Vahşi Batı

Vahşi Batı

Son dakika vahşi batı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vahşi batı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vahşi batı haber sayfamızda...

Vahşi Batı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 726 vahşi batı haberi bulunmuştur.
'Sessiz İkizler'in büyük sırrı! Ayrı bedenlerde tek ruh...
'Sessiz İkizler'in büyük sırrı! Ayrı bedenlerde tek ruh...Yıllar önce dünyaya gelen ikiz kardeşler, aileleri de dahil etraflarındaki kimse tarafından anlaşılamadılar. İşte zamanla dış dünyaya karşı derin bir sessizliğe boğularak tarihe "Sessiz İkizler" olarak geçen kardeşlerin gizemi ve aralarındaki bağın perde arkası...
20.03.2022Dünya
Tüm dünyayı şaşkına çeviren Türk kadını! İlk o yaptı, adını tarihe yazdırdı...
Tüm dünyayı şaşkına çeviren Türk kadını! İlk o yaptı, adını tarihe yazdırdı...Mühendis Mektebi'nin ilk kadın mühendislerinden Sabiha Rıfat Gürayman, kadının adının olmadığı bir dönemde Anıtkabir'in baş mühendisliğini ve Fenerbahçe erkek voleybol takımının da kaptanlığını yaptı. Tüm dünyayı kendine hayran bırakan işlere imza atan bu Türk kadınının hikâyesi, gururdan yürekleri kabartacak cinsten.
20.03.2022Gündem
Özgür ruh Filiz ile hanım kız Ayşegül
Özgür ruh Filiz ile hanım kız AyşegülÇocuk kitapları pek masum değil! Küçükken bizi yönlendirmek istiyorlar. İdeal kız Ayşegül, eril dünyaya uygun bir kadın gibi yetişmemiz için örnek gösterilirken onun kadar ünlü olmayan çağdaşı Filiz modern genç kadınların özelliklerini sergiliyor.
26.12.2021Gündem
280 milyon dolara çiftlik satın aldı
280 milyon dolara çiftlik satın aldıAvustralya doğumlu 90 yaşındaki milyarder Rupert Murdoch, boş zamanlarını eşi Jerry Hall ile birlikte doğada geçirmek için ABD'de bir çiftliğe 280 milyon dolar ödedi. Çiftlik geçmişte 'Vahşi Batı'nın kovboylarına aitti.
12.12.2021Dünya
Görenler şaşıp kalıyor! Hepsini bir ağaçta yetiştirdi
Görenler şaşıp kalıyor! Hepsini bir ağaçta yetiştirdiBir ağaçta en fazla kaç tane meyve yetişebilir? Hussam Saraf, Hamdi Sırrı Yılmaz ve Sam Van Aken akla gelebilecek bütün cevapları yerle bir etti.
20.11.2021Gündem
Yıllarca bu anı bekledi! 26 sene sonra zafere böyle ulaştı
Yıllarca bu anı bekledi! 26 sene sonra zafere böyle ulaştıHayatını değiştirecek olay başına geldiğinde 19 yaşındaydı. Gençti, hayalleri vardı. Haklılığını ispat etmek için yıllarca sabırla bekledi. Zafere tam 26 yıl sonra ulaştı. Çeyrek asır boyunca cinayetten hüküm giyen adam, şimdi hem özgürlüğünün tadını çıkartıyor hem de hayatının en büyük savaşını kazanmanın gururunu yaşıyor. Zafere giden yolda çektiği çileler sizi çok şaşırtacak...
25.02.2022Dünya
500 dönümlük arazi mezar oldu! Kanada'daki kayıp çocuklar nerede?
500 dönümlük arazi mezar oldu! Kanada'daki kayıp çocuklar nerede?Ülke tarihinin en büyük çocuk istismarının yaşandığı yer olarak kabul edilen yatılı kilise okullarının ilki 1880'lerin başında açıldı, sonuncusu da 1997 yılında kapatıldı. Bu okullarda yaşananlar ise kan donduracak cinsten. Kanada yerlilerinin gitmek zorunda kaldığı bu okullarda ne oldu? Yüzlerce kayıp çocuk nerede? İşte kan donduran olayın ayrıntıları...
20.03.2022Dünya
Aslan avladı, ada satın aldı! Eski eşini yolda görüp tanımayınca...
