Güngör Uras

Güngör Uras

Son dakika Güngör Uras haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Güngör Uras gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Güngör Uras haber sayfamızda...

Güngör Uras

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 422 güngör uras haberi bulunmuştur.
Güngör Uras anıldı
Güngör Uras anıldıMilliyet gazetesinde uzun yıllar ekonomi yazarlığı yapan ve üç yıl önce, 19 Ağustos 2018’de vefat eden Güngör Uras, dün Aşiyan Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.
20.08.2021Ekonomi
Benim Milliyet'im
Benim Milliyet'im“19 yaşında kapısından adımımı attığım Milliyet benim için bir iş yeri değil yuva demek...
29.11.2020Gündem
Ekonomiyi sevdirdi
Ekonomiyi sevdirdiGüngör Uras’ı kaybedeli iki yıl oldu. Yokluğuna alışamadık, hiç alışamayacağız. Güngör Uras’ı tanımlamak isterseniz bolca sıfat kullanmanız gerekir. Namusluydu, dürüsttü, zarifti, mütevazıydı, nazikti. Daha da ötesinde Türkiye’nin değerli bir aydını ve medyanın güçlü bir kalemiydi... Ama galiba en önemlisi hepimizin hocasıydı.
19.08.2020Ekonomi
Çetin Altan’ın bir tek TAŞ’ını kaçırmadım
Çetin Altan’ın bir tek TAŞ’ını kaçırmadım1950’li yıllar benim orta ve lise yıllarım...
3.05.2020Ege
İşte ‘güven’ mesajı
İşte ‘güven’ mesajıİş dünyasının önde gelen isimleri, binlerce kişilik istihdamla sanayiye yön verenler, sivil toplum örgütlerinin başkanları, Milliyet’in 70. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. İş insanları, “Kurulduğu 1950’den bu yana daima objektif, tarafsız, doğru ve ilkeli haberciliğin öncüsü olan, Milliyet, basında güvenin simgesi” diyor
3.05.2020Ekonomi
Denge sağlandı büyüme ivmeli
Denge sağlandı büyüme ivmeliTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı ve Limak Holding Kurucusu Nihat Özdemir, Yeni Ekonomi Programı ile ekonomide denge yakalandığını, ardından büyümenin geldiğini söyledi.
27.02.2020Ekonomi
Güngör Uras vefatının  yıldönümünde anıldı
Güngör Uras vefatının yıldönümünde anıldıGeçen yıl hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi’nin Ekonomi Yazarı Güngör Uras vefatının birinci yıldönümünde, Aşiyan Mezarlığındaki kabri başında gerçekleştirilen törenle anıldı. Uras’ı anma törenine ailesi, yakınları, çalışma arkadaşları ve sevenleri katıldı.
20.08.2019Ekonomi
Elektriklide Çin ile Norveç fark atıyor
Elektriklide Çin ile Norveç fark atıyorTamamen elektrikli otomobil satışları dünyada yavaş da olsa yükseliş trendine girerken, bu yılın ilk 6 ayında yüzde 92 artışla 780 araç satıldı. Dünyanın en büyük elektrikli pazarı Çin olurken, Avrupa’nın lideri Norveç...
19.08.2019Ekonomi
Güngör Uras’ı anıyoruz
Güngör Uras’ı anıyoruzGeçen yıl hayata veda eden Milliyet Gazetesi’nin Ekonomi Yazarı Güngör Uras, vefatının birinci yıldönümünde mezarı başında gerçekleştirilecek törenle anılacak.
18.08.2019Ekonomi
‘Kurumsal itibarı oluşturmak önemli’
‘Kurumsal itibarı oluşturmak önemli’RepMan İtibar Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen ve Panasonic Life Solutions Türkiye’nin ana sponsor olduğu RepMan Forum’un 8’incisi gerçekleşti. Forumda, itibar kavramı Güngör Uras özel oturumunda ‘Krizler Kaosa Dönüşürken İtibar Yönetmek’ teması çerçevesinde tüm boyutları ile ele alındı.
29.04.2019Ekonomi
‘İtibarımız  hata kaldırmaz’
‘İtibarımız hata kaldırmaz’RepMan İtibar Araştırmaları Merkezi’nin sekizincisini düzenlediği Repman 2019 Forumu “Krizler Kaosa Dönüşürken İtibarı Yönetmek” başlığıyla, Panasonic Life Solutions Türkiye ve Zorlu Holding desteği ile gerçekleştirildi. 1002 kişi ile gerçekleştirilen araştırma kapsamında katılımcıların yüzde 84’ü ekonomik krizin olduğunu söylerken yüzde 72’si de harcamalarını azaltarak, ürün- fiyat dengesinde alternatifleri seçerek krize karşı tedbir aldıklarını belirtti.
20.04.2019Ekonomi
Acısıyla tatlısıyla 2018
Acısıyla tatlısıyla 20182018 unutulmaz olayların ve ilklerin yaşandığı bir yıl oldu. ‘Zeytin Dalı Harekâtı’, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş ile tren ve uçak kazaları yılın öne çıkan olaylarıydı. Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesi ise yıla damga vurdu...
31.12.2018Gündem
Ekonomi gazetecilerinden Güngör Uras’a saygı
Ekonomi gazetecilerinden Güngör Uras’a saygıEkonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) geleneksel ‘Yılbaşı Buluşması’, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirildi.
28.12.2018Ekonomi
Sepet 304 TL! 117 ürünün  fiyatı sabit
