Libya Ordusu

Libya Ordusu

Son dakika Libya Ordusu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Libya Ordusu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Libya Ordusu haber sayfamızda...

Libya Ordusu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 686 libya ordusu haberi bulunmuştur.
Türkiye, Libya'da Misrata-Sirte yolunun ulaşıma açılmasından memnun
Türkiye, Libya'da Misrata-Sirte yolunun ulaşıma açılmasından memnun Dışişleri Bakanlığı, Libya'da uzun süredir kapalı olan Misrata-Sirte sahil yolunun dün resmen ulaşıma açılmasını memnuniyetle karşıladığını bildirdi.
31.07.2021Siyaset
Son dakika... Libya Ordusu, Hafter'in yeniden ateşkesi ihlal ettiğini açıkladı!
Son dakika... Libya Ordusu, Hafter'in yeniden ateşkesi ihlal ettiğini açıkladı!Libya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı savaş uçaklarının ateşkesi ihlal ettiğini duyurdu. İsviçre'nin Cenevre kentinde 19-23 Ekim'de düzenlenen 5 5 Ortak Askeri Komite toplantıları sonucunda Libya hükümeti ile Hafter'e bağlı heyetler arasında kalıcı ateşkes anlaşması imzalanmıştı.
21.05.2021Dünya
Libya ordusu: Mısır'dan gelen iki uçak silah taşıyordu
Libya ordusu: Mısır'dan gelen iki uçak silah taşıyorduUluslararası Sebha Havalimanı'na iniş yapan uçakların silah taşıdığı bildiriliyor. Sağlık Bakanlığı, uçaklarda tıbbi malzeme ve ilaç bulunduğunu açıklamıştı.
14.04.2021Dünya
Libya Başbakanı Birleşik Arap Emirlikleri'nde Veliaht Prens Nahyan'la görüştü
Libya Başbakanı Birleşik Arap Emirlikleri'nde Veliaht Prens Nahyan'la görüştüKörfez turuna çıkan Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile Abu Dabi'de bir araya geldi.
8.04.2021Dünya
Libya ordusu: Paralı askerler Sirte'deki mevzilerine döndü
Libya ordusu: Paralı askerler Sirte'deki mevzilerine döndüLibya ordusu, yeni kurulan Abdulhamid Dibeybe hükümetine güvenoyu oturumu için Sirte kentinin dışına çekilen yabancı paralı askerlerin, eski mevzilerine geri döndüğünü duyurdu.
12.03.2021Dünya
Libya: Hafter, Temsilciler Meclisi milletvekillerinin geçeceği yolu açmıyor
Libya: Hafter, Temsilciler Meclisi milletvekillerinin geçeceği yolu açmıyorLibya ordusu, ülkenin güneyindeki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin, Temsilciler Meclisinin yeni kurulan hükümete güvenoyu vermek için düzenleyeceği oturuma katılacak milletvekillerinin Mısrata-Sirte sahil yolundan geçmesine izin vermediğini bildirdi.
7.03.2021Dünya
'Sirte'de Hafter milisleri arasında çatışmalar yaşandı'
'Sirte'de Hafter milisleri arasında çatışmalar yaşandı'Libya'nın Sirte kentinde ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler arasında çatışma çıktığı bildirildi.
1.02.2021Dünya
Terhune'de yeni bir toplu mezar bulundu
Terhune'de yeni bir toplu mezar bulunduLibya ordusunun Haziran 2020'de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtardığı Terhune kentinde bir toplu mezar daha bulundu.
9.01.2021Dünya
Libya ordusu: Hafter'in askerleri gitmeden Sirte-Misrata yolu açılmayacak
Libya ordusu: Hafter'in askerleri gitmeden Sirte-Misrata yolu açılmayacakLibya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı paralı askerler ülkeyi terk etmeden, Sirte-Misrata yolunun açılmayacağını duyurdu.
4.01.2021Dünya
Libya ordusundan Hafter’e cevap
Libya ordusundan Hafter’e cevapLibya ordu komutanlarından Usame Cuveyli, ülkenin doğusundaki silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’in savaş hazırlığı çağrısına karşı, “Savaşmak isteyen taraf için sonuçlar korkunç olacaktır” dedi.
26.12.2020Dünya
Libya'dan Hafter'e uyarı: Savaş isteyen taraf için sonuç korkunç olacak
Libya'dan Hafter'e uyarı: Savaş isteyen taraf için sonuç korkunç olacakLibya ordu komutanlarından Usame Cuveyli, ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in savaş hazırlığı çağrısına karşı, "Savaşmak isteyen taraf için sonuçlar korkunç olacaktır." dedi.
24.12.2020Dünya
Terhune'de iki yeni toplu mezar bulundu!
Terhune'de iki yeni toplu mezar bulundu!Libya ordusunun haziran ayında ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtardığı Terhune kentinde iki yeni toplu mezar bulundu.
23.12.2020Dünya
Libya ordusundan Hafter için bomba açıklama