Aslan avladı, ada satın aldı! Eski eşini yolda görüp tanımayınca...O kadar zengin oldu ki sahip olduğu evlerin sayısını bile unuttu. Bir ada satın aldı, safariye çıktı, aslan avladı. Dört kez evlendi, çocuklarıyla görüşmedi. Aslında çocukluğundan beri tek istediği babasını etkileyebilmekti. Her kitabı satış rekorları kıran dünyaca ünlü yazar, 88 yaşında hayatını kaybetti. Hayatı da en az kitaplarında yaşananlar gibi heyecanlıydı...
16.11.2021Dünya
Akılalmaz görüntüler! Hepsi temizlediği evlerden çıktı
Akılalmaz görüntüler! Hepsi temizlediği evlerden çıktıSuç mahalli ve istifçi evlerin temizliğini yapan genç adamın karşılaştığı manzaralar, dudak uçuklatan cinsten. Peki, bu evlerde nelerle karşılaşıyor? Genç adam, "En zor yanı intihar mahallerini temizlemek. Bazen olay yerinde bizimle konuşan ebeveynler oluyor" diyerek yaşadığı sıra dışı olayları anlattı.
15.11.2021Gündem
'Ölümü takıntı yapmak felç edebilir’ dedi, gizemini çözemeden öldü!
'Ölümü takıntı yapmak felç edebilir’ dedi, gizemini çözemeden öldü!Keder hakkında üretken bir şekilde yazdı, dünyayı sarsan terör saldırıları sonrasında geride kalan yaslı insanlara, sevdiklerini ve yakınlarını kaybedenlere danışmanlık yaptı. Çocuklara özel ilgi gösterdi, onlara ölümü anlattı. İşte "acı, sevgi için ödediğimiz bedeldir" diyen Earl Grollman'ın umut veren hikâyesi...
14.11.2021Dünya
Facebook’tan sosyal medyaya ‘Vahşi Batı’  benzetmesi
Facebook’tan sosyal medyaya ‘Vahşi Batı’ benzetmesiFacebook, insanların hayatlarını sınırsız şekilde sergilediği, cinsellik, tehdit, şiddet, nefret söylemi ve zorbalığın dolu dizgin gittiği sosyal medya için “vahşi batı” benzetmesi yaptı. Facebook Türkiye ve Azerbaycan Kamu Politikaları Direktörü Sezen Yeşil, internet ilk çıktığında “tamamen kontrolsüz, isteyenin istediği gibi at koşturabileceği”, hiçbir kuralın bulunmadığı bir algı olduğunu anımsatarak, “vahşi batı gibi bir ortam tasvir ediliyordu. Bir dereceye kadar sosyal medya içinde bu söylem hâlâ geçerli” dedi.
7.11.2021Gündem
Sırrı çözülemiyor! İki yerde görüldü, 'peri çemberleri' daha da yayılabilir...
Sırrı çözülemiyor! İki yerde görüldü, 'peri çemberleri' daha da yayılabilir...Daha önce eşi benzeri görülmemiş bir yeryüzü şekli, bilim dünyasında heyecan yarattı. Araştırmalar sonucu birbirinden ilginç teoriler tek tek elenirken, binlerce kilometre uzakta yeniden beliren bu şekillerin sırrını çözmeye çalışan uzmanlar sona yaklaştı.
20.03.2022Gündem
Vahşi Batı'nın azılı kadın haydudu Pearl Hart'ın hiç bilinmeyen hikayesi
Vahşi Batı'nın azılı kadın haydudu Pearl Hart'ın hiç bilinmeyen hikayesiABD'li tarihçi John Boessenecker, geçtiğimiz salı günü yeni kitabını yayınladı. "Vahşi Kedi: Pearl Hart'ın Anlatılmamış Hikâyesi, Vahşi Batı'nın En Kötü Şöhretli Kadın Haydudu" adlı kitap, tabuları yıkan bir kadının, "Haydutlar Kraliçesi" Pearl Hart'ın gerçek hikâyesini, daha önce hiç anlatılmadığı biçimde aktarıyor.
3.11.2021Dünya
Oturan Boğa’nın DNA’sıyla torunu tespit edildi
Oturan Boğa’nın DNA’sıyla torunu tespit edildiÜnlü Kızılderili şefi ‘Oturan Boğa’nın yüz yıldır saklanan saçına yapılan DNA testiyle Ernie Lapointe adlı Amerikalının efsanenin torununun torunu olduğu ortaya çıktı
29.10.2021Dünya
Kontrolden çıkıyor! Dünyanın gözü önünde anlattı
Kontrolden çıkıyor! Dünyanın gözü önünde anlattıEski bir Facebook yöneticisinin ABD Senatosu'nda anlattıkları, teknoloji şirketlerinin saklamaya çalıştığı sırlar düşünüldüğünde, buzdağının sadece görünen yüzüydü. Jerusalem Post'ta yayınlanan bir analiz yazısı da, Büyük Teknoloji şirketlerinin kontrolden çıkmaya başladığı ve bu olduğu takdirde, ne tip yıkıcı sonuçlarla karşılaşabileceğimizi tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdi.
