Tikad

Tikad

Son dakika TİKAD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TİKAD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TİKAD haber sayfamızda...

Tikad

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 204 tikad haberi bulunmuştur.
İş dünyası Ekonomik Reform Paketi'ni değerlendirdi
İş dünyası Ekonomik Reform Paketi'ni değerlendirdiTürkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Başkanı Nilüfer Bulut, "Reform paketi kapsamında ekonomimizi dört ana direk üzerinde, yani yatırım-üretim-istihdam-ihracat temelinde büyütme hedefi ortaya koyuluyor. Bu, yerli ve milli ekonomimizin yeni yatırımlarla nitelikli büyümesinin de önünü açacaktır diye düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.
12.03.2021Ekonomi
BEE’O Propolis bir yatırım daha aldı
BEE’O Propolis bir yatırım daha aldıTürkiye’nin ilk ve en büyük yerli propolis üreticisi ve bir kadın girişimi firması olan BEE’O Propolis, EKA, TİKAD ve DCP fonlarından sonra Ak Portföy GSYF’den de yatırım aldı.
9.03.2021Ekonomi
Sürdürülebilir ve sonuç odaklı
Sürdürülebilir ve sonuç odaklıİş kadınlarının, ellerindeki gücü tüm kadınların yararına kullanmak için kurduğu TİKAD, sürdürülebilir ve sonuç odaklı projelerle öne çıkıyor. TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut, “Ekonomiye kalıcı katkıyı böyle sağlayabiliriz” diyor.
8.03.2021Ekonomi
‘Dayanıklı ekonomi için fırsat dönemi’
‘Dayanıklı ekonomi için fırsat dönemi’Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) ev sahipliğinde önceki gün online ortamda gerçekleştirilen ‘Kovid-19 Sonrası Küresel Ekonominin Geleceği’ başlıklı toplantının konuğu Dünya Bankası Türkiye Direktörü Auguste T. Kouame oldu. Tüm dünyayı derinden etkileyen Kovid-19 pandemisinin küresel ekonomiye getirdiği yeni yaklaşımlar ve mevcut koşulların değerlendirildiği toplantıda, çeşitli yönleriyle gelecek projeksiyonu da çizildi. Türkiye’ye özel değerlendirmelerde yapılan toplantıya TİKAD üyesi işkadınları, finans sektörünün temsilcileri, akademi dünyasından isimler katıldı.
11.12.2020Ekonomi
Kadro müjdesi geldi
Kadro müjdesi geldiHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bakanlığının 2 bin, kurumiçi özel sınavla 3 bin kadroya atama yapılacağını duyurdu.
24.10.2020Ekonomi
Bakan Albayrak, kadın örgütü temsilcileriyle buluştu
Bakan Albayrak, kadın örgütü temsilcileriyle buluştuHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, W20 (Women20) Türkiye Delegasyonu ile yaptıkları toplantıda kadınların iş hayatında olumlu etkiler sağlayacak projeleri konuştuklarını belirtti.
23.10.2020Siyaset
Türkiye’nin geleceğine güvenle yatırıma devam
Türkiye’nin geleceğine güvenle yatırıma devamTürk iş kadınları, Türkiye’nin geleceğine duydukları büyük güven ile pandemi döneminde de yatırımlarına devam etti.Üretim durmadı, istihdam arttı. Yerli ve yabancı yatırımcılara çağrıda bulunan iş kadınları Türkiye’nin potansiyelini vurguladı
12.09.2020Ekonomi
‘Türkiye güçlü ülke çalışarak kazanırız’
‘Türkiye güçlü ülke çalışarak kazanırız’Piyasadaki hareketlilik ekonomi yönetimi ve iş dünyasının etkili duruşuna sahne oldu. Uzmanlar, Türkiye ekonomisinin hızla normalleşebileceğini belirtiyor. Türkiye’nin üretim endeksli ekonomiye doğru geçiş yapması gerektiğini dile getiren iş dünyası temsilcileri, “Sakin olup beklemeliyiz” mesajını veriyor.
