Orhan Kural

Orhan Kural

Son dakika Orhan Kural haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Orhan Kural gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Orhan Kural haber sayfamızda...

Orhan Kural

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 527 orhan kural haberi bulunmuştur.
Prof. Dr. Orhan Kural anısına karikatür yarışması
Prof. Dr. Orhan Kural anısına karikatür yarışmasıSokak hayvanlarının beslenmesinden doğal kaynakların korunmasına kadar pek çok sivil toplum hareketinde görev alan İstanbul Teknik Üniversitesi eski öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Kural koronavirüs nedeniyle 23 Aralık 2020 de hayatını kaybetmişti.
8.12.2021Gündem
Şarkılarla doğanın önemi vurgulandı
Şarkılarla doğanın önemi vurgulandıMarmaris Belediyesi işbirliğinde, Kalimerhaba Derneği organizasyonu ile düzenlenen, 6. Doğart Kültür, Sanat ve Çevre Festivali; çevreci, bilim insanı ve yazar, Prof. Dr. Orhan Kural anısına düzenlenen etkinliklerle son buldu.
16.06.2021Ege
Çevre hareketinin öncü isimlerindendi
Çevre hareketinin öncü isimlerindendiSigara karşıtlığı, çevre savunuculuğu ve gezgin kimliğiyle tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı Prof. Dr. Orhan Kural, koronavirüse yenildi. Kural’ın kaybı büyük üzüntüye neden oldu
24.12.2020Gündem
Bakan Koca'dan, koronavirüsten hayatını kaybeden Prof. Dr. Kural için taziye mesajı
Bakan Koca'dan, koronavirüsten hayatını kaybeden Prof. Dr. Kural için taziye mesajıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Orhan Kural için taziye mesajı yayımladı.
23.12.2020Gündem
Prof. Dr. Orhan Kural kimdir? Orhan Kural kaç yaşında ve neden öldü?
Prof. Dr. Orhan Kural kimdir? Orhan Kural kaç yaşında ve neden öldü?Koronavirüs tedavisi gören Prof. Dr. Orhan Kural hayatını kaybetti. 9 Aralık'tan bu yana yoğun bakımda tedavi gören Kural'ın vefatının ardından Prof. Dr. Orhan Kural kimdir? Kural kaç yaşına ve neden öldü? soruları sorulmaya başlandı.
23.12.2020Gündem
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere müjdeyi verdi! Yüzde 18 zam
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere müjdeyi verdi! Yüzde 18 zamGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencilerine burs müjdesi verdi. 2021 yılında verilecek burs ve kredi miktarının belirlendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2021 yılında öğrencilerime vereceğimiz burs ve kredi miktarını belirledik. Lisansta 550'den 650 liraya çıkarmış bulunuyoruz. Aynı şekilde 1100 lira olan yüksek lisansı da 1300 liraya çıkarıyoruz. Doktorada ise 1650 lira olan ödemeyi 1950 liraya çıkarmış oluyoruz. Ocak ayında öğrencilerin hesaplarına burs ve kredi olarak bu miktarlar yatırılacaktır" diye konuştu. Buna göre, lisans öğrencilerinin alacağı miktarda yaklaşık yüzde 18 artış sağlanmış oldu. Asgari ücret konusunda da konuşan Erdoğan, "Görüşmeler belli yere gelsin o zaman konuşalım" dedi.
23.12.2020Siyaset
Son dakika haberler: Koronaya yenik düşen Prof. Dr. Orhan Kural'dan acı haber! Dikkat çeken vasiyet...
Son dakika haberler: Koronaya yenik düşen Prof. Dr. Orhan Kural'dan acı haber! Dikkat çeken vasiyet...Gelen son dakika haberine göre, Prof. Dr. Orhan Kural, koronavirüs nedeniyle 28 Kasım’da kaldırıldığı ve 9 Aralık’tan beri de yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Öte yandan Prof. Dr. Kural'ın vasiyeti de ortaya çıktı.
