Keçi

Keçi

Son dakika keçi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan keçi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan keçi haber sayfamızda...

Keçi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.023 keçi haberi bulunmuştur.
Üreten aç kalmayacak
Üreten aç kalmayacakMera İzmir ile iki ayda üreticiye 6 milyon lira destek sağlandığını belirten Büyükşehir Başkanı Soyer, “Küçük üreticiyi doğduğu yerde doyuracak politikalar üretiyoruz” diye konuştu
23.05.2022Ege
Can dostlar için tartışılan karar
Can dostlar için tartışılan kararYargıtay’ın can dostlarla ilgili “ya terk et ya birlikte git” kararı tartışma yarattı. Hukukçular ve hayvan dostları, “Yarışan haklarda yaşam ve barınma hakkı, tahliye hakkından önce gelir” görüşünde.
22.05.2022Pazar
Tunceli’de bitkin halde bulunan yaban keçisi koruma altına alındı
Tunceli’de bitkin halde bulunan yaban keçisi koruma altına alındıTunceli’nin Mazgirt ilçesinde bitkin halde bulunan yaban keçisi, koruma altına alındı.
20.05.2022Haberler
Tarihi kaya resimlerinde isyan ettiren görüntü: Ne diyeyim bilemiyorum!
Tarihi kaya resimlerinde isyan ettiren görüntü: Ne diyeyim bilemiyorum!Burdur'un flamingolarıyla da ünlü Yarışlı Gölü kıyılarındaki tarihi kaya resimlerinin olduğu bölgede Dünya Göçmen Kuşlar Günü nedeniyle kuş sayımına giden kuş gözlemcileri, Prehistorik döneme tarihlendirilen keçi ve geyik motifli kaya resimlerine tüfekle ateş edildiğini belirledi. Kaya resimlerinin üzerinde onlarca saçma deliği görüldü.
18.05.2022Gündem
Mersin'de gizemli yer ortaya çıktı! Keçi arayan çoban buldu
Mersin'de gizemli yer ortaya çıktı! Keçi arayan çoban bulduMersin'de kayalıklardan düşen keçiyi arayan sahibinin fark ettiği kaya üzerindeki insan ve hayvan tasvirlerinin yer aldığı bölgede Türk Dil Kurumu (TDK) Yazıt Bilimi Kolu Başkanı Prof. Dr. Cengiz Alyılmaz yüzey araştırması yaparken, merak eden onlarca kişi de bölgeyi görmeye gitti.
17.05.2022Gündem
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
16.05.2022Eğlence
Zifte yapışan keçiyi itfaiye kurtardı
Zifte yapışan keçiyi itfaiye kurtardıBursa'nın Osmangazi ilçesinde, arazide otladı sırada zifte yapışan keçi, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
10.05.2022Gündem
Ç ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: Ç Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
Ç ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: Ç Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebeklerini kucağına alacağı günü bekleyen anne ve baba adaylarını isim telaşı sarıyor. Erkek bebek bekleyen çiftler çocuklarına verecekleri isim için önceden derin bir araştırma sürecine giriyorlar. Anne ve baba adayları isimlerin kendileri veya diğer çocukları ile uyumlu olmasını da tercih edebiliyor. En eşsiz ve anlamlı isimler vermek isteyenler karar verme sürecinde zorlanıyorlar. Aileler genellikle keşfedilmemiş, modern çağa uygun, popüler, duyulmamış ve nadir bulunan isimleri çocuklarına vermek istiyor. Ç harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “Ç ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
6.05.2022Bebek
Çiğ süt üretimi azaldı
Çiğ süt üretimi azaldıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020-2021 yılı çiğ süt üretim verilerini açıkladı.
6.05.2022Ekonomi
Kırmızı et üretimi yüzde 9,3 arttı
Kırmızı et üretimi yüzde 9,3 arttıKırmızı et üretimi 2021 yılında yüzde 9,3 artarak 1 milyon 952 bin 38 ton oldu.
6.05.2022Ekonomi
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMaide süresi Medine’de indirildi. Sürenin 3.ayeti ise Mekke’ de nazil olmuştur. Toplam ayet sayısı 120 olan Maide Suresi Mushaftaki sıralamada beşinci, iniş süresine göre 112.süre olmaktadır. 6. cüzde yer alan surenin ismi 112. Ve 114. Ayetlerde bulunan maide “sofra” anlamını taşımaktadır. Maide Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, konusu, Arapça yazılışı, fazileti, diyanet meali ile ilgili detaylı bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.
5.05.2022Sureler
Benzetme Örnekleri Nelerdir? Benzetme ile İlgili Cümleler
