Moskva

Moskva

Son dakika Moskva haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Moskva gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Moskva haber sayfamızda...

Moskva

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 109 moskva haberi bulunmuştur.
Son dakika... Rus savaş uçakları paramparça! Görüntüler dünyayı sarstı
Son dakika... Rus savaş uçakları paramparça! Görüntüler dünyayı sarstıHava üssünde meydana gelen bir dizi patlama Moskova'yı sersemletti, sabaha karşı 05.52'de yayınlanan fotoğraflar bir yıkımı gözler önüne seriyor.
11.08.2022Dünya
Sivastopol'a drone baskını! Rus filosu vuruldu
Sivastopol'a drone baskını! Rus filosu vurulduUkrayna ordusu Putin'in işgal ettiği Kırım'da Donanma Günü'nü kutlamaya hazırlanan Rus filosuna ağır bir darbe vurdu, kutlamalar iptal.
31.07.2022Dünya
AB’ye adaylık yolu açıldı
AB’ye adaylık yolu açıldıAvrupa Komisyonu, Avrupalı liderlerin ziyareti sonrası Ukrayna’nın AB adaylığı için olumlu tavsiye verdi. Rusya Devlet Başkanı Putin ise, Batı’yı uyararak ‘yeni bir dünya düzeni kurulduğunu’ ifade etti.
18.06.2022Dünya
Stadyum havaya uçuruldu! 300 paralı asker öldü, yalnızca biri kurtulabildi
Stadyum havaya uçuruldu! 300 paralı asker öldü, yalnızca biri kurtulabildiRusya-Ukrayna savaşının odak noktasından sadece 45 kilometre uzaktaki gizli üs yerle bir edildi, Putin savaş gemisi Moskva'nın batırılışından bu yana en ağır darbeyi yedi.
12.06.2022Dünya
Son dakika... Karadeniz'de sürpriz! Putin savaş gemilerini çekti
Son dakika... Karadeniz'de sürpriz! Putin savaş gemilerini çektiRus televizyonlarında nükleer savaşın mutluluk getireceği yorumları dehşete düşürdü, amiral gemisini kaybeden Rus donanması Karadeniz'de Ukrayna kıyılarından kaçtı.
7.06.2022Dünya
Savaş mağduru Ukraynalı kadınlara korkunç teklif! Facebook'ta dakikalar içinde mesaj yağdı
Savaş mağduru Ukraynalı kadınlara korkunç teklif! Facebook'ta dakikalar içinde mesaj yağdıRusya-Ukrayna savaşında neredeyse iki ay geride kalırken, Ukrayna’dan ayrılan sivillerin sayısı 3,5 milyonu geçti. Yetkililer, savaşın şiddetlenmesi durumunda yaşanacak göç dalgasıyla birlikte başta kadınlar olmak üzere 8 ila 10 milyon kişinin daha mülteci durumuna düşeceğini belirtiyor. Mülteci kadınlara karşı yaklaşımı ise korkunç gerçeği bir kez daha gözler önüne serdi.
6.06.2022Dünya
Rusya dozu artırdı
Rusya dozu artırdıRus güçleri son günlerde saldırıların şiddetini artırırken, Donbas bölgesinin tamamen ele geçirilmesi durumunda Putin’in Ukrayna’da zafer ilan edebileceği öne sürülüyor.
26.05.2022Dünya
Rusya'nın zafer umutları azalıyor! Hepsi bir bir görevden alındı...
Rusya'nın zafer umutları azalıyor! Hepsi bir bir görevden alındı...24 Şubat'ta Putin'in emriyle başlayan savaşta Rusya'nın umutları her geçen gün azalırken işgalci birlikler barin bir taktik değişikliğine gitti. Bu arada Putin'in bozguna uğrayan birliklerinin başındaki üst düzey yetkililerin fişini çektiği haberleri gelirken, Pentagon yetkilileri bu bilgileri doğruladı.
22.05.2022Dünya
Son dakika... Fransız jetleriyle Rus savaş uçakları burun buruna!
Son dakika... Fransız jetleriyle Rus savaş uçakları burun buruna!Avrupa'daki Rus toprağı Kaliningrad'a oldukça yakın konumda yer alan üsteki gövde gösterisinde, Amerikan büyükelçisi tankın üstünde poz verdi. NATO radarlarının verdiği alarm sonrası ise, Fransız ve Rus savaş uçakları karşı karşıya geldi.
