Zihin

Zihin

Son dakika zihin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan zihin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan zihin haber sayfamızda...

Zihin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.241 zihin haberi bulunmuştur.
Festiwell-Yılın En İyi Günü İzmirlilere nefes verecek
Festiwell-Yılın En İyi Günü İzmirlilere nefes verecek İyi Yaşam Rotary Kulübü Başkanı Gül Çukur, 18 Mayıs’ta düzenlenecek renkli etkinlik için, “Söyleşiler, nefes terapileri, fonksiyonel tıp, aroma terapistleri ve yoga ile katılımcılarımızın hayatlarında bir milat olmasını istiyoruz” dedi
11.05.2024 Ege
Saçlarınızı doğal yoldan en hızlı şekilde uzatın! Basit adımlar atmak yeterli
Saçlarınızı doğal yoldan en hızlı şekilde uzatın! Basit adımlar atmak yeterli Yakın zamanda saçınızı kestirdiyseniz ve uzun saçlarınızı özlediyseniz, fazla çaba harcamadan saçlarınızı uzatmak için kullanabileceğiniz birçok doğal çözüm vardır. Ayrıca araştırmalar , kronik stresin saç foliküllerinizin yenilenmesini önleyerek saç dökülmesinde gerçekten büyük bir etken olabileceğini gösteriyor. Bu nedenle sağlıklı saç büyümesini sağlamak için öncelikle zihin sağlığına dikkat etmeniz önemlidir.
27.04.2024 Genel Sağlık
Ekrana bağlı kalmak hasta ediyor! Beden ve zihin üzerindeki olumsuz etkileri
Ekrana bağlı kalmak hasta ediyor! Beden ve zihin üzerindeki olumsuz etkileri Günlük hayatın önemli bir kısmı telefonlar başta olmak üzere bilgisayar ve televizyon gibi cihazlara bakarak geçiyor. Teknoloji geliştikçe sanal dünyanın gerçek dünya ile bütünleşmesi bunun en büyük nedenlerinden birisi. Telefonların hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştırdığı gerçek olmasına rağmen, ekran başında aşırı kalmanın bedenlerimiz ve zihinlerimiz üzerinde yaratabileceği pek çok olumsuz etki var.
27.04.2024 Genel Sağlık
MEB resmen duyurdu! Yeni müfredat taslağı açıklandı
MEB resmen duyurdu! Yeni müfredat taslağı açıklandı Millî Eğitim Bakanlığınca, tüm öğretim kademelerindeki zorunlu derslere ait "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" yeni müfredat taslağı, "https://gorusoneri.meb.gov.tr" adresinden kamuoyunun görüşüne sunuldu. Yeni müfredat taslağı için internet sitesi üzerinden bir hafta süresince görüş bildirilebilecek.
27.04.2024 Eğitim
Bebek İsimleri 2024: Farklı, Değişik, Yeni ve Anlamı Güzel Kız ve Erkek Unisex Bebek İsim Önerileri
Bebek İsimleri 2024: Farklı, Değişik, Yeni ve Anlamı Güzel Kız ve Erkek Unisex Bebek İsim Önerileri Dünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, en zor ve nadir bulunan, değişik, duyulmamış, özel ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2024” içeriğimize bakabilirsiniz.
18.04.2024 Bebek
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Galatasaray tur atlasaydı bugün bu maç oynanacak mıydı?
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Galatasaray tur atlasaydı bugün bu maç oynanacak mıydı? Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray maçı öncesi açıklamalarda bulundu.
7.04.2024 Fenerbahçe
Ne dinlesek
Ne dinlesek Nashville çıkışlı ikili yeni albümlerinde Beck ve Noel Gallagher’dan da destek alarak popüler rock şarkılarına imza atıyor. Fabiana Palladino’nun ‘80’ler etkisindeki ilk albümüne dikkat.
7.04.2024 Kültür Sanat
Uzmanı açıkladı! Stres ve yorgunluğa iyi geliyor, mutluluk hormonu salgılatıyor
Uzmanı açıkladı! Stres ve yorgunluğa iyi geliyor, mutluluk hormonu salgılatıyor Şehir hayatı, yoğun iş temposu gibi gündelik hayat stresi zihin sağlığını kötüleştirebiliyor. Yapılan çalışmalar ise gündelik hayatın temposundan uzaklaşıp seyahat etmenin stres ve yorgunluğa iyi geldiğini ve mutluluk hormonu salgılattığını ortaya koydu.
