Hafter Milisleri

Hafter Milisleri

Son dakika hafter milisleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hafter milisleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hafter milisleri haber sayfamızda...

Hafter Milisleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 123 hafter milisleri haberi bulunmuştur.
'Sirte'de Hafter milisleri arasında çatışmalar yaşandı'
'Sirte'de Hafter milisleri arasında çatışmalar yaşandı'Libya'nın Sirte kentinde ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler arasında çatışma çıktığı bildirildi.
1.02.2021Dünya
Son dakika: Hafter haddini aştı! İlaç taşıyan Türk gemisi alıkondu
Son dakika: Hafter haddini aştı! İlaç taşıyan Türk gemisi alıkonduGelen son dakika haberine göre; Libya'nın Misrata kentine ulaştırmak üzere ilaç taşıyan bir Türk gemisi, talimatlara uymadığı iddiasıyla 9'u Türk, 17 mürettebatıyla Halife Hafter güçleri tarafından alıkondu. Yaşanan durumun o bölgede başka gemilere de yapılan bir uygulama olduğuna işaret eden kaynaklar, gemiye el konulması gibi bir durumun söz konusu olmadığını, yanlış bölgeye giriş nedeniyle bir ceza kesilmesinin öngörüldüğünü kaydetti.
8.12.2020Dünya
Hafter milisleri Libya ordusuna ait karargaha saldırdı
Hafter milisleri Libya ordusuna ait karargaha saldırdıLibya ordusu, gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin, ülkenin güneyindeki Ubari kentinde ordu birliklerine ait bir karargaha saldırı düzenlediğini ve iki taraf arasında çatışma çıktığını duyurdu.
6.12.2020Dünya
Hafter'i eleştiren Libyalı kadın avukat, Bingazi’de sokak ortasında öldürüldü
Hafter'i eleştiren Libyalı kadın avukat, Bingazi’de sokak ortasında öldürüldüLibyalı kadın avukat ve aktivist Henan el-Berasi, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter kontrolündeki Bingazi’de sokak ortasında uğradığı suikast sonucu öldürüldü.
10.11.2020Dünya
Libya Ulusal Petrol Kurumu Şerara petrol sahasındaki "mücbir durumu" kaldırdı
Libya Ulusal Petrol Kurumu Şerara petrol sahasındaki "mücbir durumu" kaldırdıLibya Ulusal Petrol Kurumu, ülkenin en büyük petrol sahası olan Şerara’da mücbir durumun kaldırıldığını duyurdu.
11.10.2020Dünya
Hafter milisleri yolcu uçağının piste inişini engelledi!
Hafter milisleri yolcu uçağının piste inişini engelledi!Libya'nın Afriqiyah Havayolları'na ait bir sivil uçak, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter milislerinin engellemesi nedeniyle Sebha Havaalanı'na inemedi.
30.09.2020Dünya
Libya'da sıcak gelişme! Hafter milisleri göstericilere ateş açtı
Libya'da sıcak gelişme! Hafter milisleri göstericilere ateş açtıLibya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in kontrolündeki Merc kentinde, ağırlaşan yaşam şartlarını protesto etmek isteyen göstericilere milisler tarafından ateş edilmesi sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.
13.09.2020Dünya
Rus uçakları peş peşe indi, gözler Hafter'e çevrildi
Rus uçakları peş peşe indi, gözler Hafter'e çevrildiRusya'nın Libya'daki askeri varlığını yalanlamasından bir hafta sonra düşen uçaktan kurtulan pilotun Rusça yardım videosu göndermesi üzerine, Moskova'nın bölgedeki varlığını korumak için Libya'ya ne kadar güç gönderdiği soruları gündeme geldi.
11.09.2020Dünya
'Hafter milisleri Sirte'ye girişi engelliyor'
'Hafter milisleri Sirte'ye girişi engelliyor'Libya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin, ülkenin kuzeyindeki Sirte kentine girişi engellediği ve burada bir bölgeyi kapattığını duyurdu.
31.08.2020Dünya
Hafter milisleri Grad füzeleriyle saldırarak ateşkesi ihlal etti
Hafter milisleri Grad füzeleriyle saldırarak ateşkesi ihlal ettiBM ve uluslararası toplumun tanıdığı Trablus yönetimine bağlı ordu, Rusya, Mısır, Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin desteklediği savaş ağasının füzeler fırlattığını bildiriyor.
27.08.2020Dünya
Rusya Libya'ya S-300 yerleştirdi!
Rusya Libya'ya S-300 yerleştirdi!Savaş ağası Hafter'i destekleyen Rusya'nın petrol kaynaklarının merkezindeki Ras Lanuf'a S-300 hava savunma sistemi konuşlandırdığı bildiriliyor. Suriye'den kalkan Rus İlyuşin-76 kargo uçakları ise, Sirte, Cufra ve Beyda'daki hava üslerine son günlerde defalarca iniş yaptı.
11.08.2020Dünya
Libya'da harekat bekleniyor!
Libya'da harekat bekleniyor!Gelen bir son dakika haberine göre, Libya Ordusu, ülkedeki krizin çözümüne ilişkin devam eden uluslararası müzakerelerin başarısız olması durumunda Petrol Hilali bölgesine yakın orta kesimleri kurtarma operasyonlarına hazırlık için çeşitli kentlerdeki güçlerini Sirte cephesine sevk etmeyi sürdürüyor.
22.07.2020Dünya
Libya, savaş suçlarını araştıracak UCM heyetini bekliyor
Libya, savaş suçlarını araştıracak UCM heyetini bekliyorLibya, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin işlediği suçları incelemek üzere ülkeye gelecek Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) heyetini bekliyor.
