Tüylenme

Tüylenme

Son dakika tüylenme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tüylenme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tüylenme haber sayfamızda...

Tüylenme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 169 tüylenme haberi bulunmuştur.
Kaban tüylenmesi ve tiftiklenmesine son veren tüyo! Mutfaktaki bu malzeme yeni gibi yapıyor
Kaban tüylenmesi ve tiftiklenmesine son veren tüyo! Mutfaktaki bu malzeme yeni gibi yapıyor Kış aylarında sürekli kullandığımız kabanlar zamanla tiftikleniyor. Ancak aklınıza dahi getirmeyeceğiniz bu mutfak eşyası tiftik ve tüylenmeden eser bırakmıyor.
30.01.2024 Püf Noktası
Kazaklarınız tüylendi mi? Bu yöntemle tüyler anında temizleniyor
Kazaklarınız tüylendi mi? Bu yöntemle tüyler anında temizleniyor Kış aylarının gelmesi ile birlikte triko kazaklar sık sık giyilmeye başladı. Sürekli giyilen bu kazaklarda ise tiftiklenme, pamuklanma ve tüylenme sorunu beraberinde geliyor. Bu gibi durumlarda hemen kazaklarınızı gözünüzden çıkarmayın tüylenen kazakları anında eski haline getiren yöntem var.
21.12.2023 Püf Noktası
PCOS’lu bir kadında gebe kalma süreci
PCOS’lu bir kadında gebe kalma süreci Kadın doğum uzmanlarına belki de en sık başvuran hastalar, polikistik over sendromlular. Polikistik overli kadınlarda yumurta sayısı mı, kalitesi mi önemli? Bu hafta bunları konuşalım…
2.12.2023 Pazar
Miss Universe'ün ilk büyük beden modeli! 'Bana balina dediler ama neler yaşadığımı bilmiyorlar'
Miss Universe'ün ilk büyük beden modeli! 'Bana balina dediler ama neler yaşadığımı bilmiyorlar' Bu ayın başlarında El Salvador'da düzenlenen Miss Universe'de yarışan ilk büyük beden model olan Jane Dipika Garrett, samimi açıklamalarda bulundu. 90 yarışmacı arasından ilk 20'ye giren manken, sosyal medyada aldığı olumsuz yorumlara cevap verdi.
1.12.2023 Cadde
En büyük ilacı değişim! Kilo vermeyi engelliyor, enerjinizi düşürüyor
En büyük ilacı değişim! Kilo vermeyi engelliyor, enerjinizi düşürüyor İnsülin direnci olan kişiler kolay kilo alıp zor veriyorlar, açlığa tahammülleri de azalır. Obezitenin en önemli insülin direnci nedeni olduğunu hatırlatan uzmanlara göre en önemli tedavi yöntemi egzersiz. Haftada en az 150 dakika egzersiz yapılması gerektiğinin altını çizen Dr. Yusuf Emre Uzun, insülin direncine dair bilinmesi gerekenleri anlattı.
23.10.2023 Genel Sağlık
Her 5 kadından birinde görülüyor! Anne olmanın önünde engel teşkil ediyor
Her 5 kadından birinde görülüyor! Anne olmanın önünde engel teşkil ediyor Polikistik Over Sendromu’nun yumurtalıklarda milimetrik boyutlu çok sayıda kist görünümüyle karakterize bir hastalık olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hale Göksever Çelik, rahatsızlığın anne olmanın önünde engel teşkil ettiğine vurgu yaptı.
6.10.2023 Genel Sağlık
‘Polikistik over’de merak edilenler
‘Polikistik over’de merak edilenler Doç. Dr. Ertaş, “Ülkemizde de çok yaygın görülen polikistik over durumu tedavisinde ilk basamağın, sağlıklı beslenme ve egzersiz ile ideal kiloda kalmak olduğunu belirtti
25.11.2022 Ege
Denemeyen yok peki faydalı mı? Uzman yorumuyla 'cilde iyi gelen' 5 doğal yöntem
Denemeyen yok peki faydalı mı? Uzman yorumuyla 'cilde iyi gelen' 5 doğal yöntem Sivilce, akne, kırışıklık gibi cilt problemleri için çoğu zaman anlık ve doğal bir çözüm bulmak istiyor, bunun için de 'doğal' denilen çeşitli kürlerin gücüne başvurabiliyoruz. Ancak bu yöntemlerin faydalı olduğu noktasında bilinmesi gerekenler var. İşte uzman yorumuyla cilt problemlerine iyi geldiği söylenen 5 doğal yöntem.
