Hsbc

Hsbc

Son dakika HSBC haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan HSBC gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan HSBC haber sayfamızda...

Hsbc

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.555 hsbc haberi bulunmuştur.
HSBC Türkiye’den dış ticaret için uygulama
HSBC Türkiye’den dış ticaret için uygulamaHSBC Türkiye, müşterilerine sunduğu dijital hizmetlere bir yenisini daha eklediğini duyurdu.
11.01.2022Ekonomi
Swift Kodu Nedir? 2022 Bankaların Swift Kodları Nelerdir?
Swift Kodu Nedir? 2022 Bankaların Swift Kodları Nelerdir?Pek çok banka aracılığı ile EFT veya Havale işlemleri yapılmaktadır. Yurtiçi para gönderme işlemlerinin dışında yurtdışı para transferlerinde Swift koduna ihtiyaç duyulmaktadır. Yurt dışına para transferi yapacakları kişiler Swift kodunu merak etmektedir. Peki Swift kodu nedir? 2022 bankaların swift kodları nelerdir? Sizlere Swift kodu hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
6.01.2022Ekonomi
EFT Saatleri 2022: Bankalar Arası 7/24 EFT ve Havale Saat Kaça Kadar Yapılır?
EFT Saatleri 2022: Bankalar Arası 7/24 EFT ve Havale Saat Kaça Kadar Yapılır? EFT, Elektronik Fon Transferinin kısaltılmasına denir. Bankalar arası yapılan para gönderme işlemi EFT olarak adlandırılır. Hesaplar arası yapılan para transferine ise havale denir. Havalede başka bankaya para gönderme işlemi yapılmaz. EFT işlemi hafta içi yapılabilir ve ancak her bankanın EFT saatleri ile ücreti değişiklik gösterir. Hafta sonu ve resmi tatillerde EFT işlemi yapılmaz. EFT sadece bankaların faaliyette olduğu saatlerde yapılır. Ancak Merkez Bankası’nın 2021 yılı itibari ile hizmete soktuğu FAST işlemi ile 7/24 1000 TL’ye kadar EFT yapılabilir. Bankalar arası 7/24 EFT ve havale saat kaça kadar yapılır? diyorsanız “EFT Saatleri 2022” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
4.01.2022Gündem
HSBC, çevreci ürününü sundu
HSBC, çevreci ürününü sunduHSBC Türkiye, müşterilerine ve dünyamıza katkı sağlayan ürünlerine bir yenisini daha ekledi.
14.12.2021Ekonomi
Piyasa yapıcılığı üstlenecek bankalar belirlendi
Piyasa yapıcılığı üstlenecek bankalar belirlendiHazine ve Maliye Bakanlığı 2022 yılı için 11 bankayı piyasa yapıcı olarak belirledi.
1.12.2021Uzmanpara
İngiltere'de yeni bir takas bankası kuruluyor
İngiltere'de yeni bir takas bankası kuruluyorİngiltere'de son 250 yıldır ikinci kez bir takas bankası kuruluyor.
30.11.2021Uzmanpara
Son dakika: Merkez Bankası'nda ekonomi zirvesi! Kavcıoğlu: Bankacılık sektörümüz çok güçlü
Son dakika: Merkez Bankası'nda ekonomi zirvesi! Kavcıoğlu: Bankacılık sektörümüz çok güçlüTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya geldi. Kavcıoğlu, "Olağanüstü değil planlı bir toplantıydı. İyi ve faydalı bir bilgilendirmeydi. Bankacılık sektörümüz çok güçlü ve genel değerlendirmelerimiz de bu yönde. Bankacılık sektöründe Türkiye'de ve dünyada en iyi, en başarılı sektörlerden biri olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.
26.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu: "Bankacılık sektörümüz çok güçlü"
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu: "Bankacılık sektörümüz çok güçlü"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya geldi. Kavcıoğlu, "Olağanüstü değil planlı bir toplantıydı. İyi bir görüşme oldu. Faydalı bir bilgilendirmeydi. Sektör ve BDDK birbirleri ile uyumlu." ifadelerini kullandı.
25.11.2021Haberler
TCMB Başkanı Kavcıoğlu banka genel müdürleriyle bir araya geldi
TCMB Başkanı Kavcıoğlu banka genel müdürleriyle bir araya geldiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya geldi.
25.11.2021Ekonomi
Piyasalar haftaya karışık seyirle başladı
Piyasalar haftaya karışık seyirle başladıKüresel piyasalar dünya genelinde artış eğiliminde olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını vakalarına ilişkin tedirginliklerle haftaya karışık bir seyirle başlarken, açıklanmaya devam eden 3. çeyrek şirket finansal sonuçları hafta boyunca pay piyasalarında yatırımcıların odağında olacak.
25.10.2021Uzmanpara
Türkiye'nin potansiyeline büyük övgü
Türkiye'nin potansiyeline büyük övgüAmerikan Türk Cemiyeti’nin New York’ta düzenlediği Türkiye Yatırım Konferansı’nda Michael Bloomberg’ten Türkiye’nin potansiyeline büyük övgü geldi.
22.10.2021Uzmanpara
İngiltere'de enflasyon arttı
İngiltere'de enflasyon arttıİngiltere'de enflasyon geçen ay yüzde 3,1 ile hız kesti.
20.10.2021Uzmanpara
Fransa kripto varlıkları test ediyor
