Enerji Fiyatları

Enerji Fiyatları

Son dakika enerji fiyatları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan enerji fiyatları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan enerji fiyatları haber sayfamızda...

Enerji Fiyatları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.753 enerji fiyatları haberi bulunmuştur.
Merkez Bankası faizi sabit tuttu
Merkez Bankası faizi sabit tuttuMerkez Bankası (TCMB) yılın ilk faiz kararını açıkladı. TCMB Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını piyasa beklentileri doğrultusunda yüzde 14 düzeyinde sabit tuttu. Kurulun kararında şunlara da dikkat çekildi:
21.01.2022Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıkladı. Buna göre, banka politika faizini yüzde 14 oranında sabit bıraktı. Peki ekonomistler gelecek aylardaki faiz kararı için ne diyor? İşte cevabı...
20.01.2022Haberler
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) politika faizinin yüzde 14 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
20.01.2022Uzmanpara
Son Dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Son Dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıkladı. Buna göre, banka politika faizini yüzde 14 oranında sabit bıraktı. Peki ekonomistler gelecek aylardaki faiz kararı için ne diyor? İşte cevabı...
20.01.2022Ekonomi
Almanya'da üretici fiyatları sert yükseldi
Almanya'da üretici fiyatları sert yükseldiAlmanya'da üretici fiyatlarında artış oranı aralık ayında, verilerin tutulmaya başlandığı 1949 yılından bu yana görülen en yüksek seviyede gerçekleşti.
20.01.2022Uzmanpara
'Enflasyon yavaş yavaş gerileyecek'
'Enflasyon yavaş yavaş gerileyecek'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, "Enflasyon 2022'de yavaş yavaş gerileyecek" ifadelerini kullandı.
20.01.2022Uzmanpara
'Sıkılaştırma enerji fiyatlarını düşürmez'
'Sıkılaştırma enerji fiyatlarını düşürmez'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Isabel Schnabel, "ECB'nin para politikasını sıkılaştırması enerji fiyatlarını düşürmez" dedi.
17.01.2022Uzmanpara
ABD'de üretici fiyatları yükseldi
ABD'de üretici fiyatları yükseldiABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) beklentilerin altında arttı.
14.01.2022Uzmanpara
'Enerji fiyatları artarsa ECB harekete geçebilir'
'Enerji fiyatları artarsa ECB harekete geçebilir'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Isabel Schnabel, "Eğer enerji fiyatları daha ısrarcı şekilde artar ise ECB'nin harekete geçmesi gerekebilir" ifadelerini kullandı.
10.01.2022Uzmanpara
Bakan Yardımcısı Gürcan: Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğiz
Bakan Yardımcısı Gürcan: Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğizHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Kayseri’de katıldığı İş Dünyası Buluşması'nda yaptığı açıklamada, “Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğiz” dedi.
7.01.2022Ekonomi
Euro Bölgesi'nde enflasyon rekor seviyeye çıktı
Euro Bölgesi'nde enflasyon rekor seviyeye çıktıEuro Bölgesi'nde enflasyon aralık ayında beklentilerin üzerine çıkarak rekor kırdı.
7.01.2022Uzmanpara
'Döviz kurları dengeye kavuştu'
'Döviz kurları dengeye kavuştu'Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 2022'nin, yeni ekonomik modelin tamamen uygulanabilir olduğu bir yıl olacağını belirterek, "Ortodoks politikaları bir tarafa koyduk...
6.01.2022Ekonomi
Alüminyumun fiyatı iki ayın zirvesine çıktı
Alüminyumun fiyatı iki ayın zirvesine çıktıAvrupa'da yüksek enerji fiyatları büyük açıklara ilişkin beklentileri güçlendirdiği için alüminyum piyasası iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı.
5.01.2022Uzmanpara
Enflasyonun düşürülmesi için ne yapılacak?
