Fütürist

Fütürist

Son dakika Fütürist haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fütürist gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fütürist haber sayfamızda...

Fütürist

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 184 fütürist haberi bulunmuştur.
Melike Altınışık: “Mimarlık pratiğimi, doğa ve teknoloji arasında insana dokunan bir gerçeklik yaratmak olarak tarifliyorum.”
Melike Altınışık: “Mimarlık pratiğimi, doğa ve teknoloji arasında insana dokunan bir gerçeklik yaratmak olarak tarifliyorum.”İstanbul’un 369 metre yüksekliğindeki fütürist TV ve Radyo Kulesi’nin ve robotik teknolojilerle inşa edilen Seul Robot ve Yapay Zeka Müzesi’nin tasarımcısı Mimar Melike Altınışık ile AA serüvenini, Zaha Hadid’in mentörlüğünde başlayan kariyer yolculuğunu ve insan, doğa ve teknoloji üçgeninde dokuduğu bugünkü mimarlık pratiğinin çocukluğunda atılan ilk ilmeklerini konuştuk.
27.12.2021Vitrin
Milliyet Mimarlık Dergisi sektördeki gelişmeleri ayrıntılarıyla ele alıyor
Milliyet Mimarlık Dergisi sektördeki gelişmeleri ayrıntılarıyla ele alıyorMilliyet Gazetesi ve YAPI Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık Dergisi; 26 Aralık Pazar günkü yeni sayısıyla sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. Türkiye’den ve dünyadan en son gelişmeleri ve inovasyonları mimarlar, iç mimarlar, yapı sektörü profesyonelleri, akademisyenler ve öğrencilerle buluşturuyor.
23.12.2021Vitrin
‘Enerji, neşe ve dinamizm katıyor'
‘Enerji, neşe ve dinamizm katıyor'‘Renkler’ kitabının yazarı, renk uzmanı ve araştırmacısı Pelin Gülşen, “Yılın rengi olarak seçilen dinamik ‘Very Peri’, dijital dünyada olduğu kadar moda dünyasına da enerji, neşe ve dinamizm katıyor” dedi
18.12.2021Cadde
Sanal aleme taşınıyoruz!
Sanal aleme taşınıyoruz!Metaverse, geleceğin interneti ve sosyal medyası olarak tanımlanıyor. İnsanlar artık akıllı gözlük, lens ya da kulaklıkla sanal dünyaya bağlanıp farklı farklı dijital ortamlara girebilecek. İşte her yönüyle metaverse...
30.10.2021Ekonomi
Kendine Has Sahne bu hafta Yapı Kredi bomontiada’da
Kendine Has Sahne bu hafta Yapı Kredi bomontiada’daYapı Kredi bomontiada 15, 16 ve 17 Ekim tarihlerinde Avlu’da “Kendine Has Sahne” konserlerine ev sahipliği yapıyor. Gaye Su Akyol, Baba Zula, Melike Şahin, Sufle, Soft Analog ve Mert Demir’in sahne alacağı Kendine Has konserlerine katılım ücretsizdir.
12.10.2021Kültür Sanat
Audi grandsphere’i tanıttı
Audi grandsphere’i tanıttıAudi, IAA 2021'de sergileyeceği konsept modeli Audi grandsphere’i tanıttı. 5,35 m uzunluğundaki grandsphere, dördüncü seviye otonom sürüş özellikleriyle yolculukta özgürlüğün yeni boyutlarını ortaya çıkarıyor: bu modda iç mekan, direksiyon simidi, pedallar veya ekranlar olmadan geniş bir deneyim alanına dönüşüyor. Böylece sürücü ve yolcu için Audi grandsphere'in entegre edildiği dijital ekosistemin tüm işlevlerine erişimin mümkün olduğu maksimum alan yaratılmış oluyor.
6.09.2021Otomobil
Pandemi sonrası insan kaynakları trendleri değişecek
Pandemi sonrası insan kaynakları trendleri değişecekPandemi, hemen her şeyde olduğu gibi insan kaynakları endüstrisini de dönüştürdü. Kovid-19, kişisel ve profesyonel yaşamları dünya genelinde derinden kesintiye uğrattı. 2020 ve 2021’de değişen koşulların insan kaynakları yönetiminde de köklü değişikliklere neden olduğunu söyleyen İnsan Kaynakları yöneticisi Ali Rıza Esmen, insan kaynakları alanındaki trendler hakkında açıklamalarda bulundu.
21.08.2021Vitrin
Yeni dünyanın yükselen meslekleri
Yeni dünyanın yükselen meslekleriBugün yapılan üniversiteye giriş sınavında ter döken 2.5 milyonu aşkın adayın aklındaki soruyu uzmanlara sorduk
27.06.2021Pazar
Online ‘Akıl Fikir Gençlik Buluşması’
