Uykusuzluk

Uykusuzluk

Son dakika uykusuzluk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uykusuzluk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uykusuzluk haber sayfamızda...

Uykusuzluk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.995 uykusuzluk haberi bulunmuştur.
Oyun Nickleri 2021: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve Anlamları
Oyun Nickleri 2021: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve AnlamlarıBilgisayar ve akıllı telefonlarda oynanan oyunlar ve oyun konsolları son dönemlerde popüler hale geldi. LOL, PUBG, CS GO, Valorant gibi çok oyunculu video oyunları dünya ve Türkiye üzerinde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Ancak oyunları oynarken kendinize öncelikle nick veya isim vermeniz gerek. Mobil, bilgisayar veya konsollardaki oyun nickleri de en az seçilen karakter kadar öneme sahiptir. İyi, yaratıcı, güzel ve havalı nickler ve anlamları oyunda öne çıkmanızı sağlar ve akılda kalıcılığı artırır. En havalı, iyi, güzel, yaratıcı, şekilli, Türkçe ve komik oyuncu isimleri önerileri için “Oyun Nickleri ve Anlamları 2021” içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Hadis-i Şerif - Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in En Güzel Hadis-i Şerifleri
Hadis-i Şerif - Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in En Güzel Hadis-i ŞerifleriAllah’ın elçisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.AV.) ağzından çıkan sözler hadis-i şerif olarak geçer. Hadis-i şerifler Kur’an- Kerim’i teyit edici özellik taşır. İslam alemi için büyük önem taşıyan hadisler Hz. Muhammed’in (S.AV.) sözlerinin, davranışlarının, fikir ve eylemlerinin yazıyla ifade edilmiş halidir. Hadisler özellikleri bakımından üçe ayrılır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in en güzel hadis-i şerifleri için ”Hadis-i Şerif” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
25.11.2021Dini Bilgiler
Çarkıfelek Meyvesi (Passion Fruit) Nedir? Çarkıfelek Meyvesi Faydaları Nelerdir?
Çarkıfelek Meyvesi (Passion Fruit) Nedir? Çarkıfelek Meyvesi Faydaları Nelerdir?Faydaları saymakla bitmeyen çarkıfelek meyvesi vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir meyvedir. Tropikal bir meyve olan çarkıfelek meyvesinin bir diğer adı “Passion Fruit” olarak bilinir. Türkiye’de de son zamanlarda tüketilen besinler arasında yer alır ancak ülkemizde yetiştiriciliğine pek rastlanmaz. Uykusuzluk, depresyon ve stres gibi sağlık problemlerine iyi geldiği bilinen çarkıfelek meyvesi passiflora bitkisinin meyvesidir. Çarkıfelek meyvesi ortadan ikiye bölünerek kaşık ile yenir. Çarkıfelek meyvesi faydaları nelerdir ve nasıl yenir? ‘Çarkıfelek Meyvesi (Passion Fruit) Nedir?’ içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
25.11.2021Sağlık
'Koronavirüs insanlar üzerinde korku, yalnızlık, çaresizlik ve tedirginlik yarattı'
'Koronavirüs insanlar üzerinde korku, yalnızlık, çaresizlik ve tedirginlik yarattı'Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Ali Hasan Öztürk, pandeminin insanlar üzerindeki etkilerini anlattı. Dr. Öztürk, "Bu süreçte birbirlerinden uzak kalan insanlarda yalnızlık, çaresizlik, korku ve tedirginlik belirtileri başladı" dedi.
18.11.2021Gündem
S ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: S Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
S ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: S Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Dünyanın en güzel duyguları arasında anne baba olmak yer alıyor. Yeni aile bireylerini kucağına alacağı günü sayan anne ve baba adayları çocuklarına ne isim vereceği konusunda da kafa koruyor. En güzel ve en anlamlı isimleri çocuklarına vermek isteyen aileler seçici oluyor. Keşfedilmemiş isimler, duyulmamış, değişik, nadir bulunan isimler anne ve baba adaylarının tercihi oluyor. İsimlerin dışında anlamlarına da dikkat ediliyor. S harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “S ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.11.2021Bebek
Milyonlarca kişiyi kaskatı kesen gizemli uyku hastalığı!
