Toplama Kampı

Toplama Kampı

Son dakika toplama kampı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan toplama kampı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan toplama kampı haber sayfamızda...

Toplama Kampı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 278 toplama kampi haberi bulunmuştur.
Bir çocuğun gözünden Auschwitz toplama kampı
Bir çocuğun gözünden Auschwitz toplama kampıŞimdi İsrail’de yaşayan 91 yaşındaki Polonya yahudisi Thomas Geve’nin 13 yaşındayken Naziler tarafından hapsedildiği Polonya’daki Auschwitz toplama kampında yaşadıklarını aktardığı çizimleri gün yüzüne çıktı.
31.01.2021Dünya
Son dakika: Sıradan kadınlar işkenceciye dönüştü! Önce iş ilanına başvurdular sonra...
Son dakika: Sıradan kadınlar işkenceciye dönüştü! Önce iş ilanına başvurdular sonra...1944'te, Almanya'da yayınlanan bir gazetede, iyi maaş, ücretsiz yeme içme, konaklama ve kıyafet imkanları karşılığında 20 ila 40 yaş arasında, sağlıklı kadın işçiler arandığına dair bir iş ilanı yayınlanır. Bu ilana başvuran kadınları, hiç tahmin etmeedikleri bir şey beklemektedir.
20.01.2021Dünya
Mankenlikten ajanlığa uzanan bir hayat
Mankenlikten ajanlığa uzanan bir hayat1930’ların ‘Toto’ lakaplı ünlü mankeni Catherina Koopman’ın diktatör Hitler’e karşı ajanlık yaparak mücadele etmesi yeni çıkan bir kitaba konu oldu. Chanel’in gözde mankeniyken, dergi kapaklarını süslerken ajanlığa başlayan Toto’nun gönderildiği toplama kampında tecavüze uğradığı belirtildi
25.10.2020Dünya
ABD'den Çin'e Sincan yaptırımı! Bazı ürünlerin ithalatı durduruldu
ABD'den Çin'e Sincan yaptırımı! Bazı ürünlerin ithalatı durdurulduWashington yönetimi, Pekin'i Sincan'da yaşayan Müslüman Uygur Türklerini zorla çalıştırmakla ve insan hakları ihlâlleri yapmakla suçladı. Buna tepki olarak da Çin'den gelen bazı ithal ürünlere kısıtlama getirdi.
15.09.2020Dünya
Yahudi kızın saçlarını taşıyan 79 yıllık 'esrarengiz bebek'
Yahudi kızın saçlarını taşıyan 79 yıllık 'esrarengiz bebek'İKİNCİ Dünya Savaşı sırasında, 1941 yılında 'Auschwitz' toplama kampında kimliği belirsiz Yahudi kızın katledilmeden önce kesilen saçlarının dikildiği, 79 yıllık bez bebeğin içinde sergilendiği vitrinin aydınlatma sistemi arıza yapınca, elektrik tesisatı yenilendi. Buna rağmen arıza devam etti. Müze görevlileri de bebeğe, 'esrarengiz bebek' adını verdi.
2.08.2020Haberler
Yahudi kızın saçlarını taşıyan 79 yıllık esrarengiz bebeğin sırrı
Yahudi kızın saçlarını taşıyan 79 yıllık esrarengiz bebeğin sırrıİkinci Dünya Savaşı sırasında, 1941 yılında 'Auschwitz' toplama kampında kimliği belirsiz Yahudi kızın katledilmeden önce kesilen saçlarının dikildiği, 79 yıllık bez bebeğin içinde sergilendiği vitrinin aydınlatma sistemi arıza yapınca, elektrik tesisatı yenilendi. Buna rağmen arıza devam etti. Müze görevlileri de bebeğe, 'esrarengiz bebek' adını verdi.
2.08.2020Gündem
‘Ateşkese uyulmazsa kaldığımız yerden yeniden başlarız’
