Sonar İstanbul

Sonar İstanbul

Son dakika Sonar İstanbul haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sonar İstanbul gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sonar İstanbul haber sayfamızda...

Sonar İstanbul

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 177 sonar istanbul haberi bulunmuştur.
Sonar+D ile sürdürülebilirlik ve teknoloji sanatla harmanlanıyor
Sonar+D ile sürdürülebilirlik ve teknoloji sanatla harmanlanıyorAvrupa’nın en prestijli festivallerinden biri olarak kabul edilen; deneyim odaklı etkinliklerin başında yer alan %100 Music katkılarıyla düzenlenen Sónar İstanbul’un, Digilogue’un desteği ve Lalin Akalan’ın küratörlüğüyle hazırlanan Sónar+D programı Zorlu PSM’de ziyaretçilere eşsiz deneyimler yaşatmaya hazırlanıyor. Kreatif endüstrilerin müzik, yaratıcılık ve teknoloji ekseninde bir araya geleceği ilham verici panellere ev sahipliği yapacak Sonar +D’e bu sene sürdürülebilirlik ve teknoloji sanatla harmanlanıyor.
30.09.2021Kültür Sanat
Sónar İstanbul festival havasını Zorlu PSM'ye getiriyor
Sónar İstanbul festival havasını Zorlu PSM'ye getiriyorAvrupa’nın en prestijli festivallerinden biri olarak kabul edilen ve her sene büyük bir merakla takip edilen Sónar’ın İstanbul ayağı 2-3 Ekim 2021 tarihlerinde %100 Music katkılarıyla Zorlu PSM sahnelerinde müzikseverle buluşacak. Müziğin görsel şovlarla birleştiği, dinleyicilerin kulaklarına hitap ederken aynı zamanda ışık ve grafik şovlarıyla unutulmayacak bir deneyim yaşatacak olan Sónar İstanbul canlı performanslar ve Sónar+D etkinlikleriyle, Zorlu PSM’yi festival alanına çevirecek.
Sónar Istanbul, 2 Ekim’de
Sónar Istanbul, 2 Ekim’deDört yıl boyunca binlerce müzikseveri ağırlayan müzik, yaratıcılık ve teknolojiyi birleştiren Sónar Istanbul, beşinci kez Zorlu PSM’yi festival alanına dönüştürecek.
19.04.2021Kültür Sanat
Sónar Istanbul, 2 Ekim’de 5.kez Zorlu PSM’de
Sónar Istanbul, 2 Ekim’de 5.kez Zorlu PSM’deDört yıl boyunca binlerce müzikseveri ağırlayan müzik, yaratıcılık ve teknolojiyi birleştiren Sónar Istanbul, beşinci kez Zorlu PSM’yi festival alanına dönüştürecek. 100 Music katkılarıyla gerçekleşecek ve dünyaca ünlü sanatçıların yanı sıra yaratıcılık ve teknolojiyi buluşturan yan etkinlikleriyle de göz dolduran Sónar Istanbul’un katılımcıları ileri bir tarihte açıklanacak.
15.04.2021Kültür Sanat
Ben Klock, Zorlu PSM canlı yayınında
Ben Klock, Zorlu PSM canlı yayınındaSónar Istanbul'un öne çıkan sanatçılarından Berlinli techno efsanesi Ben Klock, Klockworks ile efsanevi PHOTON partilerini çevrimiçi platformlara taşıyor !
13.07.2020Kültür Sanat
SIRMA’dan karantina şarkısı
SIRMA’dan karantina şarkısıAmerika’da yaşayan vokalist ve şarkı yazarı SIRMA’nın yeni şarkısı “How Could We Ever Know”, önceki günlerde dijital platformlar aracılığıyla dinleyicileriyle buluştu.
Elektronik müzik dördüncü kez İstanbul’da
Elektronik müzik dördüncü kez İstanbul’daİstanbul’un Barselona’dan ithal ettiği 4. Sónar Festival dün başladı. Pazar sabahının ilk ışıklarına dek sürecek üç günlük festival hakkında Milliyet Sanat’ın bu ayki sayısında kapsamlı bir rehber yer alıyor
"Hislerimizi dışa vurma biçimlerimiz farklı"
"Hislerimizi dışa vurma biçimlerimiz farklı"Sonar İstanbul için geri sayım devam ediyor. Önümüzdeki hafta sonu Zorlu PSM'de iki gün boyunca farklı mekanlarda gerçekleştirilecek canlı performanslarla İstanbullu müzikseverleri ağırlayacak olan Sonar İstanbul'un bir konuğu da doğu ile batı ezgileri arasında bir birliktelik sağlayan Oceanvs Orieantalis. Ex Nihilio Band projesiyle karşımızı çıkacak olan Oceanvs Orientalis ile grup performansı öncesi konuşma fırsatı yakaladık.