Benzetme Örnekleri Nelerdir? Benzetme ile İlgili CümlelerEdebiyat dersinin önde gelen konularından bir tanesi de benzetme konusudur. Hem şiir, gazel ve kaside gibi manzum eserlerde, hem de öykü ve roman gibi kurgusal metinlerde birçok söz sanatı kullanılır. Bu söz sanatlarının başında benzetme sanatı geliyor. Teşbih adıyla da bilinen benzetme sanatı anlatımın çok daha güçlü ve zengin olmasını sağlar. Benzetme örnekleri nelerdir? Benzetme ile ilgili cümleler için içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.05.2022Eğitim
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriTekerlemeler ölçülü ve basmakalıp sözlerdir ve genellikle masal, hikâye, bilmece ve halk tiyatrosu gibi edebi türlerde kullanılır. Masalların ve çocuk oyunlarının baş, orta ve sonunda söylenir. Çocukların dil ve konuşma gelişimine yardımcı olur. Kısa, kolay, zor ve uzun halleri ile eğlendirici özelliği bulunur. Kurmaca oldukları için genellikle yarı anlamlı ve anlamsızdırlar. Söylemesi kolay, kısa ve çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örnekleri için “Kolay Tekerlemeler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Eğlence
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
‘Peynirli sandviç Dünya’yı öldürüyor’
‘Peynirli sandviç Dünya’yı öldürüyor’Gazeteci Alex Renton’ın kitabına göre, çok masum görünen peynirli sandviç aslında Dünya’ya büyük zarar veriyor. Renton “Modern süt çiftçiliği iklimi bozan emisyonlara neden oluyor” dedi.
30.04.2022Dünya
‘Köylü kalkınacak yoksullar sevinecek’
‘Köylü kalkınacak yoksullar sevinecek’İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu Çoban Haritası’yla mera hayvanı sayısı, ağılların konumu gibi bilgiler görülebiliyor.
26.04.2022Ege
Üretime yer kalmıyor
Üretime yer kalmıyorİzmir’in Karaburun ilçesinde, Rüzgar Enerjisi Santrallarinin (RES) bulunduğu arazilere Güneş Enerjisi Santralleri’nin de (GES) kurulacak olması büyük tepki gördü.
25.04.2022Ege
Ünü dünyaya yayıldı! İşte Van kahvaltısının sırrı
Ünü dünyaya yayıldı! İşte Van kahvaltısının sırrıKahvaltı denildiğinde herkesin aklına ilk olarak Van geliyor. Ünü dünyaya yayılan Van kahvaltısını geçtiğimiz günlerde CNN International da "Bu Şehir Neden Kahvaltıların Dünya Başkenti?" başlığıyla gündeme taşıdı. Peki Guinness Rekorlar Kitabı'na dahi giren ve Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alan Van kahvaltısının sırrı ne? Uzmanlar açıkladı.
25.04.2022Gündem
Falda Keçi Görmek Ne Demek? Kahve Falında Keçi Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?
Falda Keçi Görmek Ne Demek? Kahve Falında Keçi Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?Etinden ve sütünden yararlanılan en önemli hayvanlardan biri keçidir. Aynı zamanda fallar üzerinden gelecek hakkında birtakım haberler getirirler. Peki, falda keçi görmek ne demek? Kahve falında keçi şekli çıkması ne anlama gelir detayları ile derledik.
21.04.2022Kahve Falı
Tarım-ÜFE yıllık yüzde 84 arttı
Tarım-ÜFE yıllık yüzde 84 arttıTarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım-ÜFE) yıllık yüzde 84,11, aylık yüzde 12,02 arttı.
15.04.2022Ekonomi
'Avatar Diyarı'nda skandal! "Aşkını yazmışsın ama 'insan' olamamışsın"
'Avatar Diyarı'nda skandal! "Aşkını yazmışsın ama 'insan' olamamışsın"Antalya'da Selge Antik Kenti'ni çevreleyen 65 milyon yıllık 'konglomera' kayalardan oluşan ve 'Avatar Diyarı' olarak adlandırılan doğa gezginlerinin en önemli yürüyüş rotalarından Adam Kayalar, vandallar tarafından sprey boyayla kirletildi. Kayaların üzerine kırmızı sprey boyayla 'N' ve 'M' harfleriyle kalp işareti çizildiği görüldü.
10.04.2022Gündem
Tarımsal üretime yüksek kredi
Tarımsal üretime yüksek krediCumhurbaşkanlığı kararı ile Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince kullandırılan hazine destekli düşük faizli tarım kredilerinin üst limitleri yükseltildi.
10.04.2022Ekonomi
Hem tüysüz hem tek gözlü! 'İlk defa böyle bir şeye şahit oldum'
Hem tüysüz hem tek gözlü! 'İlk defa böyle bir şeye şahit oldum'Elazığ’da hayvancılıkla uğraşan Sadi Ateş’in beslediği keçinin doğurduğu tüysüz ve alnında tek gözü bulunan yavrusunu görenler büyük şaşkınlık yaşadı.
9.04.2022Gündem
Tedavisi tamamlanan dağ keçisi doğaya bırakıldı
Tedavisi tamamlanan dağ keçisi doğaya bırakıldıAdıyaman’ın Kahta ilçesinde 6 ay önce kaçak avcılar tarafından vurulan ve tedavisi tamamlanan dağ keçisi doğaya bırakıldı.
9.04.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Keçi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.