10.08.2020Ekonomi
'İhracat hedefine büyük katkı'
'İhracat hedefine büyük katkı'Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu, Türkiye Uzun Vadeli İhracat Finansmanı Garantisi Projesi için Türk Eximbank’a sağlanacak 250 milyon euro tutarında kısmi kredi garantisini onayladı.
17.06.2020Ekonomi
Türkiye'nin lehine fırsatlar oluşacak
Türkiye'nin lehine fırsatlar oluşacakTürkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) iş dünyasında kadın eşitliğini temele alarak çalışırken, aynı zamanda kadınların sermayeye ulaşımında da etkin rol oynuyor.
9.06.2020Ekonomi
Boğaz havası iyi geldi
Boğaz havası iyi geldiTİKAD Başkanı iş insanı Nilüfer Bulut’un iki güzel kızından büyüğü mücevher tasarımcısı Nida Bulut Bozkurt, başarılı tasarımlarıyla adından sıkça bahsettiriyor.
1.06.2020Cadde
‘Kısa çalışın, üretimi sürdürün’
‘Kısa çalışın, üretimi sürdürün’Türkiye’nin önde gelen meslek örgütü, sendika konfederasyonları ve sivil toplum örgütleri, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkili olan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı yürütülen mücadele sürecine ilişkin ortak açıklama yaptılar.
5.04.2020Ekonomi
İş alemi tek yürek
İş alemi tek yürekYeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan vatandaşlar için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ Milli Dayanışma Kampanyası’na iş dünyasından destek yağıyor.
1.04.2020Ekonomi
Sürpriz  doğum günü
Sürpriz doğum günüTakı tasarımcısı Nida Bulut Bozkurt, önceki akşam düzenlenen sürpriz doğum günü partisiyle yeni yaşını kutladı.
19.03.2020Cadde
Gong kadın-erkek eşitliği için çaldı
Gong kadın-erkek eşitliği için çaldıBorsa İstanbul'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla "Gong Kadın-Erkek Eşitliği İçin Çalıyor" programı düzenlendi. Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan da katıldı. Gongu, kadınların daha güçlü olması için çalan Erdoğan, “Kadınların iş gücüne katılımı, 10 yılda erkeklere göre 4 kat hızlı arttı” dedi. Etkinlikte konuşan Borsa İstanbul AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erişah Arıcan da, kadının tarihsel süreç içerisindeki toplumsal yaşam ve iş yaşamı alanlarında yaşadığı süreçleri anlattı.
8.03.2020Gündem
Başarının bir sırrı var
Başarının bir sırrı varBugün, New Yorklu işçi kadınların düşük ücret ve uzun çalışma saatlerine karşı başlattığı hareketin 163’üncü yıldönümü... Ve yıllardır mücadele sürüyor. Ortak özellikleri yeniliğe, öğrenmeye açık olmak, çok çalışmak ve ekibinin desteğini almak olan tüm başarılı Türk kadınlarının sırları geleceğe yön verecek...
8.03.2020Ekonomi
İşte kadın gücü için tarihi gong
İşte kadın gücü için tarihi gongEmine Erdoğan, Borsa İstanbul’da Dünya Kadınlar Günü için düzenlenen, “Gong Kadın - Erkek Eşitliği İçin Çalıyor” programına katıldı. Gongu, kadınların daha güçlü olması için çalan Erdoğan, “Kadınların iş gücüne katılımı, 10 yılda erkeklere göre 4 kat hızlı arttı” dedi.
7.03.2020Ekonomi
Emine Erdoğan: Kadınların iş gücüne katılma oranı, geçtiğimiz 10 yılda erkeklere göre 4 kat daha hızlı arttı