29.10.2022 Gündem
Polikistik Over Nedir, Belirtileri Nelerdir? Polikistik Over Sendromu Nasıl Tedavi Edilir?
Polikistik Over Nedir, Belirtileri Nelerdir? Polikistik Over Sendromu Nasıl Tedavi Edilir? Hormonların yapılarında meydana gelen bozukluklar vücutta bazı hastalıkların oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Hormon düzensizliği olarak bilinen Polikistik Over da bu hastalıklardan biri olmaktadır. Bir kadın hastalığı olan Polikistik Over, doğurganlığı olumsuz etkileyerek çocuk sahibi olmayı zorlaştırmaktadır. Peki, Polikistik Over nedir, belirtileri nelerdir? Polikistik Over sendromu nasıl tedavi edilir? Polikistik Over sendromu hakkında tüm detayları derledik.
20.07.2022 Sağlık
Her 10 kadından 1'inde görülüyor! Polikistik Over Sendromu anneliğe engel olmasın
Her 10 kadından 1'inde görülüyor! Polikistik Over Sendromu anneliğe engel olmasın Toplumda 'yumurta tembelliği' olarak bilinen ve her ay olması beklenen yumurtlamanın gerçekleşememesi sonucu gelişen Polikistik Over Sendromu, üreme çağındaki kadınlarda en sık görülen hormonal bozuklukların başında yer alıyor. Öyle ki dünyada ve ülkemizde üreme çağındaki her 10 kadından birinde bu sendrom teşhis ediliyor ve tedavide gecikilirse anneliğe engel olabiliyor.
9.06.2022 Kadın Sağlığı
25. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?
25. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur? Tepeden tırnağa bebeğiniz 29 cm uzunluğunda! İşte bu haftaki gelişimi…
10.05.2022 Gebelik Hesaplama
22. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?
22. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur? 27 santim boya ulaşan bebeğiniz orta boy bir kabak uzunluğunda! İşte bu hafta sizi ve bebeğinizi bekleyen değişimler…
10.05.2022 Gebelik Hesaplama
Yanığa Ne İyi Gelir? Yanık Dereceleri Nelerdir? Yanığa Doğal Tedavi Yöntemleri
Yanığa Ne İyi Gelir? Yanık Dereceleri Nelerdir? Yanığa Doğal Tedavi Yöntemleri Görünmez kazaların sonucunda kaza olarak insanın başına gelebilen yanıklar göründüğünden daha fazla acı verebilir. Zaman zaman yanık derecelerine göre insan bedeninde kalıcı izler bırakır. Türlerine göre yanıklar farklılık gösterir. Yanığa en kısa sürede müdahale etmek ve doğru ilk yardımı yapmak ciltteki hasar ve tehlikenin daha az olmasına yardımcı olabilir. Yanıklar 1. derece, 2. derece ve 3. derece olarak 3 sınıfa ayrılır. Basit yanıklar evde doğal tedavi yöntemleri ile geçirilebilir ve acısı azaltılabilir. Ancak yanık derecesine gere en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmasında fayda vardır. Yanığa ne iyi gelir? diyorsanız “Yanık dereceleri nelerdir? Yanığa doğal tedavi yöntemleri” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
2.12.2021 Cilt Bakımı
Hekimlerden Vegan Akademi
Hekimlerden Vegan Akademi Türkiye’nin ilk ‘Vegan Akademisi’ni kurmak üzere yola çıkan hekimler, vegan beslenmenin sağlık üzerindeki etkilerini araştırmayı ve bilimsel kanıtlarla bunu ortaya koymayı hedefliyor.
