Göbek

Göbek

Son dakika göbek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan göbek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan göbek haber sayfamızda...

Göbek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.616 gobek haberi bulunmuştur.
Kakava’yı evlerinin önünde ateş yakıp göbek atarak kutladılar
Kakava’yı evlerinin önünde ateş yakıp göbek atarak kutladılarEdirne'de her yıl 5- 6 Mayıs tarihleri arasında binlerce kişinin katılımıyla kutlanan Kakava ve Hıdırellez Şenlikleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında, tam kapanma uygulaması nedeniyle buruk karşılandı.
6.05.2021Haberler
Kakava'yı evlerinin önünde ateş yakıp kutladılar
Kakava'yı evlerinin önünde ateş yakıp kutladılarEdirne'de, tam kapanma uygulaması nedeniyle sembolik ateşin yanmasıyla gün içinde başlayan Kakava ve Hıdırellez Şenliklerinin gecesinde, Romanlar mahallerinde ateşler yakıp, göbek atarak baharın gelişini kutladı.
6.05.2021Gündem
Güvercin Göğsü (Pektus) Hastalığı Nedir? Güvercin Göğüs Belirtileri Nelerdir?
Güvercin Göğsü (Pektus) Hastalığı Nedir? Güvercin Göğüs Belirtileri Nelerdir?Güvercin göğsü pektus deformitelerinden bir tanesidir. Özellikle güvercin göğsü genç yaşlardan itibaren ebeveynler tarafından fark edilmektedir. Güvercin göğsü olan kişiler veya teşhisi konulmuş kişiler internetten güvercin göğsü ile ilgili araştırma yapmaktadırlar. Peki güvercin göğsü hastalığı nedir? Güvercin göğüs belirtileri nelerdir? İşte güvercin göğsü ile ilgili tüm bilinmeyenler.
5.05.2021Sağlık
Uçaktaki doğumda akıllı saat kullanıldı
Uçaktaki doğumda akıllı saat kullanıldıAmerikalı Lavinia Mounga 7 aylık hamile olarak uçakla Saint Lake City’den Hawaii’ye giderken doğum sancısı başladı.
5.05.2021Dünya
Yeni Başlayanlar İçin Meditasyon Nasıl Yapılır? Evde Meditasyon Yapmanın Püf Noktaları...
Yeni Başlayanlar İçin Meditasyon Nasıl Yapılır? Evde Meditasyon Yapmanın Püf Noktaları...İnsanlar özelliklede bu dönemde yoğun bir kargaşa ve koşuşturma içerisindedir. Kimi insan iş hayatı, kimileri aile hayatından, kimileri de özel hayatından kaynaklanan nedenlerden dolayı genel anlamda stresli ve yoğun zamanlardan geçebilmektedir. Stres ve yorgunluk sağlıksız bir hayat anlayışına neden olmaktadır. Günümüzde hemen herkes tarafından istenilen huzurlu bir yaşam için yapılabilecek farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yollardan birisi de meditasyondur. Peki yeni başlayanlar için meditasyon nasıl yapılır? Evde meditasyon yapmanın püf noktaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Günün sahur menüsü: 23.gün
Günün sahur menüsü: 23.gün23. gün sahur menüsünde fit ve hafif tarifleri sizinle paylaştık. Özellikle yulaflı kahvaltı poğaçası tarifini mutlaka deneyin. İşte günün sahur menüsü...
4.05.2021Yemek
Yapımı tamamlanan Taksim Camii'nde sona gelindi! Cuma açılıyor
Yapımı tamamlanan Taksim Camii'nde sona gelindi! Cuma açılıyorİstanbul Taksim’de yapımı tamamlanan ve ibadete bu cuma açılması planlanan camide son düzenlemeler yapılıyor. İçerisinde otopark, konferans ve sergi salonlarının da yer aldığı, 2 bin 250 kişinin aynı anda namaz kılabilecek.
3.05.2021Gündem
Taksim'de yapımı tamamlanan camide son düzenlemeler yapılıyor
Taksim'de yapımı tamamlanan camide son düzenlemeler yapılıyorTaksim'de yapımı tamamlanan ve ibadete bu cuma açılması planlanan camide son düzenlemeler yapılıyor.Mimarlar Şefik Birkiye ve Selim Dalaman'ın imzasını taşıyan ve yapımına 17 Şubat 2017'de başlanılan caminin Ramazan ayının son Cuma günü olan 7 Mayıs'ta açılması planlanıyor.
3.05.2021Haberler
