Gizemli Hastalık

Gizemli Hastalık

Son dakika gizemli hastalık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gizemli hastalık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gizemli hastalık haber sayfamızda...

Gizemli Hastalık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 167 gizemli hastalik haberi bulunmuştur.
Havana Sendromu Kolombiya'ya sıçradı, ABD çalkalanıyor
Havana Sendromu Kolombiya'ya sıçradı, ABD çalkalanıyorWall Street Journal gazetesi, Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Kolombiya'ya yapmayı planladığı ziyaret yaklaşırken ABD'nin Bogota Büyükelçiliğinde çalışan bazı kişilerde 'Havana Sendromu' olarak bilinen gizemli hastalığa rastlandığını yazdı.
13.10.2021Dünya
ABD basını yazdı! Blinken'ın ziyareti yaklaşırken ortaya çıktı
ABD basını yazdı! Blinken'ın ziyareti yaklaşırken ortaya çıktıABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Kolombiya'ya yapmayı planladığı ziyaret yaklaşırken, ABD'nin Bogota Büyükelçiliğinde çalışan bazı kişilerde "Havana Sendromu" olarak bilinen gizemli hastalığa rastlandığı öne sürüldü.
12.10.2021Dünya
Biden imzaladı! Yasa resmen onaylandı
Biden imzaladı! Yasa resmen onaylandıABD Başkanı Joe Biden, "Havana Sendromu" adı verilen gizemli hastalığa yakalanan kişilere daha iyi tıbbi hizmet sağlanması için hazırlanan yasayı onayladı.
8.10.2021Dünya
Havana Sendromu Balkanlar'a kadar ulaştı! CIA görevlisini tahliye etti
Havana Sendromu Balkanlar'a kadar ulaştı! CIA görevlisini tahliye ettiDünyanın pek çok yerinde ABD personelini etkileyen gizemli hastalık ilk kez Balkanlar'da da görüldü.
29.09.2021Dünya
CIA'de deprem! Görevden alındı
CIA'de deprem! Görevden alındıHavana Sendromu'nun Avrupa'ya sıçraması üzerine gerekli adımları atmayan Viyana istasyon şefi koltuğunu kaybetti. Washington Post gazetesi, Viyana'da ortaya çıkan vakaların diğer tüm şehirlerden fazla olduğunu bildiriyor.
24.09.2021Dünya
Son Dakika Haberleri: Birkaç günde 30 bin kişiye yayıldı! Aşısı yok...
Son Dakika Haberleri: Birkaç günde 30 bin kişiye yayıldı! Aşısı yok...Yüksek ateş, baş ağrısı, sıvı kaybı ve bulantı gibi belirtilerle ortaya çıkan hastalıkta, bazıları kolları ve bacaklarında kızarıklarla hastaneye başvurdu. Yeryüzünün en kalabalık ikinci ülkesinde özellikle çocukların 'hızlı' bir şekilde ölmesine yol açan hastalık, dünyaya korku saldı.
4.09.2021Dünya
Son dakika haberler: 'Gizemli hastalık' paniği! Şimdiden 50 kişi öldü...
Son dakika haberler: 'Gizemli hastalık' paniği! Şimdiden 50 kişi öldü...Yüksek ateş, baş ağrısı, sıvı kaybı ve bulantı gibi belirtilerle ortaya çıkan hastalıkta, bazıları kolları ve bacaklarında kızarıklarla hastaneye başvurdu. Yeryüzünün en kalabalık ikinci ülkesinde özellikle çocukların 'hızlı' bir şekilde ölmesine yol açan hastalık, dünyaya korku saldı.
3.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: Yeni salgın kabusu! Gizemli hastalık öldürüyor, kediden insana...
Son dakika haberleri: Yeni salgın kabusu! Gizemli hastalık öldürüyor, kediden insana... İngiltere'de görülen ve şimdiye kadar en az 330 kedinin ölümüne neden olan gizemli hastalık büyük panik yarattı. Uzmanlar uyarı üstüne uyarı yaparken, yetkililer hastalığın kedilerden insana bulaşıp bulaşmadığıyla ilgili açıklamada bulundu.
