İngiltere Merkez Bankası

İngiltere Merkez Bankası

Son dakika ingiltere merkez bankası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ingiltere merkez bankası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ingiltere merkez bankası haber sayfamızda...

İngiltere Merkez Bankası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.744 ingiltere merkez bankası haberi bulunmuştur.
BoE'den bankalara çağrı
BoE'den bankalara çağrıİngiltere Merkez Bankası (BoE) bankalardan ekonomik görünümde daha da kötüleşmeye karşı hazır olmalarını istedi.
5.07.2022Uzmanpara
6 ayda 200'e yakın faiz artırım kararı alındı
6 ayda 200'e yakın faiz artırım kararı alındı2022 yılının ilk yarısında global merkez bankaları enflasyon endişeleri nedeniyle 2021 yılında başladıkları faiz artırımlarını hızlandırarak devam ettirdi. Merkez bankaları ilk 6 ayda 200'e yakın faiz artırım kararı aldı.
1.07.2022Uzmanpara
İşte altın fiyatlarında son durum
İşte altın fiyatlarında son durumGeçtiğimiz gün ABD ekonomisinin beklentilerin üzerinde daralmasıyla birlikte altın fiyatlarında yön belli olmuştu. Altın yatırımcıları fiyatlardaki değişimi merakla takip ediyor. Peki bugün piyasada son durum ne? İşte detaylar...
30.06.2022Uzmanpara
'Faiz artışları büyümeyi yavaşlatacak'
'Faiz artışları büyümeyi yavaşlatacak'ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ABD ekonomisinin güçlü olduğunu, ancak faiz artışlarının büyümeyi yavaşlatacağını söyledi. Powell, "Yumuşak iniş mümkün ama zorlu olacak" dedi.
29.06.2022Uzmanpara
'Küresel ekonomi 2023'te yavaşlayacak'
'Küresel ekonomi 2023'te yavaşlayacak'Wells Fargo bugün yayınladığı raporda uygulanan agresif para politikası sıkılaştırmalarının ve azalan tüketici satın alma gücünün ekonomik aktivite üzerinde yaratacağı baskıdan kaynaklı olarak küresel ekonomik büyümenin 2023 yılında keskin yavaşlama göstereceğini tahmin etti.
29.06.2022Uzmanpara
Petrol fiyatlarında resesyon endişesi
Petrol fiyatlarında resesyon endişesiABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın enflasyon ile mücadele ederken ABD ekonomisinin resesyona girme olasılığının bilincinde oldukları söylemi, küresel pazarda talebin yavaşlayacağı endişesini ortaya çıkararak petrol fiyatlarını aşağı çekiyor.
23.06.2022Uzmanpara
BoE'den 25 baz puan faiz artışı bekleniyor
BoE'den 25 baz puan faiz artışı bekleniyorMorgan Stanley, İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) para politikasını 25'er baz puanlık artışlarla sıkılaştırmaya devam etmesini bekliyor.
22.06.2022Uzmanpara
'BoE daha agresif hareket etmeye hazır'
'BoE daha agresif hareket etmeye hazır'İngiltere Merkez Bankası (BoE) Baş Ekonomisti Huw Pill, BoE'nin daha agresif şekilde hareket etmeye hazır olduğunu belirtti.
21.06.2022Uzmanpara
BoE faizi 13 yılın zirvesine çıkardı
BoE faizi 13 yılın zirvesine çıkardıİngiltere Merkez Bankası (BoE) Para Politikası Komitesi (MPC) bugün yaptığı toplantıda politika faizini beşinci kez artırdı ve son 13 yılın en yüksek seviyesine çıkardı.
16.06.2022Uzmanpara
İngiltere ekonomisinin daralması bekleniyor
İngiltere ekonomisinin daralması bekleniyorPantheon Macroeconomics'in Birleşik Krallık Baş Ekonomisti Samuel Tombs, İngiltere ekonomisinin ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,7 daralmasını beklediklerini bildirdi.
14.06.2022Uzmanpara
'Kripto varlıkların çoğunun gerçek değeri yok'
'Kripto varlıkların çoğunun gerçek değeri yok'İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, Celsius Network'ün kripto para çekişlerini dondurmasıyla Bitcoin'de gerçekleşen düşüşün ardından yatırımcılara kripto varlıkların çoğunun gerçek bir değerinin olmadığını söyledi.
14.06.2022Uzmanpara
İngiltere'de enflasyon bekleyişleri yükseldi
