Uykusuzluk

Uykusuzluk

Son dakika uykusuzluk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uykusuzluk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uykusuzluk haber sayfamızda...

Uykusuzluk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.896 uykusuzluk haberi bulunmuştur.
Sabahları limonlu su içmek ne işe yarar? İşte Limonlu su içmenin faydaları...
Sabahları limonlu su içmek ne işe yarar? İşte Limonlu su içmenin faydaları...Limonlu su içmenin pek çok faydası bulunuyor. Limonlu su, insan sağlığı için faydalı iki bileşenden meydana geliyor. Antibakteriyel bir özelliğe sahip olan limonlu su, faydaları ile dikkat çekiyor. Limonlu suyun faydaları nelerdir? Gece limon suyu içmenin faydaları nelerdir? Pek çok aranan sorunun cevabını sizler için derledik.
10.05.2021Sağlık
Tuba Ünsal yıllarca hastalığının farkına varamamış!
Tuba Ünsal yıllarca hastalığının farkına varamamış!Geçirgen bağırsak sendromuna yakalanan oyuncu Tuba Ünsal, hastalığın belirtilerini anlattı: Sürekli şişkinlik, uykusuzluk ve mutsuzluk. Yıllarca farkına varmayabiliyorsunuz.
9.05.2021Cadde
Farkına varmadan mutsuz olmuş
Farkına varmadan mutsuz olmuşGeçirgen bağırsak sendromuna yakalanan Tuba Ünsal, belirtileri anlattı. Oyuncu, “Sürekli şişkinlik, uykusuzluk ve mutsuzluk... Yıllarca farkına varamadanyaşıyormuşsunuz” dedi
9.05.2021Cadde
Uykusuzluk depresyon nedeni
Uykusuzluk depresyon nedeniKovid-19 salgını tedbirleri nedeniyle evde kalanların bozulan uyku düzeni nedeniyle depresyona girebileceği uyarısı yapıldı.
8.05.2021Gündem
Hayatımızda çok özel bir yere sahip olan annelerimiz için ücretsiz Yoga seansımıza davetlisiniz!
Hayatımızda çok özel bir yere sahip olan annelerimiz için ücretsiz Yoga seansımıza davetlisiniz!Yüz Yogası ve Facelift Masaj eğitmenimiz Gamze Günay uzun yıllar cilt bakımı ve makyaj üzerine bloggerlık yaptıktan sonra Yüz Yogası ile 9 yıl önce tanışmıştır. Gamze bu süre zarfında yüz egzersizlerini bir fiil yapmış olup, 2019 yılında ise sertifikasyon programına katılarak eğitmen olmuştur. Ardından yüz anatomisine dair eğitimler alarak Yüz Yogası eğitimini kasları tanıyarak pekiştirmiştir. Hali hazırda Kazakistan Face masaj okuluna kayıtlı olup eğitimi hala devam etmektedir.
7.05.2021Yaşam
Sabahları Mide Bulantısı Neden Olur? Her Gün Tekrarlayan Sabah Bulantısı Nedenleri Nelerdir?
Sabahları Mide Bulantısı Neden Olur? Her Gün Tekrarlayan Sabah Bulantısı Nedenleri Nelerdir?Sabahları mide bulantısı; günlük yaşantıda aniden meydana gelen problemlerin içerisinde yer almaktadır. Sabahları uyanılmasıyla beraber mide bulantısının yaşanması, kişinin gününü mahvedebilir. Sabahları meydana gelen mide bulantılarının değişik sebepleri olmaktadır. Bazı uzmanlar; uzun zaman açlık hissinden ötürü sabahları bulantının meydana geleceğini savunmaktadırlar. Peki sabahları mide bulantısı neden olur? Her gün tekrarlayan sabah bulantısı nedenleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
5.05.2021Sağlık
Uyumadan önce bunları yiyin! Daha rahat uyumanızı sağlayacak 8 besin
Uyumadan önce bunları yiyin! Daha rahat uyumanızı sağlayacak 8 besinÇok yorgunsunuz ama bir türlü uyuyamıyor musunuz? Uykusuzluk, sağlık sorunlarından beslenme alışkanlığına kadar birçok nedenden kaynaklı olabilir. Özellikle akşam uyumadan önce yediğiniz birçok yiyecek farkında olmadan sizi uyutmayabilir. Peki, uykusuzluğu düzeltecek ve daha iyi uyumanızı sağlayacak yiyecekler nelerdir? İşte uykusuzluğa iyi gelen ve daha rahat uyumanızı sağlayacak 8 besini sizin için açıkladık.