Libya ordusundan Hafter için bomba açıklamaLibya ordusu, Halife Hafter'e bağlı ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin, Sirte ile Cufra bölgesine silah ve paralı asker sevkiyatı yaptığını açıkladı.
9.12.2020Dünya
Hafter milisleri Libya ordusuna ait karargaha saldırdı
Hafter milisleri Libya ordusuna ait karargaha saldırdıLibya ordusu, gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin, ülkenin güneyindeki Ubari kentinde ordu birliklerine ait bir karargaha saldırı düzenlediğini ve iki taraf arasında çatışma çıktığını duyurdu.
6.12.2020Dünya
Libyalı yetkililer: Yardım çağrımıza sadece Türkiye karşılık verdi
Libyalı yetkililer: Yardım çağrımıza sadece Türkiye karşılık verdiAnkara ile Trablus arasında, Libya'daki çatışmaların şiddetlendiği dönemde, 27 Kasım 2019'da imzalanan "Güvenlik ve Askeri İş Birliği Mutabakat Muhtırası" ülkedeki dengeleri meşru hükümetin lehine değiştirdi.
27.11.2020Dünya
MSB: 'Libya Silahlı Kuvvetlerine yönelik eğitimler devam ediyor'
MSB: 'Libya Silahlı Kuvvetlerine yönelik eğitimler devam ediyor'Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Libya Silahlı Kuvvetlerine askeri eğitim, iş birliği ve danışmanlık anlaşması kapsamında verilen eğitimlerin devam ettiğini bildirdi.
25.11.2020Gündem
Terhune'de yeni bir toplu mezara ulaşıldı
Terhune'de yeni bir toplu mezara ulaşıldıLibya ordusunun, haziran ayında ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtardığı Terhune kentinde bir toplu mezara daha ulaşıldığı açıklandı.
18.11.2020Dünya
Libya Savunma Bakanı'ndan Hafter temsilcilerinin diyalog görüşmelerine katılmasına tepki
Libya Savunma Bakanı'ndan Hafter temsilcilerinin diyalog görüşmelerine katılmasına tepkiLibya Savunma Bakanı Selahaddin Nemruş, başkent Trablus'u savunanlarla ona saldıranların eşit statüye koyulmasını kabul etmediklerini belirtti
30.10.2020Dünya
Libya'nın Terhune kentinde toplu mezarlarda 12 cesede daha ulaşıldı
Libya'nın Terhune kentinde toplu mezarlarda 12 cesede daha ulaşıldıLibya hükümeti, başkent Trablus'un güneyindeki Terhune kentinde toplu mezarlarda 12 cesedin daha bulunduğunu duyurdu.
27.10.2020Dünya
''Türkiye ile imzalanan anlaşmalar etkilenmeyecek''
''Türkiye ile imzalanan anlaşmalar etkilenmeyecek''Libya Savunma Bakanlığı ve Libya Devlet Yüksek Konseyi (DYK), ayrı ayrı yayımladıkları açıklamalarda, Cenevre'deki 5 5 Ortak Askeri görüşmelerinde varılan ateşkes anlaşmasının, Türkiye ve Libya arasındaki askeri anlaşmaları olumsuz etkilemeyeceğini ve Türkiye ile işbirliğinin devam edeceğini duyurdu.
25.10.2020Dünya
Libya Ordu Sözcüsü: Cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecine güvenmiyoruz
Libya Ordu Sözcüsü: Cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecine güvenmiyoruzLibya Ordusu Sözcüsü Albay Muhammed Kununu, ülkedeki krize siyasi çözüm bulmak için yürütülen görüşmelere ilişkin, "cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecinin başarısına güvenmediklerini" ifade etti.
25.10.2020Dünya
Libya ordusuna ait mühimmat deposunda patlama meydana geldi
Libya ordusuna ait mühimmat deposunda patlama meydana geldiLibya'nın başkenti Trablus'un batısında Libya ordusuna ait bir mühimmat deposunda patlama meydana geldiği belirtildi.
5.10.2020Dünya
Sukne'deki helikopter kazasında 4 Rus paralı askeri  öldü
Sukne'deki helikopter kazasında 4 Rus paralı askeri öldüLibya ordusu, Sukne bölgesinde bu sabah düşen helikopterde bulunan Rus güvenlik şirketi Wagner grubuna bağlı 4 paralı askerin öldüğünü duyurdu.
23.09.2020Dünya
Rus uçakları peş peşe indi, gözler Hafter'e çevrildi
Rus uçakları peş peşe indi, gözler Hafter'e çevrildiRusya'nın Libya'daki askeri varlığını yalanlamasından bir hafta sonra düşen uçaktan kurtulan pilotun Rusça yardım videosu göndermesi üzerine, Moskova'nın bölgedeki varlığını korumak için Libya'ya ne kadar güç gönderdiği soruları gündeme geldi.
11.09.2020Dünya
Libya'da sıcak gelişme: Hafter milislerinden askeri sevkiyat
Libya'da sıcak gelişme: Hafter milislerinden askeri sevkiyatLibya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter milislerine ait 80 askeri araçtan oluşan bir konvoyun Cufra kentinden El-Lud kentine doğru hareket ettiğini duyurdu.
9.09.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Libya Ordusu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.