17.07.2020Dünya
Son dakika... Fransızlar çıldırdı! 'Savaş kapımızda'
Son dakika... Fransızlar çıldırdı! 'Savaş kapımızda'Paris yönetiminin Suriye, Doğu Akdeniz ve Libya'da Türkiye karşısında peş peşe hezimetler yaşaması, son olarak da Ayasofya'nın ibadete açılması Fransız dergisi Le Point'in kapağına taşındı. Dergi, 'Ayasofya, Suriye, Libya, Akdeniz... Erdoğan! Savaş kapımızın önünde' manşetiyle okurlarının karşısına çıktı.
16.07.2020Dünya
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'Ayasofya' açıklaması: Görkemini göstermeye devam edecek
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'Ayasofya' açıklaması: Görkemini göstermeye devam edecekSon dakika haberine göre, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Eğer Türkiye, Suriye'den kaçan mülteci kardeşlerimizi ölümden kurtarmak için topraklarını açmasaydı, bunların hepsi Avrupa'ya gitseydi, bugün ortada Avrupa demokrasisi diye bir şey kalmazdı." dedi. Ayasofya ile ilgili açıklama yapan Çelik, "Ayasofya, cami olarak ve evrensel dünyanın kültürel mirasının ihtişamını taşıyan büyük bir mekan olarak bütün insanlığa görkemini göstermeye devam edecek." ifadelerini kullandı.
14.07.2020Siyaset
Hafter milisleri Sirte Körfezi'ndeki elektrik santralini talan etti
Hafter milisleri Sirte Körfezi'ndeki elektrik santralini talan ettiLibya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler, Sirte Körfezi'ndeki elektrik santralinden birçok cihazı çalarak burayı talan etti.
29.06.2020Dünya
Hafter milisleri cesetler ve oyuncaklara bile mayın tuzaklamış
Hafter milisleri cesetler ve oyuncaklara bile mayın tuzaklamışLibya'da ortaya çıkarılan toplu mezarlara yenilerinin eklenmesinden endişe duyuluyor. Yetkililer, birçok ihbar aldıklarını belirtiyor.
22.06.2020Dünya
Libya ordusu 5 Haziran'dan bu yana 190 ceset bulunduğunu açıkladı
Libya ordusu 5 Haziran'dan bu yana 190 ceset bulunduğunu açıkladıLibya ordusu, gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter milislerinden temizlenen başkent Trablus ve Terhune kentindeki toplu mezarlar ve hastanelerde 5 Haziran'dan bu yana toplam 190 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını duyurdu.
20.06.2020Dünya
Son dakika... Reuters dünyaya duyurdu! Türkiye iki askeri üste...
Son dakika... Reuters dünyaya duyurdu! Türkiye iki askeri üste...Son dakika haberlere göre, Türkiye ve Libya Kuzey Afrika ülkesindeki iki askeri üssün Türk ordusunun kullanımına açılması için görüşmeler yapıyor. Reuters haber ajansına konuşan bir Türk kaynak, tarafların Vatiyye Hava Üssü ile Misrata'daki deniz üssünü masaya yatırdığını bildiriyor.
15.06.2020Dünya
Libya Başbakanı Serrac, İngiltere ve Almanya'nın Trablus büyükelçileriyle görüştü
Libya Başbakanı Serrac, İngiltere ve Almanya'nın Trablus büyükelçileriyle görüştüLibya Başbakanı Fayiz es-Serrac, İngiltere ve Almanya'nın Trablus büyükelçileriyle Berlin Konferansı'nda alınan kararların hayata geçirilme yollarını konuştu.
11.06.2020Dünya
Libya hükümeti açıkladı: Hafter milisleri Trablus'ta yaklaşık yarım milyon insanı...
Libya hükümeti açıkladı: Hafter milisleri Trablus'ta yaklaşık yarım milyon insanı...Libya hükümeti, başkent Trablus'un güney semtlerinde yaşayan yaklaşık yarım milyon insanın, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin düzenlediği saldırılar nedeniyle evlerini bırakarak göç etmek zorunda kaldığını açıkladı.
11.06.2020Dünya
Toplu mezarlar ortaya bulundu! Hafter milislerinin...
Toplu mezarlar ortaya bulundu! Hafter milislerinin... Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı güçler, Terhune kentinde Hafter milislerinin katlettiği kişilerin gömüldüğü dört toplu mezar buldu. Toplu mezarların görüntüleri yayınlandı.
11.06.2020Haberler
Son dakika I Hafter milislerin bıraktığı mayın patladı: 2 ölü, 4 yaralı
Son dakika I Hafter milislerin bıraktığı mayın patladı: 2 ölü, 4 yaralıSon dakika haberi... Libya'nın başkenti Trablus'ta Hafter milislerinin bıraktığı mayının patlaması sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin yaralandığı bildirildi.
10.06.2020Dünya
Son dakika: Libya'da silahlı gruplar ülkenin en büyük petrol sahasını bastı
Son dakika: Libya'da silahlı gruplar ülkenin en büyük petrol sahasını bastıSon dakika haberi... Libya'da silahlı gruplar 2 gün önce üretime başlayan ülkenin en büyük petrol sahası Şerara'ya baskın düzenledi.
9.06.2020Dünya
Libya'da bir petrol sahasında daha üretime yeniden başlandı
Libya'da bir petrol sahasında daha üretime yeniden başlandıLibya Ulusal Petrol Kurumu, ülkenin güneyindeki El-Fil petrol sahasında üretimin yeniden başladığını duyurdu.
8.06.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Libyahaftersirtehafter milisleriTrablus

Hafter Milisleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.