Online ‘Akıl Fikir Gençlik Buluşması’Türk Ekonomi Bankası (TEB), geleneksel TEB Akıl Fikir ve Gençlik Buluşması’nı bu yıl ilk defa online olarak gerçekleştirdi. ‘Dünya Yeniden Başlatılıyor: Sen de Yerini Al’ temasının işlendiği buluşma kapsamında TEB Akıl Fikir Yarışması Ödül Töreni de gerçekleştirildi.
22.06.2021Ekonomi
Her sayısı mimariye yeni bir nefes! Yeni sayıyı kaçırmayın
Her sayısı mimariye yeni bir nefes! Yeni sayıyı kaçırmayınYAPI Dergisi'nin içerik yönetimiyle yayınlanan Milliyet Mimarlık dergisinin 4. sayısı 25 Nisan Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerde!
22.04.2021Ekonomi
Simülasyon argümanı nedir?
Simülasyon argümanı nedir?Filmlerde, dizilerde, kitaplarda karşımıza çıkan bir durum simülasyon argümanı. “Var mı yok mu?” diye büyük tartışmalara neden olan simülasyon argümanına bizler de Molatik olduk. Simülasyon argümanı nedir?
4.05.2021Diğer
Uzay Filmleri: Bilim Kurgu Ve Uzay İle İlgili Çekilmiş En İyi Filmler
Uzay Filmleri: Bilim Kurgu Ve Uzay İle İlgili Çekilmiş En İyi FilmlerUzay filmleri nelerdir? Bilim kurgu ve uzay ile ilgili çekilmiş en iyi filmler hangileridir, en iyi uzay filmleri nelerdir? Hangilerinden izlemeye başlamak gerekir? Sizin için keyif alabileceğiniz ve bu zamana kadar akıllardan silinmeyen uzay filmlerini derledik.
27.01.2021Kültür Sanat
Unutulmaz Filmler: Geçmişten Bugüne En Çok İzlenen Unutulmaz Filmler
Unutulmaz Filmler: Geçmişten Bugüne En Çok İzlenen Unutulmaz FilmlerUnutulmaz filmler nelerdir? Geçmişten bugüne en çok izlenen unutulmaz filmler, hangi filmler kült listesine girmiştir, unutulmaz filmler ve içerikleri nelerdir? Siz de tatil zamanlarınızı kült filmleri izlemek için ayırmak istiyor ve hangi filmi izlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız merak edilen tüm detayları derledik.
27.01.2021Kültür Sanat
'Kadın haklarını savunmak insanlığı savunmaktır'
'Kadın haklarını savunmak insanlığı savunmaktır'4. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kadınların karşı karşıya bulunduğu şiddet ve ayrımcılık gibi sorunların çözümü konusunda büyük hassasiyet gösterdik” dedi. Erdoğan, kadınların haklarını savunmanın aynı zamanda tüm insanlığın haklarını savunmak anlamına geldiğini söyledi
27.11.2020Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı: 'Sonu faşizme çıkar'
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı: 'Sonu faşizme çıkar'Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadın ve Adalet Zirvesi'ne videokonferansla katıldı. Erdoğan, 'Etnik ve dini faşizmin acılarını asırlarca çeken, sömürgecilik ve doymak bilmeyen kazanç hırsının ağır bedellerini ödeyen insanlığı bu tehditten korumak hepimizin görevidir. Bireyi bir isim veya numaradan ibaret gören dijitalleşmenin sonu faşizme çıkar. Dijital faşizme karşı hep birlikte mücadele etmeli, hep birlikte çözüm yolları aramalıyız. Elbette bunu söylerken dijitalleşmeyi reddetmeyi kast etmiyorum' dedi.
26.11.2020Siyaset
Ankara Üniversitesi’nden fütürist sergi
Ankara Üniversitesi’nden fütürist sergiAnkara Üniversitesi, dünya çapında, nadir bulunan fütürist bir sergiye ev sahipliği yapmaya başladı. Çevrimiçi olarak “Müzelerin Geleceği” adıyla gerçekleşen sergide, dijital dünyada müzelerin kültürel gelecek inşasına vurgu yapılıyor.
11.11.2020Eğitim
Virgin Hyperloop, içinde yolcu bulunan kapsülle yüksek hızlı sürüşü test etti
Virgin Hyperloop, içinde yolcu bulunan kapsülle yüksek hızlı sürüşü test ettiAmerikan ulaşım teknolojisi şirketi Virgin Hyperloop, ilk kez içinde yolcu bulunan kapsülle yüksek hızlı sürüş deneyi yaptı.
9.11.2020Teknoloji
Müzelerin geleceği Ankara Üniversitesi'nde dijital sergide
Müzelerin geleceği Ankara Üniversitesi'nde dijital sergideAnkara Üniversitesi, Dünya çapında eşine ender rastlanan fütürist bir sergiye ev sahipliği yapmaya başladı. Çevrim içi olarak “Müzelerin Geleceği” adıyla gerçekleşen sergide dijital dünyada müzelerin kültürel gelecek inşasına vurgu yapılıyor.
