Ergenekon Davası

Ergenekon Davası

Son dakika Ergenekon davası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ergenekon davası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ergenekon davası haber sayfamızda...

Ergenekon Davası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.152 ergenekon davasi haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi: CHP'den 3 vekil istifa etti
Son dakika haberi: CHP'den 3 vekil istifa ettiGelen bir son dakika haberine göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na mektup yazarak, eleştirilerini dile getiren milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel, partiden istifa ettiklerini açıkladı.
29.01.2021Siyaset
Son dakika... Yargıtay'dan Alparslan Aslan kararı
Son dakika... Yargıtay'dan Alparslan Aslan kararıGelen son dakika haberine göre; Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Danıştay'a 2006'da saldırı düzenleyen Alparslan Aslan'a verilen "ağırlaştırılmış müebbet" ve 72 yıl hapis cezasını onadı.
25.11.2020Gündem
Son dakika - İşte Aziz Yıldırım'ın mahkemede yaptığı konuşma
Son dakika - İşte Aziz Yıldırım'ın mahkemede yaptığı konuşmaYargıtay'ın 5'inci Ceza Dairesi'nin aldığı karar sonrasında şike yapmakla suçlandığı davada hakkında beraat kararı verilen Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 36 sanığın yargılandığı duruşmanın yeniden görüşülmesine başlandı.
16.07.2020Fenerbahçe
Ali Koç: Fenerbahçe tertemiz bir tarihe sahiptir. Şike yapmamıştır, asla da yapmaz"
Ali Koç: Fenerbahçe tertemiz bir tarihe sahiptir. Şike yapmamıştır, asla da yapmaz"Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, müşteki sıfatıyla geldiği mahkemede verdiği ifadede, "Fenerbahçe tertemiz bir tarihe sahiptir. Şike yapmamıştır, asla da yapmaz"
3.07.2020Fenerbahçe
Tahliye edilen savcıya tutuklama kararı
Tahliye edilen savcıya tutuklama kararı“FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan yargılandığı davada tahliye edilen eski Ergenekon davası savcılarından Mehmet Murat Dalkuş'un tahliyesine yapılan itiraz kabul edildi. Üst mahkeme Dalkuş’un yeniden tutuklanmasına karar verdi.
15.04.2020Gündem
Son dakika! Ergenekon savcısının tahliyesine itiraz edildi
Son dakika! Ergenekon savcısının tahliyesine itiraz edildiGelen bir son dakika haberine göre; “FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan yargılandığı davada tahliye edilen eski Ergenekon davası savcılarından Mehmet Murat Dalkuş'un tahliyesine itiraz edildi.
14.04.2020Gündem
'Ergenekon' davası hakim ve savcılarının yargılandığı davada ara karar
'Ergenekon' davası hakim ve savcılarının yargılandığı davada ara kararFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından "Ergenekon"a bakan 8 eski hakim ve savcının, "suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak" suçlarından yargılandığı duruşmada mahkeme heyeti ara karar verdi.
4.02.2020Gündem
Zekeriya Öz hakkında yeni iddianame!
Zekeriya Öz hakkında yeni iddianame!Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, firari savcı Zekeriya Öz hakkında Taner Büber isimli tutuklu sanıktan Ergenekon Davası'nda emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve iş insanı Sami Hoştan'ın aleyhinde beyanda bulunmasını istemesiyle ile ilgili olarak "Görevi kötüye kullanma" ve "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçlarından iddianame hazırladı.
21.01.2020Gündem
Sadri Şener ve Mecnun Otyakmaz ifade verdi
Sadri Şener ve Mecnun Otyakmaz ifade verdiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 7'si tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi.
10.01.2020Süper Lig
Zindashti'nin kızının öldürülmesine ilişkin görülen davada gerekçeli karar açıklandı
Zindashti'nin kızının öldürülmesine ilişkin görülen davada gerekçeli karar açıklandıBüyükçekmece'de 2014 yılında Ergenekon Davası'nın gizli tanığı İranlı Naji Sharifi Zindashti'nin kızı Arzu Sharifi Zindashti (21) ve şoförü Devrim Öztunç'un (25) cip ile ışıklarda durdukları sırada çapraz ateşe tutularak öldürülmesine ilişkin biri tutuklu 10 sanığın yargılandığı davada gerekçeli karar açıklandı. Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yazılan gerekçeli kararda sanık Orhan Ünğan ve firari sanık İlhan Ünğan'ın olay sırasında, suç yerinde bulunduklarına dair delil bulunamadığı tespit edildi.
13.12.2019Gündem
'Ergenekon' davasının gizli tanığı olan savcı Bayram Bozkurt'a FETÖ'den 15 yıl hapis
'Ergenekon' davasının gizli tanığı olan savcı Bayram Bozkurt'a FETÖ'den 15 yıl hapisErzincan'daki "Ergenekon davası"nda gizli tanık olarak ifade veren eski cumhuriyet savcısı Bayram Bozkurt, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu", "yalancı tanıklık yaptığı" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kıldığı" gerekçesiyle 15 yıl 2 ay 15 gün hapis cezasına mahkum edildi.
29.11.2019Gündem
Zirve Yayınevi davasına bakan eski hakim Gürtekin'e hapis cezası
Zirve Yayınevi davasına bakan eski hakim Gürtekin'e hapis cezasıMalatya'daki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin davada mahkeme heyeti başkanlığı yapan, daha sonra Yargıtay üyeliğine seçilen Eray Gürtekin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
