İpucu

İpucu

Son dakika ipucu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ipucu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ipucu haber sayfamızda...

İpucu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.468 ipucu haberi bulunmuştur.
Nesne Nedir? Türkçe'de Belirtili Ve Belirtisiz Nesne Örnekleri Nelerdir? Nesne ile İlgili Cümleler
Nesne Nedir? Türkçe'de Belirtili Ve Belirtisiz Nesne Örnekleri Nelerdir? Nesne ile İlgili CümlelerTürkçede cümleler, bazı ögelerin belirli kurallar çerçevesinde bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bu ögelerden birisi de nesne olarak bilinmektedir. Türk dilinin cümle yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler ve öğrenciler, nesne nedir sorusunu merak etmektedir. Ayrıca nesne ile ilgili cümleler araştırılma konusu olmaktadır. Nesne nedir? İlgili örnekler nelerdir ve nesne nerelerde kullanılır? Bu soruların cevaplarını sizler için derledik.
2.07.2022Eğitim
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
2.07.2022Eğitim
'Bir Bildiğin Vardır' hayat, sen yine de Dolu Kadehi Ters Tut!
'Bir Bildiğin Vardır' hayat, sen yine de Dolu Kadehi Ters Tut!Alternatif sahnenin en heyecan verici gruplarından Dolu Kadehi Ters Tut, yeni single'ları 'Bir Bildiğin Vardır'la karşımızda. Daha önce 'Neyin Nesi' ile gerek radyolarda gerekse dijitalde ses getiren grup, 'Bir Bildiğin Vardır' ile müzik yolculuklarının en zamansız şarkısına imza atmış durumda...
1.07.2022Müzik
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.06.2022Oyun
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?Eğlenceli zeka bulmaca oyunlarından bir tanesi olan Brain Test Türkiye’de en çok sevilen oyunlar arasında yer alıyor. Zorlayıcı bölümleri ile hem zeka geliştiren oyun aynı zamanda eğlendiriyor. Ekranda verilen soru ne nesnelere göre cevapları bulmak gerekiyor. Şaşırtıcı cevapları bulunan oyunda seviye atladıkça Brain Test cevapları da bir o kadar zor olmaya başlıyor. Oyunun 200’den fazla seviyesi bulunuyor. Brain test nasıl oynanır? “Brain Test Cevapları Nelerdir?” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.06.2022Oyun
Karnaval gibi bir sezon
Karnaval gibi bir sezonMakyaj ve moda trendlerinde nasıl bir sezon bizi bekliyor?
16.06.2022Cadde
Yola gönüllü çıkmayanlar kulübü
Yola gönüllü çıkmayanlar kulübüCafer Panahi’nin oğlu Panah Panahi’nin ilk uzun metrajı “Hit the Road/Yola Devam”, dağılan bir ailenin son gününe hem hüzün hem de mizahla bakıyor.
12.06.2022Kültür Sanat
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'gelir endeksli senet ihracı' açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'gelir endeksli senet ihracı' açıklamasıHazine ve Maliye Bakanlığınca, 15 Haziran- 22 Haziran tarihleri arasında gelire endeksli devlet içi borçlanma senedi (GES) ihracına ilişkin talep toplama işlemlerinin gerçekleştirileceği, senetler için asgari talep tutarının 1000 TL olup, 1 TLnin katları şeklinde ihraç edileceği açıklandı.
10.06.2022Ekonomi
Bakan Nebati: Türk Lirası varlıklara erişim imkanı genişletilecek
Bakan Nebati: Türk Lirası varlıklara erişim imkanı genişletilecekHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Yurt dışı yerleşikler için düzenlenecek tahsisli swap enstrümanı ile yurt dışı yerleşiklerin, belirlenecek alanlarda kullanılmak üzere Türk Lirası cinsi varlıklara erişim imkanı genişletilecektir" dedi.
10.06.2022Ekonomi
ABD'de enflasyon verisi açıklandı
ABD'de enflasyon verisi açıklandıABD’de Mayıs enflasyonu yıllık bazda yüzde 8.6’ya yükselerek tahminleri aştı. Bu 1981’den beri görülen en yüksek seviye oldu.
10.06.2022Ekonomi
Ekonomide GES adımı: Daha fazla gelir avantajı!
Ekonomide GES adımı: Daha fazla gelir avantajı!Ekonomide atılacak yeni adımlar açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi toplama işlemlerinin 15 Haziran tarihinden itibaren gerçekleşeceğini duyurdu. Senetler 3 ayda bir kupon getirisi sağlayacak. Ekonomide yeni atılan GES adımını Ekonomi Gazetecisi Sadi Özdemir değerlendirdi.
10.06.2022Ekonomi
Amazon'da kaybolmuşlardı... Kan izleri ortaya çıktı!
Amazon'da kaybolmuşlardı... Kan izleri ortaya çıktı!İngiliz gazeteci Dom Phillips ile birlikte seyahat ettiği Brezilyalı uzman Bruno Pereira, bir kitap için araştırmalarını sürdürdükleri Amazon yağmur ormanlarında kayboldu. Olayla ilgili yeni bir ipucu bulundu, araştırmalar sürüyor.
10.06.2022Dünya
Satıcıya güvenip ekspertiz yaptırmadı! 187 bin lira ödedi ve hayatının şokunu yaşadı
Satıcıya güvenip ekspertiz yaptırmadı! 187 bin lira ödedi ve hayatının şokunu yaşadıİstanbul'da yaşayan Mustafa Çıldır, bir internet sitesinde gördüğü ve satıcının 150 bin kilometrede olduğunu söylediği otomobili 187 bin TL ödeyerek satın aldı.
10.06.2022Ekonomi
Karadeniz gazı için borular döşenmeye başlandı