Nesil Eş Anlamlısı Nedir? Nesil Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Nesil Eş Anlamlısı Nedir? Nesil Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerAynı dönemde yaşamış olan kişiler için kullanılan nesil sözcüğü, dilimize Arapçadan geçmiştir. Bu kelime sadece gerçek değil yan ve mecaz anlamında da kullanılır. Örneğin, yakın gelecekte üretilmiş olan telefon ve saatlerin birçoğu ''yeni nesil teknoloji'' olarak adlandırılmaktadır. Nesil eş anlamlısı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Evden çalışma bu ağrıları tetikledi!
Evden çalışma bu ağrıları tetikledi!Pandemi nedeniyle pek çoğumuz evden çalışmaya başlarken bazı ağrılar da baş göstermeye başladı. Ağrı, Beyin, Sinir Hastalıkları ve Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, evden çalışmanın bazı ağrıları tetiklediğini belirtti.
21.04.2021Genel Sağlık
Taksim Camii'nde sona doğru! Dev avize takıldı
Taksim Camii'nde sona doğru! Dev avize takıldıTaksim'de yapımı devam eden caminin 20 metre yüksekliğinde 12 metre çapındaki 60 ışıklı dev avizesi ile 7 metre yüksekliğindeki kapısının kasası takıldı. Camide ince işçiliğe geçildi.
21.04.2021Haberler
Taksim Camii'nde sona doğru!  Dev avize takıldı
Taksim Camii'nde sona doğru! Dev avize takıldıTaksim'de yapımı devam eden caminin 20 metre yüksekliğinde 12 metre çapındaki 60 ışıklı dev avizesi ile 7 metre yüksekliğindeki kapısının kasası takıldı. Camide ince işçiliğe geçildi.
21.04.2021Gündem
Taksim Meydanı'na yapılan cami ramazanın son cuması ibadete açılıyor
Taksim Meydanı'na yapılan cami ramazanın son cuması ibadete açılıyorGelen son dakika haberine göre; Taksim'de temeli 4 yıl önce atılan ve son hazırlıkları yapılan cami, ramazan ayının son cuma günü ibadete açılacak.
18.04.2021Gündem
Hadi Maksim’e gidiyoruz
Hadi Maksim’e gidiyoruzBen biftek yemeye devam edeceğim...
17.04.2021Ege
Son dakika haberi: DSÖ duyurmuştu! Bu hastalıkları olanlar koronavirüsü daha ağır geçiriyor
Son dakika haberi: DSÖ duyurmuştu! Bu hastalıkları olanlar koronavirüsü daha ağır geçiriyorTürkiye Metabolik Cerrahi Vakfı Başkanı Prof. Dr. Alper Çelik, diyabet yani şeker hastalarının koronavirüsü ağır geçirdiğini söyleyerek, “Obez bireylerde koronavirüse bağlı ölüm nedeni akciğer yetmezliğidir. Diyabet hastalarında ise özellikle damar tıkanıklığı ve buna bağlı gelişen pıhtılaşma sorunu ölüme götürüyor. Şeker hastaları ve obezler koronavirüse yakalandıysa hastaneye yatış oranları daha yüksek. O nedenle işlenmiş gıdalardan uzak durup, sebze ağırlıklı beslenmeli ve sporu hayatımızdan çıkarmamalıyız” dedi.
17.04.2021Gündem
Son dakika! DSÖ duyurmuştu! Bu hastalıkları olanlar koronavirüsü daha ağır geçiriyor
Son dakika! DSÖ duyurmuştu! Bu hastalıkları olanlar koronavirüsü daha ağır geçiriyorTürkiye Metabolik Cerrahi Vakfı Başkanı Prof. Dr. Alper Çelik, diyabet yani şeker hastalarının koronavirüsü ağır geçirdiğini söyleyerek, “Obez bireylerde koronavirüse bağlı ölüm nedeni akciğer yetmezliğidir. Diyabet hastalarında ise özellikle damar tıkanıklığı ve buna bağlı gelişen pıhtılaşma sorunu ölüme götürüyor. Şeker hastaları ve obezler koronavirüse yakalandıysa hastaneye yatış oranları daha yüksek. O nedenle işlenmiş gıdalardan uzak durup, sebze ağırlıklı beslenmeli ve sporu hayatımızdan çıkarmamalıyız” dedi.
17.04.2021Gündem
Süt Diyeti Nedir, Ne İşe Yarar? Süt Diyeti Listesi Nasıl Hazırlanır, Nasıl Yapılır?
Süt Diyeti Nedir, Ne İşe Yarar? Süt Diyeti Listesi Nasıl Hazırlanır, Nasıl Yapılır?İnsanlar fazla kilo aldığında, zayıflamak için diyet arayışı içine girer. Kendilerine uygun olan diyet türünü araştırarak sağlıklı bir şekilde kilo vermek ister. Süt diyeti bu diyetlerden biridir. Süt diyeti yapmak isteyen kişiler nasıl yapacağı hakkında birçok araştırma yapar. Süt diyeti nedir, ne işe yarar? Süt diyeti listesi nasıl hazırlanır, nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.04.2021Sağlık
Epilasyon orucu bozar mı? Oruçluyken epilasyon yaptırılması doğru mu?