6.08.2021Dünya
Son dakika haberi... Gizemli hastalık yayılıyor! ABD 'En ciddi şekilde inceleyeceğiz' dedi
Son dakika haberi... Gizemli hastalık yayılıyor! ABD 'En ciddi şekilde inceleyeceğiz' dediSon dakika haberlere göre, ABD'li yetkililer Viyana'da 'gizemli hastalığın' pençesine düştü. Vaka sayısı bir anda artmaya başlarken, yetkililer 'sorunun temeline inmek için çalıştıklarını' duyurdu. Başkan Biden da 'çok detaylı bir araştırmaya' başlandığını açıklamıştı.
18.07.2021Dünya
Viyana'da diplomatlarda görülen gizemli hastalık! ABD araştırıyor
Viyana'da diplomatlarda görülen gizemli hastalık! ABD araştırıyorABD yönetiminin, Avusturya’nın başkenti Viyana’daki Amerikalı diplomatların yaşadığı "gizemli" sağlık olaylarını araştırdığı bildirildi.
17.07.2021Dünya
Son dakika... Beyaz Saray yakınlarında 'gizemli hastalık' paniği!
Son dakika... Beyaz Saray yakınlarında 'gizemli hastalık' paniği!ABD'de, Beyaz Saray yakınlarında ikinci bir Havana sendromu olayı tespit edildiği ortaya çıktı. CNN, Beyaz Saray yakınlarında bir Ulusal Güvenlik Konseyi üyesinin, Kasım 2020'de söz konusu rahatsızlığı yaşadığının tespit edilmesinin ardından, aynı tarihlerde başka bir konsey yetkilisinin de hastalandığını yazdı.
17.05.2021Dünya
Gizemli hastalık 'Havana Sendromu' yeniden gündemde
Gizemli hastalık 'Havana Sendromu' yeniden gündemdeAdını, ortaya çıktığı Küba'nın başkenti Havana'dan alan gizemli hastalık, ilk olarak 2016-2017 yıllarında Küba'da görev yapan Kanadalı ve ABD'li diplomatlar ile ailelerinde görüldü.
1.05.2021Dünya
Nijerya'da "gizemli hastalık" nedeniyle 30 kız öğrenci hastaneye kaldırıldı
Nijerya'da "gizemli hastalık" nedeniyle 30 kız öğrenci hastaneye kaldırıldıBatı Afrika ülkesi Nijerya'nın Sokoto eyaletindeki bir okulda "gizemli hastalık" nedeniyle 30 kız öğrenci hastanede tedavi altına alındı.
25.03.2021Dünya
Nijerya'da "gizemli hastalık": 1 kişi öldü, 56 kişi hastaneye kaldırıldı
Nijerya'da "gizemli hastalık": 1 kişi öldü, 56 kişi hastaneye kaldırıldıNijerya'nın kuzeyindeki Kano eyaletinde "gizemli hastalık" nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti, 56 kişi hastanede tedavi altına alındı.
18.03.2021Dünya
Tanzanya'da gizemli hastalık 15 kişinin ölümüne yol açtı
Tanzanya'da gizemli hastalık 15 kişinin ölümüne yol açtıTanzanya'da henüz teşhis edilemeyen hastalık nedeniyle 15 kişi hayatını kaybetti, 50'den fazla kişi de hastaneye kaldırıldı.
7.02.2021Dünya
Hindistan'da gizemli hastalığın nedeni araştırılıyor
Hindistan'da gizemli hastalığın nedeni araştırılıyorHastaların kan örneklerinin birçoğunda yüksek miktarda nikel, kurşun ve ağır metallere rastlandı.
8.12.2020Dünya
'Gizemli hastalık' bir kişiyi öldürdü, 300 kişi hastaneye kaldırıldı
'Gizemli hastalık' bir kişiyi öldürdü, 300 kişi hastaneye kaldırıldıHindistan'ın güneydoğusundaki Andra Pradesh eyaletinde bulunan Eluru kentinde hafta sonu henüz belirlenemeyen bir hastalık büyük korkuya yol açtı.
7.12.2020Dünya