Enflasyonun düşürülmesi için ne yapılacak?Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Açıkladığımız tedbir paketiyle döviz kuru üzerindeki köpüğü hızla almıştık. İnşallah enflasyon üzerindeki köpüğü de süratle alarak ülkemizi hak etmediği bu görüntüden kurtaracağız" ifadelerini kullanmıştı. Peki enflasyonun düşürülmesi için ne yapılacak? Köpük nasıl alınacak? Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, "Türkiye’de şöyle bir olay var. Kur yüzde 20 artıyor ama fiyatlara bakıyorsunuz yüzde 60 artıyor. Köpük dediğimiz mesele tam anlamıyla budur. Kurdaki artışların fiyata yansıtılması tamam ancak bunun dışındaki artışların kontrolüne gidilecek." dedi.
5.01.2022Haberler
Enflasyonun düşürülmesi için ne yapılacak?
Enflasyonun düşürülmesi için ne yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Açıkladığımız tedbir paketiyle döviz kuru üzerindeki köpüğü hızla almıştık. İnşallah enflasyon üzerindeki köpüğü de süratle alarak ülkemizi hak etmediği bu görüntüden kurtaracağız" ifadelerini kullanmıştı. Peki enflasyonun düşürülmesi için ne yapılacak? Köpük nasıl alınacak? Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, "Türkiye’de şöyle bir olay var. Kur yüzde 20 artıyor ama fiyatlara bakıyorsunuz yüzde 60 artıyor. Köpük dediğimiz mesele tam anlamıyla budur. Kurdaki artışların fiyata yansıtılması tamam ancak bunun dışındaki artışların kontrolüne gidilecek." dedi.
5.01.2022Ekonomi
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu paylaştı
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu paylaştıAralık ayı fiyat gelişmeleri raporunda, kur geçişkenliğinin yüksek olduğu temel mal grubunda fiyatların özellikle dayanıklı tüketim malları öncülüğünde yüksek bir oranda arttığı vurgulandı.
4.01.2022Uzmanpara
Merkez Bankası fiyat gelişmeleri raporunu paylaştı
Merkez Bankası fiyat gelişmeleri raporunu paylaştıAralık ayı fiyat gelişmeleri raporunda, kur geçişkenliğinin yüksek olduğu temel mal grubunda fiyatların özellikle dayanıklı tüketim malları öncülüğünde yüksek bir oranda arttığı vurgulandı.
4.01.2022Ekonomi
Köprüde iki yönden de ücret alınacak
Köprüde iki yönden de ücret alınacakYeni yılla birlikte çeşitli mal ve hizmetlerin fiyatları artırıldı. Boğaz köprülerinden geçişlerde de ücret uygulaması iki yöne çıkarıldı.
2.01.2022Ekonomi
2022’de enerji fiyatları çokça konuşulacak
2022’de enerji fiyatları çokça konuşulacakTürkiye’nin enerji portföyünün bir taraftan kaynak açısından çeşitlendirilmesi, diğer taraftan mevcut portföyün olabilecek en optimal düzeyde yönetilmesi 2022 yılının en önemli meselesi olacaktır.
3.01.2022Vitrin
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandıPara Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde enflasyonun kısa dönemde, başta döviz kurları, emtia fiyatları ve yönetilen/yönlendirilen fiyatlar olmak üzere arz ve talep yönlü çeşitli unsurların etkisiyle oynak bir seyir izlemesi beklendiği bildirildi.
23.12.2021Uzmanpara
Almanya'da üretici fiyatlarında artış sürüyor
Almanya'da üretici fiyatlarında artış sürüyorAlmanya'da Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ekim ayında 1951'den bu yana görülen en güçlü artışını kasım ayında daha da yukarı taşıdı.
17.12.2021Uzmanpara
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıMerkez Bankası yüzde 15 seviyesinde olan politika faizini 100 baz puan düşürerek yüzde 14 seviyesine çekti.
16.12.2021Haberler
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) beklentilere paralel olarak haftalık gösterge repo faizinde 100 baz puanlık indirime gitti.
16.12.2021Uzmanpara
Son dakika haberi: Merkez Bankası beklenen faiz kararını duyurdu
Son dakika haberi: Merkez Bankası beklenen faiz kararını duyurduGelen son dakika haberine göre, Merkez Bankası yüzde 15 seviyesinde olan politika faizini 100 baz puan düşürerek yüzde 14 seviyesine çekti.
16.12.2021Ekonomi
Almanya'da 29 yılın en yüksek enflasyonu
Almanya'da 29 yılın en yüksek enflasyonuAlmanya’da gıda ürünlerinden akaryakıta kadar birçok temel ihtiyaç ürününe zam yapılırken, enflasyon artışı ise son 29 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.
15.12.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Enerji Fiyatları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.