Karadeniz gazı için borular döşenmeye başlandıKaradeniz’de bulunan 540 milyar metreküplük doğalgazın karaya nakli için 170 kilometrelik hatta doğalgaz boruları döşenecek.
10.06.2022Ekonomi
Et işleme tesisine şok baskın! 3 ton eti yerlerden topladılar
Et işleme tesisine şok baskın! 3 ton eti yerlerden topladılarBursa'da hijyen kurallarına hiçe sayarak et ve et ürünlerini depolayan bir işletmeden gelen görüntüler şoke etti.
10.06.2022Gündem
İşsizlik rakamları açıkladı
İşsizlik rakamları açıkladıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nisan 2022 dönemine ilişkin iş gücü istatistiklerini açıkladı.
10.06.2022Ekonomi
Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama! İçinde 4 Türk olan helikopter İtalya'da kayboldu
Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama! İçinde 4 Türk olan helikopter İtalya'da kaybolduİtalya'da kalkıştan 30 dakika sonra bir helikopterle irtibat kesildi. İçinde 4 Türk vatandaşının da olduğu belirtilirken Dışişleri Bakanlığı ve Eczacıbaşı Holding'den açıklama yapıldı. Öte yandan yakın çevresi tarafından "gerçek bir profesyonel" olarak tanımlanan helikopter pilotunun kimliği belli oldu.
10.06.2022Gündem
Hükümetten yeni ekonomi adımı! GES hakkında önemli ipucu
Hükümetten yeni ekonomi adımı! GES hakkında önemli ipucuHazine ve Maliye Bakanlığı, ekonomi ve piyasalara yönelik yeni adımlar kapsamında, vatandaşların tasarruflarını Türk Lirası cinsi varlıklarda değerlendirebilmelerinin teşviki amacıyla, gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi talep toplama işlemlerinin 15 Haziran'dan itibaren gerçekleştirileceğini bildirdi. Ekonomist Enver Erkan GES sürecinin nasıl işleyeceği hakkında önemli ipuçları verdi. İşte detaylar...
10.06.2022Ekonomi
Evini ilk defa kiraya verenler dikkat! Bakan Bozdağ'dan yeni açıklama
Evini ilk defa kiraya verenler dikkat! Bakan Bozdağ'dan yeni açıklamaAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, yeni kira artışı düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu.
10.06.2022Ekonomi
12 Mart Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
12 Mart Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuSevdiklerinizin ya da yeni tanıştığınız insanların burçlarını önem verirsiniz. Burçlar insanların davranışları ve karakterleri ile ilgili ipucu vermektedir. 12 Mart doğumlu insanlar hangi burçtur? 12 Mart'ta doğan insanların yükseleni nedir? 12 Mart’ta yer alan burcun özellikleri nedir? Sizler için 12 Martta yer alan burçla ilgili merak edilenleri derledik.
8.06.2022Astroloji
Sosyal medyada viral oldu! Yüzde 1'lik kesim görüyor
Sosyal medyada viral oldu! Yüzde 1'lik kesim görüyorSosyal medyada paylaşıldıktan sonra pek çok tartışmaya sebep olan optik illüzyon görsellerine bir yenisi daha eklendi. Bu defa viral olan bir kaplan görseli.
8.06.2022Dünya
Mehmet Büyükekşi: TFF her koşulda, her futbol kulübüne eşit mesafede olmak zorunda
Mehmet Büyükekşi: TFF her koşulda, her futbol kulübüne eşit mesafede olmak zorundaTürkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) olağanüstü seçimli genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu açıklayan Mehmet Büyükekşi, yazılı bir açıklama yayımladı.
6.06.2022Süper Lig
1 Ekim Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
1 Ekim Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuBurçların birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Özelliklerine göre doğum tarihine bakılarak burçlar öğrenilebilir. 1 Ekim hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
4.06.2022Astroloji
10 Ekim Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
10 Ekim Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuAstroloji insanların karakterleri, kişilikleri, düşünce ve hayalleri hatta fiziksel özellikleri ve yakalanma ihtimalleri olan hastalıklar hakkında bile ipucu verebilmektedir. Kadim bilgilerin antik çağlardan beri süzülüp gelmesi ile bugünkü modern Astrolojiye ulaşılmıştır. Dün olduğu gibi bugün de astroloji gizemini korumaktadır. İşte, 10 Ekim hangi burç, yükselen, özellikleri ve çok daha fazlasını sizler için derledik.
4.06.2022Astroloji
Tsunamide kayboldu, Türkiye'de bulundu! Tam 3 bin 600 yıl sonra...
Tsunamide kayboldu, Türkiye'de bulundu! Tam 3 bin 600 yıl sonra...Ankara Üniversitesi araştırmacılarının İzmir'deki Çeşme - Bağlararası'nda yaptığı arkeolojik kazılarda tarihe ışık tutacak bir keşfe imza atıldı. Santorini'deki volkan patlamasıyla oluşan tsunamide kaybolan bir kişiye ait kalıntılar tam 3 bin 600 yıl sonra bulundu. Daha önce uzmanlar, büyük bir doğal afet olarak görülen Thera Yanardağı’nın patlaması yüzünden hayatını kaybettiği düşünülen hiçbir insan kalıntısına ulaşamamıştı...
4.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İpucu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.