6.10.2021Dünya
SEC Başkanı'ndan kripto para çağrısı
SEC Başkanı'ndan kripto para çağrısıABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para piyasalarını mümkün olan en üst düzeyde denetleyeceklerini belirterek Kongre'ye kripto para piyasasının regülasyonu konusunda daha fazla yetki ve kaynak sağlama çağrısında bulundu.
4.08.2021Uzmanpara
Billy the Kid'i öldüren altıpatlar açık artırmaya çıkıyor
Billy the Kid'i öldüren altıpatlar açık artırmaya çıkıyorVahşi Batı'nın ünlü haydutlarından Billy the Kid'in öldürüldüğü altıpatların açık artırmada 3 milyon dolara (yaklaşık 25,5 milyon TL) satılması öngörülüyor.
23.07.2021Dünya
NASA başkanından ilginç açıklama' gözüm üzerinizde'
NASA başkanından ilginç açıklama' gözüm üzerinizde'Daha önce de farklı açıklamalar yaparak dikkat çekmeyi başaran Nelson, uzay hakkında çalışmalar yapan 'milyarderler' için ilginç bir açıklamada bulundu.
24.06.2021Teknoloji
Adıyamanlı kovboyun "Vahşi Batı" merakı gelir kapısı oldu
Adıyamanlı kovboyun "Vahşi Batı" merakı gelir kapısı olduAdıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Karagüveç köyünde yaşayan "kovboy" lakaplı 56 yaşındaki Cumali Ozan, kovboy kıyafetleri giyerek at sırtında geçirdiği zamanlarını gelir kapısı haline getirdi.
16.06.2021Yaşam
RTÜK Başkanı Şahin: Medya en ön safta yer almalı
RTÜK Başkanı Şahin: Medya en ön safta yer almalıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, İslam düşmanlığının dünyada, özellikle de Batı'da kanser hücreleri gibi büyümeye başladığına işaret ederek, medyanın bu olumsuz algıyla mücadelede en ön safta yer alması gerektiğini söyledi.
25.05.2021Gündem
Renkli  ‘Vahşi Batı’
Renkli ‘Vahşi Batı’ABD’de ilk kez renklendirilerek bir kitapta yayımlanan 200’den fazla tarihi fotoğraf, popüler kültürün en gözde görsel sembollerinden ‘Vahşi Batı’nın ruhunu günümüze taşıdı
21.02.2021Dünya
Kovboy Filmleri: Geçmişten Bugüne En Çok Sevilen, En İyi Kovboy Filmleri
Kovboy Filmleri: Geçmişten Bugüne En Çok Sevilen, En İyi Kovboy FilmleriKovboy filmleri arasında hangi seçenekler bulunuyor, kovboy filmleri içerisinde en iyi öneriler nelerdir? Kovboy filmlerinden hangilerinin puanları en yüksektir? Geçmişten bugüne en çok sevilen, en iyi kovboy filmleri hangileridir? İşte, tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
Disiplin Kurulu'na sevk edilen Özdağ'ın savunması istendi
Disiplin Kurulu'na sevk edilen Özdağ'ın savunması istendiİYİ Parti Müşterek Disiplin Kurulu, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik açıklama ve ithamları nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'dan, iddialarıyla ilgili savunmasını istedi.
6.11.2020Siyaset
‘Uygulanan siyasal linç’
‘Uygulanan siyasal linç’İYİ Parti İstanbul İl Başkanına yönelik FETÖ ithamlarının arkasında olduğunu belirten Özdağ, “İşletilen disiplin süreci, bir hukuki süreç değil, ‘vahşi Batı’daki siyasal linç’ ilkelerine göre gelişmiştir” dedi...
31.10.2020Siyaset
Son dakika! Ümit Özdağ'dan flaş disiplin süreci açıklaması
Son dakika! Ümit Özdağ'dan flaş disiplin süreci açıklamasıİYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, disiplin kuruluna sevkine ilişkin, "Bana karşı işletilen disiplin süreci, İYİ Parti Disiplin Yönetmeliği'ne göre ilerleyen bir hukuki süreç değil, siyasal kampanya çerçevesinde 'vahşi Batı’daki siyasal linç' ilkelerine göre gelişmiştir. Ve bu kabul edilebilir değildir" açıklamasını yaptı.
30.10.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Vahşi Batı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.