Pandemi epilepsi nöbetlerini artırdı
Pandemi epilepsi nöbetlerini artırdıTürk Epilepsi ile Savaş Derneği Başkanı Prof. Dr. Naz Yeni, pandemi döneminde ekran karşısında geçirilen sürenin artmasıyla epilepsi hastlarının nöbetlerinin arttığını duyurdu.
1.05.2021Gündem
CNN: ABD'de Beyaz Saray yetkililerinde görülen "Havana Sendromu" vakaları soruşturuluyor
CNN: ABD'de Beyaz Saray yetkililerinde görülen "Havana Sendromu" vakaları soruşturuluyorABD'li yetkililerin yakın zamanda Beyaz Saray yetkililerini hedef alan, "Havana sendromu" olarak adlandırılan iki gizemli rahatsızlık vakasını araştırdığı belirtildi.
29.04.2021Dünya
Düzenli uyku için 5 muhteşem besin
Düzenli uyku için 5 muhteşem besinKilo alma durumu, alınan ve harcanan enerji dengesizliğinden kaynaklanan bir sorundur. Bu sorun kendisini takip eden psikolojik ve fizyolojik sorunları da içermektedir. Son zamanlarda ise en önemli problemlerden biri uyku süresi ve zamanıdır. Uyku süresi ve kalitesinin metabolizmamız üzerinde etkileri büyüktür. Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük Budak düzenli uyku için tüketebilecek 5 besin hakkında bilgi verdi.
Minik bedenlerin pandemi sınavı
Minik bedenlerin pandemi sınavıDünyaya kâbus yaşatan koronavirüs pandemisi, büyükleri olduğu kadar çocukları da derinden etkiliyor. Bir yıldır eve kapanan ve kısıtlı zamanlarda dışarı çıkmalarına izin verilen çocuklarda stres ve duygusal zorlanmalar günden güne artıyor.
23.04.2021Gündem
Ramazanda yaşanan uyku sorunları ve uyku ritmini düzenlemenin yolu
Ramazanda yaşanan uyku sorunları ve uyku ritmini düzenlemenin yoluRamazan ayının bu yıl koronavirüs pandemisiyle birlikte yaşanması uykusuzluk ve aşırı uyuma gibi çeşitli uyku bozukluklarına yol açabilir. Bu dönemde en sık görülen sorun ise gece – gündüz ritminin kayması. Nöroloji Uzmanı Prof.Dr. Barış Metin, ramazan ayında meydana gelebilecek uyku sorunlarına dikkat çekerek sağlıklı uyku düzeni için önemli tavsiyeler verdi
20.04.2021Genel Sağlık
Pandemiyle gelen uyku bozukluğu: Koronasomni
Pandemiyle gelen uyku bozukluğu: KoronasomniUyku, organ sistemlerinin düzgün çalışması ve ruh sağlığı için çok gerekli olan fizyolojik bir durumdur. Kovid-19 pandemisinden önce de milyonlarca insan uyku bozukluğu yaşıyordu ancak pandeminin, bir dizi yeni sorunu da beraberinde getirdiğini söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Nilay Aksoy, "Bilim insanları, Kovid-19 pandemisine bağlı uyku problemlerini tanımlamak için koronasomni terimini kullanmaya başladı" dedi.
20.04.2021Genel Sağlık
Pandeminin zorlayıcı psikolojik etkileri neler?
Pandeminin zorlayıcı psikolojik etkileri neler? Neredeyse 1 yılı aşkın süredir koronavirüs pandemisi birçok insanın hayatını etkilemeye devam ediyor. Yaşanan zorlayıcı duygu ve durumların görmezden gelinmesi sorunların daha da derinleşip çözümünün zorlaşmasına neden olabiliyor. Uzman Klinik Psikolog Gizem Çeviker Coşkun, pandeminin zorlayıcı psikolojik etkileri ve bu süreçte dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
16.04.2021Ruh Sağlığı
Şizofreni kronik bir rahatsızlık mıdır? Şizofreni belirtileri nelerdir?