Nedeni bilinmiyor! 140 kişiye hastaneye kaldırıldı...
Nedeni bilinmiyor! 140 kişiye hastaneye kaldırıldı...Hindistan'da nedeni henüz belirlenemeyen gizemli bir hastalık endişeye sebep oldu. Yetkililer hastalığın ne olduğunu anlamaya çalışırlarken, 140 kişinin sebepsiz yere hastanelik olduğu bildirildi.
6.12.2020Dünya
'Gizemli hastalık' kabusu! Ne olduğu ortaya çıktı
'Gizemli hastalık' kabusu! Ne olduğu ortaya çıktıSon dakika haberine göre, Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın Delta eyaletinde bir haftada "gizemli hastalık"tan ölümlerin nedeninin sarı humma olduğu bildirildi.
6.11.2020Dünya
'Gizemli hastalık' kabusu! Ölü sayısı artıyor...
'Gizemli hastalık' kabusu! Ölü sayısı artıyor...Gelen son dakika haberine göre; Nijerya'nın güneyindeki Enugu eyaletinde 2 ayda "gizemli hastalık" nedeniyle 57 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.
5.11.2020Dünya
Ülkede 'gizemli hastalık' korkusu! 15 kişi hayatını kaybetti
Ülkede 'gizemli hastalık' korkusu! 15 kişi hayatını kaybettiBatı Afrika ülkesi Nijerya'nın Delta eyaletinde "gizemli hastalık" nedeniyle 15 kişi hayatını kaybetti.
2.11.2020Dünya
Nijerya'da 5 haftada 979 kişi 'gizemli hastalık' yüzünden öldü
Nijerya'da 5 haftada 979 kişi 'gizemli hastalık' yüzünden öldüBatı Afrika ülkesi Nijerya'nın Kano eyaletinde 5 haftada "gizemli hastalık" nedeniyle 979 kişi hayatını kaybetti.
8.06.2020Dünya
Korkutan 'gizemli hastalık' açıklaması! 100'e yakın çocukta görüldü...
Korkutan 'gizemli hastalık' açıklaması! 100'e yakın çocukta görüldü...ABD'nin New York Valisi Andrew Cuomo, 100'e yakın çocuğun yeni tip coronavirüsle (Covid-19) bağlantılı olduğu düşünülen ''nadir'' görülen hastalığa yakalandığını söyledi.
12.05.2020Dünya
Çocuklarda görülen 'gizemli hastalık' yayılmaya devam ediyor...
Çocuklarda görülen 'gizemli hastalık' yayılmaya devam ediyor...ABD'deki yeni tip corona virüs salgınının merkez üssü konumunda bulunan New York eyaletinde "27 Mart'tan bu yana en düşük ölüm seviyesi" görüldü. New York Valisi Cuomo, Kovid-19 bağlantılı olan ancak henüz türü belirlenemeyen hastalığın da eyaletteki küçük yaştaki çocukları etkilemeyi sürdürdüğünü kaydetti.
10.05.2020Dünya
Corona virüs nedeniyle yoğun bakıma alınan çocuklardaki gizemli hastalık! Eğer 5 yaşından büyükse...
Corona virüs nedeniyle yoğun bakıma alınan çocuklardaki gizemli hastalık! Eğer 5 yaşından büyükse...Geçen hafta, İngiltere’de yoğun bakımlara şok tablosuyla getirilen Covid pozitif çocukların sayısındaki artış nedeniyle Kawasaki hastalığı dünya gündemine oturdu. Corona virüsün çocuklarda bir tür ateşli bağışıklık sistemi hastalığını tetiklediği ve bunun da Kawasaki hastalığı olduğu yönündeki tartışmaların ardından bu hastalık konusunda dünyanın sayılı isimlerinden Kaliforniya Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve İmmünoloji Başkanı Prof. Dr. Moşe Arditi, Demirören Haber Ajansı’na önemli açıklamalarda bulundu.
7.05.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

gizemli hastalıkABDHavana SendromuHindistannijerya

Gizemli Hastalık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.