‘Ateşkese uyulmazsa kaldığımız yerden yeniden başlarız’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki zirveyi “Çıkan kararlar bizim açımızdan olumludur” sözleriyle değerlendirdi. Bahçeli ateşkes konusunda, “Uyulursa ne âlâ, uyulmazsa kaldığımız yerden tekrar başlar, vatan mücadelesini gittiği yere kadar taşırız” dedi.
11.03.2020Siyaset
Son dakika... Bahçeli'den grup toplantısında önemli açıklamalar
Son dakika... Bahçeli'den grup toplantısında önemli açıklamalarSon dakika gelen bilgilere göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, uygarlıkla özdeşleşmemiş, insani hasletleri özümseyememiş, halen barbar eğilimler taşıyan toplum veya ülkelerin mevcudiyetinin bu çağda derin bir hayal kırıklığı olduğunu belirtti.
10.03.2020Siyaset
Moğolistan Devlet  Başkanı karantinada
Moğolistan Devlet Başkanı karantinadaKovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 2877’ye çıktı, vaka sayısı da 84 bine dayandı. Nijerya, Yeni Zelanda, Litvanya, Galler, Meksika, Azerbaycan ve Belarus’ta ilk vakalar görüldü. Çin’e giden Moğolistan Devlet Başkanı Battulga ile beraberindeki heyet ülkesine dönüşte karantinaya alındı. Hong Kong’da evcil hayvanların da karantina altında tutulmasına karar verildi
29.02.2020Dünya
Auschwitz'de tarihi sorumluluk: Holokost kurbanları anıldı
Auschwitz'de tarihi sorumluluk: Holokost kurbanları anıldıNazi toplama kampı Auschwitz'in Kızıl Ordu tarafından kurtarılışının 75. yıldönümünde kampta öldürülen Yahudiler anıldı. Anma törenine kamptan sağ kurtulanlar da katıldı.
28.01.2020Dünya
Çocuklara Auschwitz’i kostümlerle oynattılar
Çocuklara Auschwitz’i kostümlerle oynattılarPolonya’nın Labunie kentindeki bir ilkokulda çocuklardan, 2’nci Dünya Savaşı sırasında Nazilerin Yahudileri işkenceyle öldürdüğü toplama kampı Auschwitz’de yaşanan soykırımı anlatan bir tiyatro oyununu sergilemeleri istendi.
4.01.2020Dünya
Roma Belediyesi, AB'yi Nazi kampına benzeten karikatüristle yollarını ayırdı
Roma Belediyesi, AB'yi Nazi kampına benzeten karikatüristle yollarını ayırdıİtalya'da Roma Belediyesi, bünyesinde ücretsiz çizim yapan İtalyan karikatürist Mario Improta'nın, Avrupa Birliği'ni (AB) Nazi toplama kampına benzetmesi üzerine görevine son verdi.
16.12.2019Dünya
Demokrat adaylar bir kez daha kozlarını paylaştı
Demokrat adaylar bir kez daha kozlarını paylaştıCanlı yayında üçüncü kez karşı karşıya gelen 10 Demokrat Parti aday adayı, sağlık sistemi, göçmenlik yasası ve önceki Başkan Barack Obama'nın mirası etrafında şekillenen tartışmada birbirinden çok farklı önerilerde bulundu. Tartışmaya Joe Biden, Elizabeth Warren ve Bernie Sanders'ın çekişmesi damgasını vurdu.
13.09.2019Dünya
Nazi toplama kampının kreşe dönüştürülmesine tepki
Nazi toplama kampının kreşe dönüştürülmesine tepkiSırbistan'da on binlerce insanın yaşamını yitirdiği kamptaki binaların daha önce de gece kulübü ve restoran olarak kullanıldığı bildiriliyor.
14.08.2019Dünya
Yol projesinin merkezindeler
Yol projesinin merkezindeler2200 yıllık tarihi İpek Yolu’nu modern anlayışla yorumlayan Kuşak ve Yol Projesi’nin merkezinde Uygur Türklerinin çoğunlukta olduğu Sincan Uygur Özerk Bölgesi yer alıyor.