Şizofreni kronik bir rahatsızlık mıdır? Şizofreni belirtileri nelerdir? Şizofrenide erken teşhisin önemine işaret eden uzmanlar, hastalığın erken safhalarda tedavi edilmeye başlanırsa daha kolay kontrol altına alınabildiğine dikkat çekiyor. Uzmanlar, hastaların karşılaştığı en büyük sorunun da toplumsal damgalama olduğunun altını çiziyor.
‘Anı’ kaçırma hissimiz arttı
‘Anı’ kaçırma hissimiz arttıPandemi döneminde insanların gündemi kaçırmamaya çalışırken ‘anı’ ve ‘andan’ keyif almayı kaçırdığına dikkat çeken uzmanlar, “Toplumun yüzde 80’i bu hissi yaşıyor” açıklamasında bulundu.
6.04.2021Gündem
Uyku kalitesini ve süresini artırıyor! Yatmadan önce tüketin
Uyku kalitesini ve süresini artırıyor! Yatmadan önce tüketinBelli dönemlerde istemsizce kilo aldığınızı fark ediyor musunuz? Peki, bunun sebebi ne olabilir diye hiç düşündünüz mü? Kilo alma durumu, alınan ve harcanan enerji dengesizliğinden kaynaklanan bir sorun, evet ama dikkat etmeniz gereken en önemli sorunlardan bir tanesi de uyku süreniz. Rahat bir uyku geçirmek için uyumadan önce tüketeceğiniz besinlere veya içeceklere dikkat ederek uyku kalitenizi artırabilirsiniz. Kaliteli uykuya sizi rahatlıkla ulaştıracak olan 5 mucizevi besini, Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük Budak sıraladı
Subklinik Hipotiroidi Nedir, Belirtileri Nelerdir? Subklinik Hipotiroidi Nasıl Tedavi Edilir?
Subklinik Hipotiroidi Nedir, Belirtileri Nelerdir? Subklinik Hipotiroidi Nasıl Tedavi Edilir?Genel olarak bazı tıbbi terimler ile karşılaşıldığı zaman tıbbi bir bilgimiz bulunmadığı takdir de kelimeler oldukça yabancı gelmektedir. Hastalık isimleri de çoğu zaman oldukça karışık gelebilmektedir. Siz de subklinik hipotiroidi hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Subklinik hipotiroidi nedir, belirtileri nelerdir? Subklinik hipotiroidi nasıl tedavi edilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
31.03.2021Sağlık
Kuduz Nedir, Belirtileri Nelerdir? Kuduz Nasıl Bulaşır, Nasıl Anlaşılır?
Kuduz Nedir, Belirtileri Nelerdir? Kuduz Nasıl Bulaşır, Nasıl Anlaşılır?Bulaşıcı hastalıklardan birisi olan kuduz herkesin merak ettiği bir hastalıktır. Nasıl bulaştığı ve hangi belirtileri gösterdiği herkesin merak ettiği bir konu oluyor. Kuduz hastalığını merak eden kişiler internet üzerinde bazı araştırmalar yapıyor. Kuduz nedir, belirtileri nelerdir? Kuduz nasıl bulaşır, nasıl anlaşılır? Soruları hakkında tüm detayları derledik.
30.03.2021Sağlık
Delüzyon Nedir? Tıp Dilinde Delüzyon Ne Anlama Gelir?
Delüzyon Nedir? Tıp Dilinde Delüzyon Ne Anlama Gelir?Delüzyon, şizofreni ve paranoid paranoya gibi kişilik bozukluklarında yaygın olarak görülen bir semptomdur. Türkçeye sanrı olarak çevrilen delüzyon, İngilizcede delüsion, Fransızcada ise illüsion şeklinde yazılır. Halüsinasyondan en büyük farkı kişinin görsel değil düşünsel olarak gerçeklik algısını yitirmesidir. Tıp dilinde delüzyon ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
30.03.2021Eğitim
Uyumadan önce yastığın altına sarımsak koyarsanız bakın ne oluyor!
