Kültür SanatBeklenen film ´Batman ve Superman´ rekorları alt üst etti..

Beklenen film ´Batman ve Superman´ rekorları alt üst etti..

28.03.2016 - 16:37 | Son Güncellenme:

Dünyada büyük merakla beklenen film ´Batman v Superman: Adaletin Şafağı´ ülkemizde 513.873 kişi tarafından izlendi. ´ Batman v Superman´ 7.139.987 TL hasılatla haftayı lider kapattı.

Beklenen film ´Batman ve Superman´ rekorları alt üst etti..

Beklenen film ´Batman ve Superman´ rekorları alt üst etti..

Haberin Devamı

ABD dışında, 66 ülkede 25 Mart'ta, 40 binden fazla sinema salonunda vizyona giren film, ilk hafta sonunda yaklaşık 254 Milyon Dolar (711 Milyon 200 Bin TL) hasılata ulaştı. Bu rakam ayrıca en son vizyona giren ´Harry Potter´ filminden sonra, ABD dışında bir Warner Bros. filminin ikinci en yüksek açılış rakamı olarak tarihe geçti.

Beklenen film ´Batman ve Superman´ rekorları alt üst etti..

Filmin yapımcısı Warner Bros. Pictures'tan verilen bilgiye göre, film aynı zamanda tüm dünyada 424.1 milyon dolar (yaklaşık 1 Milyar 187 milyon 480 bin TL ) hasılat ederek, tüm zamanların en yüksek Süper Kahraman Filmi açılış rekorunu kırdı. Gişe cirosu olarak film, tüm zamanların en yüksek dördüncü açılış hasılatını elde etti.

Toplam 4 bin 424 noktada en geniş dağıtım ile vizyona giren film, Paskalya'nın başladığı Perşembe günü 27.7 Milyon Dolar (yaklaşık 77 Milyon 560 Bin TL) ile, bugüne kadarki en yüksek Paskalya Perşembe günü hasılatını elde etti.

Haberin Devamı

Filmin konusu ise şöyle: Batman Gotham ı korumaya yeminli bir şekilde hayatına devam ederken, Superman yaşanan felakete rağmen Metropolis halkın gözünde ulvi bir anlam kazanmıştır. Ancak onun kontrolsüz gücünden endişe eden Batman, paranoyaklığı ile Superman in peşine düşer; adeta meydan okur. İki kahraman birbirlerine karşı savaşmakla zaman harcarken sinsi deha Lex Luthor un ise kendi planlarının peşindedir...

Man of Steel daki büyük mücadelenin ardından Metropolis tam bir enkaza dönmüştür. Bu yeni dünya düzeninde Superman de tartışılan bir figür haline gelmiştir. Bazıları için hala umudun simgesi olan kahraman, sayısı giderek artan bir kesim tarafından ise dünyanın varlığına en büyük tehdit olarak görülmektedir. Bruce Wayne de Superman i zararlı bulanlardandır ve onun verdiği zararları düzeltebilmek için Gotham da Metropolis e gelir. İlk andan itibaren birbirinden hoşlanmayan ikili arasındaki mücadele amansız olur, ancak Lex Luthor un yarattığı Doomsday bütün Metropolis için en büyük düşman haline gelince, Wonder Woman ın da yardımıyla onu alt etmek için güçlerini birleştirirler.

Filmin yönetmenliğini Zack Snyder yaparken oyuncu kadrosunda Henry Cavill, Ben Affleck, Jesse Eisenberg, Gal Gadot, Jeffrey Dean Morgan ünlü isimler rol alıyor.

Haberin Devamı