Fransa kripto varlıkları test ediyorFransa tahvil piyasasında kripto varlıkları test ediyor.
19.10.2021Uzmanpara
Mastercard’dan Getir’e transfer
Mastercard’dan Getir’e transferMastercard Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Genel Müdürü Yiğit Çağlayan, Getir’e transfer oldu. Çağlayan, Getir’in finansal servisler alanında hizmet vermek üzere kuracağı yeni şirketinde CEO olarak görev yapacak.
30.09.2021Ekonomi
Huawei yöneticisi Mıng Vancou serbest bırakılmasının ardından Çin’e döndü
Huawei yöneticisi Mıng Vancou serbest bırakılmasının ardından Çin’e döndüABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını deldiği suçlamasıyla Kanada’da 3 yıldır tutuklu bulunan Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin Mali İşler Direktörü (CFO) Mıng Vancou, ABD Adalet Bakanlığı ile yapılan adli uzlaşma anlaşmasıyla serbest bırakılmasının ardından ülkesi Çin'e döndü.
25.09.2021Teknoloji
'Fed'in faiz artırımı için 2023 bile erken olabilir'
'Fed'in faiz artırımı için 2023 bile erken olabilir'HSBC Holdings Plc Sabit Getirili Menkul Kıymetler Araştırma Müdürü Steven Major, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırımına başlaması için 2023 yılının bile çok erken olabileceğini söyledi.
9.09.2021Uzmanpara
HSBC İngiltere için büyüme tahminini düşürdü
HSBC İngiltere için büyüme tahminini düşürdüHSBC, İngiltere için 2021 yılı GSYH büyüme tahminini, beklenenden daha düşük gelen ikinci çeyrek verileri ışığında aşağı yönlü revize etti.
24.08.2021Uzmanpara
SASA 5 yıllık tahvil ihracını tamamladı
SASA 5 yıllık tahvil ihracını tamamladıSasa, tamamı nitelikli küresel yatırımcılara yönelik olarak Türkiye’den ihracı ilk defa gerçekleştirilen, 200 milyon euro tutarında paya dönüştürülebilir tahvil satışını başarı ile tamamladı. İhraç tutarının üzerinde talep gören 5 yıl vadeli tahvilin yıllık faiz oranı yüzde 3.25 olurken kupon faizi ödemesi 30 Eylül 2021’den başlayarak 3 ayda bir gerçekleştirilecek.
25.06.2021Ekonomi
Yabancıya konut satışında bu yıl rekor bekleniyor
Yabancıya konut satışında bu yıl rekor bekleniyorGayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği (GİGDER) Başkanı Ömer Faruk Akbal, 2021 sonu itibarıyla yabancıya konut satışında rekor tazeleyeceklerini belirterek, "7 milyar dolarlık gelir bekliyoruz." dedi.
14.06.2021Uzmanpara
Hazine kira sertifikası için bankalara yetki verdi
Hazine kira sertifikası için bankalara yetki verdiHazine dolar cinsi beş yıl vadeli kira sertifikası için bankalara yetki verdi.
14.06.2021Uzmanpara
Yabancıya konut satışında bu yıl rekor bekleniyor
Yabancıya konut satışında bu yıl rekor bekleniyorGayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği (GİGDER) Başkanı Ömer Faruk Akbal, 2021 sonu itibarıyla yabancıya konut satışında rekor tazeleyeceklerini belirterek, "7 milyar dolarlık gelir bekliyoruz." dedi.
14.06.2021Ekonomi
HSBC, ABD'den çekildiğini açıkladı
HSBC, ABD'den çekildiğini açıkladıHSBC zarar etmekte olan bazı faaliyetlerini satarak, diğerlerini de kapatarak ABD perakende bankacılık sektöründen geri çekilmekte olduğunu bildirdi.
27.05.2021Uzmanpara
Evden çalışmayı öğrenen şirketler iş dünyasını dönüştürecek
Evden çalışmayı öğrenen şirketler iş dünyasını dönüştürecekUygulanabilirliği endişesi nedeniyle daha önce cesaret edilemeyen uzaktan çalışma modeli, salgınla mecburiyete dönüşürken, rüştünü de ispat etmiş oldu.
13.05.2021Ekonomi
Avrupa borsaları günü düşüşle tamamladı
Avrupa borsaları günü düşüşle tamamladıAvrupa borsaları, yatırımcıların ABD’de Merkez Bankası Fed’in bugün başlayan ve iki gün sürecek parasal politika toplantısına odaklanmasıyla günü düşüşle kapattı.
27.04.2021Ekonomi
Bankalar saat kaçta açılıyor/kapanıyor? Banka şubeleri hangi saatler arasında hizmert veriyor
Bankalar saat kaçta açılıyor/kapanıyor? Banka şubeleri hangi saatler arasında hizmert veriyorBankalar saat kaçta açılıyor/kapanıyor sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 58 ilde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarının sona ermesinin ardından vatandaşlar banka çalışma saatleri konusunda araştırmalarını sıklaştırdı. Bankaların çalışma saatleri her bir banka için farklılık gösterse de mesai başlangıç ve bitiş saatleri arasında büyük değişiklikler yer almıyor. Peki Banka şubeleri saat kaçta açılıyor/kapanıyor? İşte çalışma saatleri...
5.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Hsbc ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.