Horlamak

Horlamak

Son dakika horlamak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan horlamak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan horlamak haber sayfamızda...

Horlamak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 53 horlamak haberi bulunmuştur.
Deyimler ve Anlamları Sözlüğü: Kısa ve Kalıplaşmış En Çok Kullanılan Deyim Örnekleri
Deyimler ve Anlamları Sözlüğü: Kısa ve Kalıplaşmış En Çok Kullanılan Deyim ÖrnekleriKalıplaşmış söz öbekleri olarak da bilinen deyimler kendilerine özgü anlamlar taşır. İfadelerin daha zengin ve kapsamlı aktarılmasına büyük olanak sağlayan deyimler özellikle ilk öğretim derslerinde sıklıkla karşılaşılan konulardan bir tanesidir. Türkçe’de oldukça fazla bulunan deyimlerin birden fazla anlamları bulunmaktadır. Bazı deyimlerin anlamı kolayca anlaşılabilse de bazılarınınkini anlamak zor olabiliyor. Kısa ve kalıplaşmış deyimler, anlamları ve örnekleri için içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.05.2022Eğitim
Ağız kuruluğu bazı hastalıkların habercisi olabilir
Ağız kuruluğu bazı hastalıkların habercisi olabilirAğız içindeki tükürüğün azalmasıyla ortaya çıkan ağız kuruluğu, birçok nedene bağlı olarak gelişebiliyor. Kserostomi olarak da bilinen ağız kuruluğu, diş çürükleri ve ağız içi enfeksiyonlara yol açabiliyor. Bazı ciddi hastalıkların belirtisi de olabilen ağız kuruluğundan kurtulmak için altta yatan nedenin belirlenmesi gerekiyor. Doç. Dr. Mustafa Kaplan, ağız kuruluğu ve nedenleri hakkında bilgi verdi.
26.01.2022Genel Sağlık
Burun estetiği sağlık ve psikolojiyi nasıl etkiliyor?
Burun estetiği sağlık ve psikolojiyi nasıl etkiliyor?Burun estetiği günümüzde en sık yapılan estetik ameliyatlardan biri. Özellikle sosyal medyanın daha fazla kullanılması, yapılan filtreler ve beğenilen fotoğraflar sonucu burun estetiğine talep her geçen gün artıyor. Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Derneği’nin yeterlilik sertifikasına sahip olan Dr. Cavid Cabbarzade, burun estetiği yaptırmanın kişinin kendisi için geleceğe yatırım olduğunu belirtti. Dr. Cabbarzade burun estetiği yaptırman sağlık ve psikoloji açısından önemini vurguladı.
17.11.2021Estetik
Horlama dişlere zarar verir mi?
Horlama dişlere zarar verir mi? Horlayan bir kişinin yanında uyumak dinlemek isteyen kişi açısından oldukça can sıkıcı bir durumdur. Ancak uzmanlara göre artık horlayan kişilerde tehlike altında. Uzmanlar, horlamanın dişlere zarar verdiğini söylüyor. İşte horlama davranışının dişlere zararları...
10.10.2021Genel Sağlık
Geceleri horlamak hangi hastalığın habercisi?
Geceleri horlamak hangi hastalığın habercisi? Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. K. Çağdaş Kazıkdaş, erişkinlerin en az yarısında, çocukların ise önemli bir kısmında görülen horlamanın önemli bir uyku bozukluğu durumu olduğunu söylüyor. Horlama, erişkinlerde en sık burun tıkanıklığı, kemik eğrilikleri, burun eti büyümeleri, allerji ve kronik sinüzit nedeniyle görüldüğünü belirtti.
28.02.2021Genel Sağlık
Neden horlarız?
Neden horlarız?Horlamak çoğu insanın uykusunda yaptığı şeylerden biridir. Bazen yanımızda biri horlarken uykumuz kaçabilir ya da uyumamıza engel olabilir. Peki, o kişi bunu bilerek mi yapıyor? İnsanlar neden horlar?