31.10.2021 Pazar
Endokrinoloji Ve Metabolizma Hastalıkları Nelerdir? Endokrinoloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?
Endokrinoloji Ve Metabolizma Hastalıkları Nelerdir? Endokrinoloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Endokronoloji ve metabolizma hastalıkları, hormon dengesizliği ile ilgili hastalıklara tanı koymayı ve tedavi yapmayı amaçlıyor. Bu bölümde diyabet, metabolik bozukluklar, hipertansiyon, tiroid hastalıkları, menopoz, hormonların fazla ya da az üretimi, osteoporoz, yağ metabolizması ile ilgili hastalıklar, büyüme geriliği (boy kısalığı), infertilite (kısırlık), şişmanlık, salgı bezlerinin tümörleri gibi hastalıklar yakından inceleniyor. Endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.09.2021 Sağlık
Hirsutizm (Aşırı Tüylenme) Nedir? Hirsutizm Belirtileri Nelerdir, Nasıl Tedavi Edilir?
Hirsutizm (Aşırı Tüylenme) Nedir? Hirsutizm Belirtileri Nelerdir, Nasıl Tedavi Edilir? Hirsutizm toplumda en sık karşılaşılan bir cilt sorunudur. Hirsutizm belirtileri yaşayanlar bu hastalığın nedenlerini ve nasıl tedavi edildiğini araştırmaktadırlar. Hirsutizm bazı kadınlarda gizli bir sorun olarak da adlandırılmaktadır. Hirsutizm aşırı tüylenme olarak da bilinmektedir. Hirsutizmi tetikleyen bazı faktörler vardır. Peki ,Hirsutizm yani aşırı tüylenme nedir? Hirsutizm belirtileri nelerdir? Hirsutizm nasıl tedavi edilir? İşte Hirsutizm ile ilgili tüm detaylar...
10.09.2021 Sağlık
İnsülin direncindeki risk faktörlerine dikkat
İnsülin direncindeki risk faktörlerine dikkat Sağlıklı insanda her gıda alımı sonrası, pankreas alınan besinleri enerjiye dönüştürmek için insülin üretiliyor. Egzersizden uzak, hareketsiz bir yaşam tarzı ve fazla kalori içeren diyetle beslenme gibi çevresel faktörler, insülinin vücut tarafından kullanılmasına engel oluyor ve vücut insülini verimli kullanamıyor. Peki insülin direncini kırmak için nelere dikkat etmek gerekiyor? Beslenme ve Diyet Uzmanı Renan Güneş, insülin direnci ile ilgili bilgi verdi.
3.09.2021 Genel Sağlık
Bu kimyasallar akne oluşumunda rol oynuyor
Bu kimyasallar akne oluşumunda rol oynuyor Son yıllarda hayatımızın her alanında sıkça yer alan ve endokrin sistemin gelişimi ve fonksiyonunu değiştiren maddeler olarak tanımlanan endokrin bozucu kimyasallar sağlık açısından çeşitli tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Doç. Dr. Ayşe Serap Karadağ ve Uz. Dr. Hatice Kaya Özden, endokrin bozucular ile akne arasındaki ilişki hakkında bilgi verdi.
2.09.2021 Genel Sağlık
Kadınlarda yaş ilerledikçe hormon dengesizliği de artıyor
Kadınlarda yaş ilerledikçe hormon dengesizliği de artıyor İştah sorunları ya da depresyon gibi günlük hayatta karşılaşılan problemlerin ana nedeni, hormonlarda yaşanan dengesizlikler olabilir. Hormon dengesizliklerine karşı önlem alınmadığında ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya gelinebileceğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Nurcan Dalan, konu ile ilgili merak edilenleri açıkladı.
31.08.2021 Kadın Sağlığı
Polikistik over sendromu ve kısırlık ilişkisi nedir?