21.05.2022Dünya
A Milli Takım'ın rakipleri Litvanya ve Lüksemburg'un aday kadrosu açıklandı
A Milli Takım'ın rakipleri Litvanya ve Lüksemburg'un aday kadrosu açıklandıA Milli Futbol Takımı'nın, UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup'ta 7 ve 14 Haziran'da biri deplasmanda, diğeri İzmir'de olmak üzere iki karşılaşma oynayacağı rakibi Litvanya'nın aday kadrosu açıklandı.
21.05.2022Milli Takım
Son dakika... Putin kovdu! Rus ordusunda deprem
Son dakika... Putin kovdu! Rus ordusunda depremSon dakika haberlere göre, Karadeniz Filosu'nun başındaki Koramiral Osipov ile seçkin 1'inci Muhafız Tank Ordusu'nu komuta eden Korgeneral Kisel'in görevden alındığı bildiriliyor. Rusya lideri Putin, 5 milyon dolarlık süper tankının Ukrayna'da imha edilmesinin ardından bu kez Terminatör'ü cephe hattına sürdü.
19.05.2022Dünya
Beyaz Saray: Biden sızıntılardan memnun değil
Beyaz Saray: Biden sızıntılardan memnun değilKaradeniz'de batırılan Rus savaş gemisi ve Ukrayna tarafından öldürülen Rus generallerinde ABD'nin rolüne ilişkin haberler, Washington'da rahatsızlık yarattı.
10.05.2022Dünya
Son dakika... Rus askerlerini gözleri bantlı getirdiler!
Son dakika... Rus askerlerini gözleri bantlı getirdiler!Ukrayna'nın en büyük ikinci şehri Harkov çevresinden püskürtülen Rus ordusu, bugün füze saldırılarında sivilleri vurdu. Yerel medya ise, Rus işgalcilerden geri alınan bir köyden ses getirecek fotoğraflar paylaştı.
7.05.2022Dünya
Son dakika... 'Bir Rus savaş gemisi daha vuruldu!' Amiral Makarov alev alev
Son dakika... 'Bir Rus savaş gemisi daha vuruldu!' Amiral Makarov alev alevGeçen ay Karadeniz Filosu'nun amiral gemisi Moskva'yı batıran Ukrayna ordusunun, Amiral Makarov saldırısında da Neptün füzelerini kullandığı bildiriliyor. Yerel medya, alınan uydu görüntüleriyle gemideki yükselen alev ve dumanların doğrulandığını bildiriyor.
6.05.2022Dünya
Son dakika... Karadeniz'de batırılan Rus savaş gemisini ABD 'belirledi!'
Son dakika... Karadeniz'de batırılan Rus savaş gemisini ABD 'belirledi!'Son dakika haberlere göre Amerikan medyası, cephe hattındaki Rus generallerinin koordinatlarını Ukrayna ile paylaşan ABD istihbaratının Karadeniz sularına gömülen Moskva'nın batışındaki rolü açığa çıktı. Putin'in işgal emri vermesiyle gönüllü olarak orduya katılan kadın askerin öldüğü ise, üç hafta sonra doğrulandı.
6.05.2022Dünya
Rusya Karadeniz'de yunusları devreye alıyor! Gizli üsse de balinalar konuşlandırıldı
Rusya Karadeniz'de yunusları devreye alıyor! Gizli üsse de balinalar konuşlandırıldıRusya'nın Karadeniz'deki üssünü korumak için eğitimli yunuslara başvurduğu ortaya çıktı. İngiliz Guardian'ın haberine göre, Sovyet Donanması zamanında da kullanılan deniz memelileri gizli bir deniz üssüne yerleştirildi.
28.04.2022Dünya
Son dakika... Dünya ilk kez gördü! Putin'in tank mezarlığı
Son dakika... Dünya ilk kez gördü! Putin'in tank mezarlığıRus generalin Ukrayna işgalinden sonra üçüncü bir ülkeden söz etmesi deprem etkisi yarattı, sokaklarda cesetlerin yattığı Mariupol'de Rus işgalciler yeniden saldırıya geçti. Kremlin'in gözde yayın organı yanlışlıkla Ukrayna'da öldürülen asker sayısını yayınladı, silinen haberde 13 bin 414 askerin yitirildiği yazıyordu. İşgale katılan Rus özel kuvvetleri askerlerinin taktığı peçler ise, gözdan kaçacak gibi değil, sınırdaki gizli tank mezarlığı ise ilk kez görüntülendi.