23.12.2020Gündem
Prof. Dr. Orhan Kural ölmeden önce vasiyetini açıklamış
Prof. Dr. Orhan Kural ölmeden önce vasiyetini açıklamışProf. Dr. Orhan Kural, koronavirüs nedeniyle 28 Kasım’da kaldırıldığı ve 9 Aralık’tan beri de yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Öte yandan Prof. Dr. Kural'ın vasiyeti de ortaya çıktı.
23.12.2020Haberler
Cem Yılmaz'dan Orhan Kural paylaşımı
Cem Yılmaz'dan Orhan Kural paylaşımıProf. Dr. Orhan Kural, koronavirüs nedeniyle 28 Kasım’da kaldırıldığı ve 9 Aralık’tan beri de yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Kural'ın vefat haberi sonrası ünlü profesörün davalık olduğu Cem Yılmaz da paylaşımda bulundu.
23.12.2020Cadde
Koronaya yakalanan Prof. Dr. Orhan Kural'dan acı haber
Koronaya yakalanan Prof. Dr. Orhan Kural'dan acı haberProf. Dr. Orhan Kural, koronavirüs nedeniyle 28 Kasım’da kaldırıldığı ve 9 Aralık’tan beri de yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde hayatını kaybetti.
23.12.2020Haberler
Orhan Kural kimdir? Orhan Kural nereli, kaç yaşında? Orhan Kural kitapları...
Orhan Kural kimdir? Orhan Kural nereli, kaç yaşında? Orhan Kural kitapları...Prof. Dr. Orhan Kural, yüksek mühendis ve gezgin olarak biliniyor. Birçok kitaba da imza atan isim, İTÜ Maden Fakültesi'nde eğitim gördü. New York Columbia Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kitaplarında gezdiği ve gördüğü yerleri kaleme alan Orhan Kural sağlık durumu nasıl?
22.12.2020Gündem
Son dakika... Prof. Dr. Orhan Kural’dan korkutan haber!
Son dakika... Prof. Dr. Orhan Kural’dan korkutan haber!Gelen son dakika haberine göre, ünlü komedyen Cem Yılmaz'a açtığı davalarla sık sık gündeme gelen Prof. Dr. Orhan Kural, koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyor. Geçtiğimiz günlerde Covid-19 testi pozitif çıkan Prof. Dr. Orhan Kural’ın entübe olduğunu ve tedavisine yoğun bakımda devam edildiği öğrenildi.
22.12.2020Gündem
Zengin seyyahlar Kapalı Maraş’ta
Zengin seyyahlar Kapalı Maraş’taDünyanın zengin seyyahları 2020 yılının son sıra dışı buluşması için KKTC-Kapalı Maraş bölgesini tercih etti. ETIC üyesi Prof. Kural’ın KKTC Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı özel izinle gelen 12 sıra dışı seyyah ulaşımı en zor ve en riskli yerlere giderek dünya barışına katkı sağlamayı amaçlıyor
14.11.2020Gündem
5 Temmuz 2020 Magazin Haberleri Bülteni
5 Temmuz 2020 Magazin Haberleri BülteniGünün öne çıkan magazin haberlerini sizler için derledik.
5.07.2020Magazin
Karanfil’ soldu
Karanfil’ solduOrhan Kural’ın ‘sigarayı özendirici nitelikte’ olduğunu gerekçe gösterdiği Sıla’nın ‘Karanfil’ şarkısı, yayından kaldırıldı
5.07.2020Cadde
'Karanfil' soldu!
'Karanfil' soldu!Orhan Kural’ın ‘sigarayı özendirici nitelikte’ olduğunu gerekçe gösterdiği Sıla’nın ‘Karanfil’ şarkısı, yayından kaldırıldı.