Milyonlarca kişiyi kaskatı kesen gizemli uyku hastalığı!Milyonlarca insan dünyanın en ilginç salgınlarından birine yakalandı. İnsanlar hareket edemedikleri için heykele dönerek hayatlarını kaybettiler. Bu gizemli hastalığın sebebi neden bulunamadı? Hastalık ilk olarak nereden bulaştı? İşte, insanları heykele çeviren uyku hastalığı…
9.11.2021Gündem
Araştırma sonuçları tehlikeye işaret ediyor! Uykusuzluk, kabus, aşırı kaygı...
Araştırma sonuçları tehlikeye işaret ediyor! Uykusuzluk, kabus, aşırı kaygı...Uyku sorunları, kabus görme, gelecek hakkında plan yapamama, aşırı kaygı ve depresyon... "Araştırma sonuçlarına göre pandemi süreci hasta olsa da olmasa kişilerde sıklıkla travma sonrası stres bozukluğu, duygudurum bozukluğu, yaygın anksiyete bozukluğu ve bağımlılık gibi sorunları tetikliyor” diyen Uzman Psikolog Meysenaz Koser'in önemli tavsiyeleri var.
Uykusuzluk tedavisi için kullanılan ilaçlar uyku kalitesini düşürüyor
Uykusuzluk tedavisi için kullanılan ilaçlar uyku kalitesini düşürüyorUykusuzluk sorunuyla karşılaşan birçok kişi, bu problemin çözümü için tedavi görebiliyor. Oysa uykusuzluk bazen başka bir hastalığın belirtisi olarak kendini gösterebiliyor. Bu sorunun çözümü için kullanılan ilaçlar ise uykunun kalitesini bozuyor, uykusuzluk sebebi olabilecek hastalıkları artırıyor. Nörolog Prof. Dr. Hakan Kaynak, konu hakkında bilgi verdi.
Lavanta Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Devlet Desteği Ve Kazancı Hakkında Bilgiler
Lavanta Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Devlet Desteği Ve Kazancı Hakkında BilgilerLavanta içermiş olduğu çözücü maddeler sayesinde insan sağlığı için pek çok faydası bulunan bir bitkidir. Özellikle diş ağrısı, anksiyete, depresyon ve uykusuzluk gibi problemler için tedavi amaçlı kullanılan bir bitkidir. Bunun yanı sıra dekorasyon olarak da kullanılmaktadır. Bu sebeple lavanta çiçeği son zamanlarda önemli seviye artmıştır. Dolayısıyla lavanta hakkında birçok konu da merak edilir olmuştur. Lavanta yetiştiriciliği nasıl yapılır? Devlet desteği ve kazancı hakkında bilgiler nelerdir tüm detayları ile derledik.
2.11.2021Kariyer
B6 Vitamini Nelerde Var, Hangi Besinlerde Bulunur? B6 Vitamini İçeren Besinler...
B6 Vitamini Nelerde Var, Hangi Besinlerde Bulunur? B6 Vitamini İçeren Besinler...Birçok besin ürünü içerisinde B6 vitamini bulunmaktadır. B6 vitamini sinir sistemi, bağışıklık sistemi ve vücudun birçok alanı için faydalı bir vitamin türüdür. B vitamini ailesinden oluşan B6 vitamini hayati açısından büyük bir önem taşımaktadır. Sizler için B6 vitamini nelerde var, besinlerde var ve B6 vitamini içeren besinler hakkında bulunan bütün bilgileri sizler için detaylı bir şekilde derledik.
27.10.2021Püf Noktası
‘Tampon zorunlu olsun’ kampanyası
‘Tampon zorunlu olsun’ kampanyasıSon günlerde yaşanan bazı kazalar, kamyonlarda tampon zorunluluğunu yeniden gündeme getirdi. Sosyal medyada ‘Tamponsuz kamyon kalmasın’ kampanyası başlatıldı
26.10.2021Gündem
Diş ağrısı neden gece başlar?