Epilasyon orucu bozar mı? Oruçluyken epilasyon yaptırılması doğru mu?Ramazan ayında en çok merak edilen konular arasına giren, Oruçluyken epilasyon yaptırılır mı? Epilasyon orucu bozar mı? sorusu yoğun ilgi görüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ise bu soruları yanıtladı. İşte merak edilen o cevap...
13.04.2021Dini Bilgiler
Öğle namazı kaç rekat nasıl kılınır? Diyanet adım adım öğle namazı kılınışı...
Öğle namazı kaç rekat nasıl kılınır? Diyanet adım adım öğle namazı kılınışı...Öğle namazı nasıl kılınır sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan namaz ibadeti İslamın beş şartından biridir. Günün ikinci vakit namazı olan Öğle namazı 10 rekattan oluşur. İlk dört rekat sünnet, son dört rekat farz ve en son iki rekat ise son sünnet olarak eda edilir. Yatsı namazının ardından en uzun vakit namazı olarak bilinir. İşte adım adım Öğle namazı kılınışı...
13.04.2021Gündem
'Estetik mağduru kadınlar, toplumun önyargısından çekinerek, öne çıkamıyor'
'Estetik mağduru kadınlar, toplumun önyargısından çekinerek, öne çıkamıyor'Antalya’da özel bir klinikte estetik ameliyat sonrası dudağı çürüyen Songül Uzunoğlu (42), bu merkezin mağdur ettiği tek kişinin kendisi olmadığını savundu. Uzunoğlu, "Adliyeye yansıyan birçok dava var. Estetik mağduru kadınlar, toplumun önyargısından çekinerek, öne çıkamıyor" dedi.
13.04.2021Gündem
Orucu bozan şeyler nelerdir? Orucu bozan durumlar Diyanet tarafından açıklandı! İşte oruca zarar veren davranışlar...
Orucu bozan şeyler nelerdir? Orucu bozan durumlar Diyanet tarafından açıklandı! İşte oruca zarar veren davranışlar...'Orucu bozan şeyler nelerdir? Hangi durumlarda oruç bozulur?' soruları sıklıkla yöneltiliyor. İşte konuya ilişkin detaylar...
12.04.2021Ramazan
Sokak çocuğu şiiri - Bedirhan Gökçe
Sokak çocuğu şiiri - Bedirhan GökçeŞair sokak çocuğu şiirinde sokaklarda yaşayan çocukları anlatmaktadır. Sokaklarda yaşayan çocuklar türlü zorluklarla karşılaşmakta ve hayatı erken yaşta tanımaktadırlar. İçlerinde bulundukları zor durum onları kötü etkilemektedir. İşte Sokak çocukları şiirinin sözleri.
14.04.2021Şiirler
Bel Nasıl Ölçülür? İdeal Bel Kaç Cm Olması Gerekir?
Bel Nasıl Ölçülür? İdeal Bel Kaç Cm Olması Gerekir?Kilo vermek ve formda olmak isteyenlerin en fazla dikkat ettiği konulardan bir tanesi de bel ölçüsüdür. Yaş, cinsiyet, boy ve kiloya bağlı olarak herkesin ideal bel ölçüsü farklılaşabilir. Bütün değerler göz önünde bulundurulduğunda ideal bel ölçüsüne sahip olmak sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmaya eşdeğerdir. Herkesin sorduğu bel nasıl ölçülür ve ideal bel ölçüsü kaç cm olmalıdır detayları ile derledik.
11.04.2021Eğitim
Aşı olan Bensu Soral'ın hastalığı ne? Crohn Hastalığı nedir, belirtileri nelerdir?
Aşı olan Bensu Soral'ın hastalığı ne? Crohn Hastalığı nedir, belirtileri nelerdir?Sosyal medya hesabı üzerinden Covid-19 aşısı olduğunu paylaşan oyuncu Bensu Soral'ın bu paylaşımının altında bazı takipçileri aşı sırasının kendisine nasıl geldiği yönünde yorumlar atmasının ardından Bensu Soral yayınladığı yeni mesajında Crohn Hastalığı nedeniyle her gün iğne olmak zorunda olduğunu ve bu hastalığın bağışıklığını zayıflattığını belirtti. Kronik bir rahatsızlık olan Crohn hastalığı nedeniyle aşı konusunda kendisine sıra geldiği açıklamasının ardından Crohn hastalığı nedir, belirtileri nelerdir sorusu gündem oldu. Peki Bensu Soral'ın hastalığı Crohn nedir?
10.04.2021Cadde
El, yüz ve koltuk altı terlemesine ameliyatlı çözüm
El, yüz ve koltuk altı terlemesine ameliyatlı çözümEl, koltuk altı ve yüzdeki aşırı terleme hayatı kabusa çeviriyor ama cerrahide geliştirilen teknikler bu sorunu ortadan kaldırabiliyor. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr. Özkan Demirhan, bölgesel aşırı terlemenin ameliyatla tedavisi konusunda bilgiler verdi

Benzer Haber Etiketleri

camiTaksimkakavahıdırellezedirne

Göbek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.