Uyumadan önce yastığın altına sarımsak koyarsanız bakın ne oluyor!Günlük hayatta sarımsak tüketmenin birçok faydası vardır. Bilindiği gibi kanserli hücrelerle savaşır, vücudunuzda detoks etkisi yaratır ve hatta vücut yağını azaltmak gibi inanılmaz süper güçlere sahiptir. Bu mucize bitkinin vücudumuz için ne kadar yararlı olduğunu öğrendikten sonra, muhtemelen keskin aromasını da görmezden gelmeyi başaracaksınız. Ancak sarımsağın faydaları sadece bunlarla sınırlı değil! Sarımsağın gizlediği harika sırları keşfettikten sonra yastığınızın altına bir diş sarımsak bile koymak isteyebilirsiniz. Geceleri bu harika bitkiyi yastığınızın altına koymaya başlarsanız bakın ne oluyor...
24.03.2021Genel Sağlık
Horlamaya bağlı uyku problemi için uyku ilacı kullanmak doğru mu?
Horlamaya bağlı uyku problemi için uyku ilacı kullanmak doğru mu?Psikolojik kökenli uyku problemleri arasında yer alan kabuslar, özellikle koronavirüs salgını sürecinde zihinsel olarak yıpranan pek çok kişinin yaşadığı önemli bir sorun. Horlama ise farklı hastalıkların habercisi olabilir. "Bu noktada uyku ilacı kullanımının, günü kurtarmaya yönelik ve uzun vadede uyku düzenini tümden yok etme potansiyeli taşıyan yanlış bir yöntem olduğunu unutmamak gerekir" diyen Çene-Yüz Protezi Uzmanı Dr. Tuğrul Saygı, uyku kalitesi ve horlama hakkında bakın neler söyledi, hangi yöntemleri önerdi...
23.03.2021Genel Sağlık
Baş Ağrısı Sebepleri Nelerdir? Baş Ağrısının Muhtemelen Nedenlerini Derledik...
Baş Ağrısı Sebepleri Nelerdir? Baş Ağrısının Muhtemelen Nedenlerini Derledik...İnsanların büyük çoğunluğu hayatlarının belli bir dönemlerinde baş ağrısı yaşarlar. Baş ağrısının şiddeti, insan yaşantısını etkileyebilir. Başın bir bölgesinde veya tüm bölgede ağrı şekilde ortaya çıkmasının farklı nedenleri olabilir. Baş ağrısı sebepleri nelerdir, nasıl geçer gibi soruların yanıtlarının yanında, baş ağrısının muhtemel nedenlerini derledik.
22.03.2021Sağlık
Kas Seğirmesi (Miyokimi) Nedir, Neden Olur? Kas Seğirmesi Hangi Hastalıkların Habercisi Olabilir?
Kas Seğirmesi (Miyokimi) Nedir, Neden Olur? Kas Seğirmesi Hangi Hastalıkların Habercisi Olabilir?Herhangi bir kasta istemsiz bir şekilde ortaya çıkan kas seğirmeleri oldukça yaygındır. Tıbbi olarak kaslarda seğirme olduğundan söz edebilmek için kastaki seğirmenin dışarıdan görünebilir yapıda olması ve elektromiyografi ile izlenebilir olması gerekir. Seğirmeler lokal ya da yaygın olarak ortaya çıkabilir. Kas seğirmesi (miyokimi) nedir? Neden olur? İşte, tüm detaylar...
22.03.2021Sağlık
Depresyondan Kurtulma Yolları Nelerdir? Depresyondan Kurtulmak İçin Öneriler...
Depresyondan Kurtulma Yolları Nelerdir? Depresyondan Kurtulmak İçin Öneriler...İnsanlar bazı durumlardan dolayı psikolojik sorunlar yaşayabiliyor. Bu sorunlardan dolayı depresyon durumları görülebiliyor. Depresyonun nasıl olduğu ve hangi belirtileri gösterdiği birçok kişinin merak ettiği bir konu oluyor. Depresyondan kurtulma yolları nelerdir? Depresyondan kurtulmak için öneriler hakkında detaylı bilgileri derledik.
20.03.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

uykusuzluksağlıkpandemivitaminTuba Ünsal

Uykusuzluk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.