İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in kızı Ayşe Serra Köşger, TÜBİTAK 2021 Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda, Türkiye birincisi oldu.
21.06.2021Ege
Babalar Günü mesajları (anlamlı ve resimli)! Yeni Babalar Günü mesajları, resimleri, sözleri 2021...
Babalar Günü mesajları (anlamlı ve resimli)! Yeni Babalar Günü mesajları, resimleri, sözleri 2021...Babalar Günü mesajları anlamlı günün gelmesiyle araştırılmaya başlandı. Babalar Günü her sene haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanıyor. Babalar Günü 2021 senesinde ise 20 Haziran 2021 tarihine denk geliyor. Koronavirüs salgını nedeniyle pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Babasından uzakta olanlar, anlamlı ve güzel bir mesaj ile Babalar Günü'nü kutlayabilirler. Sizler için en güzel, resimli, anlamlı, uzun ve kısa Babalar Günü mesajlarını derledik. İşte resimli Babalar Günü mesajları 2021...
20.06.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Karadağ'da Cami ve İslam Kültür Merkezinin temel atma törenine katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Karadağ'da Cami ve İslam Kültür Merkezinin temel atma törenine katıldıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Karadağ ziyareti kapsamında, ülkenin kuzeyindeki Bjelo Polje'de Akova Merkez Camisi ve İslam Kültür Merkezi temel atma törenine katıldı.
20.06.2021Haberler
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Karadağ'da temel atma töreninde konuştu
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Karadağ'da temel atma töreninde konuştuDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Karadağ ziyareti kapsamında, ülkenin kuzeyindeki Bjelo Polje'de Akova Merkez Camisi ve İslam Kültür Merkezi temel atma törenine katıldı.
20.06.2021Gündem
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a babalar günü sürprizi!
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a babalar günü sürprizi!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Babalar Günü vesilesiyle gençlerle buluştu. 81 ilden gençlerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünya ile ülkemizin de büyük bir değişimin yaşamış olması sorumluğu artırıyor. Bizler cumhuriyet tarihinde yapılanları 3’e 5’e, 10 kadar 2023 vizyonuna hazırlıyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rahmetli babanız Ahmet Erdoğan’ı kaybettikten sonra size babalık yapan ikinci bir isim oldu mu?'' sorusuna, ''Çok sürpriz bir cevap vereceğim. Babam rahmetli olduktan sonra, benim abi yoktu. Benim anam da babam da annem oldu. Onun için de annem rahmetli olduğu zaman dünyam adeta yıkılmıştı'' yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi için yaptığı şarkıyı gitarıyla birlikte seslendiren Emre Çelik adlı gence teşekkür ederek, "CD'yi gönder, arabada dinlerim" sözleri ise gülümsetti.
20.06.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerin sorularını cevapladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerin sorularını cevapladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Babalar Günü vesilesiyle gençlerle buluştu. 81 ilden gençlerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünya ile ülkemizin de büyük bir değişimin yaşamış olması sorumluğu artırıyor. Bizler cumhuriyet tarihinde yapılanları 3’e 5’e, 10 kadar 2023 vizyonuna hazırlıyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rahmetli babanız Ahmet Erdoğan’ı kaybettikten sonra size babalık yapan ikinci bir isim oldu mu?'' sorusuna, ''Çok sürpriz bir cevap vereceğim. Babam rahmetli olduktan sonra, benim abi yoktu. Benim anam da babam da annem oldu. Onun için de annem rahmetli olduğu zaman dünyam adeta yıkılmıştı'' yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi için yaptığı şarkıyı gitarıyla birlikte seslendiren Emre Çelik adlı gence teşekkür ederek, "CD'yi gönder, arabada dinlerim" sözleri ise gülümsetti.
20.06.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

egeŞiirizmirbabalar günüsaat

En Güzel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.