Guam Adası

Guam Adası

Son dakika guam adası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan guam adası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan guam adası haber sayfamızda...

Guam Adası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 157 guam adası haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi: 30 savaş uçağıyla sorti! Çin gözünü kararttı
Son dakika haberi: 30 savaş uçağıyla sorti! Çin gözünü kararttıSon dakika haberlere göre, ABD'lilerin sürpriz hamlesine yanıt veren Çin ordusu, 30 jeti aynı anda bağımsızlığını tanımadığı Tayvan'ın üstünde uçurdu. Gerilimi doruk noktasına çıkaran uçaklardan dördü Rus yapımı.
31.05.2022Dünya
Son dakika... Rus ve Çin jetlerinden Biden'a gözdağı! 13 saat uçtular
Son dakika... Rus ve Çin jetlerinden Biden'a gözdağı! 13 saat uçtularUkrayna'nın işgalinden bu yana ilk kez birlikte uçan Çin ve Rus bombardıman jetleri, ABD lideri Biden Tokyo'dayken Japonya kıyılarına yaklaştı. Japon ve Güney Kore savaş uçakları yıldırım gibi havalandı. Pasifik üstündeki eşi benzeri olmayan gerilim dünya gündeminin ilk sırasına yerleşti, Ruslar görüntüleri resmi televizyondan paylaştı.
24.05.2022Dünya
Son dakika... ABD: Askeri olarak müdahale edeceğiz
Son dakika... ABD: Askeri olarak müdahale edeceğizRusya'nın işgale giriştiği Ukrayna'ya milyarlarca dolarlık silah sağlayan ABD, bir diğer tehdit altındaki ülke Tayvan için Çin'e açık şekilde gözdağı verdi. Pekin yönetiminden ise ABD'ye jet cevap geldi.
23.05.2022Dünya
ABD’de Çin korkusu: Nükleer tahminleri aştılar
ABD’de Çin korkusu: Nükleer tahminleri aştılarPentagon’un son raporu, Çin’in nükleer gücü konusunda tehlikeye dikkat çekerken, ülkenin 2030’a kadar 1000 nükleer başlığa ulaşabileceğine vurgu yapıldı.
5.11.2021Dünya
ABD'den Çin için çarpıcı iddia! Dikkat çeken 2030 vurgusu
ABD'den Çin için çarpıcı iddia! Dikkat çeken 2030 vurgusuABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) yayımladığı raporda, Çin'in 2030'a kadar nükleer savaş başlığı sayısını 1000'e çıkarmayı ve 2027'ye kadar tüm asker gücünü yeni yapılandırılmış bir ağ altında toplamayı planladığı ifade edildi.
3.11.2021Dünya
ABD Tayvan askerlerini Guam Adası'nda eğitiyor
ABD Tayvan askerlerini Guam Adası'nda eğitiyorTayvan, 40 askerinin Pasifik'te ABD'ye bağlı Guam Adası'nda Amerikan kuvvetleri tarafından eğitildiğini bildirdi. Taiwan News'in haberine göre, Tayvan Savunma Bakanı Chiu Kuo-cheng, yaptığı açıklamada, 40 Tayvan askerine Guam Adası'nda yeni inşa edilen ABD üssünde verilen eğitimin, "değişim döngüsünün bir parçası" olduğunu belirterek spekülasyona gerek olmadığını söyledi.
2.11.2021Dünya
Son dakika: ABD'den 20 yıl sonra flaş Afganistan itirafı!
Son dakika: ABD'den 20 yıl sonra flaş Afganistan itirafı!Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Afganistan işgalinin sona ermesiyle "bir zafer ilanı" yapmayacaklarını belirterek çarpıcı açıklamalarda bulundu. Öte yandan Biden, ABD askerlerinin Afganistan'dan çekilme sürecine ilişkin flaş bir gelişmeyi paylaştı. İşte detaylar...
