Rabia Naz

Rabia Naz

Son dakika Rabia Naz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rabia Naz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rabia Naz haber sayfamızda...

Rabia Naz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 78 rabia naz haberi bulunmuştur.
TBMM Başkanı Şentop'tan Azerbaycan'a destek açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan Azerbaycan'a destek açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Meclis Başkanlığı'nın 2021 yılı bütçesinin sunumunu yaptı. Şentop açıklamasında, 'Türkiye bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, tarihi gerçeklere ve uluslararası hukuka göre haklı olan davasında ve vatan savunmasında Azerbaycan’ın yanında yer almaya devam edecektir' dedi.
28.10.2020Siyaset
Rabia Naz’ın ölümüne ilişkin takipsizlik kararına itiraz!
Rabia Naz’ın ölümüne ilişkin takipsizlik kararına itiraz!Giresun’da evinin önünde yaralı bulunduktan sonra hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz’ın ölümüne ilişkin savcılıkça verilen takipsizlik kararına ailesinin adına İstanbul Barosu’na bağlı avukatlar itiraz etti.
29.07.2020Gündem
Son dakika! Sosyal medya düzenlemesiyle ilgili flaş açıklama!
Son dakika! Sosyal medya düzenlemesiyle ilgili flaş açıklama!AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, sosyal medya düzenlemesine ilişkin, "Yapmış olduğumuz yasal düzenleme evrensel düzenlemelere uygun, bu çerçevede oluşturulan yeni hukuk gelişimlerine paralel bir şekilde, vatandaşlarımızın anayasal güvencelerini teminat altına almak amacıyla ve yaşanan mağduriyetleri bir daha yaşamayalım anlayışıyla dizayn edilmiş düzenlemedir." dedi.
28.07.2020Siyaset
Rabia Naz Vatan olayında takipsizlik
Rabia Naz Vatan olayında takipsizlikGiresun Başsavcılığı, 2018 yılında Eynesil ilçesindeki evinin önünde şüpheli şekilde hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan soruşturmasında “takipsizlik” kararı verdi.
17.07.2020Gündem
Rabia Naz soruşturmasında flaş gelişme!  Başsavcılık'tan açıklama geldi
Rabia Naz soruşturmasında flaş gelişme! Başsavcılık'tan açıklama geldiGiresun'da, evlerinin önünde yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'ın (11) ölümü ile ilgili yürütülen savcılık soruşturmasında takipsizlik kararı verildi. Kararda küçük kızın ölümünün yüksekten düşme sonucu meydana geldiği, başkası tarafından kasten ya da taksirle öldürüldüğü yönünde bir delil tespit edilemediğine yer verildi.
16.07.2020Gündem
Rabia Naz raporuna CHP’den çifte şerh
Rabia Naz raporuna CHP’den çifte şerhTBMM Rabia Naz Vatan’ın Ölümü Başta Olmak Üzere Şüpheli Çocuk Ölümlerini Araştırma Komisyonu’nun TBMM Başkanlığı’na sunduğu raporuna, HDP’nin yanı sıra CHP’den iki ayrı şerh geldi.
9.07.2020Gündem
Gizemi savcılık çözecek
Gizemi savcılık çözecekTBMM Komisyonu’nun TBMM Başkanlığı’na sunacağı raporda, hazırlanan taslak rapora göre ciddi değişikliklere gidilerek Rabia Naz’ın ölümüne ilişkin bölüm 112 sayfadan 61 sayfaya düşürüldü. Raporda “olaya ilişkin olası sebepler” başlıklı tespitlere, fotoğraf ve krokilere yer verilmedi.
7.07.2020Gündem
‘Parklar, kör noktalar kamerayla izlensin’
