Galataperform

Galataperform

Son dakika GalataPerform haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan GalataPerform gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan GalataPerform haber sayfamızda...

Galataperform

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 40 galataperform haberi bulunmuştur.
Ayağa kalkış kredisi ve uzun destek şart!
Ayağa kalkış kredisi ve uzun destek şart!Mart ayı itibarıyla adım adım normalleşme başlıyor. Yeme - içme sektörü başta olmak üzere birçok kesime yönelik yol haritası açıklanacak. Esnaf faizsiz ‘ayağa kalkış’ kredisi isterken güvenli turizm sertifikasının yayılması ve desteklerin uzun süreli olması önde gelen talepler
19.02.2021Ekonomi
YeniPerform'da dijital gala
YeniPerform'da dijital galaİlk gösterimini 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde yapan ve eleştirmenlerden büyük övgüler alan “Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğraflar” 22 Ocak 2021’de dijital bir gala ile YeniPerform’da seyirciyle buluşuyor.
12.01.2021Kültür Sanat
GalataPerform'dan dijital eğitim
GalataPerform'dan dijital eğitimGalataPerform, Yeni Metin Projesi kapsamında Dijital Eğitim Modeliyle yurt içinden ve yurt dışından oyun yazarları, yönetmenler ve eğitmenlerin katılımıyla 6 ay sürecek atölyeler düzenliyor. Atölyelere 28 Aralık-8 Ocak tarihleri arasında indirimli olarak erken kayıt yapılabilir.
29.12.2020Kültür Sanat
"Tiyatro yapma pratiğimizi tamamen yeniden kurgulamamızın gerektiği bir dönemdeyiz"
"Tiyatro yapma pratiğimizi tamamen yeniden kurgulamamızın gerektiği bir dönemdeyiz"Koronavirüs salgını hayatının her alanını olduğu gibi sanatı da çok olumsuz bir şekilde etkiledi. Aylardır izleyici ile ya hiç ya da çok kısıtlı bir şekilde bir araya gelebilen tiyatro dünyasında bu süreçte büyük sorunlarla karşı karşıya. İşte böylesi bir dönemde YeniPerform, YeniMetin ve YeniDünya, adını taşıyan alanlarla sanatseverlerin karşısına çıkan GalataPerform Genel Sanat Yönetmeni Yeşim Özsoy ile koronavirüs sürecinden tiyatro ve sanatın genel durumu ile ürettikleri bu çalışmalarla gelecek projelerini konuştur.
22.12.2020Kültür Sanat
Yeni Metin Festivali 9 tamamen çevrimiçi
Yeni Metin Festivali 9 tamamen çevrimiçi2006 yılından bu yana yeni oyun yazarları keşfetmeyi ve çağdaş oyun yazımına alan açmayı hedefleyen Yeni Metin Projesi bu sene dokuzuncu kez seyirciyle buluşacak. GalataPerform’un oyun yazarlığı alanında gerçekleştirdiği ve alanında tek olan festival bu sene de her zaman olduğu gibi yeni yazarlara, yönetmenlere alan açmaya devam ediyor.
Korona günlerinde festival
Korona günlerinde festival24. İstanbul Tiyatro Festivali’nin programında bu yıl yer alan performanslardan 19’u fiziksel mekanda, 10’u da dijital platformda seyirciyle bulaşacak.
7.11.2020Cumartesi
"Farklı seyir teknikleri ve dijitalleşme üzerine ağırlık veriyoruz"
"Farklı seyir teknikleri ve dijitalleşme üzerine ağırlık veriyoruz"İİki yıl önce 15 kurucu tiyatronun insiyatifiyle kurulan Tiyatro Kooperatifi, bu alanda faaliyet gösteren kuruluşların dayanışması, şartlarının iyileştirilmesi için çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Sakıp Sabancı Müzesi'nde Müzede Sahne adını taşıyan etkinlik dizisiyle özellikle pandemi sürecinde büyük zorluklar yaşayan tiyatrolara hem bir performans imkanı sunan hem de tiyatroseverlerin özlemini gideren Tiyatro Kooperatifi'nden Yeşim Özsoy ve Emre Koyuncuoğlu ile konuştuk. Özsoy ve Koyuncuoğlu, Tiyatro Kooperatifi'nin dünü, bugünü, geleceği ve pandemi sürecinde tiyatroların sorunlarını milliyet.com.tr'ye anlattı.
25.08.2020Kültür Sanat
‘Yüz Yılın Evi’ açıldı
‘Yüz Yılın Evi’ açıldıGalataPerform Tiyatrosu’nun sahnelediği Yeşim Özsoy’un tek kişilik oyunu “Yüz Yılın Evi”nin (House of Hundred) özel gösterimi önceki akşam online olarak sanat severlerle buluştu.
19.06.2020Kültür Sanat
Tiyatroların yanında olabilirsiniz
Tiyatroların yanında olabilirsinizCOVID-19 salgını nedeniyle bütün gelirleri kesilen ve zor günler geçiren özel tiyatrolara katkı sağlanabilmesi için Tiyatro Kooperatifi tarafından, #BizdeYerinAyrı başlığı altında bir seyirci destek programı başlatıldı.
11.05.2020Kültür Sanat
‘Duvarların dili olsa derler ya’