Diş ağrısı neden gece başlar? Diş ağrısı birçok kişinin yakındığı ağrılardan biridir. Özellikle gece başlayan diş ağrısı uykusuzluk yaptığı gibi kişinin günlük yaşamını da etkiliyor. Peki diş ağrısı neden gece başlar? Dr. Dt. Beril Karagenç Batal konu hakkında önemli bilgiler verdi.
22.10.2021Genel Sağlık
10.000 Adım Kaç Kalori Yaktırır? Günde 10 Bin Adım Atmanın Faydaları
10.000 Adım Kaç Kalori Yaktırır? Günde 10 Bin Adım Atmanın FaydalarıSağlık açısından spor yapmak çok önemlidir. Özellikle günlük olarak düzenli bir şekilde yürümek kalori ve yağ yakımına destek olur ve metabolizmayı hızlandırır. Bu nedenle her gün yürüyüş yapan pek çok kişi de mevcuttur. Bu kişiler bir yandan yürürken bir yandan da kaç kalori yaktıklarını merak eder. 10.000 adım kaç kalori yaktırır? Günde 10 bin adım atmanın faydaları nelerdir tüm detayları ile derledik.
21.10.2021Püf Noktası
Uyumadan önce bunları yiyin! Daha rahat uyumanızı sağlayacak 8 besin
Uyumadan önce bunları yiyin! Daha rahat uyumanızı sağlayacak 8 besinÇok yorgunsunuz ama bir türlü uyuyamıyor musunuz? Uykusuzluk, sağlık sorunlarından beslenme alışkanlığına kadar birçok nedenden kaynaklı olabilir. Özellikle akşam uyumadan önce yediğiniz birçok yiyecek farkında olmadan sizi uyutmayabilir. Peki, uykusuzluğu düzeltecek ve daha iyi uyumanızı sağlayacak yiyecekler nelerdir? İşte uykusuzluğa iyi gelen ve daha rahat uyumanızı sağlayacak 8 besini sizin için açıkladık.
Gelişmekte olan ülkelerde düşük sosyoekonomik durum obezite faktörü
Gelişmekte olan ülkelerde düşük sosyoekonomik durum obezite faktörüTürkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2019 verilerine göre, ülkemizde 15 yaş ve üzeri obeziteli bireylerin oranı yüzde 21,1’e yükseldi. Fizyolojik ve psikolojik birçok sağlık sorununu beraberinde getiren obezite, koronavirüs salgını sürecinde de ölüm riskini artırarak kritik konumunu korudu. Önlenmesi ve tedavisi giderek daha çok önem kazanan obezite hastalığı ile ilgili bilgiler veren Türkiye Obezite Araştırma Derneği (TOAD) Başkan Yardımcısı Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Dilek Yazıcı, obezitenin ortaya çıkmasında sosyoekonomik durumun önemine değindi.
18.10.2021Genel Sağlık
Kabus gibi geldi! Hayatın her yönünü etkiledi
Kabus gibi geldi! Hayatın her yönünü etkilediABD'de yapılan anket çalışması, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantının ülke insanının hayatını her yönden daha da olumsuzlaştırdığını ortaya koydu.
12.10.2021Dünya
Yeme bozuklukları hayatı tehdit ediyor! Genç kızlar daha büyük risk altında
Yeme bozuklukları hayatı tehdit ediyor! Genç kızlar daha büyük risk altındaYeme bozuklukları hem ülkemizde hem de dünyada ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle bunlardan biri Türkiye genelinde ergenlik dönemindeki genç kızlarda sıklıkla görülüp ölümcül risk taşıyor. Peki hangi aşamadan sonra alarm zillerinin çalması gerekiyor? Hangi yanlış alışkanlıklar farkında olmadan hastalığa giden yolda taşları döşüyor? Cevabı haberimizde...
