Genişleme

Genişleme

Son dakika genişleme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan genişleme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan genişleme haber sayfamızda...

Genişleme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.145 genişleme haberi bulunmuştur.
Köprü bereketi
Köprü bereketi1915 Çanakkale Köprüsü açılmadan OSB’lere talep arttı, parsel kalmadı. ÇTSO Başkanı Semizoğlu, “Kentimize ulaşılabilirliğin artmasıyla yatırım için cazip yer haline geleceğiz. Üretimimiz ivme kazanacak” dedi
21.01.2022Ege
Basen Nedir, Neresidir? Basen Neden Olur, Nasıl Eritilir?
Basen Nedir, Neresidir? Basen Neden Olur, Nasıl Eritilir?Basen, sıklıkla merak edilen konulardan biridir. Özellikle ülkemizde birçok kişinin nedenini merak ettiği durumlar arasındadır. Bu bakımdan Basen nedir ve neresidir öğrenebilir ve nasıl kurtulmak gerektiğini de kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Basen nedir, neresidir? Basen neden olur, nasıl eritilir tüm detaylarıyla derledik.
20.01.2022Diyet
Rain, 110 milyon dolar yatırım aldı
Rain, 110 milyon dolar yatırım aldıTürkiye’ye kısa bir süre önce giriş yapan kripto varlık platformu Rain, 10 Ocak'ta gerçekleşen B serisi finansman turunda 110 milyon dolar yatırım aldı.
19.01.2022Ekonomi
'Ruble, dolar karşısında zayıflayacak'
'Ruble, dolar karşısında zayıflayacak'Commerzbank, Rus rublesinin ABD doları karşısında zayıflamaya devam etmesini, halihazırda 76,4850 dolar civarında seyreden dolar/ruble paritesinin 2022 yılı ortasına kadar 80 dolar seviyesini görmesini beklediklerini bildirdi. Paritenin yıl sonuna kadar da 80 dolarda kalacağını öngördü.
18.01.2022Uzmanpara
Onarımlar için işbirliğine imza
Onarımlar için işbirliğine imzaManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, doğalgaz genişleme bölgesi içerisinde olan ilçede, ilgili dağıtım firması tarafından yapılacak çalışmalar sonucunda zarar görecek zemin kaplamalarının tamiratları noktasında protokol imzaladı.
14.01.2022Ege
10 yılın rekoru
10 yılın rekoruEge Serbest Bölgesi, zorlu geçen iki yılda büyümesini sürdürdü. 4.7 milyar dolar ticaret hacmi, 2.3 milyar dolar ihracat ve 21 bin 300 kişilik istihdama ulaştı
11.01.2022Ege
Türkiye ihracat iklimi endeksi belli oldu
Türkiye ihracat iklimi endeksi belli olduTürkiye imalat sektörü ihracat iklimi endeksi aralık ayında 53,9 olarak kaydedildi ve ihracat ikliminde güçlenmenin sağlıklı bir şekilde sürdüğüne işaret etti.
10.01.2022Ekonomi
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı: 2022’de ortak çabayla risk fırsata dönüşür
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı: 2022’de ortak çabayla risk fırsata dönüşür80’lerde serbest piyasaya geçişi ve 90’larda Gümrük Birliği’ne katılımı kamu, sivil toplum ve özel sektörün eşgüdümlü çabası mümkün kıldı. 2022’de de benzer bir ortak çaba ile riskleri fırsata dönüştürebiliriz.
Evrenin tarihini aynalarına yansıtacak
Evrenin tarihini aynalarına yansıtacakTasarım ve inşası çeyrek asrı alan, dünyanın en büyük ve en güçlü teleskobu olarak lanse edilen James Webb nihayet fırlatıldı. Webb teleskobu, aynalarıyla "Evrende yalnız mıyız?" sorusu başta olmak üzere, Büyük Patlama’nın ardından ilk yıldızlar ve galaksilerin oluşumunu, yani evrenin tarihini bizlere yansıtacak.
26.12.2021Dünya
Son dakika... Putin dünyada ilk haber: Artık top NATO'nun sahasında!