34 idari ve 5 özerk bölgenin en büyüğü Sincan’da 12 milyon Uygur yaşıyor. 56 etnik gruptan insanın oluşturduğu ülkede en büyük topluluk olan Uygurların nüfusu 20 milyon civarında.
26.07.2019Gündem
ABD'de Trump'ın 'ırkçı' paylaşımlarına tepki
ABD'de Trump'ın 'ırkçı' paylaşımlarına tepkiABD Başkanı Donald Trump'ın 4 kadın Kongre üyesini hedef alan, "ırkçı" olarak nitelendirilen Twitter paylaşımları, ABD'de gündem oldu.
15.07.2019Dünya
Rammstein’dan tepki çeken klip
Rammstein’dan tepki çeken klipAlman metal grubu Rammstein’ın yaklaşık 10 yıl aradan sonra çıkardığı yeni albümü öncesi yayınladığı single’daki şarkı için çektiği video tepki topladı.
31.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'kimse gücenmesin, açık ve net söylüyorum' dedi ve açıkladı...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'kimse gücenmesin, açık ve net söylüyorum' dedi ve açıkladı...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Budapeşte Süreci 6. Bakanlar Konferansı açılış yemeğinde yaptığı açıklamada, "Daha yüksek duvarlar inşa etmenin, daha fazla  dikenli tel çekmenin düzensiz göçü önlemek için çözüm olmadığı aşikardır." ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimse gücenmesin. Açık ve net söylüyorum. Acaba bu Afrika'nın  altını, elması, bütün bakırları, kromları kimler tarafından bugüne kadar  sömürüldü, kimler tarafından bunlar oralardan alınıp ülkelerine taşındı. Yeri  geldiği zaman katliamlar kimler tarafından yapıldı. Ama bunlar tabii hep gizleniyor, bunlar konuşulmuyor. dedi.
19.02.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'kimse gücenmesin, açık ve net söylüyorum' dedi ve açıkladı...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'kimse gücenmesin, açık ve net söylüyorum' dedi ve açıkladı...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Budapeşte Süreci 6. Bakanlar Konferansı açılış yemeğinde yaptığı açıklamada, "Daha yüksek duvarlar inşa etmenin, daha fazla  dikenli tel çekmenin düzensiz göçü önlemek için çözüm olmadığı aşikardır." ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimse gücenmesin. Açık ve net söylüyorum. Acaba bu Afrika'nın  altını, elması, bütün bakırları, kromları kimler tarafından bugüne kadar  sömürüldü, kimler tarafından bunlar oralardan alınıp ülkelerine taşındı. Yeri  geldiği zaman katliamlar kimler tarafından yapıldı. Ama bunlar tabii hep gizleniyor, bunlar konuşulmuyor. dedi.
19.02.2019Siyaset
‘Almanlar bizi kabullendi’
‘Almanlar bizi kabullendi’6 yaşındayken ailesiyle Almanya’ya göç ettiklerini belirten Uzun, “Çok çalışarak kendimizi topluma kanıtlamaya uğraşıyoruz. Nişanla bunu kanıtladığımızı düşünüyoruz” dedi.
6.12.2018Gündem
Son dakika... BM, Kaşıkçı cinayetinde uluslararası soruşturma istedi
Son dakika... BM, Kaşıkçı cinayetinde uluslararası soruşturma istediBM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Bachelet, "Gazeteci Kaşıkçı cinayetiyle ilgili uluslararası soruşturmaya ihtiyaç var" dedi.
5.12.2018Dünya
Çipras-Steinmeier görüşmesine 'savaş tazminatı' gölgesi
Çipras-Steinmeier görüşmesine 'savaş tazminatı' gölgesiYunanistan Başbakanı Çipras ile Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier arasındaki görüşme Nazi işgali dönemine ilişkin savaş tazminatı tartışmalarının gölgesinde gerçekleşti.
11.10.2018Dünya
BM: Çin'in toplama kamplarına gönderdiği 1 milyon Uygur Türkü serbest bırakılsın
BM: Çin'in toplama kamplarına gönderdiği 1 milyon Uygur Türkü serbest bırakılsınZorla kamplarda tutulan Uygur Türkleriyle ilgili haberler üzerine açıklama yapan uluslararası örgüt, durumun endişe verici olduğunu belirtiyor. Aralarında Uluslararası Af Örgütü ve İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün de bulunduğu kuruluşlar, kamplardaki tutsaklara Çin Cumhurbaşkanı Jinping'e bağlılık yemini ettirildiğini bildiriyor.
31.08.2018Dünya
ABD, 95 yaşındaki Nazi kampı gardiyanını sınır dışı etti
ABD, 95 yaşındaki Nazi kampı gardiyanını sınır dışı ettiİkinci Dünya Savaşı'nda Nazi kampında görev yaptıktan sonra ABD'ye sığınan Polonyalı eski gardiyan sınır dışı edilerek Almanya'ya gönderildi.
21.08.2018Dünya

Benzer Haber Etiketleri

AlmanyaNazitoplama kampıABDAuschwitz

Toplama Kampı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.