Yüzyılın Anlaşması

Yüzyılın Anlaşması

Son dakika Yüzyılın Anlaşması haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yüzyılın Anlaşması gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yüzyılın Anlaşması haber sayfamızda...

Yüzyılın Anlaşması

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 376 yuzyilin anlasmasi haberi bulunmuştur.
Son dakika... Hamas: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!
Son dakika... Hamas: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, direniş gruplarının İsrail'e ağır bir darbe vurduğunu ve Filistinlilerin özgürlüğe kavuşması yolunda yeni bir aşamaya geçildiğini söyledi.
21.05.2021Dünya
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalar
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalarMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Zillet ittifakı, yeni ortak gördüğü bulaşıcı hastalıktan nemalanma sırasına girecek kadar basiretini kaybetmiştir" dedi. Bahçeli, "Milletimiz 2023 Haziran ayında bozguncuları sandıkta bozuk para gibi harcayacaktır" diye konuştu.
18.05.2021Siyaset
Son dakika... Biden'dan Filistin lideri Abbas'a yazılı mesaj!
Son dakika... Biden'dan Filistin lideri Abbas'a yazılı mesaj!Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD'li mevkidaşı Joe Biden'den bölgedeki gelişmeler ve ikili ilişkilerle ilgili yazılı bir mesaj aldı. Bu mesaj, Biden'ın ocak ayında ABD Başkanı seçilmesinden bu yana iki taraf arasındaki ilk temas sayılıyor.
11.05.2021Dünya
Filistin: Biden yönetiminin Filistin meselesindeki yanlışlardan dönmesini bekliyoruz
Filistin: Biden yönetiminin Filistin meselesindeki yanlışlardan dönmesini bekliyoruzFilistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, ABD'de Joe Biden yönetiminin eski başkan Donald Trump döneminde yapılan yanlışlardan dönmesini beklediklerini belirtti.
3.03.2021Dünya
Arap medyasında Biden manşetlerde
Arap medyasında Biden manşetlerdeABD'nin 46. Başkanı Joe Biden'ın yemin ederek göreve başlaması Arap gazetelerinde geniş yer buldu.
21.01.2021Dünya
Hamas: İsrail'le yeniden iş birliğine başlanması uzlaşı önünde engel
Hamas: İsrail'le yeniden iş birliğine başlanması uzlaşı önünde engelHamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Filistin yönetiminin İsrail'le güvenlik iş birliğine geri dönme kararının, Filistinli gruplar arasındaki uzlaşı önünde büyük bir engel oluşturduğunu söyledi.
13.12.2020Dünya
Trump'ın İsrail-Filistin meselesinde yaptığı hataları Biden düzeltebilecek mi?
Trump'ın İsrail-Filistin meselesinde yaptığı hataları Biden düzeltebilecek mi?İsrail-Filistin meselesinde tartışmalı birçok karara imza atan Trump yönetimi sonrasında, Biden döneminde neler olacağı tartışılıyor.
8.11.2020Dünya
Hamas lideri Heniyye'den Biden'e Yüzyılın Anlaşması'ndan vazgeçme çağrısı
Hamas lideri Heniyye'den Biden'e Yüzyılın Anlaşması'ndan vazgeçme çağrısıHamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, ABD'de seçimleri kazandığı ilan edilen Joe Biden'a, Yüzyılın Anlaşması'ndan vazgeçme çağrısı yaptı.
7.11.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çirkin iftiraya sert yanıt: Çaresizliğin ispatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çirkin iftiraya sert yanıt: Çaresizliğin ispatıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Katar’da yayımlanan “The Peninsula” gazetesine mülakat verdi. Karabağ'daki çatışmalar hakkında dünyaya net bir mesaj veren Erdoğan, "Azerbaycan Ermenistan'ın haydutlukla işgal ettiği yerleri alıyor." ifadelerini kullandı. Ermenistan'ın 'bölgedeki çatışmalara Türkiye'nin de dahil olduğu' iftirasına sert sözlerle cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye’yi de çatışmanın içinde gösterme gayretine girmesi, yaşadığı sıkışmışlığın ve çaresizliğin ispatı olmuştur." dedi.
8.10.2020Siyaset
FKÖ: Bugün, Arap rejimleri tarihinde kara bir gün
FKÖ: Bugün, Arap rejimleri tarihinde kara bir günFilistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), ABD Başkanı Donald Trump'ın ev sahipliğinde İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında imzalanan normalleşme anlaşmasına ilişkin, "kara bir gün" değerlendirmesinde bulundu.
15.09.2020Dünya
Hamas lideri Heniyye: İlhakı durduran normalleşme değil, Filistin halkıdır
Hamas lideri Heniyye: İlhakı durduran normalleşme değil, Filistin halkıdırHamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, İsrail'in Batı Şeria'daki ilhak planını durduran veya askıya alanın normalleşme anlaşmaları değil, Filistin halkının iradesi olduğunu söyledi.
11.09.2020Dünya
Bahreyn-İsrail anlaşması açıklamasına tepki! 'Filistin davasına indirilmiş hain bıçak darbesi'
Bahreyn-İsrail anlaşması açıklamasına tepki! 'Filistin davasına indirilmiş hain bıçak darbesi'Filistin Kurtuluş Örgütü: Bahreyn'in İsrail ile normalleşme anlaşmasına varması Filistin davasına indirilmiş bir başka hain bıçak darbesidir
11.09.2020Dünya
Trump duyurdu! Birleşik Arap Emirlikleri'nin ardından bir ülke daha...