Renklerin duygularımızla ilişkisi var mı?
Renklerin duygularımızla ilişkisi var mı? DYO’nun, AURA İSTANBUL (İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi) işbirliği ile gerçekleştirdiği, Türkiye’nin Renkleri ile “Renkli DYOloglar” söyleşi serisinin sekizincisi yapıldı. Farklı disiplinlerden isimlerin bir araya geldiği söyleşi serisinin bu haftaki konukları, Moda Tasarımcısı Arzu Kaprol ve Mimar-Tasarımcı Şebnem Buhara’ydı. Söyleşi, 23 Temmuz tarihinde DYO Boya’nın YouTube hesabından canlı yayımlandı.
29.07.2020Moda
Türkiye'nin ilk sanal gerçeklik galerisi 'Fi Art Gallery' sanatseverleri bekliyor
Türkiye'nin ilk sanal gerçeklik galerisi 'Fi Art Gallery' sanatseverleri bekliyorCorona virüs salgını sürecinden etkilenen sanatçılar için farkındalık yaratan Türkiye'nin ilk sanal gerçeklik (VR) galerisi 'Fi Art Gallery', sanatseverler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Galerinin kurucusu Fütürist Fırat Bekiroğlu, "Ziyaretçilerimiz, 30 metre tavan yüksekliği ile 2 bin 350 metrekarelik ferah bir mimari alan içerisinde 360 derece keyifle sergimizi deneyimlerken, eserleri orijinal görselleri bozulmadan büyük formatta inceleyebiliyor ve diledikleri saatte istedikleri eserin siparişini verebiliyor" dedi.
8.06.2020Gündem
Bu gezegen bu kadar küçük müydü?
Bu gezegen bu kadar küçük müydü?Günlerdir yaşadığımız gezegenin ne kadar da küçük olduğunu düşünüyorum. Hiç tanımadığım insanlarla ve hiç gitmediğim yerlerde bir şekilde öldürücü bir virüs yayılmaya başlıyor ve çok geçmeden yaşadığım şehirde işime gitmek, her zamanki rutinlerimi yapmak neredeyse imkânsız hale geliyor. Adeta 'Black Mirror' dizisi gibi...
14.04.2020Bilim
Fütürist Tarhan: Genetik ve Nanoteknoloji alanlarında seferberlik ilan edilecek"
Fütürist Tarhan: Genetik ve Nanoteknoloji alanlarında seferberlik ilan edilecek"Koronavirüsün küresel bir salgın halini almasıyla, insanlık bilim kurgu filmlerini andıran bir yaşamla karşı karşıya kaldı. Koronavirüsün ardından bilim ve teknoloji alanlarındaki çalışmaların ağırlık kazanacağını vurgulayan Fütürist Ufuk Tarhan, "Genetik ve Nano teknoloji alanlarında tüm ülkeler seferberlik ilan edecek. Yüzde 100 dijital transformasyon, 5G, Blokchain, endüstri 5.0 ve yenilenebilir enerji öncelikli stratejik konular olacak. Farklı gezegende yaşama yönelik çalışmaların hız kazanacağından hiç şüphe yok. Tarih bu seferki büyük değişimin günah keçisini koronavirüs olarak yazacak" dedi.
12.04.2020Gündem
Samsung yeni monitörlerini tanıttı!
Samsung yeni monitörlerini tanıttı!Samsung, G9 ve G7 kavisli QLED oyun monitörlerini CES 2020 fuarında tanıttı!
Babylon’da Bu Hafta! – 19-20-21 Aralık
Babylon’da Bu Hafta! – 19-20-21 Aralık“Şimdi. Burada. Beraber.” mesajıyla sezona kapılarını açan Babylon’da bu hafta; geleneksel müziğin, füturist surf’ün ve post punk’ın zıtlıklarını psikedelia’yla bir araya getiren Gaye Su Akyol, Orta Doğu müziğini techno ve acid house’la bir araya getiren Parisli elektronik müzik ekibi Acid Arab, konuk Cem Yıldız, elektronik ezgilerle yeni bir müzikal deneyim sunan Babylon Underground Vol. 1’de, Hello Pyschaleppo ve Filastine & Nova var.
16.12.2019Kültür Sanat
Güneş Tokyo'dan yükselir
Güneş Tokyo'dan yükselirTokyo veya resmi adıyla Tokyo Metropolü, Japonya'nın başkenti ve Uzakdoğu mistik dünyasının kanaatimce en iyi tanımladığı bir şehir. Yüzölçümü 600 km² olup, 35 milyon nüfuslu megapol bir bölge olan Tokyo dünyanın en büyük kenti olarak bilinmektedir. Nüfus popülasyonu olarak Mexico City ile ciddi bir rekabet halindedir.
13.12.2019Tatil

Benzer Haber Etiketleri

Fütürist ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.