9.07.2021Dünya
ABD’li Oramiral Davidson, Guam Adası'nın Çin’in hedefinde olduğunu söyledi
ABD’li Oramiral Davidson, Guam Adası'nın Çin’in hedefinde olduğunu söylediABD’nin Hint-Pasifik Kuvvetleri (INDO-PACOM) Komutanı Oramiral Phil Davidson, Guam Adası'nın Çin’in hedefinde olduğu uyarısında bulunarak Ada'ya "Aegis Shore" hava savunma sistemlerinin konuşlandırılması gerektiğini belirtti.
9.03.2021Dünya
ABD'de 35 eyalet daha Google'a dava açtı
ABD'de 35 eyalet daha Google'a dava açtı35 eyalet daha reklam sektöründeki rekabete aykırı uygulamaları nedeniyle internet şirketi Google'ı, "tekelcilik"ten mahkemeye verdi. Colorado Başsavcısı Phil Weiser öncülüğünde 35 eyalet başsavcısıyla ABD'ye bağlı Guam Adası ve Porto Riko, dün, başkent Washington'da Google'a antitröst davası açtı.
18.12.2020Dünya
ABD tekelcilikle suçladığı Facebook'a dava açtı
ABD tekelcilikle suçladığı Facebook'a dava açtı46 eyalet ve Federal Ticaret Komisyonu'nun Facebook'a karşı açtığı antitröst davasında sosyal medya devinin bölünmesi istendi.
10.12.2020Dünya
ABD'den teknoloji devine dava! 'Bölünmesini istiyorlar'
ABD'den teknoloji devine dava! 'Bölünmesini istiyorlar'ABD'de 46 eyalet ve ABD Federal Ticaret Komisyonu, ''tekelcilik ve rekabeti imkansız hale getirmekle'' suçladığı sosyal medya devi Facebook'a iki dava açtı.
9.12.2020Teknoloji
Güney Çin Denizi üzerinde ABD hava hareketliliğini yansıtan rapor yayımlandı
Güney Çin Denizi üzerinde ABD hava hareketliliğini yansıtan rapor yayımlandıÇin'in başkenti Pekin merkezli bir düşünce kuruluşu, ABD savaş uçaklarının geçen ay Güney Çin Denizi üzerindeki hava hareketliliğine dikkati çeken bir rapor yayımladı.
13.10.2020Dünya
Japonya'dan UFO direktifi
Japonya'dan UFO direktifiSavunma Bakanı Kono Taro, silahlı kuvvetlere ülke içinde görüş alanlarına UFO'ların girmesi halinde kayıt alarak analiz etmeleri talimatını verdi.
15.09.2020Dünya
Son dakika | Canlı blog: Corona virüsü can almaya devam ediyor! Korkutan rakamlar
Son dakika | Canlı blog: Corona virüsü can almaya devam ediyor! Korkutan rakamlarCorona virüsünde son dakika gelişmeleri yaşanıyor. ABD, salgınının merkezi ve en çok can kaybının yaşandığı ülke olmaya devam ediyor. Ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı 95 bin 16'ya yükseldi. Tüm dünyanın gözü bilim insanlarından gelecek bir corona virüs aşısı haberinde... Gelişmeleri aktarıyoruz.
22.05.2020Dünya
ABD'nin Roosevelt uçak gemisi tekrar denize indi
ABD'nin Roosevelt uçak gemisi tekrar denize indiYeni tip corona virüs (covid-19) vakalarının tespit edilmesi üzerine mart ayından bu yana Guam Adası'nda karantinada bulunan ABD'nin "USS Theodore Roosevelt" uçak gemisi, tekrar denize açıldı.
21.05.2020Dünya
ABD'nin Roosevelt uçak gemisinde ikinci covid-19 dalgası
ABD'nin Roosevelt uçak gemisinde ikinci covid-19 dalgasıTedavi olup ABD'nin "USS Theodore Roosevelt" uçak gemisine dönen 5 askerin yeniden yeni tip corona virüse (covid-19) yakalandığı bildirildi.
15.05.2020Dünya
ABD'nin Roosevelt uçak gemisinde Covid-19 vaka sayısı 1155'e çıktı
ABD'nin Roosevelt uçak gemisinde Covid-19 vaka sayısı 1155'e çıktıABD'nin "USS Theodore Roosevelt" uçak gemisindeki yeni tip corona virüs (covid-19) vaka sayısının 1155'e yükseldiği bildirildi.
