Web-Tapu

Web-Tapu

Son dakika web-tapu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan web-tapu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan web-tapu haber sayfamızda...

Web-Tapu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 140 web-tapu haberi bulunmuştur.
'Bu fiyata bu ev kaçmaz' diye satın almak istedi: Kendi parasıyla rezil oldu
'Bu fiyata bu ev kaçmaz' diye satın almak istedi: Kendi parasıyla rezil olduKahramanmaraş merkezli depremler sonrası memleketi Konya'ya tayini çıkan askeri personel N.Y., satın almak istediği daire için görüştüğü ve kendisini emlakçı olarak gösteren kişilere 250 bin lira kapora bıraktı. Kapora sonrası konut kredisi için bankaya giderek müracaatta bulnan N.Y., gelen cevapla şaşkına döndü.
9.11.2023Haberler
'Bu fiyata bu ev kaçmaz' diye satın almak istedi: Kendi parasıyla rezil oldu
'Bu fiyata bu ev kaçmaz' diye satın almak istedi: Kendi parasıyla rezil olduKahramanmaraş merkezli depremler sonrası memleketi Konya'ya tayini çıkan askeri personel N.Y., satın almak istediği daire için görüştüğü ve kendisini emlakçı olarak gösteren kişilere 250 bin lira kapora bıraktı. Kapora sonrası konut kredisi için bankaya giderek müracaatta bulnan N.Y., gelen cevapla şaşkına döndü.
9.11.2023Gündem
Tapuda yeni dönem! 'E- devlet şifresi yeterli olmayacak'
Tapuda yeni dönem! 'E- devlet şifresi yeterli olmayacak'Tapu işlem başvurularına ek güvenlik getirildi. Peki bu yeni sistem nasıl işleyecek? Yapılan değişiklikler neyi içeriyor? Gayrimenkul Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı detaylarını anlattı.
3.11.2023Ekonomi
Sıfır ve ikinci el satışı yapacaklar dikkat! 1 Kasım’da başlıyor, ilan sitelerine düzenleme
Sıfır ve ikinci el satışı yapacaklar dikkat! 1 Kasım’da başlıyor, ilan sitelerine düzenlemeCumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Kabine toplantısında yaptığı açıklamalar üzerine 1 Kasım itibarıyla sıfır ve ikinci el ilan sitelerinde yeni dönem başlıyor. Erdoğan, 100 bin TL’ye kadar idari para cezası uygulanacağını söylemişti. Peki ilan sitelerinde yeni dönem nasıl olacak? İşte detaylar...
29.09.2023Ekonomi
Bakan Özhaseki: Alo 181 ile işlemleri kolaylaştırıyoruz
Bakan Özhaseki: Alo 181 ile işlemleri kolaylaştırıyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın çağrı merkezi ALO 181 hattı ile bu yılın ilk 6 ayında 640 bin 795 çağrıya cevap verildi. Bakan Mehmet Özhaseki, “ALO 181 Çağrı Merkezi ile tapu randevusu, Web tapu başvurusu işlemlerini kolaylaştırıyor, ‘Yerinde Dönüşüm’ projemize ilişkin soruları cevaplıyoruz.” dedi.
22.07.2023Ekonomi
İstanbul'da fiyatlar tekrar tırmanışa geçti: İşte kira fiyatlarını artıran 5 neden!
İstanbul'da fiyatlar tekrar tırmanışa geçti: İşte kira fiyatlarını artıran 5 neden!Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden yükselişe geçen kira fiyatları konusunda ev sahiplerine tepki gösterdi. Erdoğan, "Vatandaşlarımızı açgözlü bir avuç azınlığın kar hırsına kurban edemeyiz. Vatandaşımızın alım gücünü düşürmemek için yaptığımız zamlara göz diken ev sahipleri bunun bedelini ödemek zorunda. Piyasanın dengesini bozan yaptığı davranışın cezasını çekecek." dedi. Peki kira fiyatlarındaki yükselişin nedeni ne? Gayrimenkul Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı anlattı.
22.07.2023Ekonomi
Tapuda yeni dönem başladı! Noter satışında evrak farkı
Tapuda yeni dönem başladı! Noter satışında evrak farkıTaşınmaz satış sözleşmelerinin tapu müdürlüklerinin yanı sıra noterliklerde de yapılmasına yönelik uygulama ülke genelinde başlamıştı. Peki noterlerde gayrimenkul satışında durum ne? Vatandaşlar ilgi gösteriyor mu? İşte detaylar...