Sepet 304 TL! 117 ürünün  fiyatı sabitTürkiye’de yaygın şube ağına sahip olan beş markette 50 ürünlük liste ile uygun fiyatlı ürünleri inceledik. Beş markette toplam 250 kalemden oluşan listede 117 ürünün fiyatı sabit kalmasına rağmen bu ay market sepeti geçen aya göre altı lira artışla 304 liraya doldu.
29.11.2018Ekonomi
Meraklı, iyimser, ümitli
Meraklı, iyimser, ümitli“Güngör Uras” için düzenlenen etkinlikte yakın dostları ve sevenleri anılarını paylaştı. Anlatılara Uras’la ilgili bu üç önemli özellik damgasını vurdu.
2.11.2018Ekonomi
Cunda’ya Prof. Dr. Tevfik Güngör Uras Sokağı
Cunda’ya Prof. Dr. Tevfik Güngör Uras SokağıBir süre önce aramızdan ayrılan Milliyet Gazetesi yazarı Güngör Uras’ın adı Ayvalık’ın Cunda Adası’nda bir sokakta yaşayacak.
27.10.2018 Ekonomi
80 üründe artış var ama sepet ucuzladı
80 üründe artış var ama sepet ucuzladıTürkiye’de yaygın şube ağına sahip olan beş markete, 50 ürünlük liste ile gittik. Beş markette toplam 250 kalemden oluşan listede 80 ürünün fiyatı artmış. Her marketteki en uygun fiyatlı ürünlerden derlediğimiz sepet ise geçen aya göre 7 lira daha ucuza, toplam 298 liraya doldu.
27.10.2018Ekonomi
Ayvalık zeytinyağı dünyaya açılacak
Ayvalık zeytinyağı dünyaya açılacakAyvalık Belediyesi, bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri bugün başlıyor. Hasat günleri, zeytin-zeytinyağının sağlık ve bereketine kültürel katkı sunmayı hedefliyor.
25.10.2018Ege
Market sepeti 305 liraya doluyor
Market sepeti 305 liraya doluyorMilliyet olarak okuyucularımız için Türkiye’de yaygın şube ağına sahip olan beş markette ürün fiyatlarını inceledik. Tüketicinin olmazsa olmaz ihtiyaçlarını dikkate alarak hazırladığımız listeyi bu beş marketteki en uygun fiyatlı ürünleri tercih ederek toplam 305 liraya almak mümkün
27.09.2018Ekonomi
Kılıçdaroğlu’ndan Uras  ailesine taziye ziyareti
Kılıçdaroğlu’ndan Uras ailesine taziye ziyaretiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir süre önce hayatını kaybeden Milliyet gazetesi yazarı Prof. Dr. Güngör Uras’ın İstanbul’da yaşayan eşi Nuran Uras’ı ziyaret ederek, taziyelerini iletti.
4.09.2018Ekonomi
Kılıçdaroğlu'ndan Uras ailesine taziye ziyareti
Kılıçdaroğlu'ndan Uras ailesine taziye ziyaretiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Ağustos'ta hayatını kaybeden ekonomi yazarı Prof. Dr. Güngör Uras'ın İstanbul'da yaşayan eşi  Nuran Uras'ı ziyaret ederek, taziyelerini iletti.
4.09.2018Gündem
Güngör Hoca’ya elveda
Güngör Hoca’ya elvedaTürk ekonomi basınının duayen ismi, Güngör Uras Hocamızı, son yolculuğuna uğurladık.
23.08.2018Ekonomi
Güngör Uras son yolculuğuna uğurlandı
Güngör Uras son yolculuğuna uğurlandıTedavi gördüğü hastanede üç gün önce hayatını kaybeden ekonomi yazarı Güngör Uras (85) son yolculuğuna uğurlandı.Bebek Hümayun-u Abad Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninde, merhum Uras’ın eşi Nuran Uras ve kızı Elif Uras taziyeleri kabul etti. Taziyede bulunan Uras'ın sevenleri tabutun başında dua etti.Güngör Uras'ın cenaze namazı iş, medya, siyaset dünyası mensupları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla kılındı.Cenaze törenine, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, Demirören Medya Grubu Başkanı ve Milliyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal, Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve köşe yazarı Vahap Munyar, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Onursal Başkanı, UEFA ve FIFA Onursal Üyesi Şenes Erzik, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın eşi Berna Yılmaz, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ ve çok sayıda ekonomi gazetecisi katıldı.
11.09.2019Yaşam
Güngör Uras'a veda
Güngör Uras'a vedaGeçtiğimiz Pazar günü vefat eden Milliyet gazetesi ekonomi yazarı Prof. Dr. Güngör Uras, son yolculuğuna uğurlanıyor.Ekonomiyi "Ayşe teyze" üzerinden yorumlamalarıyla tanıdığımız ekonomi yazarı Prof. Dr. Güngör Uras (85), 19 Ağustos 2018'de saat 19.00 sıralarında hayatını kaybetmişti.Duayen ekonomi yazarı, bugün öğle namazını müteakip Bebek Camii'nden son yolculuğuna uğurlanacak. Uras daha sonra Aşiyan Mezarlığı'na defnedilecek.
11.09.2019Yaşam
Güngör Uras son yolculuğuna uğurlandı
Güngör Uras son yolculuğuna uğurlandıTedavi gördüğü hastanede üç gün önce hayatını kaybeden  ekonomi yazarı Güngör Uras (85) son yolculuğuna uğurlandı.
22.08.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Güngör Uras ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.