Keçi

Keçi

Son dakika keçi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan keçi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan keçi haber sayfamızda...

Keçi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.967 keçi haberi bulunmuştur.
Yargıtay'dan emsal karar! Eşek hırsızına hapis şoku
Yargıtay'dan emsal karar! Eşek hırsızına hapis şokuGündüz vakti, ağılın önünde bağlı olan sahipli eşek çalındı. Yargılamada eşeğin küçükbaş ya da büyükbaş olup olmadığı tartışmaları gündeme geldi. Yıllar süren davaya son noktayı koyan Yargıtay 6. Ceza Dairesi, eşeğin büyükbaş hayvan olduğuna hükmederek, sanığın ‘nitelikli hırsızlık’ suçundan cezalandırılması gerektiğine hükmetti.
20.01.2022Gündem
Karaburun mis kokacak
Karaburun mis kokacakKaraburun Belediyesi’nin düzenleyeceği festivalde, yerel üretici yöresel lezzetlerle misafirleri karşılayacak, nergis satışı da yapılacak
19.01.2022Ege
Munzur Dağı eteğinde karda zorlu yolculuk
Munzur Dağı eteğinde karda zorlu yolculukMunzur Dağı eteğindeki Tunceli’nin Ovacık ilçesinde yaz aylarında yeterince saman ve ot stoğu yapamayan besiciler, keçilerini 2 metreyi bulan karda, 2 bin metre rakımlı dağlara çıkararak ormanda meşe burçlarıyla besliyor. Keçilerin, karlı dağlarda, sahiplerinin ardından tek sıra halindeki yolculuğu, DHA tarafından görüntülendi.
18.01.2022Gündem
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
17.01.2022Eğlence
Geviş Getirmek Ne Demek? Geviş Getiren Hayvanlar Nelerdir?
Geviş Getirmek Ne Demek? Geviş Getiren Hayvanlar Nelerdir?Bazı hayvanlar geviş getirmektedir. Geviş getiren hayvanlar ise otla beslenen hayvanlardır. Hangi hayvanların geviş getirdiği son dönemlerde çok merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Peki geviş getirmek ne demek? Geviş getiren hayvanlar nelerdir? Sizlere geviş getiren hayvanları detaylıca derledik.
15.01.2022Eğitim
Tarım-ÜFE yıllık yüzde 36,39 arttı
Tarım-ÜFE yıllık yüzde 36,39 arttıTarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım-ÜFE) yıllık yüzde 36,39, aylık yüzde 12,51 arttı.
14.01.2022Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Brusella, şarbon ve veba aşılarının bedelini almayacağız
Bakan Pakdemirli: Brusella, şarbon ve veba aşılarının bedelini almayacağızManisa ziyareti kapsamında Kula ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hayvan sağlığının insan sağlığı kadar önemli olduğunun altını çizerek,"Sığır brusella, koyun, keçi brusella, şarbon ve veba aşılarının aşı bedelini bundan sonra inşallah almayacağız. Ayrıca tüberkülin testinin bedeli de yetiştiricilerimizden alınmayacak. Bu aşıların sadece uygulama ücretleri alınacak. Aşı bedellerinin alınmaması ile birlikte aşılama oranlarının artacağına inanıyoruz. Hastalıktan gelen verim kayıplarının böylelikle önleneceğini düşünüyoruz" dedi.
13.01.2022 Ekonomi
Kirman Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kirman Ne İşe Yarar?
Kirman Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kirman Ne İşe Yarar?Kirman, birçok kişi tarafından uzun senelerdir kullanılan kelimelerden biridir. Özellikle kullanım alanının geniş olmasından dolayı anlamı merak edilen kelimeler arasındadır. Bu bakımdan Kirman ne demek öğrenebilir ve doğru anlamda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kirman ne demek, TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik.
13.01.2022Sözlük
Keçiler horon halkasına girerse
Keçiler horon halkasına girerseArtvin’de bir köyde eğlenmek amaçlı horon oynayan vatandaşlara eşlik eden keçiler, ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Vatandaşların ayaklarından tuttukları keçileri, horona dahil ederek Hemşin müziği eşliğinde doyasıya eğlendiler.
12.01.2022Yaşam
TÜDKİYEB'den TMO açıklaması: Zammı geri çekmesi sevindirici oldu
TÜDKİYEB'den TMO açıklaması: Zammı geri çekmesi sevindirici olduTürkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, ”TMO’nun arpaya yaptığı zammı geri çekmesi, yetiştiricimiz açısından sevindirici olmuştur" dedi.
11.01.2022Ekonomi
Çoban ateşini yaktı
Çoban ateşini yaktıBaşkan Soyer, Mera İzmir projesi kapsamında Bergama ve Kınık’ta, 258 çobanla süt alımı anlaşmasına imza attı
10.01.2022Ege
Çocuğunuz 'doğmamış ikiziniz' olabilir! 'Bir merkez, iki müdür gibi…' İşte kimerizm gerçeği
Çocuğunuz 'doğmamış ikiziniz' olabilir! 'Bir merkez, iki müdür gibi…' İşte kimerizm gerçeğiTek bedende birden fazla DNA ile yaşamak! Oldukça nadir görülen bu durum tıp dilinde kimerizm olarak adlandırılıyor. Öyle ki dünyaya getirdiğiniz çocuğunuzun bile aslında sizin olmadığı söylenebiliyor. Prof. Dr. Korkut Ulucan kimerizm için, “Bir canlıda farklı kişilere ait hücrelerin varlığı gibi düşünebiliriz; bir merkez, iki müdür gibi” diyor.
10.01.2022Gündem
Kenya Hakkında Bilgiler; Kenya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kenya Hakkında Bilgiler; Kenya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıAfrika'nın doğu kısmında yer alan Kenya Cumhuriyeti, safari denilince akla gelen ülkeler arasındadır. Hayvan çeşitliliğinde dünyada ilk sıralarda yer alan ülke, en eski insan fosillerine ev sahipliği yapıyor. Kenya nerede, hakkında bilgiler, bayrağı ne anlama geliyor, nüfusu ne kadar, para birimi nedir gibi soruların yanıtlarını derledik.