‘Parklar, kör noktalar kamerayla izlensin’ TBMM Komisyonu’nun raporunda, şüpheli çocuk ölümlerinin önlenmesine yönelik öneriler sıralandı. Komisyona göre, parklar ve çocukların yalnız kaldığı kör noktalar kamera sistemiyle izlenmeli. Riskli olarak değerlendirilen aileler takip edilmeli, çocuklar gerekirse bu ailelerden alınmalı.
20.05.2020Gündem
Site ve oyunlar sıkı denetlenmeli! İnternette ‘ölüm grupları’ kuruluyor
Site ve oyunlar sıkı denetlenmeli! İnternette ‘ölüm grupları’ kuruluyorKoronavirüs nedeniyle toplum eve kapanınca internet kullanımı kat kat artarken, TBMM’den çarpıcı uyarı geldi: Sosyal medyada çocuklar ölüme sürükleniyor. Son dönemde 114 çocuk intihar etti.
18.05.2020Siyaset
TBMM Araştırma Komisyonu raporunu tamamladı: Sis perdesi kalkmadı
TBMM Araştırma Komisyonu raporunu tamamladı: Sis perdesi kalkmadıTBMM Araştırma Komisyonu raporunda Rabia Naz Vatan’ın ölümüne yol açan yaralanmaların “düşme sonucu gerçekleşme ihtimali olduğu” ifade edilirken, nasıl düştüğü konusuna ise açıklık getirilemedi
16.05.2020Gündem
‘Çiçek değil eşitlik istiyoruz’
‘Çiçek değil eşitlik istiyoruz’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde eşitlik ve özgürlük taleplerini bir kez daha dile getiren kadınlar Beşiktaş’ta birlikteydi.
9.03.2020Gündem
Trafikte korkunç tablo ortaya çıktı: 123 çocuk şoför hayatını kaybetti!
Trafikte korkunç tablo ortaya çıktı: 123 çocuk şoför hayatını kaybetti!Meclis’te kurulan araştırma komisyonuna sunulan ‘çocuk ölümleri’ raporu 2018 yılında 0-17 yaş arasında 123 çocuğun direksiyon başında hayatını kaybettiğini, 8 bin 773 çocuğun ise yaralandığını ortaya koydu
21.02.2020Gündem
Rabia Naz Komisyonu'nda 'psikolojik otopsi' önerisi
Rabia Naz Komisyonu'nda 'psikolojik otopsi' önerisiRabia Naz Vatan'ın şüpheli ölümünün araştırılması için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'nda bilgi veren Prof. Dr. Gürol Cantürk, yüksekten düşen birisinde itme veya atlama bulgusunu bulmanın zor olduğunu söyledi. Bu yüzden 'psikolojik otopsi' önerisinde bulunan Cantürk, "Sosyal medyada paylaştıkları, ailesiyle, arkadaşlarıyla konuştukları, kişinin karakter yapısı, ruh hali bu şekilde psikolojik otopsi yapılabilir. Psikolojik otopsi yargılama sürecinde kullanılan yöntem olabilir" dedi.
29.01.2020Gündem
Üç şüphelinin ifadelerine başvurulmuş
Üç şüphelinin ifadelerine başvurulmuşGiresun’un Eynesil ilçesinde yaralı olarak bulunan Rabia Naz Vatan’ın ölümüne ilişkin ilginç gelişmelerin yaşandığı ortaya çıktı.
16.01.2020Gündem
Polislere disiplin cezası
Polislere disiplin cezasıGiresun Eynesil’de 2018’de evinin önünde ağır yaralı bulunduktan sonra hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan’ın (11) ölümünün araştırılmasında ihmalleri bulunan polislere disiplin cezası ve yer değişikliği uygulandı.
13.01.2020Gündem
İçişleri Bakanlığı’nın Rabia Naz raporu: Yüksekten düşme kesin
İçişleri Bakanlığı’nın Rabia Naz raporu: Yüksekten düşme kesinMilliyet, Giresun’un Eynesil ilçesinde, 12 Nisan 2018’de evinin önünde ağır yaralı bulunan Rabia Naz Vatan’ın ölümüne ilişkin İçişleri Bakanlığı’nın raporuna ulaştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun oluru sonrası İçişleri Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca hazırlanan raporda, “Müfettişliğimizde de müteveffa Rabia Naz Vatan’ın yüksekten düşme sonucu öldüğü kesinleşmiştir” denildi.
12.01.2020Gündem
‘Kaza mı, düşme mi?’ elbiseler belirleyecek