Emine Erdoğan: Kadınların iş gücüne katılma oranı, geçtiğimiz 10 yılda erkeklere göre 4 kat daha hızlı arttıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Borsa İstanbul'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen, "Gong Kadın-Erkek Eşitliği İçin Çalıyor" programına katıldı. Programa Emine Erdoğan'ın yanı sıra, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Başkanı Nilüfer Bulut ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle katıldı. Emine Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Sağlık Bakanlığının koronavirüsten korunmak amacıyla "tokalaşmayın" uyarısının ardından Türkiye'de henüz görülmemesine rağmen programda kendisini karşılayan protokol üyeleri ve sunucu Oylum Talu ile el sıkışmadı. Talu, Erdoğan'ın bu hassasiyetinin takdire şayan olduğunu ifade etti.
8.03.2020Gündem
Biriz, bütünüz, hep birlikteyiz
Biriz, bütünüz, hep birlikteyizİdlib’deki hain saldırıya tepki göstermek için Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın sivil toplum örgütü ve sendikalar ortak açıklama yaptı. TOBB Başkanı, Türk milletinin her zorluğu aşacağını hatırlatarak, “Her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz, birlikteyiz” mesajını verdi.
3.03.2020Ekonomi
Kız çocuklarını  bilimle tanıştıralım
Kız çocuklarını bilimle tanıştıralımKadınların girişimcilik ekosistemine katılımının önemine vurgu yapan Emine Erdoğan, teknolojiyle değişen bu yüzyılda ailelere çağrı yaptı. Erdoğan, “Kız çocuklarımızı erken yaşta bilimle tanıştıralım” dedi.
23.02.2020Ekonomi
Emine Erdoğan: 'Kadınlar yüzde 47 daha fazla yaralanıyorlar'
Emine Erdoğan: 'Kadınlar yüzde 47 daha fazla yaralanıyorlar'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Bir araştırmaya göre, emniyet kemerlerinin takılı olması halinde, kadınlar trafik kazalarında erkeklere oranla yüzde 47 daha fazla yaralanıyorlar. Çünkü emniyet kemerleri erkek sürücülerin anatomisine göre tasarlanıyor. Buradan teknoloji endüstrisinin kadınların aleyhine çalıştığı gibi yanlış bir sonuç elbette çıkmasın. Buradaki sorun kadınlarımızın teknoloji endüstrisine üretici ve tasarımcı olarak az sayıda katılmalarıdır" dedi.
22.02.2020Gündem
Neyrab düğümü
Neyrab düğümüTürkiye ile Rusya arasındaki gerilimi tırmandıran Neyrab’ın muhalif gruplar tarafından alındığı açıklanırken, rejime yakın kaynaklar ise, saldırıların püskürtüldüğünü ileri sürdü. Rus savaş uçakları, İdlib ve Halep kırsalında saldırılarına dün de devam etti
22.02.2020Gündem
Zirvede sohbet
Zirvede sohbetTİKAD Başkanı Nilüfer Bulut ve Prof. Dr. Neşe Kavak, önceki gün dünya ekonomi zirvesinin yaşandığı Davos’te sürprizle karşılaştı.
26.01.2020Cadde
Girişimci kadınlar dünyaya açılacak
Girişimci kadınlar dünyaya açılacakTİKAD tarafından, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Galatasaray Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen ‘GİKAMER’ projesi hızla devam ediyor. 10 başarılı kadın girişimci şubatta ‘Silikon Vadisi’ni ziyaret ederek, projelerini tanıtma fırsatı bulacak
15.12.2019Ekonomi
Seçim sona erdi, artık odağımız ekonomi olsun
Seçim sona erdi, artık odağımız ekonomi olsunTürk iş dünyası, İstanbul seçimlerinin sonuçlanmasının ardından yeni dönemde ekonomiye ve reformlara odaklanılması gerektiği mesajını verdi.
25.06.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomitürkiyeemine erdoğancaddemagazin

Tikad ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.