Son dakika... Putin dünyada ilk haber: Artık top NATO'nun sahasında!Son dakika haberlere göre, yıl sonu basın toplantısında Batılı ülkelere mesaj veren Putin, Moskova'nın NATO tarafından defalarca kandırıldığını belirtip "Kanada ya da Meksika sınırına füze yerleştirilseydi Amerikalıların buna tepkisi ne olurdu?" dedi.
23.12.2021Dünya
Yeni mevduat düzenlemesi nasıl olacak? Uzmanlar canlı yayında anlattı!
Yeni mevduat düzenlemesi nasıl olacak? Uzmanlar canlı yayında anlattı!Cumhurbaşkanı Erdoğan, TL mevduatları için yeni bir düzenleme getirdiklerini belirterek, "İnsanlarımızın bankadaki TL varlığını, mevduat kazancı kur artışından yüksekse bu getiriyi elde edecek. Kur getirisi mevduat kazancının üstünde ise aradaki fark doğrudan vatandaşımıza ödenecek bu kazanç stopaj vergisinden muaf tutulacak." ifadelerini kullanmıştı. Peki bu yeni model nasıl olacak? Prof. Dr. Sefer Şener, Dr. Tolga Dağlaroğlu ve CNN Türk muhabiri Gülşen Coşkun yeni düzenlemenin detaylarını aktardı.
21.12.2021Ekonomi
Dışişleri'nden AB'ye 'Genişleme Kararları' tepkisi
Dışişleri'nden AB'ye 'Genişleme Kararları' tepkisiDışişleri Bakanlığı'nca Avrupa Birliği (AB) tarafından kabul edilen Genişleme Kararları'na ilişkin yapılan açıklamada, "Genişleme kararlarının ülkemize ilişkin bölümlerinde, ülkemizin AB ile üyelik müzakereleri yürütmekte olduğu görmezden gelinmekte, ülkemizin gerek AB, gerek bölgesel barış, istikrar ve refah bakımından taşıdığı önem inkar edilmekte, hatta yanlış yansıtılmaktadır" denildi.
17.12.2021Siyaset
‘Üretime odaklanmalıyız’
‘Üretime odaklanmalıyız’EGEV Başkanı Mehmet Ali Susam, ülkenin ekonomik durumunu değerlendirdi, “Katma değeri yüksek ürünler üretmeliyiz” dedi
14.12.2021Ege
Pazarkule Sınır Kapısı'nın kapasitesini artıracak modernizasyon çalışması başladı
Pazarkule Sınır Kapısı'nın kapasitesini artıracak modernizasyon çalışması başladıEdirne'den Yunanistan'a açılan Pazarkule Sınır Kapısı'nda, peron sayısı ve kapasiteyi artıracak olan modernizasyon çalışmaları başladı. Edirne Valisi Ekrem Canalp, Pazarkule'nin özellikle yaz aylarında gurbetçi yoğunluğu yaşanan Kapıkule'nin yükünü alacağını, kente Yunanistan'dan gelecek turist sayısında da artış beklediklerini söyledi.
9.12.2021Ekonomi
3 katlı binada yangın paniği! Ekipler oraya koştu
3 katlı binada yangın paniği! Ekipler oraya koştuBartın’da 3 katlı binada yangın çıktı. Yangının genişleme riskine karşı yan binalarda oturan vatandaşlar tahliye edildi. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.
5.12.2021Gündem
Çocuklarda böbrek reflüsü (VUR) tedavisi nasıl yapılır?
Çocuklarda böbrek reflüsü (VUR) tedavisi nasıl yapılır?Tüm bebeklerin ve çocukların yaklaşık yüzde 1-3'ünde vezikoüreteral reflü (VUR) adı verilen bir durum vardır. Böbrek reflüsü çocuklarda son dönem böbrek yetmezliğinin en sık sebebidir. İdrarın bir kısmı böbreklere doğru geri kaçar ve idrar yolu enfeksiyonu (İYE) geliştirme riskini artırabilir. Böbreklere ulaşan İYE'ler sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle böbrek reflüsünü erken teşhis etmek, izlemek ve gerekirse tedavi etmek önemlidir. Çocuk Ürolojisi ve Robotik Cerrahi Prof. Dr. Selçuk Sılay, çocuklarda böbrek reflüsü tedavisini sizler için anlattı.