"En iyi performanslarından bazıları İstanbul'da oldu"
"En iyi performanslarından bazıları İstanbul'da oldu"Elektronik müziğin en önemli isimlerinden biri olarak kabul edilen Christian Löffler, Sonar İstanbul kapsamında Zorlu PSM'de müzikseverlere kendi deyimiyle unutulmaz bir performans sunmaya hazırlanıyor. Mart ayı içinde yeni albümü Lys'i de çıkaracak olan Christian Löffler ile Sonar İstanbul performansı öncesi konuştuk.
25.02.2020Kültür Sanat
Digilogue’un katkılarıyla hazırlanan Sónar+D ilk isimlerini açıkladı
Digilogue’un katkılarıyla hazırlanan Sónar+D ilk isimlerini açıkladıBu yıl dördüncü kez Zorlu PSM’yi müzik, yaratıcılık ve teknolojinin merkezine dönüştürmeye hazırlanan, %100 Music katkılarıyla düzenlenen, Sónar İstanbul’un, Digilogue’un desteği ve Lalin Akalan’ın küratörlüğüyle hazırlanan Sónar+D programının merak uyandıran detayları belli oldu. Sónar+D’de yer alacak atölyeler, sunumlar, interaktif enstalasyonlar, mini dersler, paneller, sanatçılarla konuşmalar ve MarketLab alanındaki deneyimler, her yaştan ziyaretçinin katılımına ücretsiz olarak açık olacak.
19.02.2020Kültür Sanat
Keşfetmek fikri çok cazip geliyor
Keşfetmek fikri çok cazip geliyorSonar İstanbul için geri sayım devam ediyor. 5-8 Mart tarihleri arasında Zorlu PSM'de gerçekleştirilecek olan İstanbul'un en önemli müzik festivallerinden biri olan Sonar İstanbul'da SonarLab by Red Bull sahnesinde de dikkat çeken isimler var. Red Bull Warm Up ile sesini duyuran TKO, ile Sonar performansı öncesini konuştuk.
17.02.2020Kültür Sanat
SonarLab by Red Bull isimleri belli oldu
SonarLab by Red Bull isimleri belli olduSónar Istanbul, 5-7 Mart 2020 tarihlerinde dördüncü kez Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Müzik ve yaratıcılıkla teknolojiyi buluşturan festivalde; kürasyonu Red Bull tarafından hazırlanan SonarLab by Red Bull Sahnesi’nde yer alacak isimler de belli oldu. Skee Mask, Bjarki, Denis Sulta ve Steffi’nin öne çıktığı SonarLab by Red Bull Sahnesi; uluslararası müzik arenasının en iyi isimlerini İstanbullu müzik tutkunları ile buluşturacak.
14.02.2020Kültür Sanat
Kış festivalleriyle eğlence dorukta
Kış festivalleriyle eğlence doruktaSoğuk kış aylarında hem dünyada hem de Türkiye’de içinizi ısıtacak onlarca festival düzenleniyor. Spordan müziğe her ilgiye göre bir festival bulmak mümkün. Yeter ki seyahat planınızı oluşturun ve yola çıkın.
26.01.2020Gündem
Bu hafta sonunu dolu dolu geçirmenizi sağlayacak 13 öneri
Bu hafta sonunu dolu dolu geçirmenizi sağlayacak 13 öneriŞöyle hafta sonuna bir sürü etkinliği peş peşe yığabileceğinizin farkına vardığınız anlar vardır ya, o anlar çok kıymetli. Bu hafta sonu da dolu dolu... Sizin için 13 tane şahane öneri derledim. Bunları göz önünde bulundurup program yapın.
6.12.2019Hayat
Sonar İstanbul'da yeni isimler
Sonar İstanbul'da yeni isimlerBu yıl dördüncü kez Zorlu PSM’yi müzik, yaratıcılık ve teknolojinin merkezine dönüştüren Sónar İstanbul %100 Music katkılarıyla 6-7 Mart 2020 tarihlerinde yine elektronik müzik dünyasının birbirinden değerli DJ ve prodüktörlerine bu yıl da ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
29.11.2019Kültür Sanat
Sónar İstanbul 2020’den  ilk isimler
Sónar İstanbul 2020’den ilk isimlerAvrupa’nın ilgi gören müzik festivallerinden Sónar’ın İstanbul ayağı, 6-7 Mart 2020’de %100 Music katkılarıyla Zorlu PSM’de müzikseverle buluşacak.