5.04.2024 Sağlık
Hafızayı Güçlendiren Dualar: Zihin Açıklığı Ve Güçlü Hafıza İçin Okunması Gereken Dualar
Hafızayı Güçlendiren Dualar: Zihin Açıklığı Ve Güçlü Hafıza İçin Okunması Gereken Dualar Hafıza insanların hayatlarında önemli bir unsuru teşkil etmektedir. Hafıza insanların günlük hayatta gerçekleştirmesi gereken işlerini veya unutmaması, öğrenmesi gereken bilgileri akılda tutmaya yarar. Bazı insanların hafızası çok güçlüdür. Ezber yetenekleri bu sayede gelişmiştir. Ancak bazı insanlar bu yeteneğe sahip değildir. Hafızayı güçlendiren dualar: Zihin açıklığı ve güçlü hafıza için hangi dualar okunur? Bu hafıza sorunu yaşayan insanlar için hangi duanın çözüm olacağına dair ayrıntıları derledik.
4.04.2024 Dini Bilgiler
Her dediği çıktı, akılalmaz kehanetler! Michio Kaku'dan 2124 kehanetleri: Yapay zeka, ölümsüzlük, nükleer savaş
Her dediği çıktı, akılalmaz kehanetler! Michio Kaku'dan 2124 kehanetleri: Yapay zeka, ölümsüzlük, nükleer savaş ABD’li fizikçi ve yazar Michio Kaku, kuantum çağının geleceğimiz konusunda belirleyici olacağını söylüyor.
27.03.2024 Dünya
Murat Kurum: 'Yetimin hakkıdır’ demeden balya balya kendi ikballeri için dağıttılar
Murat Kurum: 'Yetimin hakkıdır’ demeden balya balya kendi ikballeri için dağıttılar AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, CHP'deki para sayma soruşturmasına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.
27.03.2024 Haberler
Murat Kurum: 'Yetimin hakkıdır’ demeden balya balya kendi ikballeri için dağıttılar
Murat Kurum: 'Yetimin hakkıdır’ demeden balya balya kendi ikballeri için dağıttılar AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, CHP'deki para sayma soruşturmasına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.
27.03.2024 Gündem
Murat Kurum: 31 Mart'ta gelin, İstanbul'un geleceğinden yana olun
Murat Kurum: 31 Mart'ta gelin, İstanbul'un geleceğinden yana olun AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bahçelievler'de düzenlenen 'Mardinliler Sahuru' programına katıldı. Programda konuşan Kurum, “Ben, Mardin'in tarihini, Mardin'in mahallelerini, semtlerini, sokaklarını gayet iyi bilirim. Çünkü ben de Mardin'in bir evladıyım. Ben de Mardin'in kardeşiyim. Biliyorsunuz, ben ilkokul ikinci ve üçüncü sınıfı babamın mesleği gereği Mardin'de okudum. O yüzden benim gönül dünyamda Mardin'in yeri çok başkadır." dedi.
27.03.2024 Gündem
Zihinsel yüklerinizin farkında mısınız?
Zihinsel yüklerinizin farkında mısınız? Fiba Grubu’nun bakım emeği ve zihinsel iş yükü kavramlarına dikkat çektiği farkındalık kampanyası kapsamında Özyeğin Üniversitesi bünyesinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin yaygınlaşması için faaliyetlerini sürdüren ÖzU Gender Office’in danışmanlığında “Eşit Bakım Eşit Zihin Yükü Farkındalık Rehberi” yayımlandı. Bakım emeği ve zihinsel yük ile ilgili toplumsal cinsiyet temelli eşitsizliklere dikkat çeken rehberde çarpıcı veriler ve çözüm önerileri paylaşılıyor.
18.03.2024 Ekonomi
Kalitesiz uykuda, hipertansiyon ve kalp hastalıkları riski uyarısı
Kalitesiz uykuda, hipertansiyon ve kalp hastalıkları riski uyarısı 2008 yılından bu yana hеr yıl Mart ayının üçüncü cuma günü kutlanan Dünya Uyku Günü yaklaşırken uzmanlar kaliteli uykunun önemine dikkat çekti.
14.03.2024 Sağlık
Zaha için sürpriz açıklama: Hiçbir endişemiz yok
Zaha için sürpriz açıklama: Hiçbir endişemiz yok Galatasaray'ın inişli çıkışlı bir performansa sahip olan Fildişili yıldızı Wilfried Zaha için sürpriz bir açıklama geldi.