13.07.2023Ekonomi
Tapuda yeni dönem: Dikkat çeken e-Devlet detayı!
Tapuda yeni dönem: Dikkat çeken e-Devlet detayı!Taşınmaz satış sözleşmelerinin tapu müdürlüklerinin yanı sıra noterliklerde de yapılmasına yönelik uygulama ülke genelinde başladı. Peki sistem nasıl işliyor. Bilmeyen vatandaşlar ne yapmalı? İşte detaylar...
5.07.2023Ekonomi
Ev, arsa, iş yeri... Tapuda yeni dönem, yarın itibarıyla sistem değişiyor
Ev, arsa, iş yeri... Tapuda yeni dönem, yarın itibarıyla sistem değişiyorEv alım- satımı yapacak vatandaşlar dikkat! Tapuda yeni dönem başlıyor, Artık ev alım- satımı noterlerde yapılacak. Peki ücretlerde bir değişiklik olacak mı? Süreç nasıl işleyecek? İşte detaylar...
3.07.2023Ekonomi
Ev alım-satımı yapacaklar dikkat! Tapuda yeni dönem başlıyor
Ev alım-satımı yapacaklar dikkat! Tapuda yeni dönem başlıyorEv alım- satımı yapacak vatandaşlar dikkat! Tapuda yeni dönem başlıyor, Artış ev alım- satımı noterlerde yapılacak. Peki süreç nasıl işleyecek? İşte detaylar...
23.06.2023Ekonomi
Kiralardaki artış risk dinlemiyor
Kiralardaki artış risk dinlemiyorDeprem göçüyle yeni bir artış ivmesi görülen konut kiraları vatandaşın büyük endişelerinden biri haline geldi. Üstelik bu artışlar deprem riskinin yüksek olduğu bölgeler ve 30 yaş üzerindeki konutlarda da durmadan devam ediyor.
8.03.2023Ekonomi
Kira sözleşmeleri e-Devlet'ten yapılabilecek
Kira sözleşmeleri e-Devlet'ten yapılabilecekKayıt dışı ekonomiyle mücadele kapsamında 2024 sonuna kadar yapılacak düzenlemeyle kira sözleşmeleri, e-devlet üzerinden düzenlenecek.
20.12.2022Ekonomi
Değerleme sistemine düzenleme istiyorlar
Değerleme sistemine düzenleme istiyorlarTapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün ‘Yabancıların Taraf Olduğu İşlemlerde Düzenlenecek Değerleme Raporlarına İlişkin Usul ve Esaslar’ genelgesi kapsamında 20 Eylül 2021’de devreye giren TADEBİS - WEB TAPU sistemi üzerinden artık değerleme uzmanı anlaşmalı kurumlarca değil otomatik olarak atanıyor.
28.10.2021Ekonomi
Nüfusta, tapuda randevu krizi! Günler sürüyor...
Nüfusta, tapuda randevu krizi! Günler sürüyor...Kademeli normalleşmeyle birlikte pasaport ve kimlik işlemlerine talep artarken yoğunluk nedeniyle randevu almak bile günler sürüyor. Esnek çalışma ve karantinadaki personel nedeniyle nüfus müdürlükleri taleplere yetişemiyor.
4.06.2021Ekonomi
Web Tapu Nedir? Web Tapu Üzerinden Hangi İşlemler Yapılır?
Web Tapu Nedir? Web Tapu Üzerinden Hangi İşlemler Yapılır?Bütün web tapu işlemleri, yetki verilerek vekil sıfatı vasıtasıyla yürütülebilir. Sisteme girildiğinde sayfanın sol kısmında "Yetki İşlemleri" bölümünden "Yetki Ver" sekmesi işaretlenir ve kişinin sahip olduğu taşınmazlar içerisinden devrini talep ettiği taşınmaz için ilgili avukat yetkilendirilir. Web tapu nedir? Web tapWeb Tapuu üzerinden hangi işlemler yapılır? İşte, tüm detaylar.
26.05.2021Emlak
Online Olarak Tapu Başvurusu Nasıl Yapılır Ve Nasıl İptal Edilir?
Online Olarak Tapu Başvurusu Nasıl Yapılır Ve Nasıl İptal Edilir?Tapu başvurusu yapmak isteyen kişiler en kolay şekilde nasıl başvuru yapabilecekleri ile ilgili olarak bilgi sahibi olmak isterler. tapu başvurusunu online olarak da yapmak mümkündür. Online olarak tapu başvurusu nasıl yapılır ve nasıl iptal edilir? Online olarak tapu başvurusu yapmak için gereken detayları derledik.