‘Kaza mı, düşme mi?’ elbiseler belirleyecekRabia Naz Vatan’ın ölümünün aydınlanmasında, olayın, “Trafik kazası mı, yüksekten düşme mi?” olduğuna ilişkin kilit delillerin başında elbiseler geliyor
4.01.2020Gündem
Raporlar ‘ne kaza ne düşme’ diyor
Raporlar ‘ne kaza ne düşme’ diyorMilliyet, Rabia Naz’ın ölümündeki soru işaretlerinin izini sürüyor... Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili ortaya çıkan her çelişki ve soru işareti savcılığın kurduğu özel bir ekipçe her yönüyle araştırılıyor. Adli tıp raporları, şüpheli ölümlerde bilirkişiler ve uzmanlar, Rabia Naz vakasına ilişkin trafik kazasından çok, yüksekten düşme belirtilerinin olduğuna işaret ediyor.
3.01.2020Gündem
Milliyet, Rabia Naz olayındaki soru işaretlerinin izini sürüyor / Şüpheli bir ölüm: Rabia Naz Vatan
Milliyet, Rabia Naz olayındaki soru işaretlerinin izini sürüyor / Şüpheli bir ölüm: Rabia Naz Vatan20 ay geçmesine rağmen, Rabia Naz’ın neden o gün evinin önünde yaralı olarak yattığı, ölüm nedeni ve şekli, olayla bağlantılı birilerinin olup olmadığı aydınlatılabilmiş değil
2.01.2020Gündem
Son dakika... Rabia Naz'ın otopsi raporu açıklandı
Son dakika... Rabia Naz'ın otopsi raporu açıklandıGiresun’un Eynesil ilçesinde, evlerinin önünde yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'ın (11) otopsi raporunun da olduğu savcılık dosyası, TBMM Araştırma Komisyonu'na ulaştı. Raporda, Nabia Naz'ın düşerek, yaşamını yitirdiğinin belirtildiği öğrenildi.
26.12.2019Gündem
‘Ölümcül yaralanmayı yargı belirler’
‘Ölümcül yaralanmayı yargı belirler’Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu, TBMM’ye “Rabia Naz Vatan hakkında Adlı Tıp Kurumu tarafından düzenlenmiş rapor ve mütaalalar kapsamında, temel adli tıp yaklaşımı” başlıklı yeni bir rapor gönderdi.
24.12.2019Gündem
Elbiselerine ‘atomik’ inceleme
Elbiselerine ‘atomik’ incelemeGiresun Eynesil’de 13 Nisan 2018’de evlerinin önünde yaralı bulunduktan sonra hastanede ölen Rabia Naz Vatan’ın (11) elbiselerindeki lastik izine benzer izler için “atomik” inceleme gündemde.
22.12.2019Gündem
Milliyet, emniyet kriminalin Rabia Naz raporunu açıklıyor: Giysideki iz bedende yok
Milliyet, emniyet kriminalin Rabia Naz raporunu açıklıyor: Giysideki iz bedende yokMilliyet, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Rabia Naz’ın ölümüne ilişkin hazırladığı rapora ve ultraviyole ışınlarıyla incelenen giysilerinin görüntülerine ulaştı. Raporda, giysilerdeki izlerle Rabia Naz’ın vücudundaki izler arasında uyum saptanamadığı belirtiliyor ama bu izlerin nereden kaynaklandığı açıklanmıyor.
20.12.2019Gündem
‘Ek bir delil çıkmazsa vaka yüksekten düşme’
‘Ek bir delil çıkmazsa vaka yüksekten düşme’Rabia Naz Vatan Başta Olmak Üzere Şüpheli Çocuk Ölümlerinin Araştırılması Komisyonu, çalışmalarını sürdürüyor.
19.12.2019Gündem
Hacettepe: 13 eksiklik var
Hacettepe: 13 eksiklik varTBMM Rabia Naz’ın Ölümünü Araştırma Komisyonu’nda konuşan Hacettepe Üniversitesi Adli Tıp Anabilimdalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Tümer, olay sonrası hazırlanan fizikçi ve adli tıp raporlarında 13 eksiklik tespit ettiklerini ve bu raporların gözden geçirilmesi gerektiğini kaydetti.
14.12.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

rabia naztbmmGiresunraporRabia Naz Vatan

Rabia Naz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.