23.10.2020Bilim
Nefesi durduran hastalık uyku apnesini geçirmenin yolları
Nefesi durduran hastalık uyku apnesini geçirmenin yollarıUyku apnesi yani uykuda 10-15 saniye boyunca nefesin durması ve tıkayıcı horlama yaşanması; kilo almadan yorgunluğa, konsantrasyon bozukluğundan cinsel isteksizliğe, ritim bozukluğundan yüksek tansiyona hatta kalp krizine dek birçok soruna neden olabiliyor. Uyku apnesi olanlar gece uyku sırasında uyanıyor ancak farkında olmuyorlar çünkü artmış olan karbondioksit kişiyi narkoz etkisi altına sokuyor! "Uyku apnesi nasıl geçer?" diye merak ediyorsanız KBB Uzmanı Prof.Dr. Dilaver Özturan, uyku apnesine karşı önerdiği 8 etkili önleme kulak verin
25.09.2020Genel Sağlık
Yansıma Sözcük Nedir? Yansıma Sözcükler İle İlgili Örnek Cümleler Ve Konu Anlatımı
Yansıma Sözcük Nedir? Yansıma Sözcükler İle İlgili Örnek Cümleler Ve Konu AnlatımıDilimizde bulunan yansıma kelimeler pek çok yerde ve sorularda sıkça karşımıza çıkmaktadır. Yansıma kelimeler günlük hayatta genellikle herkesin kullandığı ve bildiği kelimelerdir. Fakat yansıma kelimesi nedir dendiğinde pek çok kişi bunun tanımını bilememektedir. Peki Yansıma sözcük nedir? Yansıma sözcükler ile ilgili örnek cümleler ve konu anlatımını sizlere detaylıca örnekler ile açıkladık.
22.07.2020Eğitim
Horlamak beyin sıvısını sızdırıyor
Horlamak beyin sıvısını sızdırıyorHorlamanın kafatasını incelttiği, bu durumun da beyni koruyan sıvıların dışarı sızmasına yol açarak ölümcül sorunlar yaratabileceği ortaya çıktı.
5.05.2018Dünya
Fazla horlamak yaşlandırıyor
Fazla horlamak yaşlandırıyorBilim insanları fazla horlayan insanların DNA’larına zarar vererek hücrelerinin daha hızlı yaşlandıklarını ortaya çıkardı.
24.02.2018Gündem
Horlamayı durdurmanın 7 kolay yolu
Horlamayı durdurmanın 7 kolay yoluHorlayan insanların yüzde 75'inde obstrüktif uyku apnesi bulunur. Bu da kalp hastalıkları riskini artırır. Horlama evlilikte de büyük sorunlara neden olabilir.Bu sorunun ortadan kalkmasını istiyorsanız size vereceğimiz önerilere göz atabilirsiniz.
2.08.2017Sağlık
Horlamanın sağlığınıza olan zararları
Horlamanın sağlığınıza olan zararlarıHorlayan bir kişinin yanında uyumak dinlemek isteyen kişi açısından oldukça can sıkıcı bir durumdur. Ancak uzmanlara göre artık horlayan kişilerde tehlike altında. İşte horlama davranışının sağlığınıza olan zararları…
10.05.2017Genel Sağlık
Horlamayı kesecek 5 pratik yöntem
Horlamayı kesecek 5 pratik yöntemHorlama çok değişik sebeplerle meydana gelebiliyor. Ancak sebebi ne olursa olsun horlamak, çevrenizdeki insanları ve yaşam kalitenizi oldukça olumsuz etkileyen bir davranış olarak karşımıza çıkıyor.
31.03.2017Genel Sağlık
Yüksek sesle horlamanın nedeni nedir?
Yüksek sesle horlamanın nedeni nedir?Uyku kalitesini oldukça düşüren horlamanın yanı sıra yüksek sesle horlamanın sebepleri nedir?