26.05.2021Emlak
Tapu işlemleri  ‘online’ yapıldı
Tapu işlemleri ‘online’ yapıldıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nce Kovid-19 tedbirleri kapsamında, tapu işlemlerinin ‘Web Tapu’ üzerinden yapılmaya başlanmasıyla tüketiciler evlerinden çıkmadan işlemlerini yapabildi. 2020 Mart-Aralık döneminde Web Tapu üzerinden yapılan işlem sayısı 1 milyon 350 bin olurken, yıl bazında ise e-randevu ve Alo 181 hatlarıyla birlikte toplamda 2 milyon 203 bin işlem gerçekleştirildi. Web Tapu üzerinden yapılan satışlar bu dönemde 4 kattan fazla artmış oldu.
10.01.2021Ekonomi
Akılalmaz! Tapuda 'dublör'lü vurgun...
Akılalmaz! Tapuda 'dublör'lü vurgun...Tapu ve kadastro müdürlüklerinde, dublörlü sahtecilik girişimleri arttı. Tapuda 'dublör' yöntemiyle yapılan dolandırıcılıkla milyonlarca liralık vurgun yapıldığını söyleyen İzmir Emlak Kulübü Başkanı Rıdvan Akgün, "Ustaca yapılan makyajla sahte kişi mülk sahibine benzetiliyor. Pandemi nedeniyle takılan maske de dolandırıcıların işini kolaylaştırıyor" dedi.
14.12.2020Haberler
Akılalmaz! Tapuda 'dublör'lü vurgun...
Akılalmaz! Tapuda 'dublör'lü vurgun...Tapu ve kadastro müdürlüklerinde, dublörlü sahtecilik girişimleri arttı. Tapuda 'dublör' yöntemiyle yapılan dolandırıcılıkla milyonlarca liralık vurgun yapıldığını söyleyen İzmir Emlak Kulübü Başkanı Rıdvan Akgün, "Ustaca yapılan makyajla sahte kişi mülk sahibine benzetiliyor. Pandemi nedeniyle takılan maske de dolandırıcıların işini kolaylaştırıyor" dedi.
14.12.2020Ekonomi
TOKİ'den tapu devri işlemlerinde kolaylık
TOKİ'den tapu devri işlemlerinde kolaylıkToplu Konut İdaresi Başkanlığınca yapılan düzenleme ile TOKİ'den taşınmazı olanların tapu devrinde tüm işlemlerini tek yerden yapabilmesine yönelik kolaylık sağlandı.
19.11.2020Ekonomi
Gemi işlemleri e-Devlet'ten yapılabilecek
Gemi işlemleri e-Devlet'ten yapılabilecekUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, vatandaşların gemi işlemlerindeki bilgi sorgulama, ilk kayıt, nakil-terkin başvurusu işlemleri ve ödemelerini e-Devlet aracılığıyla online gerçekleştirebileceklerini bildirdi.
10.11.2020Ekonomi
Tapuda üç satıştan biri online
Tapuda üç satıştan biri onlineÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nce haziran ayında yapılan 357 bin işlemin, 113 bininin web tapu üzerinden gerçekleştiği bildirildi. Düşen konut kredisi faiz oranları konut satışlarının artmasını sağladı. Tapu müdürlüklerinde haciz, devir, ipotek ve satış da kapsayan günlük işlemlerin sayısı geçen ay ortalama 70 bine ulaştı.
7.07.2020Ekonomi
Bakan Kurum'dan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü paylaşımı
Bakan Kurum'dan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü paylaşımıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün yılda yaklaşık 25 milyon vatandaşa hizmet sunduğunu bildirdi.
21.05.2020Ekonomi
Emlakçılıkta dijitalleşme arttı
Emlakçılıkta dijitalleşme arttıKoronavirüs salgınıyla birlikte emlak sektöründeki durağanlığı gelişim için fırsat olarak değerlendirdiklerini belirten FCTU Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Okay, “Kalabalık grupların katıldığı eğitimler ve toplantıları online gerçekleştirmeye başladık.
29.04.2020Ege
‘Ev’ini sanal gezen dijital yoldan alıyor
‘Ev’ini sanal gezen dijital yoldan alıyorKoronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında bir süre evdeyiz! Bu sürede gayrimenkul satışını canlı tutmak isteyen firmalar, dijital sistemle müşterilerine sanal ev turu yaptırıyor.
3.04.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Web-Tapu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.