Çinli Nio, Avrupa pazarına açılıyor
Çinli Nio, Avrupa pazarına açılıyorÇinli elektrikli araç üreticisi Nio, çevre bilincine sahip sürücüleri hedefleyen bir marka geliştirme stratejisinin parçası olarak gelecek yıl beş Avrupa ülkesinde faaliyet göstermeyi planlıyor.
29.11.2021Uzmanpara
Suluova TDİ Besi OSB, Avrupa devleri arasına girecek
Suluova TDİ Besi OSB, Avrupa devleri arasına girecekTürkiye'nin ilk ve en büyük tarıma dayalı ihtisas besi organize sanayi bölgesi olan Suluova TDİ Besi OSB, yeni genişleme ilave alanıyla birlikte Avrupa'nın devleri arasında yer alacak.
28.11.2021Ekonomi
Erdoğan'dan döviz, faiz ve asgari ücret çıkışı! ‘Bu savaştan da zaferle çıkacağız’
Erdoğan'dan döviz, faiz ve asgari ücret çıkışı! ‘Bu savaştan da zaferle çıkacağız’Ekonomideki gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi denklemin dışına itmek isteyenlerin, kur, faiz fiyat artışları üzerinden oynadıkları oyunu görüyoruz. Aynı oyunları darbe girişiminde gördük, milletimizle direndik ve başardık. Ekonomik kurtuluş savaşından da milletimizi zaferle çıkaracağız” dedi. Erdoğan ayrıca “Kamu işçileri ve memurlarının ücretlerindeki artışlarla başlattığımız çalışanlarımızı fiyat artışlarına karşı koruma politikamızı asgari ücretle de sürdüreceğiz. Kapsamını ve miktarını oldukça yükselttiğimiz sosyal yardımlarımızın yelpazesini hiçbir ihtiyaç sahibi vatandaşımızı dışarıda bırakmayacak şekilde genişletiyoruz” ifadelerini kullandı.
23.11.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan 'kur ve faiz oyununu görüyoruz' dedi ve çok net konuştu: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağız
Son dakika: Erdoğan 'kur ve faiz oyununu görüyoruz' dedi ve çok net konuştu: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağızSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. 'Kur ve faiz oyununu görüyoruz' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi bunca tuzaktan, badireden nasıl çıkardıysak Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız" açıklamasında bulundu.
22.11.2021Siyaset
AB'nin 2022 bütçesi belirlendi
AB'nin 2022 bütçesi belirlendiAvrupa Birliği'nin (AB) 2022 yılı genel bütçesinde gelirler 169,5 milyar euro, harcamalar ise 170,6 milyar euro olacak.
16.11.2021 Uzmanpara
BoJ Başkanı çip sıkıntısından endişeli
BoJ Başkanı çip sıkıntısından endişeliJaponya Merkez Bankası (BoJ) Başkanı Kuroda Haruhiko, küresel yarı iletken çip tedarik sıkıntısının uzayabileceği endişesi taşıdıklarını bildirdi.
16.11.2021Uzmanpara
Organize sanayi bölgeleri dolan Diyarbakır için yatırımcılar sıra bekliyor
Organize sanayi bölgeleri dolan Diyarbakır için yatırımcılar sıra bekliyorDiyarbakır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, 4'üncü organize sanayi bölgesinin de dolmasının ardından yatırımcıların yoğun yer talebinde bulunduklarını belirterek, "Gelen yatırım taleplerini karşılamak için organize sanayi bölgemizde 5'inci genişleme alanı ile ilgili çalışmalara başladık. Bunun 3 sebebi var; huzur ve güven ortamının oluşması, genç nüfus ve Diyarbakır’ın 6'ncı teşvik bölgesinde olması" dedi.
11.11.2021Ekonomi
Ölüme terk edilen köpeğe cinsel saldırı şüphesi
Ölüme terk edilen köpeğe cinsel saldırı şüphesiAdana’da öldü sanılarak gömülmek istenen köpeğin yaşadığı belirlenince veteriner hekim kliniğine götürüldü. Veteriner Hekim Vakkas Can Sert, kuyruk sokumunda kırık ve makatında ise genişleme tespit edilen ‘Pekinez’ cinsi köpeğin cinsel saldırıya uğradığı üzerinde durduklarını belirtti.
10.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Genişleme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.