1.05.2020Dünya
Corona virüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeler
Corona virüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmelerYeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşan kişi sayısı dünya genelinde 2 milyon 146 bine ulaşırken, iyileşenlerin sayısı 545 bin, can kaybı ise 144 bine çıktı.
16.04.2020Dünya
Son dakika... Uçak gemisindeki asker corona virüsten öldü! ABD'de deprem...
Son dakika... Uçak gemisindeki asker corona virüsten öldü! ABD'de deprem...Gelen son dakika haberine göre, kaptanı Pentagon tarafından kovulan Amerikan savaş gemisi USS Theodore Roosevelt'te ilk ölüm gerçekleşti. Çin'de yasakların kalkmasıyla altı haftanın en yüksek vakası ortaya çıktı. Güney Kore'de ise iyileşen 116 hastanın testleri yeniden pozitif sonuç verdi. Rusya'da rekor artış kayıtlara geçti, bir günde 2 bin 558 vaka belirlendi. Almanya'da iyileşen Covid-19 hastaları aktif hastaların sayısını ilk kez geçti. Dünya üzerindeki vakaların bugün 1 milyon 900 bini aşması bekleniyor.
13.04.2020Dünya
Corona virüs salgınının yayıldığı ABD uçak gemilerinin sayısı 3'e çıktı
Corona virüs salgınının yayıldığı ABD uçak gemilerinin sayısı 3'e çıktıABD donanmasına bağlı "USS Theodore Roosevelt" uçak gemisinden sonra, "USS Nimitz" ve "USS Ronald Reagan" uçak gemilerinde de yeni tip corona virüs (covid-19) vakaları tespit edildi.
9.04.2020Dünya
Kaptanı işinden olan Theodore Roosevelt uçak gemisinde corona virüs vakası artıyor
Kaptanı işinden olan Theodore Roosevelt uçak gemisinde corona virüs vakası artıyorKaptanı görevden alınan USS Theodore Roosevelt uçak gemisindeki yeni tip corona virüs (Covid-19) pozitif vaka sayısının 155'e çıktığı bildirildi.
4.04.2020Dünya
ABD ordusunu karıştıran mektup! Görevinden alındı
ABD ordusunu karıştıran mektup! Görevinden alındıUSS Theodore Roosevelt uçak gemisinin kaptanının, Kovid-19 virüsü tespit edilen personelinin tamamının karaya çıkarılmasına ilişkin Amerikan Donanması'na gönderdiği mektubu, aynı zamanda basına ve komuta zincirinin dışındaki kişilere de gönderdiği gerekçesiyle görevinden alındığı bildirildi.
3.04.2020Dünya
Son dakika... Dünya corona virüs kabusu yaşıyor! Vaka sayısı 900 bini aştı
Son dakika... Dünya corona virüs kabusu yaşıyor! Vaka sayısı 900 bini aştıSon dakika haberlere göre, Dünyada yeni tip corona virüs vaka sayısı 900 bini geçti. İtalya'da salgından ölenlerin sayısı son 24 saatte 727 artarak 13 bin 155’e yükseldi. İspanya'daki vakalar 100 bini aştı. Sokağa çıkma yasağı ilan edilen ülkede köyüne dönmek isteyen bir adam sahte ölüm belgesi hazırladı ve 160 kilometre boyunca kontrol noktalarını aşmayı başardı.
2.04.2020Dünya
ABD Uçak Gemisi, Guam Adası'nda karantinaya alındı
ABD Uçak Gemisi, Guam Adası'nda karantinaya alındıPasifik bölgesinde görevde bulunan ABD’nin “USS Theodore Roosevelt” uçak gemisinde yeni tip corona virüs (covid-19) vakalarının artması üzerine, gemi içinde görevli 5 bin askerle Guam Adası'nda karantinaya alındı.
27.03.2020Dünya
ABD'den ünlü bombardıman uçağıyla gözdağı
ABD'den ünlü bombardıman uçağıyla gözdağıB-52 stratejik bombardıman uçağnın yanı sıra bir insansız hava aracı, Kore ve Japonya semalarında uçtu.
11.12.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Guam Adası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.