İngiltere'de enflasyon bekleyişleri yükseldiİngiltere'de Citi ve YouGov tarafından yapılan enflasyon beklentileri anketi, enflasyon bekleyişlerinin yüksek seyretmeye devam ettiğini gösterdi.
30.05.2022Uzmanpara
20 yılın en yüksek faiz artışı sayısı
20 yılın en yüksek faiz artışı sayısıKüresel çapta son 3 ayda merkez bankaları 60'tan fazla faiz artışı kararı aldı. Bu 2000'li yılların başından bu yana kaydedilen en yüksek faiz artışı sayısı oldu.
30.05.2022Uzmanpara
'İngiltere'de enflasyon krizi yıllarca sürebilir'
'İngiltere'de enflasyon krizi yıllarca sürebilir'İngiltere Merkez Bankası (BoE) eski Baş Ekonomisti Andy Haldane enflasyon krizinin yıllarca sürebileceğini belirtti.
9.05.2022Uzmanpara
'Faiz artırımlarında çok dikkatli olmak gerekli'
'Faiz artırımlarında çok dikkatli olmak gerekli'İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey yükselen enflasyon ve yavaşlayan büyüme hesaba katılarak faiz artırımları konusunda çok dikkatli bir yaklaşım ortaya konması gerektiğini söyledi.
6.05.2022Uzmanpara
İngiltere faiz artırdı
İngiltere faiz artırdıİngiltere Merkez Bankası (BoE), İngiltere ekonomisinin resesyona girebileceği uyarısı yapmasına rağmen faizi yüzde 1 ile 2009 yılından bu yana görülen en yüksek seviyeye çıkardı.
5.05.2022Uzmanpara
Bu hafta merkez bankaları yakından izlenecek
Bu hafta merkez bankaları yakından izlenecekBu hafta gözler Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası, 2022 yılı bahar toplantılarında merkez bankası başkanlarının konuşmalarında olacak.
18.04.2022Uzmanpara
BoE faiz artırımına ara verebilir
BoE faiz artırımına ara verebilirAXA Investment Managers Ekonomisti Modupe Adegbembo, İngiltere'de açıklanan güçlü iş gücü verilerine rağmen İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) faiz artırımına yılın ikinci yarısında ara vereceğini öngördüklerini söyledi.
12.04.2022Uzmanpara
İklim değişikliğinin 'ekonomik' etkileri
İklim değişikliğinin 'ekonomik' etkileriKüresel iklim değişikliğinin sebep olduğu hava olayları tarımı olumsuz etkiliyor; gıda fiyatlarında artışa neden oluyor. Etki sadece bununla sınırlı değil. Küresel iklim değişikliği uzun vadede işgücü verimliliğini de aşağı çekiyor.
12.04.2022Ekonomi
Araç alacaklar dikkat! Dünyayı etkileyen 'Nikel' krizi incelemeye alındı
Araç alacaklar dikkat! Dünyayı etkileyen 'Nikel' krizi incelemeye alındıRusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası emtia fiyatları fırladı. Emtialar içerisinde en çok etkilenen ürün ise nikel oldu. Nikel fiyatları katlandı. Bu fiyatların otomotiv endüstrisini derinden sarsması bekleniyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği Başkanı Hayrettin Ertemel ise yaşanan bu dalgalanmanın ardından dikkat çeken uyarılarda bulundu.
5.04.2022Ekonomi
İngiltere'de enflasyon 30 yılın zirvesinde
İngiltere'de enflasyon 30 yılın zirvesindeİngiltere'de yıllık enflasyon şubat ayında yüzde 6.2'ye çıkarak Mart 1992'den beri en yüksek seviyeyi gördü.
23.03.2022Uzmanpara
İngiltere faiz artırdı
İngiltere faiz artırdıİngiltere Merkez Bankası (BoE) üçüncü kez faiz artırdı.
17.03.2022Uzmanpara
Dünyada tüm gözler merkez bankalarında
Dünyada tüm gözler merkez bankalarındaKüresel piyasalarda gözler bu hafta merkez bankalarının üzerinde...
15.03.2022Ekonomi
BoE'den kritik ruble kararı
BoE'den kritik ruble kararıİngiltere Merkez Bankası (BoE), Rus rublesinin İngiliz sterlini ve ABD doları karşısındaki değerini yayınlamayı durdurdu.
4.03.2022Uzmanpara
İngiltere'de enflasyon beklentileri zirvede
İngiltere'de enflasyon beklentileri zirvedeİngiltere Merkez Bankası (BoE) tarafından yapılan aylık anket, işletmelerin gelecek 12 ay için enflasyon bekleyişlerinin 2017'den bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktığını gösterdi.
3.03.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

İngiltere Merkez Bankası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.