Trump duyurdu! Birleşik Arap Emirlikleri'nin ardından bir ülke daha...Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, Birleşik Arap Emirlikleri'nin ardından Bahreyn'in de İsrail ile ilişkileri normalleştirme anlaşmasına vardığını duyurdu. Öte yandan Filistin yönetimi Bahreyn-İsrail normalleşme anlaşmasına tepki olarak Manama'daki büyükelçisini geri çekti.
11.09.2020Dünya
Filistinli liderler Kushner'in açıklamasını kınadı
Filistinli liderler Kushner'in açıklamasını kınadıABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve üst düzey danışmanı Jared Kushner'in yeni bir Filistin yönetiminin oluşturulmasına yönelik söylemleri, FKÖ liderleri tarafından tepkiyle karşılandı.
3.09.2020Dünya
'Sözde Yüzyılın Anlaşması'nın olduğu masaya oturmayacağım'
'Sözde Yüzyılın Anlaşması'nın olduğu masaya oturmayacağım'Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD'nin "Yüzyılın Anlaşması" olarak adlandırdığı sözde Orta Doğu barış planının ortaya konulduğu bir müzakere masasına oturmayacağını belirterek, "İlhakı kabul eden vatan hainidir." dedi.
3.09.2020Dünya
Netanyahu: Barış karşılığı toprak ilkesi artık yok
Netanyahu: Barış karşılığı toprak ilkesi artık yokİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bölgedeki çözüm sürecinin temel aldığı "barış karşılığında toprak" ilkesinin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile imzalanan normalleşme anlaşmasıyla ortadan kalktığını belirtti.
16.08.2020Dünya
Son dakika! Doğu Akdeniz'de gerilim! Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama
Son dakika! Doğu Akdeniz'de gerilim! Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklamaDışişleri Bakanlığı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, "Yunanistan'ın aklı selim davranması lazım. Oruç Reis gemimizi taciz etme gibi girişimlerde bulunmasın. Karşılığını alır" dedi.
14.08.2020Gündem
Gantz’dan Filistinlilere 'ilhak' tehdidi
Gantz’dan Filistinlilere 'ilhak' tehdidiİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun koalisyon ortağı ve Savunma Bakanı Benny Gantz, Filistinlilerin "diyaloğu reddetmeleri" halinde hükümetinin tek taraflı olarak işgal altındaki Batı Şeria’nın bazı kısımlarını ilhak planını uygulayacağı tehdidinde bulundu.
23.06.2020Dünya
Filistin Yönetimi’ne Trump'ın planıyla müzakere çağrısı
Filistin Yönetimi’ne Trump'ın planıyla müzakere çağrısıİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Filistin Yönetimi’ne ABD'nin "Yüzyılın Anlaşması" adını verdiği sözde Orta Doğu barış planı çerçevesinde müzakere çağrısında bulundu.
22.05.2020Dünya
ABD, Çin'in İsrail ekonomisine nüfuz etmesinden rahatsız
ABD, Çin'in İsrail ekonomisine nüfuz etmesinden rahatsızABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya, Çin'in İsrail ekonomisine "nüfuz etmesinden" ve iki ülke arasındaki iş birliğinden rahatsız olduklarını ifade etti.
13.05.2020Ekonomi
Sözde barış planı seçim söylemlerindeki nefret olgusunu artırdı
Sözde barış planı seçim söylemlerindeki nefret olgusunu artırdıFilistin Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin sözde barış planının, İsrailli partileri, seçim sürecinde Filistinlilere yönelik nefret söylemlerini artırmaya ittiğini belirtti.
1.03.2020Dünya
'Türkiye'nin ABD'nin sözde barış planına karşı duruşundan memnunuz'
'Türkiye'nin ABD'nin sözde barış planına karşı duruşundan memnunuz'Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Yüzyılın Anlaşması" olarak adlandırdığı sözde barış planına Türkiye'nin gösterdiği tepkiden memnuniyet duyduklarını belirtti.
26.02.2020Dünya
"Türkiye İdlib'de yaşananlara seyirci kalamaz"
"Türkiye İdlib'de yaşananlara seyirci kalamaz"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin, terörle mücadele adı altında İdlib'de yapılan etnik ve mezhep temizliğine seyirci kalmayacağını belirterek, "Sivil halkı, pazar yerlerini, hastaneleri bombalayarak, terörle mücadele adı altında aslında bir anlamda etnik, mezhep temizliği diyebileceğimiz bir anlayışla Türkiye'ye doğru bir göç dalgası oluşturma çabası var." dedi.
22.02.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Pakistan dönüşünde önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Pakistan dönüşünde önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan ziyaretinin dönüşü sırasında uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, "3-4 gün önce Sayın Putin ile görüştüm. Gayet güzel bir görüşme oldu. Ertesi gün baktık bir açıklama; o açıklamada da Türkiye’ye ciddi manada suçlamalar yapıyorlar. Biz Sayın Putin ile yaptığımız görüşmede aramızda böyle bir şey geçmedi. Size ne oluyor? Demek ki tepe başka, alt başka." ifadelerini kullandı.
15.02.2020Siyaset
'ABD'nin sözde barış planına destek haram' fetvası
'ABD'nin sözde barış planına destek haram' fetvasıKudüs ve Filistin Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, ABD'nin sözde barış planına destek verilmesi veya destek verenlerle iş birliği yapılmasının haram olduğu yönünde bir fetva yayımladı.
11.02.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

israilfilistinabdhamasNetanyahu

Yüzyılın Anlaşması ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.