‘Duvarların dili olsa derler ya’GalataPerform’un kurucusu Yeşim Özsoy, anneannesinin yaşadığı konaktan esinlenerek oluşturduğu “Yüz Yılın Evi” oyununu bu ay İngilizce olarak Edinburgh’daki Fringe Festivali’nde oynuyor. Milliyet Sanat Dergisi’nin ağustos sayısında Özsoy’la yapılmış bir söyleşi yer alıyor.
12.08.2019Gündem
Tarantino’dan bir aşk mektubu
Tarantino’dan bir aşk mektubuMilliyet Sanat dergisi ağustos sayısında Quentin Tarantino’nun yıldızlar geçidine sahne olan yeni filmi “Bir Zamanlar... Hollywood’da” filmini kapağına taşıyor.
31.07.2019Gündem
Oyun yazarlığı için atölye programları
Oyun yazarlığı için atölye programlarıGalataPerform‘un 2006 yılından beri yürüttüğü Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi‘nin oyun yazarlığı, ileri oyun yazarlığı ve yönetmenlik atölye programları bu sene Ocak 2018-Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek...
6.01.2019Gündem
Bundan sonra her sene  tiyatro
Bundan sonra her sene tiyatro13-26 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek  21. İstanbul Tiyatro Festivali artık her sene düzenleniyor. Önceki gece tanıtılan festival programında 13 yerli, 6 yabancı yapım yer alıyor
28.09.2017Gündem
Bu hafta ne var ne yok?
Bu hafta ne var ne yok?Jehan Barbur, Feridun Düzağaç’ın da konuk olacağı “Pinhani & Dostları”konseri Zorlu PSM’de.
15.01.2016Cumartesi
Bu hafta ne var ne yok?
Bu hafta ne var ne yok?Dünyanın en ünlü müzikali “Operadaki Hayalet”, Zorlu Center PSM’de sahnelenmeye başlıyor.
3.04.2015Cumartesi
Aşk Ve Faşizm Garajistanbul sahnesi'nde!
Aşk Ve Faşizm Garajistanbul sahnesi'nde!Oyunlarında yeni metinleri, yeni sahneleme teknikleriyle birleştiren Yeşim Özsoy Gülan Genel Sanat Yönetmeni olduğu Galataperform’un Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi kapsamında çalıştığı yazarlardan Gianina Carbunariu (Romanya), Linda McLean’i (İskoçya) ve Helena Tornero’yu (İspanya) Aşk & Faşizm başlığı altında bir araya getiriyor.
16.02.2015Kültür Sanat
Bu hafta ne var ne yok?
Bu hafta ne var ne yok?PAZARTESİTİYATRODört yazar aşkı ve faşizmi anlatıyor-  Galataperform’un yeni oyunu “Aşk ve Faşizm”, Gianina Carbunariu, Linda McLean, Yeşim Özsoy G&u
13.02.2015Cumartesi
Tüketim çılgınlığı karşısında "Dil"iniz tutulacak!
Tüketim çılgınlığı karşısında "Dil"iniz tutulacak!“Dil”; 19-20 Haziran tarihlerinde saat 20:30’da, 21 Haziran tarihinde ise saat 15:30 ve 20:30’da GalataPerform’da!
19.06.2014Kültür Sanat
Galata Perform'dan "Aşk Ve Faşizm"
Galata Perform'dan "Aşk Ve Faşizm"Galataperform’un 19. İstanbul Tiyatro Festivali için özel olarak tasarladığı projesi “Aşk ve Faşizm”, 4 ülkeden 4 önemli kadın yazarı, Gianina Carbunariu (Romanya), Linda Mclean (İskoçya), Helena Tornero (İspanya) ve Yeşim Özsoy Gülan’ı bir araya getirdi!
12.05.2014Kültür Sanat
GalataPerform,'dan yeni oyun: "Dil"!
GalataPerform,'dan yeni oyun: "Dil"!GalataPerform, Yeni Metin Yeni Tiyatro yazarlık atölyesi kapsamında geçen yıl yazılan “Dil”i sahneye koyarak dillendirdi!
25.04.2014Kültür Sanat
GalataPerform'dan yeni oyun: Dil!
GalataPerform'dan yeni oyun: Dil!GalataPerform, Yeni Metin Yeni Tiyatro yazarlık atölyesi kapsamında geçen yıl yazılan “Dil”i sahneye koyarak dillendirdi!
15.04.2014Kültür Sanat
“İzleyemedim filmi, başka yerlere bakmaya çalıştım”
“İzleyemedim filmi, başka yerlere bakmaya çalıştım”Altın Portakal ödüllü “Mavi Dalga”nın başrol oyuncusu Ayris Alptekin ilk sinema deneyimi için “Biliyordum başıma geleceği. İlk seferinde izleyemedim, başka yerlere bakmaya çalıştım” diyor
14.03.2014Cumartesi
İstanbul Tiyatro Festivali'nin programı açıklandı!
İstanbul Tiyatro Festivali'nin programı açıklandı!9 Mayıs-5 Haziran 2014 tarihleri arasında yapılacak İstanbul Tiyatro Festivali, bu yıl yurtdışından 7, Türkiye’den 35 tiyatro, dans ve performans topluluğunun 100’e yakın gösterisini 13 farklı mekânda sanatseverlerle buluşturacak.
25.02.2014Kültür Sanat
“Oyun Salonu” Mayıs’ta açılıyor!
“Oyun Salonu” Mayıs’ta açılıyor!Salon ve İstanbul Tiyatro Festivali yepyeni bir işbirliğine imza atıyor.
13.05.2013Kültür Sanat
10 Kasım'da  “Görünürlük Projesi 8”i kaçırmayın!
10 Kasım'da “Görünürlük Projesi 8”i kaçırmayın!“Görünürlük Projesi 8”; muhteşem performansların sergilendiği açılışının ardından yine güçlü programıyla 10 Kasım 2012, Cumartesi günü sanatseverleri bir araya getiriyor.

Benzer Haber Etiketleri

GalataPerform“Dil”YeniMetinYeşim Özsoytiyatro

Galataperform ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.