5.07.2020Cadde
Sigara tüketiminde Türkiye 40. sırada
Sigara tüketiminde Türkiye 40. sıradaEn çok sigara tüketilen 40. ülke olan Türkiye’de her yıl, sigara yüzünden 100 bin insan erken ölüyor. Prof. Dr. Orhan Kural, yürüttükleri proje sayesinde yüzlerce gencin sigarayı bıraktığını söyledi.
9.02.2020Gündem
Kural, Cem Yılmaz’a  karşı davayı kaybetti
Kural, Cem Yılmaz’a karşı davayı kaybettiProf. Dr. Orhan Kural’ın, sosyal medya üzerinden kendisi hakkında, “Orhan Kural Bey, sizi sizin yönteminizle taciz etmek istemiyorum. Ama artık benimle ilgili bir terapi görmenizin zamanı geldiğini düşünüyorum” şeklinde paylaşımda bulunan komedyen Cem Yılmaz hakkında açtığı 10 bin TL’lik manevi tazminat davasının görülmesine devam edildi.
4.12.2019Gündem
Orhan Kural, Cem Yılmaz'a karşı kaybetti
Orhan Kural, Cem Yılmaz'a karşı kaybettiProf. Dr. Orhan Kural, kendisi hakkında sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan Cem Yılmaz’a açtığı 10 bin TL’lik manevi tazminat davasını kaybetti. Mahkemenin davayı reddetmesinin ardından gözyaşlarını tutamayan Kural, “Hep güçlüler kazanıyor” dedi.
3.12.2019Cadde
Sıla'dan 'sigara' sorusuna yanıt yok
Sıla'dan 'sigara' sorusuna yanıt yokÜnlü şef Hazer Amani ile ilişkisi dolu dizgin giden şarkıcı Sıla Gençoğlu, Nişantaşı’nda çıktığı kışlık alışverişinde objektiflere yansıdı.
16.10.2019Cadde
Profesörden Sıla hakkında suç duyurusu
Profesörden Sıla hakkında suç duyurusuProf. Dr. Orhan Kural, şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun 'Karanfil' adlı şarkısında geçen 'bi sigara yak' sözlerinin sigarayı özendirici nitelikte olduğunu gerekçe göstererek savcılığa suç duyurusunda bulundu.
12.10.2019Cadde
Şebnem Schafer kimdir, kaç yaşında?
Şebnem Schafer kimdir, kaç yaşında?Şebnem Schäfer, Kanal D ekranında yayınlanan 2. Sayfa programına konuk oldu. Magazin gündemine ilişkin açıklamaların yer aldığı programda Şebnem Schäfer'da olaylara ilişkin yorumlarını belirtiyor. Türkiye'de 2000'li yıllarda tanınmaya başlanan Şebnem Schäfer SMS Size Milyarlar Sunuyoruz adlı yarışma ile duyurdu. İşte Şebnem Schäfer hakkında merak edilenler...
11.07.2019Gündem
'Sigarasız bir dünya mümkün'
'Sigarasız bir dünya mümkün'Dünya üzerinde yaşayan 7.4 milyar insandan yaklaşık 1 milyar 250 milyonunun sigara içtiği gerçeği, bilim insanları kadar uzmanları da telaşlandırıyor.
31.05.2019Gündem
Dumansız köye fındık hediyesi
Dumansız köye fındık hediyesiTürkiye’nin sigara içilmeyen tek yerleşim yeri Yozgat’ın Haydarbeyli köyünde, köylülere fındık hediye edildi. Sigarayı bırakan köylüler, göğüs hastalıklarının tarihe karıştığını söyledi
22.04.2019Gündem
Şebnem Schaefer’dan Alman aksanı tepkisi: Yeter artık!
Şebnem Schaefer’dan Alman aksanı tepkisi: Yeter artık!Annesi Türk, babası Alman olan manken Şebnem Schaefer, alışverişe çıktığı Etiler’de objektiflere yansıdı.
21.12.2018Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Orhan Kural ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.