11.10.2021Gündem
Sizi mutlu eden dopamin kaynağı 10 besin
Sizi mutlu eden dopamin kaynağı 10 besinDüşük dopamin seviyeleri, sık ruh hali değişiklikleri, odaklanmada zorluk, uykusuzluk, yorgunluk, kaygı ve aşırı yeme gibi semptomlara neden olabilir. Kendinizi yorgun ve mutsuz hissediyorsanız, vücudunuzun sadece iyi bir dopamin takviyesine ihtiyacı olabilir. Dopamin içeren besinler tüketmek, ruh halinizi yükseltmenin, zihinsel sağlığınızı iyileştirmenin ve mutluluk seviyenizi artırmanın en basit ve en kolay yoludur. İşte o besinler! - PEMBENAR ÖZEL
Sosyal medyada oluşturulan profiller gibi sürekli mutlu muyuz?
Sosyal medyada oluşturulan profiller gibi sürekli mutlu muyuz?Kişilerin yaşamında her dönem önemini koruyan ruh sağlığı, özellikle pandemi gibi toplumun genelini etkileyen durumlarda sıklıkla gündeme gelen önemli konulardan biri olduğu dikkat çekmektedir. Psikoloji Uzmanı Kln. Psk. Müge Leblebicioğlu Arslan, ruh sağlığı hakkında bilgi verdi.
'Post Kovid' sendromu nedir? Belirtileri nelerdir?
'Post Kovid' sendromu nedir? Belirtileri nelerdir? Ankara Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nden Prof. Dr. Hatice Bodur, Kovid-19 taşıdığı halde belirti göstermeyen (asemptomatik) kişiler ile çocuk hastalarda da Post Kovid sendromunun görülebildiğini belirterek, şikayetleri hastalık sonrası uzayan kişilerin mutlaka hastanelere başvurması gerektiğini bildirdi.
Uykusuzluk kilo yapar mı?
Uykusuzluk kilo yapar mı?Uykunun beden ve ruh sağlığımız üzerinde sayısız faydası bulunuyor. İyi bir gece uykusunun kilo vermeye ve ideal kiloyu korumaya yardımcı olduğunu anlatan Diyetisyen Çağatay Demir, uyku ve kilo arasındaki ilişkiyi bilimsel araştırmalar ışığında anlatıyor.
Migreni tetikliyor: Çikolata, mayalı yiyecek ve içeceklere dikkat!
Migreni tetikliyor: Çikolata, mayalı yiyecek ve içeceklere dikkat!Sıklıkla tek taraflı ve zonklayıcı, şiddetli bir baş ağrısı çeşidi olarak tanımlanan migren, kadınlarda erkeklere nazaran üç kat fazla ortaya çıkıyor. Peki, bulantı ve kusmanın eşlik ettiği migreni neler tetikliyor? Nöroloji Uzmanı Dr. Celal Şalçini stres, lodos, çikolata, mayalı içecek ve yiyecekler, uykusuzluk ve bazen aşırı uykunun migren ataklarını tetikleyebileceği uyarısında bulunarak önemli bilgiler paylaştı.
30.09.2021Genel Sağlık
Çocukları da etkiliyor! Uzmanlar uyardı: Kovid geçirenlerde 1 yıl sürüyor
Çocukları da etkiliyor! Uzmanlar uyardı: Kovid geçirenlerde 1 yıl sürüyorKovid-19 atlatan pek çok kişinin yaşadığı problemler arasında Uzamış Kovid yani Post-Kovid sendromu da yer alıyor. 'Koronanın en tehlikeli hali' olarak nitelendirilen bu hastalık, hem vücudu hem de psikolojiyi çok uzun bir süre sarsıyor. Üstelik saç dökülmesi, kas ağrıları, baş ağrısı, baş dönmesi, anksiyete hatta depresyona bile yol açabilen sendrom, çocukları da tehdit eder durumda. Peki, okulların açılmasıyla çocuklardan ebeveynlere taşınan virüs, 4’üncü bir dalga yaratıp mevcut tabloyu etkiler mi? İşte cevabı...
16.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Uykusuzluk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.