13.03.2024 Galatasaray
Canan Karatay'ın baş tacı ettiği 4 besin! 1 tanesi bile hafızayı fil gibi yapıyor
Canan Karatay'ın baş tacı ettiği 4 besin! 1 tanesi bile hafızayı fil gibi yapıyor İnsan sağlığıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Canan Karatay katıldığı bir programda beyin sağlığı için tüketilmesi gereken 4 besine dikkat çekti. İşte ilerleyen yaşlarda beyin hastalıklarını önlemek için tüketmeniz gereken o besinler.
10.03.2024 Genel Sağlık
‘Oyun ve operasyon içeridedir, alenidir’
‘Oyun ve operasyon içeridedir, alenidir’ İYİ Parti’de istifa halkasına dün üst düzey bir isim daha eklendi. İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Genel Başkan Meral Akşener’i sert sözlerle eleştirerek istifa etti.
27.02.2024 Gündem
Karaciğer yağlanması böyle sinyal veriyor! Uzmanı belirtileri sıraladı
Karaciğer yağlanması böyle sinyal veriyor! Uzmanı belirtileri sıraladı Yorgunluk, mide bulantısı, iştahsızlık, kilo kaybı, karın ağrısı ile zihin karışıklığı ve dalgınlık gibi sorunların karaciğer yağlanmasına işaret edebileceğini vurgulayan Dr. İlksoy İkibiroğlu önemli bilgilendirmelerde bulundu.
21.02.2024 Genel Sağlık
Zihniniz 4 günde su gibi berrak olacak! Kötü düşünceleri temizleyen 'kivi' etkisi
Zihniniz 4 günde su gibi berrak olacak! Kötü düşünceleri temizleyen 'kivi' etkisi Halk arasında dolaşan elmanın ruh sağlığına iyi geldiği fikri tamamen değişecek. İçerdiği vitaminler sayesinde ruh sağlığına iyi gelen meyveler arasına kivi de eklendi. Araştırmalar kivinin yalnızca 4 günde pırıl pırıl bir zihin oluşturduğunu gösterdi.
‘Sosyal medya aklını korumaz’
 ‘Sosyal medya aklını korumaz’ Hollywood yıldızlarının zihin sağlığı uzmanı Dr. Blair Steel, demansa karşı sosyalleşme önerirken “Bunun yolu sosyal medya değil” dedi.
18.02.2024 Gündem
Oyunu kazanmak mı Oyunda kalmak mı?
Oyunu kazanmak mı Oyunda kalmak mı? Sonlu oyunların amacı kazanmak. Sonsuz oyunda ise tüm amaç hayatta kalabilmek. Futbol maçı sonlu oyun. Ama bir işletmenin faaliyeti sonsuz oyun. İki oyun arasında önemli bir zihinsel farklılık var. Yakından bakalım...
12.02.2024 Milliyet Executive
Gürgen Öz'den ikinci çocuk müjdesi!
Gürgen Öz'den ikinci çocuk müjdesi! Önceki gün galaya katılan Gürgen Öz, gazetecilerin sorularına yanıt verdi. 2018 yılında Emily Mahringer ile evlenen ve ardından İda Su adından bir kız çocuğuna sahip olan Gürgen Öz, ikinci çocuğun da müjdesini verdi.
6.02.2024 Cadde
‘Eşitlik istiyorsak birlikte çalışmalıyız’
‘Eşitlik istiyorsak birlikte çalışmalıyız’ 3. İzmir Kadınlar Kongresi’ne katılan Başkan Soyer, “Eşitlik talebi için kadın erkek birlikte çalışmalıyız” dedi. İş insanı Mesut Sancak, “Yönetim noktalarında kadınların olması en büyük başarımız” dedi.
3.02.2024 Ege
100 yaşını geçmenin sırrı ne? 'Parti yapacağız dinlenme zamanı değil'
100 yaşını geçmenin sırrı ne? 'Parti yapacağız dinlenme zamanı değil'  Uzun ve sağlıklı yaşamın sırrı her daim büyük bir merak konusu, İspanya'da yapılan yeni bir araştırma ise, 100 yaşını geçen ve hayatına sağlıkla devam eden kişilerin sekiz ortak özelliğini ortaya koydu. Öte yandan, BBC Dünya Servisi'nin 110. yaş gününü kutlamaya hazırlanan hayat dolu bir kadınla yaptığı röportaj konuyla ilgili daha fazla 'tüyo' sundu. 
1.02.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Zihin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.