6.01.2022Tatil
Yemen Hakkında Bilgiler; Yemen Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Yemen Hakkında Bilgiler; Yemen Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Eski dönemlerde zengin ticaret coğrafyası olan Yemen, günümüzde ekonomik sorunlar yaşayan ülke haline gelmiştir. Resmi ismi Yemen Cumhuriyeti olan ülke Orta Doğu'da yer alır. Yemen'in 2020'deki nüfusu kaçtır, Türkiye ile saat farkı ne kadardır, kullanılmakta olan para birimi ne, başkentinin ismi nedir gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.
6.01.2022Gündem
Tunus Hakkında Bilgiler; Tunus Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Tunus Hakkında Bilgiler; Tunus Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıTunus, tarihi yerleri, çöl safarileri ve plajlarıyla bilinen bir Afrika ülkesidir. Akdeniz'e de kıyısı bulunan bu ülkede, sıcaklıklar yüksektir. Tunus'un bayrağının anlamı, ülke nerede, nüfusu ne kadar, başkenti neresi, Türkiye ile arasındaki saat farkı nedir gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.
5.01.2022Tatil
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriTekerlemeler ölçülü ve basmakalıp sözlerdir ve genellikle masal, hikâye, bilmece ve halk tiyatrosu gibi edebi türlerde kullanılır. Masalların ve çocuk oyunlarının baş, orta ve sonunda söylenir. Çocukların dil ve konuşma gelişimine yardımcı olur. Kısa, kolay, zor ve uzun halleri ile eğlendirici özelliği bulunur. Kurmaca oldukları için genellikle yarı anlamlı ve anlamsızdırlar. Söylemesi kolay, kısa ve çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örnekleri için “Kolay Tekerlemeler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2022Eğlence
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.01.2022Oyun
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.01.2022Oyun
50 bin lira limit var! Trafik kazalarında mağdur olmamak için dikkat
50 bin lira limit var! Trafik kazalarında mağdur olmamak için dikkatHer taşıt sahibinin yaptırması zorunlu olan trafik sigortası, sigortalıyı tam anlamıyla güvenceye almıyor. Uzman isim Oya Turhaner,, trafik sigortasının karşı tarafa verilen hasarın yalnızca 50 bin lirasını karşıladığını ve oluşabilecek hasarlarda mağduriyet yaşamamak için ek olarak ‘İhtiyari mali mesuliyet’ teminatı yaptırılması gerektiğini beliriyor.
2.01.2022Ekonomi
Bizum Hoca 2 filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Bizum Hoca 2 filmi kaç yılında çekildi?
Bizum Hoca 2 filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Bizum Hoca 2 filmi kaç yılında çekildi?Kanal D ekranında bu akşam izleyici ile buluşacak olan Bizum Hoca filmi konusu ve oyuncu kadrosu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 2020 yılında vizyona giren Bizum Hoca filminin başrollerinde Cezmi Baskın, Levent Ülgen Özge Gürel gibi isimler yer alıyor. İşte Bizum Hoca filmi konusu ve oyuncu kadrosu...
1.01.2022Cadde
Uçurumda mahsur kalan 8 keçi tek tek kurtarıldı
Uçurumda mahsur kalan 8 keçi tek tek kurtarıldıAdıyaman’da, 450 metre yükseklikteki uçurumda mahsur kalan keçiler, AFAD ekiplerinin nefes kesen operasyonuyla tek tek kurtarıldı.
26.12.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB'ye pankart tepkisi: Vah zavallı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB'ye pankart tepkisi: Vah zavallıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Panorama 25 Aralık Kahramanlık Müzesi, Şehitkamil Vadi Park, AB-Türkiye Anadolu Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü, Gaziantep Havalimanı yeni terminal binası ile yapımı tamamlanan projelerin açılış töreninde konuştu. Erdoğan, 'İstanbul'dan gelirken büyükşehir belediyesi bir pankart asmış. 'İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin de yurtları var' diye. Vah zavallı. Bizim şu anda KYK olarak açtığımız yurt sayılarını ben unuttum.' dedi.
25.12.2021Siyaset
Yasal izinle avlanıyorlar
Yasal izinle avlanıyorlarTürkiye'de avcılık tartışmaları yıllardır devam ediyor. Ancak değişen bir şey yok. Bakanlık her yıl yasal izinle onlarca yaban hayvanın avlanmasına izin veriyor, avcılar da fırsatı değerlendiriyor...
23.12.2021Gündem
‘Avladıklarımız türün fazlası, devlete para kazandırıyoruz’
‘Avladıklarımız türün fazlası, devlete para kazandırıyoruz’Avlanırken katliam yaptıkları iddialarını reddeden avcılar, "Biz türün fazlasını avlıyor, doğanın dengesini sağlıyoruz. Tamamı yasal ve devlete para kazandırıyoruz. Aksi halde çok ağır cezaları var" diye konuştu.
21.12.2021Gündem
Emine Erdoğan giydi, 'şal şepik' kumaşına ilgi arttı
Emine Erdoğan giydi, 'şal şepik' kumaşına ilgi arttıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Siirt'te tercih ettiği kıyafetler, Eruh ilçesinde doğal tiftikle yapılan ve kök boyayla renklendirilen 'şal şepik' kumaşına ilgiyi arttırdı.
17.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Keçi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.