Polikistik over sendromu ve kısırlık ilişkisi nedir? Polikistik over sendromu, kadınların anne olma yolunda karşılaştığı önemli sağlık sorunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Yücel Karaman, hastalığın sağlıklı bir yumurtlamanın olmaması, adet düzensizliği, tüylenme şikâyetleri ve kısırlık (infertilite) gibi sorunları da beraberinde getirdiğini söyleyerek konu hakkında bilgi verdi.
17.08.2021 Genel Sağlık
40 yaş üstü kadınlarda bu 8 belirtiye dikkat!
40 yaş üstü kadınlarda bu 8 belirtiye dikkat! Menopoz yaşı dünya genelinde 45-55 arası olarak kabul ediliyor. Ülkemizdeyse bu rakam ortalama 46-48 olarak gösteriliyor. Özellikle 40’lı yaşlardan sonra kadınlarda birçok fizyolojik değişim yaşanıyor. Bu değişimler bazen menopozun bazen de ciddi jinekolojik sorunların habercisi olabiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü Uzmanı Op. Dr. N. Melih Gündüz, 40 yaş üstü kadınların dikkat etmesi gereken jinekolojik belirtiler hakkında önemli bilgiler verdi.
12.07.2021 Kadın Sağlığı
Erken ergenliğe neden olan durumlar
Erken ergenliğe neden olan durumlar Çocuğunuzda 8 yaşından önce tüylenme, göğüslerde büyüme gibi sorunlar görülüyorsa çocuğunuz erken ergenliğe girmiş olabilir. Bu durumda bir çocuk endokrinoloji uzmanına başvurulmasını öneren Uzman Psikolog Reyyan Tekin, hazır gıdaların tüketiminin artması, fiziksel aktivitenin azalması, kilo artışı, kronik stres gibi nedenlerin erken ergenliğe zemin hazırladığını anlatıyor.
9.06.2021 Çocuk Sağlığı
Akrilik Halı Nedir? Akrilik Halı Nasıl Anlaşılır?
Akrilik Halı Nedir? Akrilik Halı Nasıl Anlaşılır? Evinize halı alacağınız zaman karşınıza pek çok model çıkar. Bu modellerin birbirinden farklı olmasının sebeplerinden birisi de halının üretmiş olduğu ipten kaynaklanır. Günümüzde halı üretiminde en çok kullanılan ipliklerin başında ise, akrilik gelir. Bu nedenle de akrilik halı nedir, nasıl temizlenir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
6.04.2021 Eğitim
Metabolik Hastalıklar Nelerdir, Nasıl Anlaşılır? Metabolik Hastalıklar Nasıl Tedavi Edilir?
Metabolik Hastalıklar Nelerdir, Nasıl Anlaşılır? Metabolik Hastalıklar Nasıl Tedavi Edilir? Metabolik hastalıklar karbonhidrat, protein ve yağ asitlerinin dönüşümünden kaynaklanan sorunlarından nedeni ile ortaya çıkar. Doğuştan olan ve genetik hastalıklar sonucunda ortaya çıkan çeşitli hastalıklar da dahil edildiği zaman oldukça geniş bir alanı kapsar. Gün içinde almış olduğumuz enerji metabolizma hızına göre kısa ya da uzun süre içinde yakılır. Metabolik hastalıklar nelerdir, nasıl anlaşılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
22.03.2021 Sağlık
Adölesan Nedir? Adölesan (Ergenlik) Dönemi Hangi Yaşlarda Olur?
Adölesan Nedir? Adölesan (Ergenlik) Dönemi Hangi Yaşlarda Olur? Adölesan yani ergenlik dönemi çocukların artık yavaş yavaş yetişkinliğe geçtiği dönem olarak adlandırılabilir. Çocuklarda bu döneme girişlerde fiziksel ve mental açıdan bazı değişiklikler gözlemlenmektedir. Bu dönemde çocuğun edindiği kişilik özellikleri ilerideki yaşamında da nasıl bir birey olacağı ile ilgili bilgi vermektedir. Adölesan nedir? Adölesan (ergenlik) dönemi hangi yaşlarda olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
6.03.2021 Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Tüylenme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.