18.10.2019Gündem
‘İstanbul kültür sanatta sayılı şehirlerden olacak’
‘İstanbul kültür sanatta sayılı şehirlerden olacak’Murat Abbas: “Tiyatro, sinema ve konserlere olan katılım, ideal seviyede olmasa da ekonomik şartlardaki zorluklara rağmen, ciddi bir artış göstermeye devam ediyor. Umut ediyorum ki, önümüzdeki dönemde İstanbul, kültür sanat alanında dünyanın sayılı şehirleri arasında gösterilmeye başlanacak”
7.04.2019Pazar
‘İstanbul kültür sanatta sayılı şehirlerden olacak’
‘İstanbul kültür sanatta sayılı şehirlerden olacak’Murat Abbas: “Tiyatro, sinema ve konserlere olan katılım, ideal seviyede olmasa da ekonomik şartlardaki zorluklara rağmen, ciddi bir artış göstermeye devam ediyor. Umut ediyorum ki, önümüzdeki dönemde İstanbul, kültür sanat alanında dünyanın sayılı şehirleri arasında gösterilmeye başlanacak”
7.04.2019Pazar
Sonar İstanbul 10 bin müzikseveri ağırladı
Sonar İstanbul 10 bin müzikseveri ağırladıZorlu PSM'de gerçekleştirilen Sónar İstanbul, üçüncü yılında %100 Music katkılarıyla elektronik müzik dünyasının birbirinden değerli DJ ve prodüktörlerine ev sahipliği yaptı.10.000’i aşkın sanat ve teknoloji severin katıldığı Sónar Istanbul; Modeselektor (Live), Laurent Garnier, Henrik Schwarz (Live), Matador, Kobosil, Tijana T, Ben Frost (360 °Live), Deena Abdelwahed – Khonnar (Live), Bicep (DJ Set), George Fitzgerald (Live), DVS1, The Field ve Gazelle Twin gibi birbirinden değerli isimleri ağırladı.Sónar ile uluslararası iş birliğini İstanbul’da da devam ettiren Red Bull Music ise programını üstlendiği SónarLab sahnesinde; FJAAK (Live), DJ Seinfeld, DJ Lag, DJ Stingray, Octo Octa, Volvox ve HAAi gibi genç ve kıdemli sanatçıları konuk etti.Digilogue’un desteği ve Lalin Akalan’ın küratörlüğünde gerçekleşen görsel-işitsel şovlar ve Sónar Istanbul +D programı kapsamında yer alan ustalık dersleri, atölyeler, paneller, sanatçı konuşmaları ve interaktif enstalasyonlar, sanat ve teknoloji meraklılarına festival boyunca farklı deneyimler yaşattı.
11.09.2019Nevidyo
Indie’den mistik müziğe
Indie’den mistik müziğeZorlu PSM’nin yeni sezonundan ilk isimler açıklandı. Pop listelerinin son zamanlarda ilgi çeken ismi Alice Merton’dan bir klasik olan ‘Ghost’ filminin müzikaline, modern mistik müziğin önemli örneklerine, efsane bas gitarist Victor Wooten’dan 8 yıl aradan sonra ilk defa dünya turnesine çıkan Imogen Heap’e kadar pek çok isim bu yılın line-up’ında yer buluyor.
24.07.2018Gündem
"Kulağıma doğru geliyorsa doğrudur"
"Kulağıma doğru geliyorsa doğrudur"İngiltere'de başarılı işlere imza atan DJ Erol Alkan, bu yıl ikincisi düzenlenen Sonar İstanbul'daydı. Red Bull Music'in kürasyonunu üstlendiği SonarLab sahnesinde performans sergileyen Erol Alkan ile müziği üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.
9.04.2018Yaşam
Müzik ve teknoloji bir arada
Müzik ve teknoloji bir aradaMüzik, yaratıcılık ve teknolojiyi buluşturan Sónar Festivali’nin; Zorlu PSM organizasyonu, Charm Music iş birliğiyle düzenlenen İstanbul ayağı yoğun programıyla Zorlu PSM’de önceki akşam başladı.
7.04.2018Gündem
Lara Kahmi İstanbul’a geliyor
Lara Kahmi İstanbul’a geliyorSes, mekana özgü yerleştirme ve görsel anlatım üçlüsü üzerine çalışmalar gerçekleştiren sanatçı Lara Kamhi, çekimlerini Japonya’da yaptığı ‘Transparency of Being’ adlı deneysel belgesel filmiyle İstanbul’a geliyor...
4.04.2018Cadde
Bu hafta ne var ne yok?
Bu hafta ne var ne yok?Rebetiko kraliçesi Glykeria Yunanistan’ın en önemli seslerinden Glykeria salı saat 20...
30.03.2018Cumartesi
Zorlu PSM’den sezonun ilkleri
Zorlu PSM’den sezonun ilkleriGeçen sezon başta konserler olmak üzere kültür sanatın önemli merkezlerinden biri olan Zorlu Performans Sanatları Merkezi, yeni sezona da hazırlıklı giriyor
22.08.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sonar İstanbul ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.