23.04.2022Dünya
Rusya’nın amacı ne?
Rusya’nın amacı ne?Rus ordusundan yapılan bir açıklama, Moskova’nın, Ukrayna’nın güneyini tamamen ele geçirmeyi hedeflediği, sonrasında da gözünü Moldova’ya diktiği yönündeki görüşleri yeniden gündeme getirdi.
23.04.2022Dünya
Rus amiral gemisi batarken ABD uçağı menzildeydi! 'En büyük darbe' ortaya çıktı
Rus amiral gemisi batarken ABD uçağı menzildeydi! 'En büyük darbe' ortaya çıktıRus amiral gemisi Moskva'nın Ukrayna füzeleri tarafından vurulmasından birkaç saat önce bir ABD uçağının Karadeniz'de devriye gezdiği ortaya çıktı. İngiliz The Times gazetesinin haberine göre Rus kruvazörünün feci hasar gördüğü gün, bir Boeing P8 Poseidon uçağı Moskova'nın 150 kilometre yakınındaydı.
20.04.2022Dünya
Çernihiv'de çalışmalar sürerken uyarı geldi! 'Dikkatli olun'
Çernihiv'de çalışmalar sürerken uyarı geldi! 'Dikkatli olun'Rus ordusundan temizlenen Ukrayna’nın Çernihiv kentinde, Rusların geride bıraktığı patlayıcı maddeler toplanarak imha edilmeye devam ediyor.
19.04.2022Dünya
Batan Rus gemisi Moskva mürettebatının aileleri soruyor: 'Oğullarımız nerede?'
Batan Rus gemisi Moskva mürettebatının aileleri soruyor: 'Oğullarımız nerede?'Rusya - Ukrayna savaşı tüm şiddetiyle 55'inci gününde de devam ederken, Rus Donanması'na ait Moskva'nın batmasıyla yaşananlar gündemden düşmüyor. Kremlin'in Karadeniz Filosu'ndaki amiral gemisinin batırılmasına ilişkin henüz netleşmeyen birçok nokta var.
19.04.2022Haberler
Rusya harekete geçti! Ekonomik yaptırımlara karşı yeni hamle
Rusya harekete geçti! Ekonomik yaptırımlara karşı yeni hamleRusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, Batı tarafından Rusya’ya uygulanan ekonomik yaptırımları hatırlatarak, söz konusu yaptırımların aşılması ve Rus ekonomisine destek amacıyla 2,5 trilyon rubleden (32,3 milyar dolar) fazla bir bütçe kullanacaklarını ifade etti.
19.04.2022Ekonomi
Batan Rus gemisi Moskva mürettebatının aileleri soruyor: 'Oğullarımız nerede?'
Batan Rus gemisi Moskva mürettebatının aileleri soruyor: 'Oğullarımız nerede?'Rusya - Ukrayna savaşı tüm şiddetiyle 55'inci gününde de devam ederken, Rus Donanması'na ait Moskva'nın batmasıyla yaşananlar gündemden düşmüyor. Kremlin'in Karadeniz Filosu'ndaki amiral gemisinin batırılmasına ilişkin henüz netleşmeyen birçok nokta var.
19.04.2022Dünya
Son dakika... Rus ordusu harekete geçti! Kreminna düştü
Son dakika... Rus ordusu harekete geçti! Kreminna düştüDonbas bölgesindeki ilçeye giriş yapan Rus işgal birlikleri sokak savaşının ardından kontrolü ele geçirdi. Tahliyelerin artık imkansız hale geldiğini belirten Ukraynalı yetkili, Rusların ağır silahlar kullandığını kaydediyor.
18.04.2022Dünya
Son dakika... Yakalanan İngilizler Rus devlet televizyonunda!
Son dakika... Yakalanan İngilizler Rus devlet televizyonunda!Son dakika haberlere göre, 40 Rus denizciye mezar olan ve onlarcasının kaybolduğu Rus savaş gemisi Moskva'nın son anlarını gösteren fotoğraflar yayınlandı. Rus devlet televizyonu ise Ukrayna'da yakalanan iki İngilizi ekrana getirdi.
18.04.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Moskva ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.