18.11.2019Gündem
Ergenekon davasına bakan eski hakim ve savcılar hakkındaki iddianame kabul edildi
Ergenekon davasına bakan eski hakim ve savcılar hakkındaki iddianame kabul edildiErgenekon davası kapsamında avukat Levent Göktaş'ın bürosunda hukuka aykırı arama yapılmasına, tutuklanmasına ve 10 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verilmesine neden oldukları gerekçesiyle 8 eski savcı ve hakim hakkında hazırlanan iddianame kabul edilerek, son soruşturmanın açılmasına karar verildi. Aralarında firari eski savcı Zekeriya Öz'ün de bulunduğu eski savcı ve hakimler, Yargıtay'da yargılanacak.
15.11.2019Gündem
Öldürülen Kudbedin Kaya davasında flaş gelişme
Öldürülen Kudbedin Kaya davasında flaş gelişmeBakırköy'de 2 yıl önce bir restorantta Avukat Kudbedin Kaya'nın (55) öldürülmesine ilişkin, aralarında Ergenekon Davası'nın gizli tanığı firari sanık İranlı Naji Sharifi Zindashti'nin de bulunduğu 11 sanığın yargılanmasına başlandı.
24.10.2019Haberler
Öldürülen Kudbedin Kaya davasında flaş gelişme
Öldürülen Kudbedin Kaya davasında flaş gelişmeBakırköy'de 2 yıl önce bir restorantta Avukat Kudbedin Kaya'nın (55) öldürülmesine ilişkin, aralarında Ergenekon Davası'nın gizli tanığı firari sanık İranlı Naji Sharifi Zindashti'nin de bulunduğu 11 sanığın yargılanmasına başlandı.
24.10.2019Gündem
Sami Haşıloğlu ve Murat Dalkuş hakkında kırmızı bülten
Sami Haşıloğlu ve Murat Dalkuş hakkında kırmızı bültenFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından "Ergenekon" davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, "suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak" suçlarından yargılandığı davada firari sanıklar eski hakim Sedat Sami Haşıloğlu ile eski savcı Mehmet Murat Dalkuş hakkında kırmızı bülten çıkarılması kararlaştırıldı.
8.10.2019Gündem
Ergenekon savcısı Mehmet Ali Pekgüzel'in cezası onandı
Ergenekon savcısı Mehmet Ali Pekgüzel'in cezası onandıYargıtay 16. Ceza Dairesi, eski Ergenekon davası savcısı Mehmet Ali Pekgüzel'e Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden verilen 7 yıl 6 ay hapis cezasını onadı.
4.10.2019Gündem
Ergenekon avukatları cezayı az buldu: 15 Temmuz kalkışmasının ilk halkası Özese’dir
Ergenekon avukatları cezayı az buldu: 15 Temmuz kalkışmasının ilk halkası Özese’dirErgenekon davasına bakan mahkemenin başkanı Hasan Hüseyin Özese, yargılandığı İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırılırken, “Anayasa’yı ihlal”den beraat etti. Ergenekon sanıklarının avukatları ise cezayı yetersiz bulup karara tepki gösterdi:
11.09.2019Gündem
Ergenekon hâkimine FETÖ’den 10 yıl hapis
Ergenekon hâkimine FETÖ’den 10 yıl hapisErgenekon davasına bakan eski hâkim Hasan Hüseyin Özese, “silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan 10 yıl hapse mahkûm edildi.
10.09.2019Gündem
Ergenekon davasına bakan mahkemenin başkanı hakkında hapis cezası
Ergenekon davasına bakan mahkemenin başkanı hakkında hapis cezasıFetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) iltisakı nedeniyle meslekten ihraç edilen ve bir dönem Ergenekon davasına da bakan eski hakim Hasan Hüseyin Özese, ''FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan yargılandığı davada, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
9.09.2019Gündem
Gerekçeli karar açıklandı! Fenerbahçe Kulübü duyurdu...
Gerekçeli karar açıklandı! Fenerbahçe Kulübü duyurdu...Fenerbahçe Kulübü, Ergenekon Davası gerekçeli kararının ardından resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı.
4.09.2019Skorer
Meslekten çıkarılan 5 eski hakim ve savcıya dava
Meslekten çıkarılan 5 eski hakim ve savcıya davaMalatya'da işlenen Zirve Yayınevi Cinayeti'ni Ergenekon Davası ile ilişkilendirmek için kumpas kurdukları ve hukuk ihlalleri yaptıkları iddia edilen aralarında Zekeriya Öz'ün de bulunduğu meslekten çıkarılan 5 eski savcı ve hakim hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.
5.07.2019Gündem
Ergenekon’da tüm sanıklara beraat
Ergenekon’da tüm sanıklara beraat‘Ergenekon’un varlığına ilişkin delil yok’ diyen mahkeme, bütün sanıkların beraatine, Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan’ın ağırlaştırılmış müebbet, Osman Yıldırım, İsmail Sağır ve Erhan Timuroğlu’nun müebbet hapisle cezalandırılmasına karar verdi
2.07.2019Gündem
'Ergenekon' davasında karar açıklanacak
'Ergenekon' davasında karar açıklanacakDaha önce verilen beraat, görevsizlik ve düşme kararları sonrasında 235 sanık yönünden devam eden "Ergenekon" davasında, nihai karar için sanıklara son sözleri soruluyor.
1.07.2019Gündem
Ergenekon' davası hakim ve savcıları hesap veriyor
Ergenekon' davası hakim ve savcıları hesap veriyorFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından "Ergenekon" davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, "suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak" suçlarından yargılandığı davaya devam edildi.
24.06.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ErgenekondavafetöErgenekon davasımahkeme

Ergenekon Davası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.