Uykusunda horlayanlar daha çok kaza yapıyor
Uykusunda horlayanlar daha çok kaza yapıyorAtatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yörük, "Horlayan kişiler uykuda dinlenemediği için trafikte dikkati dağılıyor, bu da trafik kazalarına neden oluyor" dedi.
22.07.2015Genel Sağlık
Horlayan çocuğun büyümesi risk altındadır
Horlayan çocuğun büyümesi risk altındadırProf. Dr. Derya Karadeniz, “Uykunun çocuklarda herhangi bir şekilde bozulması, azalması veya bir uyku hastalığının ortaya çıkması çocuğun hem fiziksel büyümesini yavaşlatır hem de başta okul performansı olmak üzere sosyal becerilerini ve psikolojik gelişimini bozar” diyor.
9.05.2014Ebeveyn
Horlama sorununa yeni yöntem!
Horlama sorununa yeni yöntem!İngiltere’de üretilen bir yüzüğün horlamaya son verdiği iddia ediliyor.
20.12.2013Genel Sağlık
Hamilelikte horlamak bebeği olumsuz etkiliyor!
Hamilelikte horlamak bebeği olumsuz etkiliyor!Uzmanlar hamileliğinde horlayan anne adaylarının bebeklerinin düşük kilolu doğma riskinin daha yüksek olduğunu belirtti.
6.07.2020Hamilelik
'Boşanmaya kadar gidebilir'
'Boşanmaya kadar gidebilir'Emre Günbey, horlamanın, bazen boşanmalara kadar giden sosyal sorunlara yol açabilen bir sağlık problemi olduğunu söyledi.
Erdoğan: Türkiye’yi normalleştiriyoruz
Erdoğan: Türkiye’yi normalleştiriyoruzBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam televizyonlarda vatandaşlara seslendi.
31.10.2013Siyaset
Erdoğan: Demokrasi cumhuriyetin hasmı değil tamamlayıcısıdır
Erdoğan: Demokrasi cumhuriyetin hasmı değil tamamlayıcısıdırBaşbakan Erdoğan, "Demokrasi, cumhuriyetin karşıtı ve hasmı değil, cumhuriyetin bütünleyicisi, tamamlayıcısıdır" dedi. Erdoğan, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Başı açık olan da başı örtülü olan da bu ülkenin vatandaşıdır, bu cumhuriyetin sahibidir, bu ülke üzerinde eşit hak ve özgürlüklere sahiptir. Birini diğerine tercih etmek, eşitlik ve adalet ilkesine tamamen terstir." diye konuştu.
31.10.2013Siyaset
Cumhuriyet sermaye ayırmaz, bir görür...
Cumhuriyet sermaye ayırmaz, bir görür...İzmir İktisat Kongresi, devletin zirvesini buluşturdu. Başbakan Erdoğan, “Cumhuriyet sermayeyi renklere ayırmadı. Anadolu sermayesini horlamak asla Cumhuriyet’in iktisat politikası değil” dedi
30.10.2013Ekonomi
Horlamaya İyi Gelen Çaylar
Horlamaya İyi Gelen ÇaylarHorlamak insanların uyurken ağızdan veya burundan gürültülü nefes almasıdır.
Uyku Apnesi Tedavisi Daha Güzel Görünmeyi Sağlıyor
Uyku Apnesi Tedavisi Daha Güzel Görünmeyi SağlıyorUyku apnesinin tedavisi sağlığı ve uyku kalitesini artırmakla kalmıyor daha iyi görünmeyi de sağlıyor.
26.09.2013Genel Sağlık
Horlamak tüm çekiciliğinizi sıfırlıyor!
Horlamak tüm çekiciliğinizi sıfırlıyor!Michigan Üniversitesi'nden araştırmacılar horlayan kişinin yaşlı, çirkin ve itici bulunduğunu ortay çıkardı.
24.09.2013Genel Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Horlamak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.